February 22, 2020
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Davis Mallinger JR Viera 49.72 10
2 Tyrique Lewis FR Seminole (Sanford) 50.90 8
3 Kemani Tannis-Harris   Dr. Phillips 51.10 6
4 Jalen Thompson   Dr. Phillips 51.38 5
5 Kareem Dinzey SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 51.66 4
6 Corey Williams JR Lake Nona 52.00 3
7 DeRel Morris SO East River 52.19 2
8 Colton Sall Senior Cocoa Beach 52.23 1
9 Emman Uel Shuler SR Lake Wales 52.58 -
10 Chase D'Allesandro SO Timber Creek 52.77 -
11 Ethan Varnedore SO Timber Creek 52.93 -
12 Blake Cain SR Winter Park 53.16 -
13 Kevin Byrd SR Winter Park 53.33 -
14 Robert Robinson JR St. Cloud 53.36 -
15 Joshua Stephens JR Seminole (Sanford) 53.77 -
16 Keyshawn Johnson JR Kathleen 53.89 -
17 Jaheim Mayes SR Rockledge 53.95 -
18 James Turner SO Winter Park 54.04 -
19 Jacob Melby SR Viera 54.20 -
20 Joshua Melendez SR City of Life Christian 54.49 -
21 Dylan Hamby SR Lake Nona 54.67 -
22 Kamori Williams JR Liberty 54.85 -
23 Joshua Jimenez-Abreu SO Cypress Creek 54.86 -
24 Amani Brown FR Lake Wales 55.00 -
25 Kendall Moore SR Rockledge 55.13 -
26 Tyler Madl SR Viera 55.32 -
27 Wilfried Diepe Nameni SO Timber Creek 55.53 -
28 Justin Stephens FR Seminole (Sanford) 55.83 -
29 Zachariah Ware SO Discovery 56.02 -
30 Sir Giles JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 56.12 -
31 Adrian Correa SR East River 56.45 -
32 Essmal Reed JR Kathleen 56.86 -
33 Michael Kline JR St. Cloud 57.03 -
34 derek Velez JR Harmony 57.13 -
35 Terrell Parker SR Lake Wales 57.19 -
36 Ramon Donnelly FR Harmony 57.33 -
37 Logan Klaproth JR Melbourne 57.36 -
38 Gunnar Smith JR Melbourne 57.47 -
39 Wathson Cherancy SO Harmony 57.86 -
40 Javier Hernandez SO Cypress Creek 58.00 -
41 Isaiah Jimenez SO South Fork 58.91 -
42 Thomas Coder JR South Fork 58.92 -
43 Angel Aviles JR New Dimensions 59.06 -
44 Keani Slattery-Snavely SR Space Coast 59.22 -
45 Jarion McClain SO Lake Nona 59.55 -
46 Kyle Schipf FR Melbourne 59.71 -
47 Kwanye Hickman SO East River 1:00.35 -
48 Jeremiah Odie JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:01.23 -
49 Juan Soto SR Osceola (Kissimmee) 1:01.29 -
50 Francisco Ortiz JR Ridge Community 1:01.48 -
51 Tristin Wiler FR Space Coast 1:01.75 -
52 Khailil Cole SR Space Coast 1:03.89 -
53 Jai-el Dix FR Colonial 1:04.50 -
54 Akshay Patel JR Cypress Creek 1:05.16 -
55 Khari Stacey SO Kathleen 1:06.17 -
56 Joe Jackson FR Ridge Community 1:06.83 -
57 Ja'Hara Graham JR Colonial 1:11.84 -
58 Beau Herrington JR Ridge Community 1:15.28 -
  Lisandro Farias FR IMG Academy FS   
  Timothy Graydon SO Bartow DNS   
  Joshua Kennedy JR Liberty DNS   
  Noel Andino JR Colonial DNS   
  Xavier Rios SO New Dimensions DNS   
  Devonish Maragh JR New Dimensions DNS   
  Nathanial-Nate Williams FR Bartow DNS   
  Dannie Motley JR Bartow DNS   
  Trevor Evetts Senior Cocoa Beach DNS   
  Jackson Morrow Junior Dr. Phillips DNS   
  Lee DeFour JR St. Cloud DNS   
  Alvin Adderly JR Rockledge DNS   
  Travis David SR Osceola (Kissimmee) DNS   
  John Baez JR Osceola (Kissimmee) DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Davis Mallinger JR Viera 49.72 10
2 Tyrique Lewis FR Seminole (Sanford) 50.90 8
6 Corey Williams JR Lake Nona 52.00 3
