April 3, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Demarkcus Bowman JR Lakeland 10.45 10.77 10.13 13.57 11.64 13.36 7.87 10
2 Jaden Rudolph JR George Jenkins 10.07 10.94 9.96 10.83 9.96 10.07 13.13 8
3 Elijah Stokes SR Lake Region 13.47 11.13 10.24 8.91 8.69 11.69 12.69 6
4 Austin Cowans JR George Jenkins 13.17 11.16 9.94 9.60 13.84 9.38 7.93 5
5 Michael Flores JR George Jenkins 8.78 11.25 8.33 8.44 13.84 9.23 10.47 4
6 Taylor Gant SO Lakeland 12.62 11.26 13.74 14.08 11.83 12.05 11.26 3
7 Fenley Graham JR Lakeland 10.65 11.33 8.73 12.69 14.62 12.92 10.99 2
8 Reggie Kellum SO Lakeland 14.00 11.47 14.34 13.42 10.56 14.46 10.90 1
9 Gavin Bendross FR George Jenkins 13.28 11.65 14.10 13.17 8.63 14.68 13.52 -
10 Brandon Fernandez Acevedo JR George Jenkins 11.72 11.83 13.61 13.61 12.31 11.36 8.76 -
11 Bryan Ashley SR George Jenkins 11.31 12.03 10.23 11.19 15.52 13.60 13.96 -
12 Josue Etienne FR Lake Region 15.43 12.05 10.13 14.95 13.02 12.42 12.54 -
13 Jacquarius Jones SR George Jenkins 10.17 12.10 14.28 11.86 15.73 11.86 11.26 -
14 Jiminine Poe JR George Jenkins 10.36 12.33 14.31 9.74 10.98 9.50 12.21 -
15 Branden Goodson FR George Jenkins 11.88 12.50 13.00 10.88 11.00 11.13 8.88 -
16 Khristian Runcie FR George Jenkins 9.01 12.68 9.77 15.85 10.66 14.97 15.98 -
17 Simeon Hunter SO McKeel 14.85 12.69 9.14 12.69 14.22 12.95 16.50 -
18 Kade Straub FR George Jenkins 13.37 12.73 13.75 12.48 12.99 14.13 9.55 -
19 Gregory Antoine JR George Jenkins 12.72 12.84 16.18 14.26 16.57 12.84 16.70 -
20 Fernando Gonzalez SO George Jenkins 11.33 13.33 16.00 12.80 17.33 12.27 14.67 -
21 Xavier Walmsley FR George Jenkins 12.91 13.88 13.05 17.63 14.30 12.22 14.58 -
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Gavin Bendross FR George Jenkins 12.47 13.17 11.19 11.65 10.72 10.02 14.10 -
11 Bryan Ashley SR George Jenkins 8.67 10.59 9.75 12.03 13.12 11.07 9.63 -
16 Khristian Runcie FR George Jenkins 13.57 9.01 10.66 12.68 11.54 11.16 12.94 -
18 Kade Straub FR George Jenkins 16.17 11.72 12.86 12.73 11.21 15.03 13.24 -
21 Xavier Walmsley FR George Jenkins 15.55 11.11 15.83 13.88 12.50 16.38 10.97 -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Taylor Gant SO Lakeland 9.12 9.58 8.00 10.93 10.25 11.26 3
12 Josue Etienne FR Lake Region 14.34 12.66 11.21 8.44 9.52 12.05 -
14 Jiminine Poe JR George Jenkins 13.81 15.79 15.17 13.57 10.11 12.33 -
15 Branden Goodson FR George Jenkins 14.25 15.13 11.13 12.13 13.13 12.50 -
17 Simeon Hunter SO McKeel 15.11 11.93 12.69 13.20 10.03 12.69 -
19 Gregory Antoine JR George Jenkins 15.41 10.28 10.79 9.89 16.18 12.84 -
20 Fernando Gonzalez SO George Jenkins 17.33 15.87 17.20 16.67 11.73 13.33 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
4 Austin Cowans JR George Jenkins 11.16 8.49 5
8 Reggie Kellum SO Lakeland 11.47 12.62 1
10 Brandon Fernandez Acevedo JR George Jenkins 11.83 10.77 -
13 Jacquarius Jones SR George Jenkins 12.10 13.07 -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Demarkcus Bowman JR Lakeland 10.77 10
2 Jaden Rudolph JR George Jenkins 10.94 8
3 Elijah Stokes SR Lake Region 11.13 6
5 Michael Flores JR George Jenkins 11.25 4
7 Fenley Graham JR Lakeland 11.33 2

