April 6, 2019
|
Chamberlain - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing

Men's 800m Run 9th Grade

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 jett Yarborough FR Citrus Park Christian 2:18.88
2 Anthony Volpe FR Lakeland 2:23.73
3 Adrian Hermidas Otero FR Chamberlain 2:29.96
  Tyler Summers FR Gaither DNS
  Elijah Pettway FR Chamberlain DNS
Men's 800m Run Open Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Lincoln Frey SR George Steinbrenner 2:04.18
2 Will Merritt JR George Steinbrenner 2:04.38
3 Chi Vu SR Chamberlain 2:04.81
4 Nicholas Sowell JR George Steinbrenner 2:06.35
5 Andrew Vega SO George Steinbrenner 2:07.98
6 Jack Brooks SO Geneva Classical Academy 2:08.08
7 Alex Quesada SR Gaither 2:08.96
8 AJ Damato JR Gaither 2:10.40
10 Jockyll Davis FR Chamberlain 2:14.67
  Carson Franks JR George Steinbrenner DNS
  Christopher Korloch SR Gaither DNS
  Yamil Cruz-Perez SO Citrus Park Christian DNS
Men's 800m Run Open Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Harrison Fogg SO Chamberlain 2:14.22
11 Austin Prozer SR Gaither 2:16.06
12 Elijah Floyd JR Tampa Bay Tech 2:21.69
13 Christian Rouge-Hearnendez SO Tampa Bay Tech 2:22.71
14 Dan Yates JR Geneva Classical Academy 2:22.91
15 Grason Sharrett SR Geneva Classical Academy 2:30.15
16 Neel Shah SO Carrollwood 2:34.92
17 Miles Sharrett SO Geneva Classical Academy 2:35.44
18 John Bailey SR George Steinbrenner 2:37.49
19 Reese Bennett SR Carrollwood 2:51.30
  Kairon Hampton JR Tampa Bay Tech DNS
  Brian Clark FR Tampa Bay Tech DNS

