February 23, 2019
|
Wharton High School - Tampa, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nehemiah Rivers SR Wharton 4:19.64 10
2 Jake Turner JR Armwood 4:20.37 8
3 Reed Legg JR Citrus Park Christian 4:23.68 6
4 Lewis Benitez-Chaparro JR Vanguard (Ocala) 4:24.40 5
5 Alec Latzke SR Countryside 4:28.70 4
6 Braxton Legg 8 Citrus Park Christian 4:32.33 3
7 Yonas Sauers JR Alonso 4:32.47 2
8 Lawson McLeod FR Jesuit (Tampa) 4:32.62 1
9 Alex Quesada SR Gaither 4:33.21 -
10 Gio Rodriguez SR Vanguard (Ocala) 4:39.11 -
11 Daniel Barron JR Newsome 4:39.71 -
12 Matthew Hunter JR Robinson 4:39.82 -
13 Adam Dieck SO Jesuit (Tampa) 4:41.53 -
14 Joshua Bernard JR Newsome 4:43.22 -
15 Hunter McAdams SR Newsome 4:43.38 -
16 Ethan Bhatt SO Citrus Park Christian 4:43.53 -
17 MacLean Hutmacher SR Robinson 4:44.14 -
18 Sebastian Hernandez SO Wiregrass Ranch 4:45.09 -
19 Rayaan Kader SO Springstead 4:45.50 -
20 Richard Bennett JR Robinson 4:45.63 -
21 Parker Maddox JR Jesuit (Tampa) 4:45.89 -
22 Jason Swartzlander FR Newsome 4:52.76 -
23 Danny Ramirez-Hernandez JR Plant City 4:52.78 -
24 Michael Welborn SR East Lake 4:54.13 -
25 Raekwon Hopkins FR Alonso 4:54.33 -
26 Trevor Coryea JR Osceola (Seminole) 4:56.74 -
27 Isaac Addison FR Jesuit (Tampa) 4:58.37 -
28 John Beckler SR Countryside 5:00.60 -
29 William Stone FR Osceola (Seminole) 5:00.85 -
30 Grant Wheeler SR Alonso 5:01.27 -
31 Tyler Carter SR Plant City 5:02.03 -
32 Zach Flohr JR Vanguard (Ocala) 5:03.12 -
33 Ty Scott FR Bell Creek 5:03.58 -
34 Chandler Wright SO East Lake 5:03.79 -
35 Joseph Hoppe JR Zephyrhills 5:03.83 -
36 Andre Benitez JR Freedom (Tampa) 5:04.59 -
37 Jahbari Newton JR Sickles 5:05.12 -
38 Joshua Moore FR Vanguard (Ocala) 5:05.17 -
39 Jockyll Davis FR Chamberlain 5:05.98 -
40 Joseph Ostroski JR Springstead 5:06.53 -
41 Dominic Escribano FR Citrus Park Christian 5:10.41 -
42 David Jensen FR Osceola (Seminole) 5:14.33 -
43 Benjamin Whinter SO Freedom (Tampa) 5:14.77 -
44 Owen Smith SO Freedom (Tampa) 5:16.10 -
45 Robert Benincasa JR East Lake 5:19.18 -
46 Rylan Soto SO Osceola (Seminole) 5:20.14 -
47 Reiner Stover SR Wiregrass Ranch 5:20.62 -
48 Nate Padilla SR Alonso 5:21.89 -
49 Timothy King SO King 5:23.11 -
50 Joshua Wilkerson SR Riverview 5:24.79 -
51 Gabriel Rosales SO Strawberry Crest 5:25.84 -
52 Ashston Jhoda FR Wiregrass Ranch 5:26.43 -
53 Brenden Martensen SR Sickles 5:27.79 -
54 Jailen Marcelin FR Bell Creek 5:28.08 -
55 Josh Abraham SR Strawberry Crest 5:28.38 -
56 Jacob Fogg SR Chamberlain 5:28.99 -
57 Matthew MacNichol FR Bell Creek 5:30.30 -
58 Alex Cruz SO Chamberlain 5:30.69 -
59 Emmanuel Camacho FR Wharton 5:32.10 -
60 Leonardo Bertolin JR East Bay 5:32.60 -
61 Cooper Palasti JR Gaither 5:35.28 -
62 Shawn Dunn FR Gaither 5:37.50 -
63 Ethan Cedre JR Wiregrass Ranch 5:39.12 -
64 Jonathan Klepper SO Palmetto 5:47.46 -
65 Elias Fermin SO Robinson 5:48.29 -
66 Bryan Ngo SO Tampa Bay Tech 5:52.05 -
67 Ryan Godbold FR Wharton 5:57.08 -
68 James Ocampo FR Strawberry Crest 6:04.45 -
69 Noah Lam JR Tampa Catholic 6:07.54 -
  Mason Bragg SO Zephyrhills DNF   
  Jaden Morgan SO Sickles DNS   
  Ethan Brooks JR Palmetto DNS   
  Colin Boni JR Sickles DNS   
  Virgil Valdez FR Tampa Catholic DNS   
  Christian Paton JR Palmetto DNS   
  Sebastian Correa FR Bell Creek DNS   
  David Williams JR King DNS   
  Harrison Fogg SO Chamberlain DNS   
  Sean Stringer SO Springstead DNS   
  Reginald Cruz Junior East Bay DNS   
  Jason Coulthart Senior East Bay DNS   
  Jonathan Yacobi Sophomore Largo DNS   
  Richard Beaman Senior Largo DNS   
  Sebastian Gillespie SO Wharton DNS   
  Camari Star SO Armwood DNS   
  Javarious Gordon SO Largo DNS   
  Ethan Fuhrmeister JR Freedom (Tampa) DNS   