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jaden Rudolph JR George Jenkins 25.15 28.04 18.03 22.25 24.48 26.70 16.47 10
2 Demarkcus Bowman JR Lakeland 25.05 26.61 26.17 22.36 24.60 25.72 16.33 8
3 Wyland Alleva SR George Jenkins 28.77 26.73 20.84 22.65 28.54 24.92 27.18 6
4 Austin Cowans JR George Jenkins 16.60 23.75 20.52 23.05 22.36 28.82 20.29 5
5 Michael Flores JR George Jenkins 21.26 20.10 23.10 23.10 23.34 19.41 17.79 4
6 Reggie Kellum SO Lakeland 24.48 24.71 24.71 23.53 23.06 26.83 18.59 3
7 Nathan Abram SR McKeel 27.62 21.01 17.94 23.60 26.67 28.32 18.88 2
8 Fenley Graham JR Lakeland 28.77 19.26 22.59 23.77 16.88 22.35 20.92 1
9 Elijah Stokes SR Lake Region 20.43 27.64 23.55 24.03 28.60 18.75 21.87 -
10 Gavin Bendross FR George Jenkins 24.54 25.98 20.21 24.05 25.98 26.22 20.21 -
11 Breilyn Sullivan SR George Jenkins 25.52 18.30 22.63 24.07 28.65 30.81 20.70 -
12 Antonio Martin JR Kathleen 30.45 18.85 26.58 24.16 18.12 23.44 23.68 -
13 Brandon Fernandez Acevedo JR George Jenkins 21.10 19.65 21.34 24.25 20.62 22.07 29.59 -
14 Jacquarius Jones SR George Jenkins 21.23 24.89 22.45 24.40 26.11 19.52 19.04 -
15 Kijani Henry SR McKeel 19.80 30.80 18.82 24.44 31.04 31.04 19.56 -
16 Deandre Keys FR Lakeland 25.73 17.15 21.32 24.50 21.07 17.89 25.73 -
17 William Mosley JR George Jenkins 29.10 24.66 17.76 24.66 28.86 22.20 29.60 -
18 Marquis Jean FR George Jenkins 32.14 28.40 22.42 24.91 30.64 22.67 28.65 -
19 Josue Etienne FR Lake Region 19.21 32.18 17.71 24.94 30.43 17.96 20.95 -
20 Jiminine Poe JR George Jenkins 29.79 25.97 20.37 25.46 20.63 23.68 21.39 -
21 Bryson Yamnitz SR Lakeland Christian 29.45 30.75 33.88 26.06 31.02 31.02 26.85 -
22 Khristian Runcie FR George Jenkins 29.88 28.57 25.95 26.21 19.40 18.61 31.46 -
23 Ladarion Chandler 8 Victory Christian (LL) 32.19 33.98 26.82 29.80 38.15 23.25 23.84 -
24 Fernando Gonzalez SO George Jenkins 39.63 26.42 27.04 30.72 21.82 32.57 31.34 -
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
12 Antonio Martin JR Kathleen 24.16 28.03 29.96 -
21 Bryson Yamnitz SR Lakeland Christian 26.06 29.71 28.15 -
22 Khristian Runcie FR George Jenkins 26.21 21.50 30.67 -
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
23 Ladarion Chandler 8 Victory Christian (LL) 38.74 29.80 -
24 Fernando Gonzalez SO George Jenkins 25.50 30.72 -
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Gavin Bendross FR George Jenkins 18.52 29.59 25.02 24.05 23.81 -
15 Kijani Henry SR McKeel 22.00 31.78 22.00 24.44 28.35 -
17 William Mosley JR George Jenkins 21.21 20.72 22.69 24.66 25.90 -
18 Marquis Jean FR George Jenkins 19.43 26.16 20.68 24.91 31.14 -
19 Josue Etienne FR Lake Region 29.43 23.20 21.95 24.94 17.71 -
20 Jiminine Poe JR George Jenkins 32.34 29.79 27.50 25.46 21.90 -
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jaden Rudolph JR George Jenkins 22.25 17.14 10
4 Austin Cowans JR George Jenkins 23.05 20.98 5
6 Reggie Kellum SO Lakeland 23.53 27.53 3
11 Breilyn Sullivan SR George Jenkins 24.07 25.04 -
13 Brandon Fernandez Acevedo JR George Jenkins 24.25 16.98 -
14 Jacquarius Jones SR George Jenkins 24.40 18.06 -
16 Deandre Keys FR Lakeland 24.50 26.22 -
Boys' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Demarkcus Bowman JR Lakeland 24.82 28.18 26.61 22.36 16.55 23.93 8
3 Wyland Alleva SR George Jenkins 19.03 18.58 16.09 22.65 22.20 25.37 6
5 Michael Flores JR George Jenkins 24.95 20.10 18.72 23.10 24.72 17.56 4
7 Nathan Abram SR McKeel 18.65 26.44 28.80 23.60 23.84 22.66 2
8 Fenley Graham JR Lakeland 20.92 16.64 28.05 23.77 18.31 30.91 1
9 Elijah Stokes SR Lake Region 27.16 21.15 28.84 24.03 17.07 19.71 -