Men's 1,600m Run Open

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ryan Maney FR Plant 4:32.45
2 Wynne Thomas SO Plant 4:32.99
3 William Carlson JR Plant 4:39.52
4 Will Connery SO Plant 4:43.13
5 Eric Romo SR Plant 4:45.73
6 John Jessup SR Gulf 4:47.10
7 Ethan Bhatt SO Citrus Park Christian 4:47.14
8 Nathan Dye SO Plant 4:48.16
9 Ashton Stringer FR Plant 4:51.10
10 Tristan VanHorn JR Plant 4:54.05
11 Alex Coffey JR Plant 4:54.14
12 Nicolas Lende SO King 4:55.98
13 Isaiah King JR George Steinbrenner 4:56.44
14 Elijah Oquendo SR Lakeland 4:57.57
15 Jockyll Davis FR Chamberlain 4:57.88
16 Ethan Jennings SO Plant 4:58.28
17 Michael Gonzalez FR Plant 5:00.05
18 Cristian Rodriguez JR King 5:04.00
19 Daniel Cerreta SR George Steinbrenner 5:08.19
20 Lorenzo Martinez SO Gaither 5:08.44
21 Evan Hadam FR Plant 5:08.75
22 Jake Iller JR Plant 5:09.37
23 Harrison Turner FR Plant 5:10.37
24 Mark Ruckle JR George Steinbrenner 5:12.53
25 Ben Tondre SO Plant 5:13.28
26 Sebastian Hallenbeck SO George Steinbrenner 5:14.93
27 Luke Dalen SO Geneva Classical Academy 5:15.33
28 Sohan Khanvilkar SO George Steinbrenner 5:27.62
29 Grason Sharrett SR Geneva Classical Academy 5:27.84
30 Nicholas Bucciarelli SO George Steinbrenner 5:28.15
31 David Williams JR King 5:33.58
32 Ethan Cole JR George Steinbrenner 5:34.87
33 Caden Payne SO Gaither 5:38.26
34 Bryan Ngo SO Tampa Bay Tech 5:42.72
35 Alex Cruz SO Chamberlain 5:48.79
36 Miles Sharrett SO Geneva Classical Academy 5:54.30
37 Jesse Torres JR King 6:00.20
38 Hao Lee SO Tampa Bay Tech 6:05.06
39 Khalil Muhammad SO Tampa Bay Tech 6:14.96
40 Aiden Aldana SO Lakeland 6:19.80
  Nikhil Maddina SR King DNS
  Austin Prozer SR Gaither DNS
  Issay Barry SR King DNS
  Kevin Tran SO Wharton DNS
  Alex Olson JR Wharton DNS
Men's 1,600m Run Open Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ryan Maney FR Plant 4:32.45
2 Wynne Thomas SO Plant 4:32.99
3 William Carlson JR Plant 4:39.52
4 Will Connery SO Plant 4:43.13
5 Eric Romo SR Plant 4:45.73
6 John Jessup SR Gulf 4:47.10
7 Ethan Bhatt SO Citrus Park Christian 4:47.14
8 Nathan Dye SO Plant 4:48.16
9 Ashton Stringer FR Plant 4:51.10
10 Tristan VanHorn JR Plant 4:54.05
11 Alex Coffey JR Plant 4:54.14
12 Nicolas Lende SO King 4:55.98
13 Isaiah King JR George Steinbrenner 4:56.44
15 Jockyll Davis FR Chamberlain 4:57.88
16 Ethan Jennings SO Plant 4:58.28
17 Michael Gonzalez FR Plant 5:00.05
19 Daniel Cerreta SR George Steinbrenner 5:08.19
20 Lorenzo Martinez SO Gaither 5:08.44
21 Evan Hadam FR Plant 5:08.75
24 Mark Ruckle JR George Steinbrenner 5:12.53
26 Sebastian Hallenbeck SO George Steinbrenner 5:14.93
27 Luke Dalen SO Geneva Classical Academy 5:15.33
  Austin Prozer SR Gaither DNS
Men's 1,600m Run Open Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Elijah Oquendo SR Lakeland 4:57.57
18 Cristian Rodriguez JR King 5:04.00
22 Jake Iller JR Plant 5:09.37
23 Harrison Turner FR Plant 5:10.37
25 Ben Tondre SO Plant 5:13.28
28 Sohan Khanvilkar SO George Steinbrenner 5:27.62
29 Grason Sharrett SR Geneva Classical Academy 5:27.84
30 Nicholas Bucciarelli SO George Steinbrenner 5:28.15
31 David Williams JR King 5:33.58
32 Ethan Cole JR George Steinbrenner 5:34.87
33 Caden Payne SO Gaither 5:38.26
34 Bryan Ngo SO Tampa Bay Tech 5:42.72
35 Alex Cruz SO Chamberlain 5:48.79
36 Miles Sharrett SO Geneva Classical Academy 5:54.30
37 Jesse Torres JR King 6:00.20
38 Hao Lee SO Tampa Bay Tech 6:05.06
39 Khalil Muhammad SO Tampa Bay Tech 6:14.96
40 Aiden Aldana SO Lakeland 6:19.80
  Issay Barry SR King DNS
  Kevin Tran SO Wharton DNS
  Alex Olson JR Wharton DNS
  Nikhil Maddina SR King DNS

Men's 1,600m Run 9th Grade

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Tyler Summers FR Gaither 4:58.79
2 Jaden Simpson JR George Steinbrenner 4:59.33
3 Dominic Escribano FR Citrus Park Christian 4:59.58
4 Ronnie Aeschleman JR George Steinbrenner 5:04.06
5 Adrian Hermidas Otero FR Chamberlain 5:18.22
6 Adrian Saldivar FR Gulf 5:21.76
7 Shawn Dunn FR Gaither 5:22.07
8 Jacob Rodriguez FR King 5:27.14
9 Austin Myers FR Lakeland 5:36.89
10 Thomas Gielow FR Lakeland 6:03.79
  Daniel Schwartz FR Wharton NT
  Ryan Godbold FR Wharton NT
  George Keith FR Gaither NT
  Caden Payne SO Gaither NT
  isaac kerns FR Citrus Park Christian NT