February 22, 2020
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 Colomba Tejos JR IMG Academy 11.11m 9.67m 36' 5.5" 10
  • 11.11  
  • 10.50  
  • FOUL  
  • FOUL  
2 Christelle Bonzil SR Liberty 11.07m 14.17m 36' 4" 8
  • 11.07  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.74  
3 Karla Hormazabal JR Colonial 10.99m 10.99m 36' 0.75" 6
  • 10.99  
  • 9.82  
  • 9.53  
  • FOUL  
4 Jade King SR Rockledge 10.76m 13.45m 35' 3.75" 5
  • 10.59  
  • 10.76  
  • 10.76  
  • FOUL  
5 Ana Rivera SO IMG Academy 10.70m 8.99m 35' 1.25" 4
  • FOUL  
  • 10.53  
  • 10.69  
  • 10.70  
6 Domanique Douglas Senior Dr. Phillips 10.67m 10.78m 35' 0.25" 3
  • 10.49  
  • 10.33  
  • FOUL  
  • 10.67  
7 Emily Flagg JR Viera 10.38m 9.03m 34' 0.75" 2
  • 9.74  
  • FOUL  
  • 10.13  
  • 10.38  
8 Nischa King FR Rockledge 10.17m 11.80m 33' 4.5" 1
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 9.95  
  • 10.17  
9 Haudie Whitston SR St. Cloud 10.13m 10.13m 33' 3" -
  • 9.93  
  • 9.94  
  • 10.13  
  • 9.77  
10 Janazha Lyons SR Rockledge 10.12m 8.40m 33' 2.5" -
  • 9.90  
  • 10.12  
  • 9.85  
  • FOUL  
11 Aniyah Hall SO East River 9.96m 7.17m 32' 8.25" -
  • 9.88  
  • 9.96  
  • 9.88  
  • 9.86  
12 Alexia Kornilov SR South Fork 9.95m 12.34m 32' 7.75" -
  • 9.49  
  • 9.72  
  • 9.95  
  • 9.70  
13 Kaleob Wynn JR Seminole (Sanford) 9.73m 8.47m 31' 11.25" -
  • FOUL  
  • 9.48  
  • 9.73  
  • FOUL  
14 Stephanie Towle SR Lake Nona 9.50m 7.22m 31' 2" -
  • 9.20  
  • 8.93  
  • 9.32  
  • 9.50  
15 Breyon Viney SR Liberty 9.41m 6.87m 30' 10.5" -
  • 9.14  
  • 8.03  
  • 9.41  
  • 8.90  
16 Amelia Carey SR Harmony 9.30m 9.30m 30' 6.25" -
  • 8.70  
  • 8.78  
  • 9.30  
  • FOUL  
17 Abigail Johnson JR Harmony 9.25m 8.79m 30' 4.25" -
  • 9.16  
  • 9.22  
  • 9.25  
  • 9.22  
18 Isabella Mattadeen SR Seminole (Sanford) 9.04m 10.85m 29' 8" -
  • 8.77  
  • 8.20  
  • 9.04  
  • 8.60  
19 Kaylee Jenkins SR George Jenkins 8.97m 10.41m 29' 5.25" -
  • 8.39  
  • 8.87  
  • 8.97  
  • 8.74  
20 Claire Solomon SO Cypress Creek 8.95m 7.52m 29' 4.5" -
  • 8.95  
  • 8.62  
  • 8.46  
  • 8.39  
21 Irmarie Santiago Vazquez JR Lake Nona 8.84m 10.96m 29' 0" -
  • 8.79  
  • 8.73  
  • FOUL  
  • 8.84  
22 Fiona Humphrey SR George Jenkins 8.61m 9.99m 28' 3" -
  • 8.61  
  • 8.06  
  • 7.98  
  • 8.14  
23 Katie Hirt SO South Fork 8.49m 8.83m 27' 10.25" -
  • 8.37  
  • 8.49  
  • 8.18  
  • 8.04  
24 Lauren Butler FR Bartow 8.46m 8.38m 27' 9.25" -
  • 8.38  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 8.46  
25 Sophie Burns FR Seminole (Sanford) 8.32m 6.32m 27' 3.75" -
  • 8.25  
  • 8.20  
  • 8.32  
  • 8.26  
26 Luisa Ribeiro SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 8.11m 9.73m 26' 7.25" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 8.11  
  Madelyn Shafer SR Viera NM NM NM   
  Britney Damon Senior Dr. Phillips NM NM NM   
  Naika Belizaire Junior Dr. Phillips NM NM NM   
  Kelsie Divvens SO George Jenkins NM NM NM   
  Ava Rowell SR Melbourne NM NM NM   
  Ciana Welch JR Ridge Community NM NM NM   
