March 30, 2019
|
George Steinbrenner - Lutz, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Fiorillo SR Admiral Farragut 4:30.11 10
2 Paul McKenzie JR Seffner Christian 4:34.25 8
3 John McKenzie JR Seffner Christian 4:34.33 6
4 Edward Scheid JR Sunlake 4:35.88 5
5 Gavin Kennedy JR Sunlake 4:40.01 4
6 Kaden Knopp JR Sunlake 4:40.54 3
7 Raekwon Hopkins FR Alonso 4:44.00 2
8 Anthony Dimarco JR Wiregrass Ranch 4:44.98 1
9 Jarod Poe JR Mitchell 4:47.48 -
10 Drew Knobl JR Sunlake 4:50.85 -
11 Noah Palamar JR Mitchell 4:52.06 -
12 Stephen Romer SO Harmony 4:52.54 -
13 Matthew Hom SR Palm Harbor University 4:54.33 -
14 Brandon Castillo SO Land O'Lakes 4:55.00 -
15 Joesem Torres Colon SO Lake Wales 4:56.14 -
16 Alejandro Medina SR Wiregrass Ranch 4:56.40 -
17 Sebastian Hernandez SO Wiregrass Ranch 4:59.68 -
18 Nicholas Morrison SR Harmony 4:59.95 -
19 Garrett Young SR George Steinbrenner 5:01.41 -
20 Luke Unbehagen SO Palm Harbor University 5:01.80 -
21 Aaron Guenther SO Palm Harbor University 5:01.85 -
22 Makani Monahan JR Admiral Farragut 5:04.16 -
23 Teage Elsey FR Riverview (Sarasota) 5:05.05 -
24 Jonathan Draper SR Harmony 5:08.85 -
25 Hunter Oppedal SR Harmony 5:09.00 -
26 Evan Carpenter FR Mitchell 5:09.34 -
27 Braden Mitchell SO Land O'Lakes 5:11.98 -
28 Grant Wheeler SR Alonso 5:12.05 -
29 Joseph Cotto SO Lake Wales 5:14.38 -
30 Daniel Cerreta SR George Steinbrenner 5:19.14 -
31 Christian Rouge-Hearnendez SO Tampa Bay Tech 5:19.69 -
32 Roman Caragiulo SO Riverview (Sarasota) 5:22.90 -
33 Brian Clark FR Tampa Bay Tech 5:25.93 -
34 Bailey Nichols SR Alonso 5:26.92 -
35 Andrew Stowe FR Seffner Christian 5:30.23 -
36 Liam Perkins 8 Seffner Christian 5:30.45 -
37 Conner Yi FR Harmony 5:33.22 -
38 Addison Cooper FR Mitchell 5:33.63 -
39 Bryan Ngo SO Tampa Bay Tech 5:34.98 -
40 Brenden Martensen SR Sickles 5:47.79 -
41 Hunter King JR Alonso 6:08.43 -
  Tyler Clontz FR Sickles DNS   
  Matthew Mastrorio FR Tampa Catholic DNS   
  Noah Lam JR Tampa Catholic DNS   
  Alex Morales Ramos JR Wiregrass Ranch DNS   
  Michael Holden SR Lake Wales DNS   
  Colin Boni JR Sickles DNS   
  Andrii Shumskyi SR Riverview (Sarasota) DNS   
  Colton Sims FR Riverview (Sarasota) DNS   
  Joseph Obradovich SO Land O'Lakes DNS   
  Elijah Oquendo SR Lakeland DNS   
  Stephen Ward SR Lake Wales DNS   
  Philip Henderson JR Admiral Farragut DNS   
  Philip Upton SR Admiral Farragut DNS   
  Jaden Morgan SO Sickles DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Fiorillo SR Admiral Farragut 4:30.11 10
2 Paul McKenzie JR Seffner Christian 4:34.25 8
3 John McKenzie JR Seffner Christian 4:34.33 6
4 Edward Scheid JR Sunlake 4:35.88 5
5 Gavin Kennedy JR Sunlake 4:40.01 4
6 Kaden Knopp JR Sunlake 4:40.54 3
7 Raekwon Hopkins FR Alonso 4:44.00 2
10 Drew Knobl JR Sunlake 4:50.85 -
11 Noah Palamar JR Mitchell 4:52.06 -
14 Brandon Castillo SO Land O'Lakes 4:55.00 -
15 Joesem Torres Colon SO Lake Wales 4:56.14 -
16 Alejandro Medina SR Wiregrass Ranch 4:56.40 -
17 Sebastian Hernandez SO Wiregrass Ranch 4:59.68 -
  Stephen Ward SR Lake Wales DNS   
  Michael Holden SR Lake Wales DNS   
  Philip Henderson JR Admiral Farragut DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Anthony Dimarco JR Wiregrass Ranch 4:44.98 1
9 Jarod Poe JR Mitchell 4:47.48 -
12 Stephen Romer SO Harmony 4:52.54 -
13 Matthew Hom SR Palm Harbor University 4:54.33 -
18 Nicholas Morrison SR Harmony 4:59.95 -
19 Garrett Young SR George Steinbrenner 5:01.41 -
20 Luke Unbehagen SO Palm Harbor University 5:01.80 -
21 Aaron Guenther SO Palm Harbor University 5:01.85 -
23 Teage Elsey FR Riverview (Sarasota) 5:05.05 -
25 Hunter Oppedal SR Harmony 5:09.00 -
26 Evan Carpenter FR Mitchell 5:09.34 -
27 Braden Mitchell SO Land O'Lakes 5:11.98 -
28 Grant Wheeler SR Alonso 5:12.05 -
29 Joseph Cotto SO Lake Wales 5:14.38 -
30 Daniel Cerreta SR George Steinbrenner 5:19.14 -
  Philip Upton SR Admiral Farragut DNS   
  Alex Morales Ramos JR Wiregrass Ranch DNS   
  Elijah Oquendo SR Lakeland DNS   
  Tyler Clontz FR Sickles DNS   
  Andrii Shumskyi SR Riverview (Sarasota) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Makani Monahan JR Admiral Farragut 5:04.16 -
24 Jonathan Draper SR Harmony 5:08.85 -
31 Christian Rouge-Hearnendez SO Tampa Bay Tech 5:19.69 -
32 Roman Caragiulo SO Riverview (Sarasota) 5:22.90 -
33 Brian Clark FR Tampa Bay Tech 5:25.93 -
34 Bailey Nichols SR Alonso 5:26.92 -
35 Andrew Stowe FR Seffner Christian 5:30.23 -
36 Liam Perkins 8 Seffner Christian 5:30.45 -
37 Conner Yi FR Harmony 5:33.22 -
38 Addison Cooper FR Mitchell 5:33.63 -
39 Bryan Ngo SO Tampa Bay Tech 5:34.98 -
40 Brenden Martensen SR Sickles 5:47.79 -
41 Hunter King JR Alonso 6:08.43 -
  Colin Boni JR Sickles DNS   
  Jaden Morgan SO Sickles DNS   
  Matthew Mastrorio FR Tampa Catholic DNS   
  Noah Lam JR Tampa Catholic DNS   
  Joseph Obradovich SO Land O'Lakes DNS   
  Colton Sims FR Riverview (Sarasota) DNS