February 14, 2019
|
East Lake - Tarpon Springs, FL

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Natalie Brown SR George Steinbrenner 1:01.02 10
2 Ciera Marion FR Osceola (Seminole) 1:01.83 8
3 Gianna Gutierrez Princ 12 Dunedin HS 1:02.22 6
4 Zayne Jack JR George Steinbrenner 1:02.92 5
5 Lauren Bates JR Land O'Lakes 1:04.89 4
6 Angelina Heera SR Clearwater 1:05.13 3
7 Lizzie Epps FR Land O'Lakes 1:05.17 2
8 Sandra Ferfuson FR East Lake 1:05.87 1
9 Liberty Adams FR Osceola (Seminole) 1:06.32 -
10 Kasey Singer SO Clearwater Central Catholic 1:06.53 -
11 Ayden Krueger JR George Steinbrenner 1:07.03 -
12 Tynecia Grant   Nature Coast Tech 1:07.09 -
13 Abigail Perez JR Land O'Lakes 1:07.33 -
14 Rebecca Allen SO George Steinbrenner 1:07.83 -
15 Nia Johnson JR Sunlake 1:07.89 -
16 Jaymonda Calmes SR Sunlake 1:08.13 -
17 Paige Hutsenpiller SR East Lake 1:08.41 -
18 Daniella McGinn SR Clearwater Central Catholic 1:09.26 -
19 Alondra DeLaCruz JR Clearwater 1:09.46 -
20 Jordan Ritenburg FR Lakeside Christian 1:09.53 -
21 Olivia Rodriguez JR Clearwater Central Catholic 1:10.16 -
22 Allison White SO Mitchell 1:10.98 -
23 Bailey Illig JR Mitchell 1:12.87 -
24 Opal Barile FR River Ridge 1:13.03 -
25 Ally Postethwaite 10 Bishop McLaughlin Catholi 1:13.06 -
26 Kirsten Hopper JR River Ridge 1:13.93 -
27 Erin Taylor JR Sunlake 1:14.68 -
28 Janelly Pena   Nature Coast Tech 1:14.92 -
29 Hannah Ralsky   Nature Coast Tech 1:15.60 -
30 Larissa Snaguski FR East Lake 1:16.99 -
31 Briana Queen SR Osceola (Seminole) 1:17.51 -
32 Lilly Poland 10 Bishop McLaughlin Catholi 1:17.61 -
33 Aimee Clanahan 10 Bishop McLaughlin Catholi 1:18.63 -
34 Hannah Johnson SO Mitchell 1:19.21 -
35 Madison Mookdasanit   Nature Coast Tech 1:20.38 -
36 Riley Newton FR Osceola (Seminole) 1:20.53 -
37 Sharon DeLaCruz JR Clearwater 1:24.22 -
38 Fabiola Juan-Gonzalez SO Clearwater 1:25.25 -
39 Zoe Papagergiou 10 Bishop McLaughlin Catholi 1:26.09 -
40 Antonella Nunez FR Mitchell 1:26.74 -
41 Alicia Mitchell JR Sunlake 1:27.61 -
42 Nikki Kanakis JR River Ridge 1:28.04 -
  olivia jablonskii JR Citrus Park Christian DNF -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Tynecia Grant   Nature Coast Tech 1:07.09 -
15 Nia Johnson JR Sunlake 1:07.89 -
22 Allison White SO Mitchell 1:10.98 -
25 Ally Postethwaite 10 Bishop McLaughlin Catholi 1:13.06 -
28 Janelly Pena   Nature Coast Tech 1:14.92 -
29 Hannah Ralsky   Nature Coast Tech 1:15.60 -
35 Madison Mookdasanit   Nature Coast Tech 1:20.38 -
40 Antonella Nunez FR Mitchell 1:26.74 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Kirsten Hopper JR River Ridge 1:13.93 -
32 Lilly Poland 10 Bishop McLaughlin Catholi 1:17.61 -
34 Hannah Johnson SO Mitchell 1:19.21 -
38 Fabiola Juan-Gonzalez SO Clearwater 1:25.25 -
39 Zoe Papagergiou 10 Bishop McLaughlin Catholi 1:26.09 -
41 Alicia Mitchell JR Sunlake 1:27.61 -
  olivia jablonskii JR Citrus Park Christian DNF -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Rebecca Allen SO George Steinbrenner 1:07.83 -
16 Jaymonda Calmes SR Sunlake 1:08.13 -
19 Alondra DeLaCruz JR Clearwater 1:09.46 -
20 Jordan Ritenburg FR Lakeside Christian 1:09.53 -
24 Opal Barile FR River Ridge 1:13.03 -
33 Aimee Clanahan 10 Bishop McLaughlin Catholi 1:18.63 -
37 Sharon DeLaCruz JR Clearwater 1:24.22 -
42 Nikki Kanakis JR River Ridge 1:28.04 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Daniella McGinn SR Clearwater Central Catholic 1:09.26 -
21 Olivia Rodriguez JR Clearwater Central Catholic 1:10.16 -
23 Bailey Illig JR Mitchell 1:12.87 -
27 Erin Taylor JR Sunlake 1:14.68 -
31 Briana Queen SR Osceola (Seminole) 1:17.51 -
36 Riley Newton FR Osceola (Seminole) 1:20.53 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Lauren Bates JR Land O'Lakes 1:04.89 4
7 Lizzie Epps FR Land O'Lakes 1:05.17 2
8 Sandra Ferfuson FR East Lake 1:05.87 1
10 Kasey Singer SO Clearwater Central Catholic 1:06.53 -
11 Ayden Krueger JR George Steinbrenner 1:07.03 -
13 Abigail Perez JR Land O'Lakes 1:07.33 -
17 Paige Hutsenpiller SR East Lake 1:08.41 -
30 Larissa Snaguski FR East Lake 1:16.99 -
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Natalie Brown SR George Steinbrenner 1:01.02 10
2 Ciera Marion FR Osceola (Seminole) 1:01.83 8
3 Gianna Gutierrez Princ 12 Dunedin HS 1:02.22 6
4 Zayne Jack JR George Steinbrenner 1:02.92 5
6 Angelina Heera SR Clearwater 1:05.13 3
9 Liberty Adams FR Osceola (Seminole) 1:06.32 -