March 30, 2019
|
Boone HS - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jayden Ward SO University (Orlando) 11.04 10
2 Christian Roberts JR Boone 11.07 8
3 Barrington Fisher SR Lake Nona 11.34 6
4 Daniel Edwards SO Winter Park 11.44 5
5 Ryan Campbell FR Timber Creek 11.44 4
6 Graylon Ross JR Lake Mary 11.48 3
7 Jadon Tirado Bocanegra SR Winter Park 11.50 2
8 Kenyon Baron SR Boone 11.60 1
9 Ketson Fine SR University (Orlando) 11.65 -
10 Terrail Keiths SO University (Orlando) 11.68 -
11 Daxton Barkley SO Lake Nona 11.73 -
12 Jael Capretti JR Timber Creek 11.76 -
13 Francisco Zhou SR Lake Highland Prep 11.78 -
14 Javis Ward SO University (Orlando) 11.79 -
15 Micaiah Hughes JR Lake Mary 11.79 -
16 Jarion McClain FR Lake Nona 11.80 -
17 Marquis Jones SO Lake Mary 11.83 -
18 Philip Crooms JR Lake Mary 11.99 -
19 Paul Stewart FR Boone 12.01 -
20 Daniel Bello SO Timber Creek 12.05 -
21 Soloman Miller FR Lake Highland Prep 12.05 -
22 David Qin JR Trinity Prep 12.06 -
23 Leslie Ughulu JR Cypress Creek 12.07 -
24 Jay Alilin SO Geneva School 12.08 -
25 Dustin Newton SR East River 12.09 -
26 Valens St. Germain SO Geneva School 12.23 -
27 Jacob Spafford SO Lake Highland Prep 12.29 -
28 Andrew Aponte JR Orangewood Christian 12.39 -
29 Christian Feipel SO First Academy (Orlando) 12.41 -
30 Michael Brown FR East River 12.43 -
31 Vahakn Mannogian SO Orangewood Christian 12.45 -
32 Noah Marrero FR Cypress Creek 12.55 -
33 David Rainey FR East River 12.79 -
34 Alexandre Spallone SR Trinity Prep 12.80 -
  Junior Anderson JR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Jevon Pinard SO Trinity Prep DNS   
  Tyson Mobley JR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Terrance Gibbs FR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Evan Simpson SR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Deiber March SR Geneva School DNS   
  Jatarious Manning SR Winter Park DNS   
Boys' 100 Meters Section 1
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jayden Ward SO University (Orlando) 11.04 10
2 Christian Roberts JR Boone 11.07 8
4 Daniel Edwards SO Winter Park 11.44 5
5 Ryan Campbell FR Timber Creek 11.44 4
6 Graylon Ross JR Lake Mary 11.48 3
7 Jadon Tirado Bocanegra SR Winter Park 11.50 2
8 Kenyon Baron SR Boone 11.60 1
10 Terrail Keiths SO University (Orlando) 11.68 -
Boys' 100 Meters Section 2
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Ketson Fine SR University (Orlando) 11.65 -
13 Francisco Zhou SR Lake Highland Prep 11.78 -
15 Micaiah Hughes JR Lake Mary 11.79 -
16 Jarion McClain FR Lake Nona 11.80 -
18 Philip Crooms JR Lake Mary 11.99 -
21 Soloman Miller FR Lake Highland Prep 12.05 -
23 Leslie Ughulu JR Cypress Creek 12.07 -
  Tyson Mobley JR Master's Academy (Oviedo) DNS   
Boys' 100 Meters Section 3
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Daxton Barkley SO Lake Nona 11.73 -
14 Javis Ward SO University (Orlando) 11.79 -
17 Marquis Jones SO Lake Mary 11.83 -
19 Paul Stewart FR Boone 12.01 -
22 David Qin JR Trinity Prep 12.06 -
27 Jacob Spafford SO Lake Highland Prep 12.29 -
30 Michael Brown FR East River 12.43 -
  Terrance Gibbs FR Master's Academy (Oviedo) DNS   
Boys' 100 Meters Section 4
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Jael Capretti JR Timber Creek 11.76 -
20 Daniel Bello SO Timber Creek 12.05 -
24 Jay Alilin SO Geneva School 12.08 -
26 Valens St. Germain SO Geneva School 12.23 -
  Evan Simpson SR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Junior Anderson JR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Deiber March SR Geneva School DNS   
  Jevon Pinard SO Trinity Prep DNS   
Boys' 100 Meters Section 5
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Andrew Aponte JR Orangewood Christian 12.39 -
29 Christian Feipel SO First Academy (Orlando) 12.41 -
31 Vahakn Mannogian SO Orangewood Christian 12.45 -
32 Noah Marrero FR Cypress Creek 12.55 -
33 David Rainey FR East River 12.79 -
34 Alexandre Spallone SR Trinity Prep 12.80 -
Boys' 100 Meters Section 6
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Barrington Fisher SR Lake Nona 11.34 6
25 Dustin Newton SR East River 12.09 -
  Jatarious Manning SR Winter Park DNS