  Alexis Luster SR Ridge Community NM NM NM   
  Erin Craig SO South Fork NM NM NM   
  Cassidy Turner JR St. Cloud NM NM NM   
  Anthea Alley FR City of Life Christian NM NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Kayla Shoemaker SO City of Life Christian NM NM NM   
  Gladieliz Rosado JR City of Life Christian NM NM NM   
Girls' Triple Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Colomba Tejos JR IMG Academy 9.89m 11.11m 14.44m 9.22m 10.67m 11.11m 36' 5.5" 10
2 Christelle Bonzil SR Liberty 10.74m 11.07m 11.73m 11.96m 12.18m 9.85m 36' 4" 8
3 Karla Hormazabal JR Colonial 13.63m 10.99m 10.33m 10.00m 11.98m 14.29m 36' 0.75" 6
4 Jade King SR Rockledge 9.36m 10.76m 10.33m 10.01m 8.61m 12.70m 35' 3.75" 5
5 Ana Rivera SO IMG Academy 11.56m 10.70m 11.88m 12.84m 11.24m 12.84m 35' 1.25" 4
6 Domanique Douglas Senior Dr. Phillips 11.74m 10.67m 9.18m 9.07m 11.74m 11.95m 35' 0.25" 3
7 Emily Flagg JR Viera 8.62m 10.38m 12.66m 7.58m 7.27m 7.47m 34' 0.75" 2
8 Nischa King FR Rockledge 10.98m 10.17m 10.48m 12.51m 8.34m 11.59m 33' 4.5" 1
9 Haudie Whitston SR St. Cloud 8.21m 10.13m 8.81m 11.35m 12.26m 11.85m 33' 3" -
10 Janazha Lyons SR Rockledge 12.85m 10.12m 9.61m 9.11m 11.74m 11.74m 33' 2.5" -
11 Aniyah Hall SO East River 8.07m 9.96m 12.35m 10.06m 7.87m 10.96m 32' 8.25" -
12 Alexia Kornilov SR South Fork 12.54m 9.95m 7.56m 11.54m 6.96m 9.85m 32' 7.75" -
16 Amelia Carey SR Harmony 7.07m 9.30m 11.07m 10.51m 10.97m 10.51m 30' 6.25" -
17 Abigail Johnson JR Harmony 9.53m 9.25m 11.29m 11.66m 6.94m 11.38m 30' 4.25" -
19 Kaylee Jenkins SR George Jenkins 10.85m 8.97m 10.67m 8.43m 8.43m 6.37m 29' 5.25" -
  Madelyn Shafer SR Viera NM NM NM NM NM NM NM   
  Kelsie Divvens SO George Jenkins NM NM NM NM NM NM NM   
  Naika Belizaire Junior Dr. Phillips NM NM NM NM NM NM NM   
  Britney Damon Senior Dr. Phillips NM NM NM NM NM NM NM   
Girls' Triple Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH SC
13 Kaleob Wynn JR Seminole (Sanford) 12.36m 9.73m 7.20m 31' 11.25" -
14 Stephanie Towle SR Lake Nona 10.36m 9.50m 7.98m 31' 2" -
15 Breyon Viney SR Liberty 9.22m 9.41m 11.20m 30' 10.5" -
18 Isabella Mattadeen SR Seminole (Sanford) 8.95m 9.04m 9.49m 29' 8" -
20 Claire Solomon SO Cypress Creek 6.26m 8.95m 9.76m 29' 4.5" -
21 Irmarie Santiago Vazquez JR Lake Nona 11.05m 8.84m 10.43m 29' 0" -
22 Fiona Humphrey SR George Jenkins 6.72m 8.61m 8.78m 28' 3" -
23 Katie Hirt SO South Fork 7.98m 8.49m 7.05m 27' 10.25" -
24 Lauren Butler FR Bartow 6.85m 8.46m 7.28m 27' 9.25" -
25 Sophie Burns FR Seminole (Sanford) 9.57m 8.32m 8.07m 27' 3.75" -
26 Luisa Ribeiro SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 8.03m 8.11m 8.60m 26' 7.25" -
  Ava Rowell SR Melbourne NM NM NM NM   
  Ciana Welch JR Ridge Community NM NM NM NM   
  Alexis Luster SR Ridge Community NM NM NM NM   
  Gladieliz Rosado JR City of Life Christian NM NM NM NM   
  Kayla Shoemaker SO City of Life Christian NM NM NM NM   
  Anthea Alley FR City of Life Christian NM NM NM NM   
  Cassidy Turner JR St. Cloud NM NM NM NM   
  Erin Craig SO South Fork NM NM NM NM