February 17, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Women's 1,600m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Emma Noel JR Winter Park 5:14.66 10
2 Jazlyn Dailey SO Winter Park 5:19.15 7
2 Reilly Barber SO St. Augustine 5:19.15 7
4 Megan Rhodes SR Lyman 5:25.55 5
5 Samantha Gayton SR Father Lopez 5:26.60 4
6 Gabriella Macedo JR Celebration 5:32.19 3
7 Hannah Foley FR Boone 5:33.87 2
8 Elliott Fluman SR St. Augustine 5:33.89 1
9 Megan Dolan FR Boone 5:34.54 -
10 Claire McDonnell SR Father Lopez 5:34.68 -
11 Yenilitza Roman SR Freedom (Orlando) 5:45.84 -
12 Karah McElhone JR St. Augustine 5:46.94 -
13 Keegan Brace JR Lake Howell 5:55.43 -
14 Jessica Jeffrey JR Freedom (Orlando) 6:09.20 -
15 Emily Thompson SR Lake Nona 6:13.26 -
16 Araceliz Rosario SO Colonial 6:14.14 -
17 Jessica Cannella JR Boone 6:16.50 -
18 Madison Hagee JR Viera 6:17.98 -
19 Alanis Soler JR Colonial 6:18.99 -
20 Natalie Newman 7 Lake Highland Prep 6:19.04 -
21 Macy Akins JR Lake Highland Prep 6:35.09 -
22 Maya Ingraham SO Wekiva 6:42.48 -
23 Allison Whalen SR Lake Mary 6:58.46 -
24 Ana Gomez SO Winter Park 7:03.89 -
25 Alejandra Garcia SO University (Orlando) 7:22.28 -
26 Lauren Armstrong SO Lake Nona 7:23.47 -
27 Jessica Sarro SR University (Orlando) 7:26.02 -
28 Jacqueline Maze JR Lyman 7:36.54 -
29 Madalyn Prostak JR Lake Howell 8:43.08 -
  Sara Sas SR Poinciana DNS   
  Aria Rivas SO Edgewater DNS   
  Brandie Apelado JR Edgewater DNS   
  Jessica Reyes SR Colonial DNS   
  Camila Palomino JR Freedom (Orlando) DNS   
  Skyler Bunn JR University (OC) DNS   
Women's 1,600m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Emma Noel JR Winter Park 5:14.66 10
2 Reilly Barber SO St. Augustine 5:19.15 7
2 Jazlyn Dailey SO Winter Park 5:19.15 7
4 Megan Rhodes SR Lyman 5:25.55 5
5 Samantha Gayton SR Father Lopez 5:26.60 4
6 Gabriella Macedo JR Celebration 5:32.19 3
7 Hannah Foley FR Boone 5:33.87 2
8 Elliott Fluman SR St. Augustine 5:33.89 1
9 Megan Dolan FR Boone 5:34.54 -
10 Claire McDonnell SR Father Lopez 5:34.68 -
11 Yenilitza Roman SR Freedom (Orlando) 5:45.84 -
12 Karah McElhone JR St. Augustine 5:46.94 -
13 Keegan Brace JR Lake Howell 5:55.43 -
14 Jessica Jeffrey JR Freedom (Orlando) 6:09.20 -
15 Emily Thompson SR Lake Nona 6:13.26 -
16 Araceliz Rosario SO Colonial 6:14.14 -
18 Madison Hagee JR Viera 6:17.98 -
24 Ana Gomez SO Winter Park 7:03.89 -
Women's 1,600m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Jessica Cannella JR Boone 6:16.50 -
19 Alanis Soler JR Colonial 6:18.99 -
20 Natalie Newman 7 Lake Highland Prep 6:19.04 -
21 Macy Akins JR Lake Highland Prep 6:35.09 -
22 Maya Ingraham SO Wekiva 6:42.48 -
23 Allison Whalen SR Lake Mary 6:58.46 -
25 Alejandra Garcia SO University (Orlando) 7:22.28 -
26 Lauren Armstrong SO Lake Nona 7:23.47 -
27 Jessica Sarro SR University (Orlando) 7:26.02 -
28 Jacqueline Maze JR Lyman 7:36.54 -
29 Madalyn Prostak JR Lake Howell 8:43.08 -
  Sara Sas SR Poinciana DNS   
  Aria Rivas SO Edgewater DNS   
  Brandie Apelado JR Edgewater DNS   
  Camila Palomino JR Freedom (Orlando) DNS   
  Jessica Reyes SR Colonial DNS   
  Skyler Bunn JR University (OC) DNS