February 15-16, 2019
|
Miami (Outdoor) - Coral Gables, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Michael Fiore SO Fort Lauderdale 4:28.83
1 Lucas Batista SR Miami Coral Park 4:37.55
1 Christopher Ponthieux   North Miami HS 4:58.08
2 Isaiah Poole   Dillard HS 4:59.32
2 David Amat SO Miami Coral Park 4:39.21
2 Colin Wilson   Coral Gables HS 4:29.27
3 Kevin Kergean JR Miami Columbus 4:30.26
3 Joshua Hyde JR Flagler Palm Coast 5:00.22
3 Joenathan Stallings SR Braddock 4:40.75
4 Alec Kwon JR Spanish River 4:41.90
4 Gabriel Garcia FR Braddock 5:01.47
4 Jonathan Pitchford SO Marathon 4:30.94
5 Pedro Garcia JR Braddock 4:42.85
5 Sukeil Foucha SR Piper 4:34.88
5 Trenton Guy JR American Heritage 5:07.43
6 Harlen Thomas SR Dillard 5:07.65
6 Alec Collado SR Miami Coral Park 4:34.91
6 Dorian Watson SR Miami Killian 4:44.13
7 Yamik Giambri SR Miramar 5:08.13
7 Luka Thompson SR Piper 4:48.51
7 Aidan Breslin JR St. Thomas Aquinas 4:35.04
8 Humberto Ramirez SO Piper 4:35.16
8 Connor Meyerson FR Coral Reef 5:08.39
8 Sebastian Sanchez SO St. Thomas Aquinas 4:49.95
9 Colin Breslin SR St. Thomas Aquinas 4:35.23
9 Oliver Darcisse SR Miramar 5:10.06
9 Leonardo Cruz JR Miami Columbus 4:50.87
10 Jacob Bennett FR American Heritage 5:11.93
10 Aydan Child SR Marathon 4:50.95
10 Jonathan Pineda   Doral Academy Charter HS 4:38.68
11 Andoni Mercado JR Miami Sunset 4:51.27
11 Zachary Vincennie JR Spanish River 4:38.87
11 Nicholas Monteagudo JR Miami Killian 5:12.36
12 Ethan Bar-Nur SR Spanish River 4:51.37
12 T. Owen Pitchford SO Marathon 4:52.91
12 Damian Monterreychanc SO South Dade 5:13.53
13 Azeez Folorsuno FR Hallandale 5:13.74
13 Jempsky Joseph SR Fort Lauderdale 4:53.70
13 William DeJesus SR South Dade 5:01.41
14 Zane Height SR Piper 4:54.35
14 Austin Bennett FR American Heritage 5:13.96
15 Kenier Abdon JR iMater Prep 5:14.21
15 Johnathan Villalobas SR Miami Columbus 4:56.32
16 Fernando Miguelena   Doral Academy Charter HS 4:56.46
16 Erlin Roman   Miami Central HS 5:14.26
17 Alexander Barneski SO Flagler Palm Coast 4:57.16
17 Christian Fontalvo SO Monsignor Pace 5:14.68
18 Japrince Gaines FR Cardinal Gibbons 4:57.24
18 Sean Gilliam FR Flagler Palm Coast 5:16.01
19 Christopher Hardigree SR Flagler Palm Coast 4:58.47
19 Raul Grasso FR Coral Reef 5:18.29
20 Caleb Jimenez FR Miami Sunset 4:59.37
20 Dashon Gill 7 Dillard 5:19.89
21 Kristain Bodden SR Mater Academy 5:03.35
21 Tyler Carter SO Miami Southridge 5:23.16
22 Quinton Elliton JR Miami Southridge 5:27.27
22 Mohammed Aziz SR Miami Sunset 5:03.49
23 Max Lipsky SO NSU University School 5:03.92
23 Juan Tamarez SO Dr. Krop 5:27.30
24 William Garcia JR Coral Reef 5:06.07
24 ALEJANDRO VERA   Doral Academy Charter HS 5:27.79
25 Joshua Laufer SR Miami Beach 5:28.04
25 Ian Dodd FR Cardinal Gibbons 5:07.34
26 Julian Baserio FR Southwest Miami 5:29.53
26 Christian Rodriguez FR Miami Sunset 5:08.75
27 Isaac Leb JR Spanish River 5:10.12
27 Patrick Grey JR Braddock 5:32.44
28 Isiah Steward FR Miami Southridge 5:35.38
28 Alejandro Aguerri SR Miami Columbus 5:14.10
29 Francesco Orlandi SR Southwest Miami 5:36.39
29 Zach Rubin JR Hallandale 5:14.85
30 JULIAN RODRIGUEZ   Doral Academy Charter HS 5:36.78
30 Tyjuan Nelson SO Miramar 5:14.89
31 Andres Zaldivar JR Cardinal Gibbons 5:19.86
31 Jason Velasquez FR Southwest Miami 5:41.44
32 Heidel Diaz SO South Dade 5:41.77
33 Kenwuan Harris   Miami Central HS 5:42.67
34 Alejandro Ortega   Riviera Preparatory School 5:46.11
35 Keyshun Johnson   Miami Southridge HS 5:51.74
36 Andres Teixeira FR American Heritage 5:51.92
37 Jordan Silva JR American 5:51.93
38 Camille Garcia JR Miami Beach 5:53.95
39 Micheal Scott   Miami Jackson HS 5:55.56
40 Tyriq Charles   Miami Central HS 5:59.78
41 JULIAN RUBINOVICH   Miami Beach HS 6:04.42
42 Matthew Pierre FR Dr. Krop 6:05.07
43 Christian Rivero JR Southwest Miami 6:05.08
44 Kenneth Torres JR iMater Prep 6:32.64
45 Kahmyah Russell JR American 7:05.65