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jaden Rudolph JR George Jenkins 50.23 52.24 54.75 10
2 Austin Cowans JR George Jenkins 51.55 59.29 38.15 8
3 Wyland Alleva SR George Jenkins 52.55 1:04.11 55.71 6
4 Nathan Abram SR McKeel 53.30 46.91 48.51 5
5 Chris Howard SR Lakeland 53.86 39.32 49.56 4
6 Hunter Snell SR Kathleen 54.15 52.53 54.15 3
7 Michael Flores JR George Jenkins 54.98 55.53 1:10.38 2
8 William Mosley JR George Jenkins 55.18 57.94 51.32 1
9 Kijani Henry SR McKeel 55.36 45.95 42.63 -
10 Breilyn Sullivan SR George Jenkins 55.45 1:01.55 46.58 -
11 Essmal Reed SO Kathleen 55.66 46.76 48.98 -
12 Taylor Gant SO Lakeland 55.89 39.69 1:07.63 -
13 Marquis Jean FR George Jenkins 56.12 39.29 56.69 -
14 Jokobi Nelson JR Kathleen 56.99 1:04.97 1:05.54 -
15 Emmanuel Gibson SO George Jenkins 58.06 1:12.58 1:02.13 -
16 Brandon Fernandez Acevedo JR George Jenkins 59.43 1:12.51 54.09 -
17 Jaylen Rolle JR Lakeland 59.81 1:14.17 1:15.36 -
18 Khristian Runcie FR George Jenkins 1:00.58 1:09.07 57.55 -
19 Keyshawn Covington JR Lakeland 1:01.67 46.87 1:10.31 -
20 Conner Bass JR McKeel 1:04.53 50.98 1:00.02 -
21 Jaxson Moxley FR McKeel 1:08.40 1:07.72 1:20.72 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Taylor Gant SO Lakeland 55.89 52.54 45.83 40.80 -
16 Brandon Fernandez Acevedo JR George Jenkins 59.43 1:11.32 55.87 1:02.41 -
17 Jaylen Rolle JR Lakeland 59.81 1:17.16 43.67 1:12.37 -
19 Keyshawn Covington JR Lakeland 1:01.67 1:15.24 1:07.84 1:15.86 -
21 Jaxson Moxley FR McKeel 1:08.40 1:00.20 52.67 55.41 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Chris Howard SR Lakeland 53.86 45.25 57.63 1:09.48 50.63 4
13 Marquis Jean FR George Jenkins 56.12 52.20 57.81 1:10.15 52.20 -
15 Emmanuel Gibson SO George Jenkins 58.06 1:14.32 1:09.10 47.03 54.00 -
18 Khristian Runcie FR George Jenkins 1:00.58 50.29 49.68 1:06.04 55.74 -
20 Conner Bass JR McKeel 1:04.53 1:16.15 1:08.41 49.69 50.34 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
4 Nathan Abram SR McKeel 52.24 53.30 43.71 57.57 5
7 Michael Flores JR George Jenkins 1:05.43 54.98 50.04 58.83 2
8 William Mosley JR George Jenkins 40.29 55.18 1:05.12 1:04.56 1
9 Kijani Henry SR McKeel 46.51 55.36 1:03.11 46.51 -
11 Essmal Reed SO Kathleen 47.31 55.66 52.32 1:10.69 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jaden Rudolph JR George Jenkins 50.23 10
2 Austin Cowans JR George Jenkins 51.55 8
3 Wyland Alleva SR George Jenkins 52.55 6
6 Hunter Snell SR Kathleen 54.15 3
10 Breilyn Sullivan SR George Jenkins 55.45 -
14 Jokobi Nelson JR Kathleen 56.99 -

