March 7, 2020
|
Holy Trinity - Melbourne, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Coby Karl SR Viera 4:35.96 10
2 Dillon Helzerman JR Vero Beach 4:36.04 8
3 Michael Toppi SO Viera 4:39.75 6
4 Mehari van der Riet SO Foundation Academy 4:43.16 5
5 Robbie Naberhaus JR Viera 4:47.34 4
6 Kai McAlister JR Rockledge 4:50.55 3
7 Samuel Oliver JR West Shore 4:51.18 2
8 Brandon Crawford JR Heritage 4:58.08 1
9 Evan Thompson JR Merritt Island 4:58.74 -
10 Austin Harvey JR Cocoa 5:00.19 -
11 Logan Chapman FR Space Coast 5:03.02 -
12 Ian Kalra SO Cocoa Beach 5:03.35 -
13 Tristan Trax JR Vero Beach 5:05.20 -
14 Caleb Bonell Junior Cocoa Beach 5:08.45 -
15 Devin Makousky FR Rockledge 5:08.83 -
16 Seth Day JR Heritage 5:09.56 -
17 Adrian Delia FR West Shore 5:10.75 -
18 Skyler Jensen 7 Holy Trinity 5:11.04 -
19 Peter Gumpel SO Vero Beach 5:12.00 -
20 Matthew Allen JR Holy Trinity 5:12.04 -
21 Adrian Castro SR Sebastian River 5:16.36 -
22 Tommy Tibbets   Cocoa Beach 5:16.90 -
23 Andrew Hill JR Rockledge 5:17.45 -
24 Cristian Calderon FR Rockledge 5:17.86 -
25 Cristian McAdams SR Sebastian River 5:18.84 -
26 Kayden Petnel FR West Shore 5:21.94 -
27 Trenton Gorey Junior Brevard HEAT 5:22.09 -
28 Mateo Martinez SO Gateway 5:24.82 -
29 Ian Sardella SO Edgewood 5:25.38 -
30 James Espinoza SR Vero Beach 5:26.20 -
31 Kameron White FR Merritt Island 5:26.22 -
32 Braden Willis SO Heritage 5:26.24 -
33 Jake Kramer SO Sebastian River 5:27.29 -
34 Yavens Saint Fleur FR Bayside 5:33.25 -
35 Mauro Vasquez Munez SO Gateway 5:35.35 -
36 Isaiah Hernandez JR Eau Gallie 5:35.53 -
37 Sean Dahl FR Merritt Island 5:35.54 -
38 Oliver Sutton Sophomore Brevard HEAT 5:35.68 -
39 Russell Cowan FR Space Coast 5:36.42 -
40 Luis Alberto Gonzalez SO Gateway 5:37.72 -
41 Troy Sawyer SR Cocoa 5:38.87 -
42 Jacobo Montoya JR Florida Prep 5:42.31 -
43 Jack Leach SR John Carroll 5:43.48 -
44 Travis Davis SO Space Coast 5:44.07 -
45 Max Gurney SO Merritt Island 5:44.48 -
46 Anthony Padgett JR Eau Gallie 5:45.35 -
47 Mason Mashiotta SO Bayside 5:46.65 -
48 Nathan Corley 8 Edgewood 5:47.21 -
49 Aidan Kelly FR Cocoa Beach 5:48.58 -
50 Christopher Townsend JR Edgewood 5:49.94 -
51 Andrew Nyland 8 Foundation Academy 5:55.15 -
52 Anthony Betancourt SO Gateway 5:55.50 -
53 Cass Werder FR Holy Trinity 5:56.37 -
54 Kurtis Wall SO Bayside 6:06.72 -
55 Cody Myers 8 Covenant Christian 6:22.42 -
56 Benjamin Elliston JR Foundation Academy 6:23.36 -
57 Troy Bedworth 8 Brevard HEAT 6:24.05 -
58 Connor Cook JR John Carroll 6:27.79 -
59 Ethan Shoda   Brevard HEAT 6:34.75 -
60 Luke Villa SO John Carroll 6:34.77 -
61 Lautaro Sosa JR Eau Gallie 6:44.68 -
62 Trip McHenry 7 Holy Trinity 6:44.78 -
63 Gavin Myers 6 Covenant Christian 6:48.74 -
64 Bryce Cook FR Pineapple Cove (Palm Bay) 6:58.10 -
65 Mykel Osborn-Caro FR Pineapple Cove (Palm Bay) 7:07.54 -
66 Josiah Culley 6 Covenant Christian 8:02.77 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Coby Karl SR Viera 4:35.96 10