9 Emman Uel Shuler SR Lake Wales 52.58 -
17 Jaheim Mayes SR Rockledge 53.95 -
18 James Turner SO Winter Park 54.04 -
  Noel Andino JR Colonial DNS   
  Dannie Motley JR Bartow DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Jalen Thompson   Dr. Phillips 51.38 5
5 Kareem Dinzey SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 51.66 4
7 DeRel Morris SO East River 52.19 2
12 Blake Cain SR Winter Park 53.16 -
13 Kevin Byrd SR Winter Park 53.33 -
26 Tyler Madl SR Viera 55.32 -
  Lee DeFour JR St. Cloud DNS   
  Jackson Morrow Junior Dr. Phillips DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Kemani Tannis-Harris   Dr. Phillips 51.10 6
8 Colton Sall Senior Cocoa Beach 52.23 1
10 Chase D'Allesandro SO Timber Creek 52.77 -
11 Ethan Varnedore SO Timber Creek 52.93 -
15 Joshua Stephens JR Seminole (Sanford) 53.77 -
25 Kendall Moore SR Rockledge 55.13 -
30 Sir Giles JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 56.12 -
  Alvin Adderly JR Rockledge DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Robert Robinson JR St. Cloud 53.36 -
19 Jacob Melby SR Viera 54.20 -
20 Joshua Melendez SR City of Life Christian 54.49 -
21 Dylan Hamby SR Lake Nona 54.67 -
32 Essmal Reed JR Kathleen 56.86 -
40 Javier Hernandez SO Cypress Creek 58.00 -
42 Thomas Coder JR South Fork 58.92 -
48 Jeremiah Odie JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:01.23 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Joshua Jimenez-Abreu SO Cypress Creek 54.86 -
27 Wilfried Diepe Nameni SO Timber Creek 55.53 -
28 Justin Stephens FR Seminole (Sanford) 55.83 -
33 Michael Kline JR St. Cloud 57.03 -
39 Wathson Cherancy SO Harmony 57.86 -
49 Juan Soto SR Osceola (Kissimmee) 1:01.29 -
  John Baez JR Osceola (Kissimmee) DNS   
  Trevor Evetts Senior Cocoa Beach DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 derek Velez JR Harmony 57.13 -
36 Ramon Donnelly FR Harmony 57.33 -
37 Logan Klaproth JR Melbourne 57.36 -
38 Gunnar Smith JR Melbourne 57.47 -
41 Isaiah Jimenez SO South Fork 58.91 -
43 Angel Aviles JR New Dimensions 59.06 -
44 Keani Slattery-Snavely SR Space Coast 59.22 -
  Travis David SR Osceola (Kissimmee) DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 Jarion McClain SO Lake Nona 59.55 -
46 Kyle Schipf FR Melbourne 59.71 -
47 Kwanye Hickman SO East River 1:00.35 -
52 Khailil Cole SR Space Coast 1:03.89 -
58 Beau Herrington JR Ridge Community 1:15.28 -
  Lisandro Farias FR IMG Academy FS   
  Devonish Maragh JR New Dimensions DNS   
  Xavier Rios SO New Dimensions DNS   
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Keyshawn Johnson JR Kathleen 53.89 -
22 Kamori Williams JR Liberty 54.85 -
31 Adrian Correa SR East River 56.45 -
35 Terrell Parker SR Lake Wales 57.19 -
51 Tristin Wiler FR Space Coast 1:01.75 -
53 Jai-el Dix FR Colonial 1:04.50 -
56 Joe Jackson FR Ridge Community 1:06.83 -
57 Ja'Hara Graham JR Colonial 1:11.84 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Amani Brown FR Lake Wales 55.00 -
29 Zachariah Ware SO Discovery 56.02 -
50 Francisco Ortiz JR Ridge Community 1:01.48 -
54 Akshay Patel JR Cypress Creek 1:05.16 -
55 Khari Stacey SO Kathleen 1:06.17 -
  Joshua Kennedy JR Liberty DNS   
  Nathanial-Nate Williams FR Bartow DNS   
  Timothy Graydon SO Bartow DNS