February 21, 2020
|
Calvary Christian (Clr) - Clearwater, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sinkenesh Parker JR Circle Christian 5:23.45 10
2 Anagrace Fagot SO Circle Christian 5:31.29 8
3 Moriah Friedman SO Cambridge Christian 5:32.72 6
4 Sofie Dericks SO Clearwater Central Catholic 5:33.95 5
5 Lydia Friedman SR Cambridge Christian 5:37.63 4
6 Hailey Howard SO Calvary Christian (Clr) 5:40.23 3
7 Archike Parker JR Circle Christian 5:46.01 2
8 Mulunesh Parker SR Circle Christian 5:46.96 1
9 Grace Dejesus 8 Circle Christian 5:47.87 -
10 Lauren Lopez JR Clearwater 5:48.36 -
11 Danielle Smith SR Calvary Christian (Clr) 5:48.42 -
12 Mia Carlson FR Circle Christian 5:48.89 -
13 Delaney Hillman JR Osceola (Seminole) 5:49.18 -
14 Abbey Ramos SR Berkeley Prep 5:53.07 -
15 Mandy Lam JR Tampa Catholic 5:53.71 -
16 Angelina Haywood SO Seminole 5:56.25 -
17 Madison Macdiarmid JR Holy Names 5:57.73 -
18 Emily Grandstaff SO Circle Christian 6:00.03 -
19 Priya Wilson FR Palmetto 6:01.57 -
20 Kennedy Downey FR Osceola (Seminole) 6:05.04 -
21 Emma Eaton SR Holy Names 6:06.79 -
22 Leah Moury 7 Circle Christian 6:07.90 -
23 Lindie Mayer SO Cambridge Christian 6:14.55 -
24 Emma Flowers FR Berkeley Prep 6:15.19 -
25 Alexa Fredericks SR Holy Names 6:15.67 -
26 Katherine Repka SO Seminole 6:21.43 -
27 Nicole Grant SR Clearwater Central Catholic 6:21.48 -
28 Julia Tripp FR Osceola (Seminole) 6:21.58 -
29 Kristen Rood SR Clearwater Central Catholic 6:21.72 -
30 Victoria Joyce SO Osceola (Seminole) 6:30.56 -
31 Lauren Mahan FR Calvary Christian (Clr) 6:31.43 -
32 Thalia Fraifer SO Berkeley Prep 6:34.39 -
33 Michelle Weber SO Clearwater Central Catholic 6:35.09 -
34 Brianna Pacecca SR Indian Rocks Christian 6:44.21 -
35 Audri Anderson SO Lakeland Christian 6:54.71 -
36 Grace Osypka SO Clearwater Central Catholic 6:58.81 -
37 Natalie Kelley FR Berkeley Prep 6:59.24 -
38 Daisy Lubbers 6 Lakeland Christian 7:00.94 -
39 Finley Livingston SO Calvary Christian (Clr) 7:03.11 -
40 Tiana Luangsouphom SR Calvary Christian (Clr) 7:03.18 -
41 Sara Wrzesniewski SO Calvary Christian (Clr) 7:06.88 -
42 Sofia Sattely FR Clearwater Central Catholic 7:07.78 -
43 Skyler Vaughn JR Seminole 7:12.00 -
44 Zara Khan FR Berkeley Prep 7:13.51 -
45 Abbey Dempsey FR Berkeley Prep 7:19.33 -
46 Kaylee Sibelle JR Carrollwood 7:20.11 -
47 Courtney Fornshell SR Clearwater 7:21.23 -
48 Indya Benjamin SO Clearwater 7:22.18 -
49 Keira Tippett FR Classical Prep 7:25.37 -
50 Gabrielle Speranza FR Clearwater 7:25.71 -
51 Elena Lundquist SO Cambridge Christian 7:25.86 -
52 Silvana Messina FR Cambridge Christian 7:43.62 -
53 Amelia Narcisi FR Seminole 7:46.75 -
54 Victoria Nguyen SR Clearwater 7:49.21 -
55 Courtney Sipos FR Osceola (Seminole) 7:57.88 -
56 Haliee Spoor FR Carrollwood 7:59.83 -
57 Isabella Kozlowski SO Osceola (Seminole) 8:01.12 -
58 Kasmira Dean SO Tampa Prep 8:08.16 -
59 Lea Delic SO Osceola (Seminole) 8:12.18 -
60 Ava Loschiavo FR Osceola (Seminole) 8:26.11 -
61 Esha Bhatia SR Berkeley Prep 8:27.35 -
