February 21, 2020
|
Calvary Christian (Clr) - Clearwater, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Megan Hughes SR Holy Names 2:21.43 10
2 Allison Holmes SO Berkeley Prep 2:31.89 8
3 Delaney Hillman JR Osceola (Seminole) 2:31.93 6
4 Sofie Dericks SO Clearwater Central Catholic 2:34.12 5
5 Lydia Friedman SR Cambridge Christian 2:35.21 4
6 Ava Povich FR Evangelical Christian 2:35.66 3
7 Kaci Anderson SO Indian Rocks Christian 2:36.84 2
8 Moriah Friedman SO Cambridge Christian 2:38.97 1
9 Jensen Mayer SR Cambridge Christian 2:39.64 -
10 Abbey Ramos SR Berkeley Prep 2:40.00 -
11 Mia Carlson FR Circle Christian 2:40.06 -
12 Archike Parker JR Circle Christian 2:40.47 -
13 Gregory Brooke SR Countryside 2:40.70 -
14 Kasey Singer JR Clearwater Central Catholic 2:42.64 -
15 Angelina Haywood SO Seminole 2:43.35 -
16 Katherine Repka SO Seminole 2:43.40 -
17 Priya Wilson FR Palmetto 2:45.11 -
18 Emerson Growcock FR Holy Names 2:45.60 -
19 Mandy Lam JR Tampa Catholic 2:46.23 -
20 Victoria Brierley JR Countryside 2:48.91 -
21 Kennedy Downey FR Osceola (Seminole) 2:49.52 -
22 Thalia Fraifer SO Berkeley Prep 2:50.02 -
23 Natalia Madrid SO Palmetto 2:50.57 -
24 Kristen Rood SR Clearwater Central Catholic 2:50.94 -
25 Emma Flowers FR Berkeley Prep 2:52.41 -
26 Julia Tripp FR Osceola (Seminole) 2:52.87 -
27 Lauren Lamoutte SR Holy Names 2:53.03 -
28 Aubrie Woodward SO Osceola (Seminole) 2:54.71 -
29 Riley Spadaro 7 Cambridge Christian 2:54.91 -
30 Olivia Townsend SO Tampa Catholic 2:58.34 -
31 Michelle Weber SO Clearwater Central Catholic 3:01.12 -
32 Skyler Vaughn JR Seminole 3:01.20 -
33 Erin Joyner JR Seminole 3:01.74 -
34 Bilu Bianchi FR Clearwater 3:03.92 -
35 Sofia Sattely FR Clearwater Central Catholic 3:04.82 -
36 Kori Shackelford SO Clearwater 3:05.74 -
37 Lauren Fornshell SO Clearwater 3:06.75 -
38 Daniella Tellez SR Countryside 3:07.90 -
39 Daisy Lubbers 6 Lakeland Christian 3:08.52 -
40 Sara Wrzesniewski SO Calvary Christian (Clr) 3:09.25 -
41 Sarah Tang SO Indian Rocks Christian 3:13.14 -
42 Kayli Coclio SO Countryside 3:13.61 -
43 Michaela Heitler JR Tampa Catholic 3:17.84 -
44 Audri Anderson SO Lakeland Christian 3:19.44 -
45 Gabrielle Speranza FR Clearwater 3:19.80 -
46 Anjali Panchal JR Carrollwood 3:26.28 -
47 Brooke Staten SO Carrollwood 3:30.84 -
48 Daisy Trejo JR Palmetto 3:31.60 -
49 Aryana Hashemian SR Berkeley Prep 3:35.69 -
50 Allison Buckley FR Calvary Christian (Clr) 3:55.88 -
  Kayla Brice SR Carrollwood DNS   
  Ava Labrant JR Indian Rocks Christian DNS   
  Anna Woliver JR Cambridge Christian DNS   
  Tiana Luangsouphom SR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Gretchen Caswell FR Lakeland Christian DNS   
  Mulunesh Parker SR Circle Christian DNS   