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Brady Zimmerman SR George Jenkins 2:25.91 2:01.59 1:27.55 10
2 Johnnie Salter SR George Jenkins 1:44.28 2:07.17 2:38.97 8
3 Brendan Moore JR George Jenkins 2:44.12 2:07.22 1:58.32 6
4 Hunter Snell SR Kathleen 2:33.53 2:10.11 1:37.59 5
5 Isaac Morrison 8 McKeel 1:43.85 2:13.14 2:15.81 4
6 Damarcus Sneed JR George Jenkins 2:11.47 2:15.53 2:23.67 3
7 Erikson Wills 8 McKeel 2:51.41 2:16.04 2:44.61 2
8 Cody Carr SR George Jenkins 2:23.82 2:16.97 1:46.84 1
9 Andrew Guerrero SO George Jenkins 2:43.04 2:19.35 2:58.37 -
10 Daury Garcia SO George Jenkins 1:55.14 2:23.92 2:03.78 -
11 Evan Gaughf SR Lakeland 1:41.37 2:24.81 2:43.64 -
12 Carson Hosegood SR Lakeland 2:36.75 2:26.49 2:42.61 -
13 Alexander Adams JR George Jenkins 2:08.39 2:27.57 2:14.29 -
14 Garrett Talbott SO George Jenkins 2:47.81 2:28.50 2:29.99 -
15 Arturo Montiel-Acuna JR McKeel 1:58.93 2:28.66 2:10.82 -
16 Thomas Gielow FR Lakeland 2:18.99 2:29.45 2:38.42 -
17 Dalton Tervin SO George Jenkins 2:17.63 2:34.64 2:36.19 -
18 Austin Myers FR Lakeland 2:46.99 2:36.06 2:45.43 -
19 Aidan Lieberman SO McKeel 2:28.74 2:36.56 3:12.57 -
20 Carlos Viera SO Kathleen 1:56.02 2:36.78 1:49.75 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
12 Carson Hosegood SR Lakeland 2:26.49 2:11.85 2:41.14 -
13 Alexander Adams JR George Jenkins 2:27.57 1:58.06 2:43.81 -
14 Garrett Talbott SO George Jenkins 2:28.50 2:58.20 2:27.02 -
15 Arturo Montiel-Acuna JR McKeel 2:28.66 2:33.12 2:27.18 -
16 Thomas Gielow FR Lakeland 2:29.45 2:17.50 2:17.50 -
17 Dalton Tervin SO George Jenkins 2:34.64 2:37.74 3:05.57 -
18 Austin Myers FR Lakeland 2:36.06 2:25.14 3:04.15 -
19 Aidan Lieberman SO McKeel 2:36.56 2:19.34 2:36.56 -
20 Carlos Viera SO Kathleen 2:36.78 3:09.71 2:08.56 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Brady Zimmerman SR George Jenkins 2:00.38 1:56.73 2:01.59 10
2 Johnnie Salter SR George Jenkins 2:04.63 2:42.78 2:07.17 8
3 Brendan Moore JR George Jenkins 2:03.41 2:41.57 2:07.22 6
4 Hunter Snell SR Kathleen 2:41.34 2:33.53 2:10.11 5
5 Isaac Morrison 8 McKeel 2:49.09 1:46.52 2:13.14 4
6 Damarcus Sneed JR George Jenkins 2:44.00 2:27.73 2:15.53 3
7 Erikson Wills 8 McKeel 2:22.85 2:41.89 2:16.04 2
8 Cody Carr SR George Jenkins 2:33.41 2:03.28 2:16.97 1
9 Andrew Guerrero SO George Jenkins 1:48.70 2:59.77 2:19.35 -
10 Daury Garcia SO George Jenkins 2:26.80 1:58.02 2:23.92 -
11 Evan Gaughf SR Lakeland 2:36.40 2:05.99 2:24.81 -