62 Kaylie Edens SO Osceola (Seminole) 8:50.97 -
63 Emily Colón FR Circle Christian 9:37.70 -
  Tyla Hart SO Calvary Christian (Clr) DNF   
  Claire Armstrong SR Berkeley Prep DNS   
  Kelly Gregory FR Circle Christian DNS   
  Isabella Pawloski JR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Alexa Gross SO Carrollwood DNS   
  Kaitlyn Newman SR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Rachel Mahan SO Calvary Christian (Clr) DNS   
  Skyler Carlson SO Clearwater Central Catholic DNS   
  Gretchen Caswell FR Lakeland Christian DNS   
  Madeline Rodriguez JR Holy Names DNS   
  Sania Munir SR Tampa Prep DNS   
  Maria Bustinza FR Classical Prep DNS   
  Allison Buckley FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Valentina Salazar SO Calvary Christian (Clr) DNS   
  Aryana Hashemian SR Berkeley Prep DNS   
  Hannah Keith SR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Abigail Ralph FR Seminole DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Grace Dejesus 8 Circle Christian 5:47.87 -
10 Lauren Lopez JR Clearwater 5:48.36 -
12 Mia Carlson FR Circle Christian 5:48.89 -
14 Abbey Ramos SR Berkeley Prep 5:53.07 -
15 Mandy Lam JR Tampa Catholic 5:53.71 -
17 Madison Macdiarmid JR Holy Names 5:57.73 -
18 Emily Grandstaff SO Circle Christian 6:00.03 -
20 Kennedy Downey FR Osceola (Seminole) 6:05.04 -
21 Emma Eaton SR Holy Names 6:06.79 -
24 Emma Flowers FR Berkeley Prep 6:15.19 -
26 Katherine Repka SO Seminole 6:21.43 -
27 Nicole Grant SR Clearwater Central Catholic 6:21.48 -
28 Julia Tripp FR Osceola (Seminole) 6:21.58 -
29 Kristen Rood SR Clearwater Central Catholic 6:21.72 -
30 Victoria Joyce SO Osceola (Seminole) 6:30.56 -
32 Thalia Fraifer SO Berkeley Prep 6:34.39 -
35 Audri Anderson SO Lakeland Christian 6:54.71 -
38 Daisy Lubbers 6 Lakeland Christian 7:00.94 -
46 Kaylee Sibelle JR Carrollwood 7:20.11 -
  Aryana Hashemian SR Berkeley Prep DNS   
  Claire Armstrong SR Berkeley Prep DNS   
  Skyler Carlson SO Clearwater Central Catholic DNS   
  Madeline Rodriguez JR Holy Names DNS   
  Alexa Gross SO Carrollwood DNS   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Grace Osypka SO Clearwater Central Catholic 6:58.81 -
37 Natalie Kelley FR Berkeley Prep 6:59.24 -
43 Skyler Vaughn JR Seminole 7:12.00 -
44 Zara Khan FR Berkeley Prep 7:13.51 -
45 Abbey Dempsey FR Berkeley Prep 7:19.33 -
47 Courtney Fornshell SR Clearwater 7:21.23 -
48 Indya Benjamin SO Clearwater 7:22.18 -
50 Gabrielle Speranza FR Clearwater 7:25.71 -
53 Amelia Narcisi FR Seminole 7:46.75 -
54 Victoria Nguyen SR Clearwater 7:49.21 -
55 Courtney Sipos FR Osceola (Seminole) 7:57.88 -
57 Isabella Kozlowski SO Osceola (Seminole) 8:01.12 -
59 Lea Delic SO Osceola (Seminole) 8:12.18 -
60 Ava Loschiavo FR Osceola (Seminole) 8:26.11 -
61 Esha Bhatia SR Berkeley Prep 8:27.35 -
62 Kaylie Edens SO Osceola (Seminole) 8:50.97 -
63 Emily Colón FR Circle Christian 9:37.70 -
  Abigail Ralph FR Seminole DNS   
  Allison Buckley FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Maria Bustinza FR Classical Prep DNS