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Michael Fiore SO Fort Lauderdale 4:28.83
2 Colin Wilson   Coral Gables HS 4:29.27
3 Kevin Kergean JR Miami Columbus 4:30.26
4 Jonathan Pitchford SO Marathon 4:30.94
5 Trenton Guy JR American Heritage 5:07.43
5 Sukeil Foucha SR Piper 4:34.88
6 Alec Collado SR Miami Coral Park 4:34.91
7 Aidan Breslin JR St. Thomas Aquinas 4:35.04
8 Connor Meyerson FR Coral Reef 5:08.39
8 Humberto Ramirez SO Piper 4:35.16
9 Leonardo Cruz JR Miami Columbus 4:50.87
9 Colin Breslin SR St. Thomas Aquinas 4:35.23
9 Oliver Darcisse SR Miramar 5:10.06
10 Jonathan Pineda   Doral Academy Charter HS 4:38.68
11 Zachary Vincennie JR Spanish River 4:38.87
12 Ethan Bar-Nur SR Spanish River 4:51.37
13 Azeez Folorsuno FR Hallandale 5:13.74
13 Jempsky Joseph SR Fort Lauderdale 4:53.70
13 William DeJesus SR South Dade 5:01.41
16 Fernando Miguelena   Doral Academy Charter HS 4:56.46
16 Erlin Roman   Miami Central HS 5:14.26
17 Alexander Barneski SO Flagler Palm Coast 4:57.16
17 Christian Fontalvo SO Monsignor Pace 5:14.68
18 Japrince Gaines FR Cardinal Gibbons 4:57.24
19 Christopher Hardigree SR Flagler Palm Coast 4:58.47
19 Raul Grasso FR Coral Reef 5:18.29
20 Caleb Jimenez FR Miami Sunset 4:59.37
21 Kristain Bodden SR Mater Academy 5:03.35
22 Mohammed Aziz SR Miami Sunset 5:03.49
23 Max Lipsky SO NSU University School 5:03.92
23 Juan Tamarez SO Dr. Krop 5:27.30
25 Ian Dodd FR Cardinal Gibbons 5:07.34
26 Christian Rodriguez FR Miami Sunset 5:08.75
26 Julian Baserio FR Southwest Miami 5:29.53
29 Francesco Orlandi SR Southwest Miami 5:36.39
30 JULIAN RODRIGUEZ   Doral Academy Charter HS 5:36.78
30 Tyjuan Nelson SO Miramar 5:14.89
31 Jason Velasquez FR Southwest Miami 5:41.44
31 Andres Zaldivar JR Cardinal Gibbons 5:19.86
32 Heidel Diaz SO South Dade 5:41.77
33 Kenwuan Harris   Miami Central HS 5:42.67
34 Alejandro Ortega   Riviera Preparatory School 5:46.11
35 Keyshun Johnson   Miami Southridge HS 5:51.74
36 Andres Teixeira FR American Heritage 5:51.92
37 Jordan Silva JR American 5:51.93
38 Camille Garcia JR Miami Beach 5:53.95
39 Micheal Scott   Miami Jackson HS 5:55.56
41 JULIAN RUBINOVICH   Miami Beach HS 6:04.42
42 Matthew Pierre FR Dr. Krop 6:05.07
43 Christian Rivero JR Southwest Miami 6:05.08
44 Kenneth Torres JR iMater Prep 6:32.64
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Lucas Batista SR Miami Coral Park 4:37.55
1 Christopher Ponthieux   North Miami HS 4:58.08
2 Isaiah Poole   Dillard HS 4:59.32
2 David Amat SO Miami Coral Park 4:39.21
3 Joenathan Stallings SR Braddock 4:40.75
3 Joshua Hyde JR Flagler Palm Coast 5:00.22
4 Gabriel Garcia FR Braddock 5:01.47
4 Alec Kwon JR Spanish River 4:41.90
5 Pedro Garcia JR Braddock 4:42.85
6 Dorian Watson SR Miami Killian 4:44.13
6 Harlen Thomas SR Dillard 5:07.65
7 Yamik Giambri SR Miramar 5:08.13
7 Luka Thompson SR Piper 4:48.51
8 Sebastian Sanchez SO St. Thomas Aquinas 4:49.95
10 Aydan Child SR Marathon 4:50.95
10 Jacob Bennett FR American Heritage 5:11.93
11 Andoni Mercado JR Miami Sunset 4:51.27
11 Nicholas Monteagudo JR Miami Killian 5:12.36
12 Damian Monterreychanc SO South Dade 5:13.53
12 T. Owen Pitchford SO Marathon 4:52.91
14 Zane Height SR Piper 4:54.35
14 Austin Bennett FR American Heritage 5:13.96
15 Johnathan Villalobas SR Miami Columbus 4:56.32
15 Kenier Abdon JR iMater Prep 5:14.21
18 Sean Gilliam FR Flagler Palm Coast 5:16.01
20 Dashon Gill 7 Dillard 5:19.89
21 Tyler Carter SO Miami Southridge 5:23.16
22 Quinton Elliton JR Miami Southridge 5:27.27
24 ALEJANDRO VERA   Doral Academy Charter HS 5:27.79
24 William Garcia JR Coral Reef 5:06.07
25 Joshua Laufer SR Miami Beach 5:28.04
27 Patrick Grey JR Braddock 5:32.44
27 Isaac Leb JR Spanish River 5:10.12
28 Isiah Steward FR Miami Southridge 5:35.38
28 Alejandro Aguerri SR Miami Columbus 5:14.10
29 Zach Rubin JR Hallandale 5:14.85
40 Tyriq Charles   Miami Central HS 5:59.78
45 Kahmyah Russell JR American 7:05.65