March 30, 2019
|
Boone HS - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Jayden Ward SO University (Orlando) 21.96 10 -0.1
2 Joshua Sink SO Timber Creek 22.61 8 NWI
3 Jadon Tirado Bocanegra SR Winter Park 22.69 6 -0.1
4 Mekhi Burris SR Lake Nona 22.70 5 -0.1
5 Aviance William FR Orangewood Christian 22.98 4 -0.1
6 Ian Tirado Bocanegra SR Winter Park 23.18 3 -0.1
7 Mark Van De Meene JR Winter Park 23.23 2 -0.1
8 Ketson Fine SR University (Orlando) 23.40 1 -2.3
9 Micaiah Hughes JR Lake Mary 23.49 - -2.3
10 Anson Alexander SR Boone 23.52 - NWI
11 Corey Williams SO Lake Nona 23.53 - -2.3
12 Terrail Keiths SO University (Orlando) 23.58 - NWI
13 Jael Capretti JR Timber Creek 23.65 - -2.3
14 Mahin Khan SR Cypress Creek 23.70 - -2.3
15 Brady Mitchell SO Geneva School 23.74 - -0.1
16 Francisco Zhou SR Lake Highland Prep 23.90 - -2.3
17 Daniel McKinley FR Lake Nona 24.07 - 2.1
18 Caleb Henry SR First Academy (Orlando) 24.11 - 0.5
19 Philip Crooms JR Lake Mary 24.14 - -2.3
20 Andres Adam FR Lake Highland Prep 24.78 - 0.3
21 Allen Cox JR First Academy (Orlando) 24.95 - 0.3
22 Jay Alilin SO Geneva School 24.95 - NWI
23 Neil Vertilus FR Cypress Creek 24.96 - 0.3
24 Alessandro Murrillo JR Lake Highland Prep 25.18 - 0.3
25 Christian Feipel SO First Academy (Orlando) 25.38 - 0.3
26 Omarion Labordeaux SO Boone 25.59 - 0.5
27 Michael Aleandre JR East River 25.64 - 0.3
28 Timothy Jones FR Timber Creek 26.05 - 0.5
29 Andrew Aponte JR Orangewood Christian 26.46 - 0.5
30 Alandy Sinophat FR Cypress Creek 26.67 - 0.5
31 Carson Drummond SO Trinity Prep 27.10 - 2.1
32 Kwanye Hickman FR East River 27.46 - 0.5
33 Robert Harvie 8 Orangewood Christian 27.66 - 0.5
34 Carter Katz SO Trinity Prep 28.32 - 2.1
35 Austin Von Rinteln JR East River 28.46 - 2.1
36 Deiber March SR Geneva School 28.49 - NWI
  Terrance Gibbs FR Master's Academy (Oviedo) DNS    -
  Evan Simpson SR Master's Academy (Oviedo) DNS    -
  Graylon Ross JR Lake Mary DNS    -
  Edrian Manguel JR Master's Academy (Oviedo) DNS    -
  Jake Ramsey FR Lake Mary DNS    -
  Junior Anderson JR Master's Academy (Oviedo) DNS    -
  Damarre Martin SR University (Orlando) DNS    -
  Aaron Roberts SR Boone DNS    -
  Kenneth Hill SR Trinity Prep DNS    -
Boys' 200 Meters Section 1
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jayden Ward SO University (Orlando) 21.96 10
3 Jadon Tirado Bocanegra SR Winter Park 22.69 6
4 Mekhi Burris SR Lake Nona 22.70 5
5 Aviance William FR Orangewood Christian 22.98 4
6 Ian Tirado Bocanegra SR Winter Park 23.18 3
7 Mark Van De Meene JR Winter Park 23.23 2
15 Brady Mitchell SO Geneva School 23.74 -
  Damarre Martin SR University (Orlando) DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Ketson Fine SR University (Orlando) 23.40 1
9 Micaiah Hughes JR Lake Mary 23.49 -
11 Corey Williams SO Lake Nona 23.53 -
13 Jael Capretti JR Timber Creek 23.65 -
14 Mahin Khan SR Cypress Creek 23.70 -
16 Francisco Zhou SR Lake Highland Prep 23.90 -
19 Philip Crooms JR Lake Mary 24.14 -
  Aaron Roberts SR Boone DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Joshua Sink SO Timber Creek 22.61 8
10 Anson Alexander SR Boone 23.52 -
12 Terrail Keiths SO University (Orlando) 23.58 -
22 Jay Alilin SO Geneva School 24.95 -
36 Deiber March SR Geneva School 28.49 -
  Terrance Gibbs FR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Junior Anderson JR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Graylon Ross JR Lake Mary DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Andres Adam FR Lake Highland Prep 24.78 -
21 Allen Cox JR First Academy (Orlando) 24.95 -
23 Neil Vertilus FR Cypress Creek 24.96 -
24 Alessandro Murrillo JR Lake Highland Prep 25.18 -
25 Christian Feipel SO First Academy (Orlando) 25.38 -
27 Michael Aleandre JR East River 25.64 -
  Evan Simpson SR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Kenneth Hill SR Trinity Prep DNS   
Boys' 200 Meters Section 5
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Caleb Henry SR First Academy (Orlando) 24.11 -
26 Omarion Labordeaux SO Boone 25.59 -
28 Timothy Jones FR Timber Creek 26.05 -
29 Andrew Aponte JR Orangewood Christian 26.46 -
30 Alandy Sinophat FR Cypress Creek 26.67 -
32 Kwanye Hickman FR East River 27.46 -
33 Robert Harvie 8 Orangewood Christian 27.66 -
  Edrian Manguel JR Master's Academy (Oviedo) DNS   
Boys' 200 Meters Section 6
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Daniel McKinley FR Lake Nona 24.07 -
31 Carson Drummond SO Trinity Prep 27.10 -
34 Carter Katz SO Trinity Prep 28.32 -
35 Austin Von Rinteln JR East River 28.46 -
  Jake Ramsey FR Lake Mary DNS