March 30, 2019
|
George Steinbrenner - Lutz, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dametrion Mallett JR Lake Wales 49.15 10
2 Trenton Ware SR Tampa Bay Tech 50.43 8
3 Jaden Serrano JR Alonso 50.89 6
4 Kyle Butchko SO River Ridge 52.30 5
5 Connor Walser SO Palm Harbor University 52.80 4
6 Jeffery Chamberlin JR Mitchell 53.26 3
7 Leroy Lopez SO Countryside 53.27 2
8 Jaden Griffin FR Countryside 53.40 1
9 Ludcheel Colas JR Sunlake 53.44 -
10 Garren Haynes SO Alonso 53.90 -
11 Dylan McCain JR Tampa Catholic 54.12 -
12 Kairon Hampton JR Tampa Bay Tech 54.20 -
13 Solomon Davis SR Sunlake 54.26 -
14 Isaac Taveras JR Sunlake 54.35 -
15 Hunter Snell SR Kathleen 54.57 -
16 Matthew Graham SR Land O'Lakes 54.70 -
17 J’Kobe Jones FR Seffner Christian 54.97 -
18 John Douglass JR George Steinbrenner 55.08 -
19 Alex Parkman FR Wiregrass Ranch 55.18 -
20 Joey Torres Colon JR Lake Wales 55.32 -
21 Sergio Robles JR Mitchell 55.37 -
22 Aleks Marczak SR Land O'Lakes 55.70 -
23 Elijah Ferreira JR Land O'Lakes 55.84 -
24 Essmal Reed SO Kathleen 56.16 -
25 Joseph Levesque SO Land O'Lakes 56.19 -
26 Aidan Nies SR Jesuit (Tampa) 56.61 -
27 Henry Hughes SO Tampa Bay Tech 56.84 -
28 Dylan Robinson SO Tampa Bay Tech 57.04 -
29 Alin Joseph SO Tampa Bay Tech 57.30 -
30 Ricardo Greene SR Lake Wales 57.32 -
31 Darrell Stevens SO Sunlake 57.65 -
32 Ethan Birks FR Seffner Christian 57.89 -
33 Chase Brownell SO Sunlake 58.14 -
34 Shakeem Evans FR Admiral Farragut 58.19 -
35 Neil Rupani SR Wiregrass Ranch 58.29 -
36 Brock Adams SR Tampa Catholic 58.41 -
37 Elijah Floyd JR Tampa Bay Tech 58.89 -
38 Usir McClellan FR Admiral Farragut 59.50 -
39 Sion Simmons SO Seffner Christian 59.88 -
40 Reiner Stover SR Wiregrass Ranch 1:00.26 -
41 David Ramos SO Sunlake 1:01.57 -
42 Samuel Claude FR Tampa Bay Tech 1:02.62 -
43 Ethan Truong SO Alonso 1:02.80 -
44 Andre Andino JR Alonso 1:04.42 -
45 Dean Washington FR Mitchell 1:05.64 -
46 Vinh Nguyen JR Alonso 1:08.64 -
47 Andrew Tossoonian FR Tampa Catholic 1:20.28 -
  Matthew Durrance SO George Steinbrenner DNF   
  Carson Franks JR George Steinbrenner DNF   
  Azavier Mcneill SO Sickles DNS   
  Dara McKenna SO Sickles DNS   
  Chris Li JR Admiral Farragut DNS   
  Dennis Samuels JR Alonso DNS   
  Tobias Klenk JR Admiral Farragut DNS   
  Jordyn McAbre FR Alonso DNS   
  Zavion Battle JR Dunbar DNS   
  Emery Babb SR Alonso DNS   
  JaNeil Johnson JR Alonso DNS   
  Markel Cobb SR Tampa Bay Tech DNS   
  Terrell White SR Dunbar DNS   
  Damien Simmonds SR Dunbar DNS   
  Roger Motley III SO Dunbar DNS   
  Alex Dunn JR Sunlake DNS   
  Anthony Burgos SO Wiregrass Ranch DNS   
  Zackery Freitag SR Seffner Christian DNS   
  Cristian Rodriguez JR King DNS   
  Jacob Rodriguez FR King DNS   
  David Williams JR King DNS   
  Keyon Joyce JR King DNS   
  Nick King JR Jesuit (Tampa) DNS   
  Jamal Groom JR Tampa Bay Tech DNS   
  Khalil Muhammad SO Tampa Bay Tech DNS   
  Keyshawn Covington JR Lakeland DNS   
  Zach Hall SO Lakeland DNS   
  Jaylen Rolle JR Lakeland DNS   
  Keyshawn Flournoy SO Lakeland DNS   
  Elijah Oquendo SR Lakeland DNS   
  Chris Howard SR Lakeland DNS   
  Gustavo Martinez SO Lake Wales DNS   
  Michael Head JR Lake Wales DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dametrion Mallett JR Lake Wales 49.15 10
2 Trenton Ware SR Tampa Bay Tech 50.43 8
3 Jaden Serrano JR Alonso 50.89 6
  Terrell White SR Dunbar DNS   