2 Dillon Helzerman JR Vero Beach 4:36.04 8
3 Michael Toppi SO Viera 4:39.75 6
4 Mehari van der Riet SO Foundation Academy 4:43.16 5
5 Robbie Naberhaus JR Viera 4:47.34 4
6 Kai McAlister JR Rockledge 4:50.55 3
7 Samuel Oliver JR West Shore 4:51.18 2
8 Brandon Crawford JR Heritage 4:58.08 1
9 Evan Thompson JR Merritt Island 4:58.74 -
10 Austin Harvey JR Cocoa 5:00.19 -
11 Logan Chapman FR Space Coast 5:03.02 -
14 Caleb Bonell Junior Cocoa Beach 5:08.45 -
16 Seth Day JR Heritage 5:09.56 -
17 Adrian Delia FR West Shore 5:10.75 -
18 Skyler Jensen 7 Holy Trinity 5:11.04 -
20 Matthew Allen JR Holy Trinity 5:12.04 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Ian Kalra SO Cocoa Beach 5:03.35 -
13 Tristan Trax JR Vero Beach 5:05.20 -
15 Devin Makousky FR Rockledge 5:08.83 -
19 Peter Gumpel SO Vero Beach 5:12.00 -
21 Adrian Castro SR Sebastian River 5:16.36 -
22 Tommy Tibbets   Cocoa Beach 5:16.90 -
23 Andrew Hill JR Rockledge 5:17.45 -
24 Cristian Calderon FR Rockledge 5:17.86 -
25 Cristian McAdams SR Sebastian River 5:18.84 -
26 Kayden Petnel FR West Shore 5:21.94 -
27 Trenton Gorey Junior Brevard HEAT 5:22.09 -
28 Mateo Martinez SO Gateway 5:24.82 -
29 Ian Sardella SO Edgewood 5:25.38 -
32 Braden Willis SO Heritage 5:26.24 -
33 Jake Kramer SO Sebastian River 5:27.29 -
36 Isaiah Hernandez JR Eau Gallie 5:35.53 -
41 Troy Sawyer SR Cocoa 5:38.87 -
50 Christopher Townsend JR Edgewood 5:49.94 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 James Espinoza SR Vero Beach 5:26.20 -
31 Kameron White FR Merritt Island 5:26.22 -
34 Yavens Saint Fleur FR Bayside 5:33.25 -
35 Mauro Vasquez Munez SO Gateway 5:35.35 -
37 Sean Dahl FR Merritt Island 5:35.54 -
38 Oliver Sutton Sophomore Brevard HEAT 5:35.68 -
39 Russell Cowan FR Space Coast 5:36.42 -
40 Luis Alberto Gonzalez SO Gateway 5:37.72 -
42 Jacobo Montoya JR Florida Prep 5:42.31 -
43 Jack Leach SR John Carroll 5:43.48 -
45 Max Gurney SO Merritt Island 5:44.48 -
46 Anthony Padgett JR Eau Gallie 5:45.35 -
47 Mason Mashiotta SO Bayside 5:46.65 -
48 Nathan Corley 8 Edgewood 5:47.21 -
49 Aidan Kelly FR Cocoa Beach 5:48.58 -
51 Andrew Nyland 8 Foundation Academy 5:55.15 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
44 Travis Davis SO Space Coast 5:44.07 -
52 Anthony Betancourt SO Gateway 5:55.50 -
53 Cass Werder FR Holy Trinity 5:56.37 -
54 Kurtis Wall SO Bayside 6:06.72 -
55 Cody Myers 8 Covenant Christian 6:22.42 -
56 Benjamin Elliston JR Foundation Academy 6:23.36 -
57 Troy Bedworth 8 Brevard HEAT 6:24.05 -
58 Connor Cook JR John Carroll 6:27.79 -
59 Ethan Shoda   Brevard HEAT 6:34.75 -
60 Luke Villa SO John Carroll 6:34.77 -
61 Lautaro Sosa JR Eau Gallie 6:44.68 -
62 Trip McHenry 7 Holy Trinity 6:44.78 -
63 Gavin Myers 6 Covenant Christian 6:48.74 -
64 Bryce Cook FR Pineapple Cove (Palm Bay) 6:58.10 -
65 Mykel Osborn-Caro FR Pineapple Cove (Palm Bay) 7:07.54 -
66 Josiah Culley 6 Covenant Christian 8:02.77 -