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Thomas Townley JR George Jenkins 3:26.22 4:38.83 5:51.44 5:22.39 4:27.21 4:50.44 10
2 Dustin White SR McKeel 6:00.47 5:15.03 3:41.13 4:44.74 4:38.68 5:02.91 8
3 Isaac Morrison 8 McKeel 5:15.17 6:18.80 6:00.62 5:15.17 4:26.68 5:03.04 6
4 Chase Waelbroeck JR George Jenkins 5:02.15 6:34.39 5:43.50 4:01.72 4:58.97 5:18.05 5
5 Benjie Toussaint SO Lake Region 5:53.84 4:10.91 5:08.81 6:26.01 6:26.01 5:21.67 4
6 Andrew Chambers SO George Jenkins 4:40.75 4:14.94 6:36.93 6:43.38 5:58.20 5:22.70 3
7 Landon Johnson SO McKeel 6:07.12 5:44.17 5:34.34 6:53.01 5:14.67 5:27.78 2
8 James Ko JR George Jenkins 6:02.29 6:29.13 4:04.88 4:51.85 7:02.67 5:35.45 1
9 Carlos Viera SO Kathleen 4:00.48 4:38.27 7:23.17 5:40.11 6:38.51 5:43.54 -
10 Mark Seefeldt JR Lake Region 4:04.02 7:06.18 6:52.43 5:36.82 4:38.39 5:43.69 -
11 Anthony Volpe FR Lakeland 5:03.67 7:14.80 5:14.03 4:42.97 4:01.56 5:45.08 -
12 Thomas Gielow FR Lakeland 4:09.92 4:51.57 6:39.17 5:33.22 7:27.76 5:47.10 -
13 Austin Myers FR Lakeland 4:40.90 6:14.53 6:50.54 7:48.16 4:48.10 6:00.12 -
14 Ryan Spivey JR McKeel 5:05.45 5:31.84 7:13.66 5:01.68 6:24.64 6:17.09 -
15 Aiden Aldana SO Lakeland 7:10.01 6:01.52 6:39.57 6:09.13 6:09.13 6:20.54 -
16 Guissepe Page SR Lake Region 6:01.46 6:59.14 6:24.53 8:19.89 8:12.20 6:24.53 -

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Elijah Oquendo SR Lakeland 11:13.98 13:28.78 11:13.98 8:38.97 12:01.16 10:47.02 10
2 Stephen Holland SO McKeel 11:33.07 12:28.52 11:05.35 10:16.84 12:42.38 8:19.01 8
3 Benjie Toussaint SO Lake Region 11:59.82 10:11.85 14:09.39 9:14.27 8:45.47 13:26.20 6
4 Landon Johnson SO McKeel 12:06.96 14:25.09 14:46.90 14:17.82 14:10.55 8:36.15 5
5 Luke Kelley FR Lakeland 12:50.98 9:45.95 11:10.76 14:08.08 14:08.08 13:21.82 4
6 Mark Seefeldt JR Lake Region 13:16.84 10:21.54 15:56.21 16:59.96 13:48.72 14:12.62 3
7 Maxwell White 8 McKeel 13:59.24 12:35.32 9:55.86 13:34.07 10:29.43 17:03.88 2
8 Guissepe Page SR Lake Region 14:21.21 17:56.52 15:38.72 16:04.56 13:46.77 15:55.95 1
9 Refael Hernandez SO Lakeland 15:04.75 13:52.37 18:32.85 16:44.28 19:09.04 13:34.28 -