  Damien Simmonds SR Dunbar DNS   
  Roger Motley III SO Dunbar DNS   
  Keyon Joyce JR King DNS   
  Keyshawn Covington JR Lakeland DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Hunter Snell SR Kathleen 54.57 -
30 Ricardo Greene SR Lake Wales 57.32 -
  Carson Franks JR George Steinbrenner DNF   
  Zavion Battle JR Dunbar DNS   
  Jaylen Rolle JR Lakeland DNS   
  Keyshawn Flournoy SO Lakeland DNS   
  Chris Howard SR Lakeland DNS   
  Dennis Samuels JR Alonso DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Kyle Butchko SO River Ridge 52.30 5
5 Connor Walser SO Palm Harbor University 52.80 4
8 Jaden Griffin FR Countryside 53.40 1
12 Kairon Hampton JR Tampa Bay Tech 54.20 -
16 Matthew Graham SR Land O'Lakes 54.70 -
22 Aleks Marczak SR Land O'Lakes 55.70 -
  Alex Dunn JR Sunlake DNS   
  JaNeil Johnson JR Alonso DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Jeffery Chamberlin JR Mitchell 53.26 3
7 Leroy Lopez SO Countryside 53.27 2
9 Ludcheel Colas JR Sunlake 53.44 -
10 Garren Haynes SO Alonso 53.90 -
11 Dylan McCain JR Tampa Catholic 54.12 -
13 Solomon Davis SR Sunlake 54.26 -
14 Isaac Taveras JR Sunlake 54.35 -
20 Joey Torres Colon JR Lake Wales 55.32 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 John Douglass JR George Steinbrenner 55.08 -
19 Alex Parkman FR Wiregrass Ranch 55.18 -
23 Elijah Ferreira JR Land O'Lakes 55.84 -
24 Essmal Reed SO Kathleen 56.16 -
36 Brock Adams SR Tampa Catholic 58.41 -
  Matthew Durrance SO George Steinbrenner DNF   
  Michael Head JR Lake Wales DNS   
  Nick King JR Jesuit (Tampa) DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Sergio Robles JR Mitchell 55.37 -
26 Aidan Nies SR Jesuit (Tampa) 56.61 -
29 Alin Joseph SO Tampa Bay Tech 57.30 -
40 Reiner Stover SR Wiregrass Ranch 1:00.26 -
  Anthony Burgos SO Wiregrass Ranch DNS   
  David Williams JR King DNS   
  Khalil Muhammad SO Tampa Bay Tech DNS   
  Chris Li JR Admiral Farragut DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 J’Kobe Jones FR Seffner Christian 54.97 -
25 Joseph Levesque SO Land O'Lakes 56.19 -
32 Ethan Birks FR Seffner Christian 57.89 -
34 Shakeem Evans FR Admiral Farragut 58.19 -
35 Neil Rupani SR Wiregrass Ranch 58.29 -
  Cristian Rodriguez JR King DNS   
  Jacob Rodriguez FR King DNS   
  Emery Babb SR Alonso DNS   
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Dylan Robinson SO Tampa Bay Tech 57.04 -
33 Chase Brownell SO Sunlake 58.14 -
38 Usir McClellan FR Admiral Farragut 59.50 -
39 Sion Simmons SO Seffner Christian 59.88 -
41 David Ramos SO Sunlake 1:01.57 -
  Markel Cobb SR Tampa Bay Tech DNS   
  Elijah Oquendo SR Lakeland DNS   
  Azavier Mcneill SO Sickles DNS   
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Henry Hughes SO Tampa Bay Tech 56.84 -
31 Darrell Stevens SO Sunlake 57.65 -
37 Elijah Floyd JR Tampa Bay Tech 58.89 -
42 Samuel Claude FR Tampa Bay Tech 1:02.62 -
43 Ethan Truong SO Alonso 1:02.80 -
44 Andre Andino JR Alonso 1:04.42 -
  Zackery Freitag SR Seffner Christian DNS   
  Jamal Groom JR Tampa Bay Tech DNS   
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 Dean Washington FR Mitchell 1:05.64 -
46 Vinh Nguyen JR Alonso 1:08.64 -
47 Andrew Tossoonian FR Tampa Catholic 1:20.28 -
  Zach Hall SO Lakeland DNS   
  Gustavo Martinez SO Lake Wales DNS   
  Tobias Klenk JR Admiral Farragut DNS   
  Dara McKenna SO Sickles DNS   
  Jordyn McAbre FR Alonso DNS