  AJ Damato JR Gaither DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nehemiah Rivers SR Wharton 4:19.64 10
2 Jake Turner JR Armwood 4:20.37 8
3 Reed Legg JR Citrus Park Christian 4:23.68 6
4 Lewis Benitez-Chaparro JR Vanguard (Ocala) 4:24.40 5
5 Alec Latzke SR Countryside 4:28.70 4
6 Braxton Legg 8 Citrus Park Christian 4:32.33 3
7 Yonas Sauers JR Alonso 4:32.47 2
8 Lawson McLeod FR Jesuit (Tampa) 4:32.62 1
9 Alex Quesada SR Gaither 4:33.21 -
10 Gio Rodriguez SR Vanguard (Ocala) 4:39.11 -
11 Daniel Barron JR Newsome 4:39.71 -
12 Matthew Hunter JR Robinson 4:39.82 -
13 Adam Dieck SO Jesuit (Tampa) 4:41.53 -
14 Joshua Bernard JR Newsome 4:43.22 -
15 Hunter McAdams SR Newsome 4:43.38 -
16 Ethan Bhatt SO Citrus Park Christian 4:43.53 -
17 MacLean Hutmacher SR Robinson 4:44.14 -
18 Sebastian Hernandez SO Wiregrass Ranch 4:45.09 -
19 Rayaan Kader SO Springstead 4:45.50 -
20 Richard Bennett JR Robinson 4:45.63 -
21 Parker Maddox JR Jesuit (Tampa) 4:45.89 -
23 Danny Ramirez-Hernandez JR Plant City 4:52.78 -
26 Trevor Coryea JR Osceola (Seminole) 4:56.74 -
31 Tyler Carter SR Plant City 5:02.03 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Jason Swartzlander FR Newsome 4:52.76 -
24 Michael Welborn SR East Lake 4:54.13 -
27 Isaac Addison FR Jesuit (Tampa) 4:58.37 -
28 John Beckler SR Countryside 5:00.60 -
29 William Stone FR Osceola (Seminole) 5:00.85 -
30 Grant Wheeler SR Alonso 5:01.27 -
32 Zach Flohr JR Vanguard (Ocala) 5:03.12 -
33 Ty Scott FR Bell Creek 5:03.58 -
34 Chandler Wright SO East Lake 5:03.79 -
35 Joseph Hoppe JR Zephyrhills 5:03.83 -
36 Andre Benitez JR Freedom (Tampa) 5:04.59 -
37 Jahbari Newton JR Sickles 5:05.12 -
38 Joshua Moore FR Vanguard (Ocala) 5:05.17 -
39 Jockyll Davis FR Chamberlain 5:05.98 -
40 Joseph Ostroski JR Springstead 5:06.53 -
41 Dominic Escribano FR Citrus Park Christian 5:10.41 -
42 David Jensen FR Osceola (Seminole) 5:14.33 -
43 Benjamin Whinter SO Freedom (Tampa) 5:14.77 -
44 Owen Smith SO Freedom (Tampa) 5:16.10 -
45 Robert Benincasa JR East Lake 5:19.18 -
46 Rylan Soto SO Osceola (Seminole) 5:20.14 -
47 Reiner Stover SR Wiregrass Ranch 5:20.62 -
49 Timothy King SO King 5:23.11 -
57 Matthew MacNichol FR Bell Creek 5:30.30 -
61 Cooper Palasti JR Gaither 5:35.28 -
62 Shawn Dunn FR Gaither 5:37.50 -
  Camari Star SO Armwood DNS   
  Harrison Fogg SO Chamberlain DNS   
  Richard Beaman Senior Largo DNS   
  Jason Coulthart Senior East Bay DNS   
  Jonathan Yacobi Sophomore Largo DNS   
  AJ Damato JR Gaither DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Raekwon Hopkins FR Alonso 4:54.33 -
48 Nate Padilla SR Alonso 5:21.89 -
50 Joshua Wilkerson SR Riverview 5:24.79 -
51 Gabriel Rosales SO Strawberry Crest 5:25.84 -
52 Ashston Jhoda FR Wiregrass Ranch 5:26.43 -
53 Brenden Martensen SR Sickles 5:27.79 -
54 Jailen Marcelin FR Bell Creek 5:28.08 -
55 Josh Abraham SR Strawberry Crest 5:28.38 -
56 Jacob Fogg SR Chamberlain 5:28.99 -
58 Alex Cruz SO Chamberlain 5:30.69 -
59 Emmanuel Camacho FR Wharton 5:32.10 -
60 Leonardo Bertolin JR East Bay 5:32.60 -
63 Ethan Cedre JR Wiregrass Ranch 5:39.12 -
64 Jonathan Klepper SO Palmetto 5:47.46 -
65 Elias Fermin SO Robinson 5:48.29 -
66 Bryan Ngo SO Tampa Bay Tech 5:52.05 -
67 Ryan Godbold FR Wharton 5:57.08 -
68 James Ocampo FR Strawberry Crest 6:04.45 -
69 Noah Lam JR Tampa Catholic 6:07.54 -
  Mason Bragg SO Zephyrhills DNF   
  Christian Paton JR Palmetto DNS   
  Sebastian Gillespie SO Wharton DNS   
  Virgil Valdez FR Tampa Catholic DNS   
  David Williams JR King DNS   
  Colin Boni JR Sickles DNS   
  Sean Stringer SO Springstead DNS   
  Jaden Morgan SO Sickles DNS   
  Reginald Cruz Junior East Bay DNS   
  Ethan Fuhrmeister JR Freedom (Tampa) DNS   
  Javarious Gordon SO Largo DNS   
  Ethan Brooks JR Palmetto DNS   
  Sebastian Correa FR Bell Creek DNS