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Damarcus Sneed JR George Jenkins 14.28 12.41 10.67 14.42 13.13 16.30 10
2 De'Marea Johnson SO George Jenkins 20.79 19.60 18.24 17.04 18.75 20.96 8
3 Mahki Crowe JR George Jenkins 14.96 22.44 18.70 18.70 14.22 19.83 6
4 Ar'Marion Hargrove SO George Jenkins 16.68 23.24 15.00 18.74 20.24 22.49 5
5 De'Nario Hanford JR Lake Region 20.29 20.48 24.65 18.96 21.43 15.74 4
6 Austin Nester FR McKeel 18.42 14.63 24.31 18.99 19.75 23.17 3
7 Collier Martin JR Lakeland 21.39 20.19 22.19 19.99 22.79 22.59 2
8 Drecari McPherson SO Lakeland 19.54 22.43 28.20 22.20 16.88 15.99 1
Boys' 110 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 De'Nario Hanford JR Lake Region 18.58 18.96 13.66 15.93 18.58 14.03 16.50 4
6 Austin Nester FR McKeel 20.13 18.99 19.94 24.12 20.89 15.20 22.22 3
8 Drecari McPherson SO Lakeland 26.20 22.20 27.31 16.21 24.87 28.20 23.09 1
Boys' 110 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Damarcus Sneed JR George Jenkins 15.29 14.42 10
2 De'Marea Johnson SO George Jenkins 17.21 17.04 8
3 Mahki Crowe JR George Jenkins 15.71 18.70 6
4 Ar'Marion Hargrove SO George Jenkins 20.62 18.74 5
7 Collier Martin JR Lakeland 24.99 19.99 2

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 De'Marea Johnson SO George Jenkins 43.24 10
2 Khedgen Willis SR Lake Region 43.37 8
3 Mahki Crowe JR George Jenkins 43.96 6
4 De'Nario Hanford JR Lake Region 44.08 5
5 Ar'Marion Hargrove SO George Jenkins 45.82 4
6 Austin Nester FR McKeel 45.91 3
7 Bryan Ashley SR George Jenkins 48.11 2
8 Drecari McPherson SO Lakeland 55.46 1
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Drecari McPherson SO Lakeland 55.46 1
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
2 Khedgen Willis SR Lake Region 43.37 42.07 44.68 30.36 8
6 Austin Nester FR McKeel 45.91 33.06 34.90 42.70 3
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 De'Marea Johnson SO George Jenkins 43.24 10
3 Mahki Crowe JR George Jenkins 43.96 6
4 De'Nario Hanford JR Lake Region 44.08 5
5 Ar'Marion Hargrove SO George Jenkins 45.82 4
7 Bryan Ashley SR George Jenkins 48.11 2

Boys' 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Lakeland A Taylor Gant, Reggie Kellum, Fenley Graham, Demarkcus Bowman 38.45 54.26 34.18 50.84 35.46 42.72 41.44 10
2 George Jenkins A Bryan Ashley, Gavin Bendross, Terrance Denson, De'Marea Johnson 56.01 54.61 48.07 48.07 34.07 46.67 54.14 8
3 George Jenkins
(B>)
B 43.17 1:04.24 1:04.76 52.94 53.45 51.39 40.09 6

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME SC
1 George Jenkins A Brady Zimmerman, Johnnie Salter, Breilyn Sullivan, William Mosley 3:23.00 3:38.27 10
2 Lakeland A Joey Cheshire, Brett Nutting, Jaylen Rolle, Keyshawn Covington 3:16.69 3:46.08 8
3 George Jenkins
(B>)
B Marquis Jean, De'Marea Johnson, Ar'Marion Hargrove, Emmanuel Gibson 4:50.06 3:50.20 6

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 McKeel Erikson Wills, Dustin White, Isaac Morrison, Anthony Brigandi 9:41.48 6:56.91 9:19.54 6:51.42 9:08.56 6:51.42 10
2 Lakeland Evan Gaughf, Carson Hosegood, Luke Kelley, Elijah Oquendo 8:13.36 8:36.05 8:30.38 12:05.87 9:27.08 11:37.51 8
3 George Jenkins Cody Carr, Andrew Chambers, Chase Waelbroeck, Alexander Adams 10:10.28 9:58.76 12:22.70 8:38.16 9:35.73 11:42.39 6