  Keira Tippett FR Classical Prep DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Megan Hughes SR Holy Names 2:21.43 10
2 Allison Holmes SO Berkeley Prep 2:31.89 8
3 Delaney Hillman JR Osceola (Seminole) 2:31.93 6
4 Sofie Dericks SO Clearwater Central Catholic 2:34.12 5
5 Lydia Friedman SR Cambridge Christian 2:35.21 4
6 Ava Povich FR Evangelical Christian 2:35.66 3
7 Kaci Anderson SO Indian Rocks Christian 2:36.84 2
8 Moriah Friedman SO Cambridge Christian 2:38.97 1
9 Jensen Mayer SR Cambridge Christian 2:39.64 -
12 Archike Parker JR Circle Christian 2:40.47 -
14 Kasey Singer JR Clearwater Central Catholic 2:42.64 -
16 Katherine Repka SO Seminole 2:43.40 -
17 Priya Wilson FR Palmetto 2:45.11 -
  Gretchen Caswell FR Lakeland Christian DNS   
  Mulunesh Parker SR Circle Christian DNS   
  Kayla Brice SR Carrollwood DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Abbey Ramos SR Berkeley Prep 2:40.00 -
11 Mia Carlson FR Circle Christian 2:40.06 -
13 Gregory Brooke SR Countryside 2:40.70 -
15 Angelina Haywood SO Seminole 2:43.35 -
18 Emerson Growcock FR Holy Names 2:45.60 -
19 Mandy Lam JR Tampa Catholic 2:46.23 -
20 Victoria Brierley JR Countryside 2:48.91 -
21 Kennedy Downey FR Osceola (Seminole) 2:49.52 -
22 Thalia Fraifer SO Berkeley Prep 2:50.02 -
24 Kristen Rood SR Clearwater Central Catholic 2:50.94 -
26 Julia Tripp FR Osceola (Seminole) 2:52.87 -
28 Aubrie Woodward SO Osceola (Seminole) 2:54.71 -
30 Olivia Townsend SO Tampa Catholic 2:58.34 -
38 Daniella Tellez SR Countryside 3:07.90 -
  Anna Woliver JR Cambridge Christian DNS   
  Ava Labrant JR Indian Rocks Christian DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Natalia Madrid SO Palmetto 2:50.57 -
25 Emma Flowers FR Berkeley Prep 2:52.41 -
27 Lauren Lamoutte SR Holy Names 2:53.03 -
29 Riley Spadaro 7 Cambridge Christian 2:54.91 -
31 Michelle Weber SO Clearwater Central Catholic 3:01.12 -
32 Skyler Vaughn JR Seminole 3:01.20 -
33 Erin Joyner JR Seminole 3:01.74 -
34 Bilu Bianchi FR Clearwater 3:03.92 -
35 Sofia Sattely FR Clearwater Central Catholic 3:04.82 -
36 Kori Shackelford SO Clearwater 3:05.74 -
37 Lauren Fornshell SO Clearwater 3:06.75 -
39 Daisy Lubbers 6 Lakeland Christian 3:08.52 -
40 Sara Wrzesniewski SO Calvary Christian (Clr) 3:09.25 -
41 Sarah Tang SO Indian Rocks Christian 3:13.14 -
42 Kayli Coclio SO Countryside 3:13.61 -
43 Michaela Heitler JR Tampa Catholic 3:17.84 -
44 Audri Anderson SO Lakeland Christian 3:19.44 -
45 Gabrielle Speranza FR Clearwater 3:19.80 -
46 Anjali Panchal JR Carrollwood 3:26.28 -
47 Brooke Staten SO Carrollwood 3:30.84 -
48 Daisy Trejo JR Palmetto 3:31.60 -
49 Aryana Hashemian SR Berkeley Prep 3:35.69 -
50 Allison Buckley FR Calvary Christian (Clr) 3:55.88 -
  Tiana Luangsouphom SR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Keira Tippett FR Classical Prep DNS