March 28-30, 2019
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Boys 100m Dash High School Finals

W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Tyrese Cooper SR Miami Norland 8.47 9.70 10.32
2 Arian Smith JR Mulberry 7.37 11.26 10.52
3 Jaquez Stuart SR Miami Northwestern 13.71 8.96 10.54
4 Marcus Fleming JR Miami Northwestern 9.33 10.71 10.60
5 Taylor Banks SR Miramar 12.75 11.16 10.62
6 Jaylan Sessions SR Palatka 12.76 10.19 10.72
7 Bernard Fleuristal SR Lake Mary 12.42 12.86 10.80
8 Richard Sam SR North Miami 11.77 9.81 10.89
9 Khaishef Edwards JR Largo 9.33 12.21 11.10

Boys 100m Dash High School Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Arian Smith JR Mulberry 10.39 0.9
2 Tyrese Cooper SR Miami Norland 10.46 1.7
3 Marcus Fleming JR Miami Northwestern 10.57 0.9
4 Taylor Banks SR Miramar 10.59 0.4
5 Jaquez Stuart SR Miami Northwestern 10.65 0.4
6 Jaylan Sessions SR Palatka 10.70 1.1
7 Bernard Fleuristal SR Lake Mary 10.81 1.9
8 Richard Sam SR North Miami 10.83 2.1
9 Khaishef Edwards JR Largo 10.84 1.1
10 Alex Williams JR East Ridge 10.85 0.9
11 Trayvon Williams SR Palatka 10.88 0.4
11 Donald Steele Senior Carver-Montgomery 10.88 1.2
13 Jeremiah Fails SR Ocoee 10.89 1.4
14 Jalen Chance SR Bishop Snyder 10.90 0.4
15 Taelson Jean SR Olympia 10.91 2.1
16 Caleb Blake SR Bishop Moore 10.92 1.6
17 Keandre Collins JR Sarasota 10.95 1.7
18 Matthew McDoom FR West Orange 10.97 1.2
19 Paris Smith SR Lakewood 10.98 1.7
20 Chadrick Richards SO Lake Brantley 11.01 2.1
20 Vincent Davis SR Cardinal Gibbons 11.01 2.1
20 Shawn Guerrier JR North Miami 11.01 1.6
23 Roman Parodie JR Cardinal Gibbons 11.02 1.6
24 Matthew Clark Senior Richmond Hill 11.03 1.7
24 Tarvarish Dawson SO Lehigh 11.03 1.7
24 Samuel Pena SR Lake Minneola 11.03 1.9
27 Cameron Daniel SR Miami Columbus 11.06 1.1
28 Gianni Alvarez SR Miami Coral Park 11.13 0.4
29 Emmanuel Pierre FR Dr. Phillips 11.14 0.4
30 Markevus Jackson SO Osceola (Kissimmee) 11.16 1.9
30 Justin Walden JR North Miami 11.16 1.4
32 Kyshone Davenport JR Fort Walton Beach 11.17 2.1
32 Johnathan Charles SR North Fort Myers 11.17 1.7
34 Austin Cowans JR George Jenkins 11.18 1.9
34 Jaden Rudolph JR George Jenkins 11.18 1.6
36 Alec Duhaney JR West Orange 11.19 0.9
37 Andrew Campos SR Dr. Phillips 11.20 1.4
38 Lino Odenat SR Holy Trinity 11.22 1.1
39 Aaron Ramirez SR Fleming Island 11.25 0.9
40 Johnnie Hayes SR Sarasota 11.27 0.9
41 Weston Baptiste SO Montverde Academy 11.28 1.9
42 Craig Sinclair JR Bartram Trail 11.30 1.2
43 Jadon Tirado Bocanegra SR Winter Park 11.32 1.7
43 Nivon Holland JR Dr. Phillips 11.32 1.7
45 Michael Williams SR Buchholz 11.33 1.6
46 Cornelius Williams SR Apopka 11.35 2.1
47 Malik Williams SO St. Petersburg 11.36 1.2
47 Terrence Moore SR Wekiva 11.36 0.4
49 Justin Mosley FR Cardinal Gibbons 11.38 1.2
49 Vinson Davis SO American Heritage 11.38 1.1
51 Joshua Keller JR Cypress Bay 11.40 1.7
52 Seth Johnson SR St. Cloud 11.41 1.2
53 Karlis Micheal Bailey-Vice SO Timber Creek 11.44 1.7
54 Michael Flores JR George Jenkins 11.51 2.1
55 Ratano Roberts SR Haines City 11.52 1.7
55 David Harris SO Mount Dora 11.52 1.7
57 Keshaun Berry Junior Northside, Columbus 11.62 1.7
58 Spencer Finnigan-Lucas JR Martin County 11.72 0.4
59 Lovie Jenkins JR Ocoee 12.28 0.4
60 David Jones JR West Orange 12.70 1.2
  Suresh Black SR First Academy (Orlando) DNF -
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 1
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Tyrese Cooper SR Miami Norland 10.46 10.25
19 Paris Smith SR Lakewood 10.98 11.42
24 Matthew Clark Senior Richmond Hill 11.03 14.01
32 Johnathan Charles SR North Fort Myers 11.17 12.18
43 Nivon Holland JR Dr. Phillips 11.32 9.17
55 Ratano Roberts SR Haines City 11.52 11.75
57 Keshaun Berry Junior Northside, Columbus 11.62 8.72
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 2
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Taylor Banks SR Miramar 9.32 9.96 13.67 10.59
14 Jalen Chance SR Bishop Snyder 7.74 14.07 8.07 10.90
28 Gianni Alvarez SR Miami Coral Park 9.02 14.25 13.14 11.13
29 Emmanuel Pierre FR Dr. Phillips 12.26 13.59 10.36 11.14