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV
  Brody Palmer FR McKeel NH NH NH
  Alexander Lazenby SO McKeel NH NH NH
  Zach Hall SO Lakeland NH NH NH

Boys' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Wyland Alleva SR George Jenkins 3.38m 4.67m 3.42m 4.32m 3.72m 4.28m 4.62m 14' 0.5" 10
2 William Ott JR George Jenkins 4.19m 4.79m 3.25m 4.62m 4.45m 4.28m 4.28m 14' 0.5" 8
3 Ethan Suman SO George Jenkins 3.62m 3.59m 2.94m 3.39m 3.04m 3.23m 2.91m 10' 7" 6
4 John Capron FR George Jenkins 2.72m 3.43m 3.75m 2.05m 3.02m 2.93m 2.96m 9' 7.25" 5
5 Jacob Memmoli SO George Jenkins 2.95m 2.34m 2.14m 2.00m 2.97m 2.78m 2.31m 9' 1.5" 4
  Kyle Murawski JR George Jenkins NH NH NH NH NH NH NH NH -

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Damarcus Sneed JR George Jenkins 6.28m 6.03m 5.09m 7.35m 4.84m 7.54m 6.85m 20' 7.25" 10
2 William Ott JR George Jenkins 6.14m 6.51m 7.00m 7.74m 4.91m 6.75m 6.20m 20' 1.75" 8
3 Austin Nester FR McKeel 5.77m 6.06m 7.33m 6.12m 5.19m 5.02m 4.62m 18' 11.25" 6
4 Gavin Bendross FR George Jenkins 5.25m 6.67m 4.31m 5.25m 6.72m 4.15m 5.57m 17' 2.75" 5
5 Simeon Hunter SO McKeel 5.25m 4.36m 4.15m 5.04m 4.94m 6.83m 5.57m 17' 2.75" 4
6 Jaylen Rolle JR Lakeland 5.00m 6.15m 3.65m 4.65m 5.65m 5.95m 3.50m 16' 5" 3
Boys' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Damarcus Sneed JR George Jenkins 7.79m 6.28m 6.66m 6.78m 5.59m 20' 7.25" 10
2 William Ott JR George Jenkins 7.43m 6.14m 5.53m 4.60m 5.89m 20' 1.75" 8
6 Jaylen Rolle JR Lakeland 4.90m 5.00m 5.70m 6.30m 4.75m 16' 5" 3
Boys' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH SC
3 Austin Nester FR McKeel 5.54m 5.77m 5.14m 18' 11.25" 6
4 Gavin Bendross FR George Jenkins 3.94m 5.25m 5.09m 17' 2.75" 5
5 Simeon Hunter SO McKeel 4.41m 5.25m 6.56m 17' 2.75" 4

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Bryan Ashley SR George Jenkins 12.85m 12.72m 11.58m 13.99m 12.47m 41' 8.75" 10
2 Emmanuel Gibson SO George Jenkins 11.30m 11.77m 9.65m 10.95m 14.48m 38' 7.5" 8
3 Jiminine Poe JR George Jenkins 12.32m 11.62m 14.06m 15.11m 11.62m 38' 1.5" 6

