February 17, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Kyan Graham SR Winter Park 10.78 0.4
2 Daniel Edwards JR Winter Park 10.89 0.4
3 Chase Latouche SR Colonial 11.01 1.2
4 Oscar Newman JR Celebration 11.29 0.4
5 Camren McClendon 8 Lake Highland Prep 11.31 0.4
6 Chad Davis JR Wekiva 11.40 0.2
7 Jayden Gillens FR Jones 11.44 0.4
8 Stephen Sparrow SO Jones 11.53 0.4
9 Keshan Swain   Edgewater 11.56 1.2
10 Brent Amede SR Celebration 11.56 0.9
11 Donald Justice FR Edgewater 11.59 0.6
12 Jarion McClain SO Lake Nona 11.61 0.4
13 Edward Whipple SO Father Lopez 11.61 1.2
14 Kyle Rivers FR Olympia 11.67 0.9
15 Daxton Barkley JR Lake Nona 11.68 0.4
16 Shamar Cooper SR Poinciana 11.69 0.4
17 Aviance Williams SO Jones 11.69 0.4
18 Traevon Lawrence JR Lake Howell 11.71 0.9
19 Logan Farmer SR Father Lopez 11.77 1.2
20 Brett Baker JR University (OC) 11.79 0.4
21 Michael Bondzie JR Lyman 11.80 0.4
22 Scott Sterle JR Lyman 11.83 0.2
23 Tien Frederick JR Poinciana 11.86 0.9
24 Amari Denis-McCormick SO Lake Nona 11.87 0.9
25 Aiden Amaya FR Celebration 11.88 0.9
26 Kran Riley JR University (Orlando) 11.88 0.9
27 Noah Putnam FR Wekiva 11.91 0.6
28 Robert Coleman SO Freedom (Orlando) 11.93 0.6
29 Andre Nembhora JR Freedom (Orlando) 11.95 0.2
30 Derek Minaya JR University (Orlando) 12.02 0.9
31 Keshawn Cummings SO Lake Howell 12.06 1.2
32 Shadrack Estephene FR Freedom (Orlando) 12.09 0.2
33 Ulysses Rivera JR Colonial 12.14 1.2
34 Nelson Garcia SO University (Orlando) 12.16 0.9
35 Samuel Edmond SO Olympia 12.19 0.6
36 Alexander Diaz JR Colonial 12.29 0.4
37 Brady Palmer JR Lyman 12.33 0.2
38 Demario Mormon SO Wekiva 12.35 1.2
39 Zayveon Mitchell SR Poinciana 12.45 0.2
40 Andrew Aponte SR Orangewood Christian 12.45 0.2
41 Carson Wright FR Boone 12.47 0.2
42 Jahnear Allen FR Edgewater 12.48 0.6
43 Daniel Okunlola FR Boone 12.52 0.2
44 James Irwin FR Lake Mary 12.53 1.0
45 Donnell (DJ) Johnson FR Orangewood Christian 12.55 1.2
46 Draven Ashley JR Boone 12.56 0.4
47 Jalin Johnson FR Olympia 12.62 0.6
48 Reynaldo Tyler SR Lake Highland Prep 12.79 0.6
49 Bruce Fang SO Orangewood Christian 13.23 1.0
50 Aaron Thio JR Lake Highland Prep 14.21 1.2
  Alexis Marrero Ayala JR University (OC) DNS -
  Calrico Crichton SO University (OC) DNS -
  Philip Crooms SR Lake Mary DNS -
  Alejandro Ramos SO Lake Mary DNS -
  Dortez King SO Winter Park DNS -
Boys' 100 Meters Section 1
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kyan Graham SR Winter Park 10.78
2 Daniel Edwards JR Winter Park 10.89
4 Oscar Newman JR Celebration 11.29
5 Camren McClendon 8 Lake Highland Prep 11.31
7 Jayden Gillens FR Jones 11.44
8 Stephen Sparrow SO Jones 11.53
17 Aviance Williams SO Jones 11.69
  Alexis Marrero Ayala JR University (OC) DNS
  Dortez King SO Winter Park DNS
Boys' 100 Meters Section 2
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Jarion McClain SO Lake Nona 11.61
15 Daxton Barkley JR Lake Nona 11.68
16 Shamar Cooper SR Poinciana 11.69
20 Brett Baker JR University (OC) 11.79
21 Michael Bondzie JR Lyman 11.80
36 Alexander Diaz JR Colonial 12.29
46 Draven Ashley JR Boone 12.56
  Calrico Crichton SO University (OC) DNS
  Philip Crooms SR Lake Mary DNS
Boys' 100 Meters Section 3
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Brent Amede SR Celebration 11.56
14 Kyle Rivers FR Olympia 11.67
18 Traevon Lawrence JR Lake Howell 11.71
23 Tien Frederick JR Poinciana 11.86
24 Amari Denis-McCormick SO Lake Nona 11.87
25 Aiden Amaya FR Celebration 11.88
26 Kran Riley JR University (Orlando) 11.88
30 Derek Minaya JR University (Orlando) 12.02
34 Nelson Garcia SO University (Orlando) 12.16
Boys' 100 Meters Section 4
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Chad Davis JR Wekiva 11.40
22 Scott Sterle JR Lyman 11.83
29 Andre Nembhora JR Freedom (Orlando) 11.95
32 Shadrack Estephene FR Freedom (Orlando) 12.09
37 Brady Palmer JR Lyman 12.33
39 Zayveon Mitchell SR Poinciana 12.45
40 Andrew Aponte SR Orangewood Christian 12.45
41 Carson Wright FR Boone 12.47
43 Daniel Okunlola FR Boone 12.52
Boys' 100 Meters Section 5
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Chase Latouche SR Colonial 11.01
9 Keshan Swain   Edgewater 11.56
13 Edward Whipple SO Father Lopez 11.61
19 Logan Farmer SR Father Lopez 11.77
31 Keshawn Cummings SO Lake Howell 12.06
33 Ulysses Rivera JR Colonial 12.14
38 Demario Mormon SO Wekiva 12.35
45 Donnell (DJ) Johnson FR Orangewood Christian 12.55
50 Aaron Thio JR Lake Highland Prep 14.21
Boys' 100 Meters Section 6
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Donald Justice FR Edgewater 11.59
27 Noah Putnam FR Wekiva 11.91
28 Robert Coleman SO Freedom (Orlando) 11.93
35 Samuel Edmond SO Olympia 12.19
42 Jahnear Allen FR Edgewater 12.48
47 Jalin Johnson FR Olympia 12.62
48 Reynaldo Tyler SR Lake Highland Prep 12.79
Boys' 100 Meters Section 7
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
44 James Irwin FR Lake Mary 12.53
49 Bruce Fang SO Orangewood Christian 13.23
  Alejandro Ramos SO Lake Mary DNS