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 3
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Jaquez Stuart SR Miami Northwestern 7.57 10.55 9.06 12.78 12.04 10.65 7.67
11 Trayvon Williams SR Palatka 9.14 13.60 10.01 8.16 13.50 10.88 8.82
47 Terrence Moore SR Wekiva 12.05 13.98 12.73 13.86 9.43 11.36 13.75
58 Spencer Finnigan-Lucas JR Martin County 12.54 14.54 14.65 11.72 10.79 11.72 9.38
59 Lovie Jenkins JR Ocoee 14.62 8.97 11.30 11.06 13.14 12.28 11.06
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 4
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
7 Bernard Fleuristal SR Lake Mary 9.62 13.41 10.81 8.33 12.54
24 Samuel Pena SR Lake Minneola 8.50 7.95 11.03 9.71 8.06
30 Markevus Jackson SO Osceola (Kissimmee) 11.39 12.39 11.16 8.26 13.51
34 Austin Cowans JR George Jenkins 12.75 11.07 11.18 8.72 11.85
41 Weston Baptiste SO Montverde Academy 8.01 11.40 11.28 8.80 14.67
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 5
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Richard Sam SR North Miami 10.29 11.05 11.38 12.13 13.22 8.13 10.83
15 Taelson Jean SR Olympia 10.70 11.02 7.75 13.21 8.51 11.13 10.91
20 Chadrick Richards SO Lake Brantley 13.44 10.46 12.45 11.34 11.12 9.58 11.01
20 Vincent Davis SR Cardinal Gibbons 8.59 8.70 12.34 11.67 13.55 11.23 11.01
32 Kyshone Davenport JR Fort Walton Beach 12.40 13.41 8.27 11.96 11.51 10.95 11.17
46 Cornelius Williams SR Apopka 12.94 10.22 10.11 8.06 11.13 12.60 11.35
54 Michael Flores JR George Jenkins 11.97 13.82 9.44 14.85 12.32 13.82 11.51
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 6
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
13 Jeremiah Fails SR Ocoee 10.89 7.74 12.64
30 Justin Walden JR North Miami 11.16 9.82 8.82
37 Andrew Campos SR Dr. Phillips 11.20 10.64 14.12
  Suresh Black SR First Academy (Orlando) DNF DNF DNF
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 7
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Donald Steele Senior Carver-Montgomery 13.39 7.84 12.73 11.21 9.80 13.93 10.88
18 Matthew McDoom FR West Orange 8.23 9.55 10.86 13.94 10.21 12.51 10.97
42 Craig Sinclair JR Bartram Trail 11.08 11.42 8.48 12.10 14.69 11.08 11.30
47 Malik Williams SO St. Petersburg 11.14 10.34 7.96 12.27 12.61 14.77 11.36
49 Justin Mosley FR Cardinal Gibbons 13.77 8.20 8.88 14.23 14.00 11.16 11.38
52 Seth Johnson SR St. Cloud 11.87 14.27 13.01 13.35 12.33 12.44 11.41
60 David Jones JR West Orange 9.66 9.66 14.61 15.75 13.09 10.42 12.70
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 8
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Keandre Collins JR Sarasota 10.95
24 Tarvarish Dawson SO Lehigh 11.03
43 Jadon Tirado Bocanegra SR Winter Park 11.32
51 Joshua Keller JR Cypress Bay 11.40
53 Karlis Micheal Bailey-Vice SO Timber Creek 11.44
55 David Harris SO Mount Dora 11.52
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 9
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Arian Smith JR Mulberry 10.39 8.73 11.23 9.98 12.78 11.54
3 Marcus Fleming JR Miami Northwestern 10.57 8.78 13.11 8.25 9.73 11.63
10 Alex Williams JR East Ridge 10.85 11.29 8.68 9.01 11.83 13.46
36 Alec Duhaney JR West Orange 11.19 9.07 8.40 8.28 12.65 13.10
39 Aaron Ramirez SR Fleming Island 11.25 14.29 13.50 9.23 13.73 12.94
40 Johnnie Hayes SR Sarasota 11.27 8.34 14.54 12.18 8.12 13.75
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 10
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
16 Caleb Blake SR Bishop Moore 9.18 8.52 11.25 13.98 14.20 10.92
20 Shawn Guerrier JR North Miami 7.82 13.66 10.02 8.15 12.34 11.01
23 Roman Parodie JR Cardinal Gibbons 8.16 10.69 7.94 13.23 10.80 11.02
34 Jaden Rudolph JR George Jenkins 11.52 8.61 13.20 12.19 10.74 11.18
45 Michael Williams SR Buchholz 9.07 9.75 9.63 12.35 8.61 11.33
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 11
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Jaylan Sessions SR Palatka 10.70 13.91
9 Khaishef Edwards JR Largo 10.84 7.81
27 Cameron Daniel SR Miami Columbus 11.06 7.75
38 Lino Odenat SR Holy Trinity 11.22 9.77
49 Vinson Davis SO American Heritage 11.38 8.31