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 Tariq Sanders SR Kathleen 13.66m 10.65m 44' 9.75" 10
2 Stephen Mansker SR George Jenkins 13.58m 12.77m 44' 6.75" 8
3 Dandre Baker SR McKeel 12.92m 9.17m 42' 4.75" 6
4 Cameron Jones SR George Jenkins 12.19m 14.51m 40' 0" 5
5 Nicholas Moonab SR George Jenkins 11.57m 12.50m 37' 11.5" 4
6 Maleik Alterno JR George Jenkins 10.96m 13.26m 35' 11.5" 3
7 T'Kouri Smart JR Lakeland 10.77m 10.23m 35' 4" 2
8 Connor Legendre FR Lake Region 10.67m 11.74m 35' 0.25" 1
9 Azadrian Yarde SR Lakeland 10.04m 11.14m 32' 11.25" -
10 Noah Al-Shaer JR McKeel 9.27m 8.34m 30' 5" -
11 Anthony Joseph JR Lake Region 7.56m 9.00m 24' 9.75" -
Boys' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Tariq Sanders SR Kathleen 17.48m 12.16m 13.80m 13.66m 44' 9.75" 10
2 Stephen Mansker SR George Jenkins 13.04m 11.41m 14.12m 13.58m 44' 6.75" 8
4 Cameron Jones SR George Jenkins 14.87m 11.58m 11.70m 12.19m 40' 0" 5
5 Nicholas Moonab SR George Jenkins 14.23m 10.53m 14.81m 11.57m 37' 11.5" 4
6 Maleik Alterno JR George Jenkins 8.22m 14.14m 9.54m 10.96m 35' 11.5" 3
8 Connor Legendre FR Lake Region 7.90m 8.64m 13.34m 10.67m 35' 0.25" 1
Boys' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK ENGLISH SC
3 Dandre Baker SR McKeel 12.92m 11.50m 42' 4.75" 6
7 T'Kouri Smart JR Lakeland 10.77m 9.15m 35' 4" 2
9 Azadrian Yarde SR Lakeland 10.04m 10.84m 32' 11.25" -
10 Noah Al-Shaer JR McKeel 9.27m 11.87m 30' 5" -
11 Anthony Joseph JR Lake Region 7.56m 9.60m 24' 9.75" -

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Tariq Sanders SR Kathleen 42.64m 139' 11" 10
2 Stephen Mansker SR George Jenkins 36.74m 120' 6" 8
3 Cameron Jones SR George Jenkins 31.68m 103' 11" 6
4 Maleik Alterno JR George Jenkins 31.58m 103' 7" 5
5 Adam Schumaker SR Lakeland 30.96m 101' 7" 4
6 Logan Birket SO George Jenkins 30.77m 100' 11" 3
7 Aaron Curtis SO George Jenkins 30.30m 99' 5" 2
8 Connor Legendre FR Lake Region 29.37m 96' 4" 1
9 Nicholas Moonab SR George Jenkins 28.71m 94' 2" -
10 Brody Palmer FR McKeel 28.20m 92' 6" -
11 Alexander Lazenby SO McKeel 25.73m 84' 5" -
12 Anthony Joseph JR Lake Region 23.48m 77' 0" -
13 Noah Al-Shaer JR McKeel 23.26m 76' 4" -
Boys' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Tariq Sanders SR Kathleen 29.85m 43.07m 40.93m 50.74m 33.26m 42.64m 139' 11" 10
2 Stephen Mansker SR George Jenkins 45.19m 26.45m 29.02m 39.68m 35.27m 36.74m 120' 6" 8
3 Cameron Jones SR George Jenkins 40.87m 40.87m 38.33m 27.24m 37.07m 31.68m 103' 11" 6
4 Maleik Alterno JR George Jenkins 23.69m 29.69m 26.21m 26.21m 33.16m 31.58m 103' 7" 5
7 Aaron Curtis SO George Jenkins 38.48m 27.57m 26.36m 37.88m 28.48m 30.30m 99' 5" 2
8 Connor Legendre FR Lake Region 30.54m 34.66m 36.71m 30.54m 30.84m 29.37m 96' 4" 1
9 Nicholas Moonab SR George Jenkins 32.44m 33.02m 32.44m 29.28m 33.88m 28.71m 94' 2" -
12 Anthony Joseph JR Lake Region 27.71m 18.78m 27.94m 29.35m 26.53m 23.48m 77' 0" -
Boys' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK ENGLISH SC
5 Adam Schumaker SR Lakeland 30.96m 23.84m 101' 7" 4
6 Logan Birket SO George Jenkins 30.77m 33.85m 100' 11" 3
10 Brody Palmer FR McKeel 28.20m 35.81m 92' 6" -
11 Alexander Lazenby SO McKeel 25.73m 22.90m 84' 5" -
13 Noah Al-Shaer JR McKeel 23.26m 16.51m 76' 4" -