March 14, 2019
|
Mitchell - New Port Richey, FL

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jyrhen Francis SR Anclote 11.31 10
2 Elijah Muzzy SR River Ridge 11.34 8
3 Emory Robbins JR Gulf 11.93 6
4 Kyle Butchko SO River Ridge 12.03 5
5 Jeffery Chamberlin JR Mitchell 12.24 4
6 Aaron Wilson SR Sunlake 12.28 3
7 Isaiah Ramsey JR Wesley Chapel 12.29 2
8 Elijah Mayfield SO Sunlake 12.32 1
9 Ricky Hall JR Anclote 12.33 -
10 Jedrek Cordero SO Anclote 12.41 -
11 Adrian Ramsey FR Wesley Chapel 12.44 -
12 Emmanuel Lewis FR Hudson 12.48 -
13 Christian Bailey SR Mitchell 12.53 -
14 Jelani Vassell JR Wesley Chapel 12.57 -
15 Dylan Heath SO Zephyrhills 12.61 -
16 Carr Elijah FR Gulf 12.66 -
17 Mike Barber SO Zephyrhills 12.69 -
18 Daniel Lester FR Sunlake 12.76 -
19 Zachary Lewis SO Hudson 12.78 -
20 Hunter Mills SR River Ridge 12.79 -
21 David Ramos SO Sunlake 12.85 -
22 Joe Brown SO Hudson 12.87 -
22 Jayden Davis FR Sunlake 12.87 -
24 Noah Stahl FR River Ridge 13.00 -
25 Cartrell Strong SR Zephyrhills 13.00 -
26 Nehemiah Morgan FR Wesley Chapel 13.15 -
27 Jake Herny SR Mitchell 13.17 -
28 Jacob Smith SO Anclote 13.21 -
29 Logan Gendron FR Mitchell 13.29 -
30 Adam Pedersen JR Hudson 13.31 -
31 Ramses Murphy JR Anclote 13.31 -
32 Jose Christian SR Hudson 13.46 -
33 John Habib FR Mitchell 13.51 -
34 Tucker Spires FR Gulf 13.64 -
35 Jayln Amous JR Zephyrhills 13.67 -
36 Anthony Drake JR Hudson 13.81 -
  Tymar Mckever FR Zephyrhills DNS   
  Angel Nimely SO River Ridge DNS   
  Antrevis Hardy SO Gulf DNS   
  Kristopher Chandler SR Wesley Chapel DNS   
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Carr Elijah FR Gulf 12.66 -
17 Mike Barber SO Zephyrhills 12.69 -
28 Jacob Smith SO Anclote 13.21 -
31 Ramses Murphy JR Anclote 13.31 -
32 Jose Christian SR Hudson 13.46 -
34 Tucker Spires FR Gulf 13.64 -
35 Jayln Amous JR Zephyrhills 13.67 -
36 Anthony Drake JR Hudson 13.81 -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Hunter Mills SR River Ridge 12.79 -
22 Jayden Davis FR Sunlake 12.87 -
24 Noah Stahl FR River Ridge 13.00 -
27 Jake Herny SR Mitchell 13.17 -
29 Logan Gendron FR Mitchell 13.29 -
30 Adam Pedersen JR Hudson 13.31 -
33 John Habib FR Mitchell 13.51 -
  Tymar Mckever FR Zephyrhills DNS   
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jedrek Cordero SO Anclote 12.41 -
12 Emmanuel Lewis FR Hudson 12.48 -
15 Dylan Heath SO Zephyrhills 12.61 -
18 Daniel Lester FR Sunlake 12.76 -
19 Zachary Lewis SO Hudson 12.78 -
21 David Ramos SO Sunlake 12.85 -
22 Joe Brown SO Hudson 12.87 -
26 Nehemiah Morgan FR Wesley Chapel 13.15 -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Emory Robbins JR Gulf 11.93 6
4 Kyle Butchko SO River Ridge 12.03 5
7 Isaiah Ramsey JR Wesley Chapel 12.29 2
9 Ricky Hall JR Anclote 12.33 -
11 Adrian Ramsey FR Wesley Chapel 12.44 -
13 Christian Bailey SR Mitchell 12.53 -
  Angel Nimely SO River Ridge DNS   
  Antrevis Hardy SO Gulf DNS   
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jyrhen Francis SR Anclote 11.31 10
2 Elijah Muzzy SR River Ridge 11.34 8
5 Jeffery Chamberlin JR Mitchell 12.24 4
6 Aaron Wilson SR Sunlake 12.28 3
8 Elijah Mayfield SO Sunlake 12.32 1
14 Jelani Vassell JR Wesley Chapel 12.57 -
25 Cartrell Strong SR Zephyrhills 13.00 -
  Kristopher Chandler SR Wesley Chapel DNS   

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jyrhen Francis SR Anclote 22.83 10
2 Donte Sol SR Wesley Chapel 23.30 8
3 Elijah Muzzy SR River Ridge 23.75 6
4 Kyle Butchko SO River Ridge 24.23 5
5 Justice McKendree SR Sunlake 24.24 4
6 Jeffery Chamberlin JR Mitchell 24.26 3
7 Allen Eliacin SO Gulf 24.62 2
8 Brandon Hitch SR Wesley Chapel 24.65 1
9 Jedrek Cordero SO Anclote 24.74 -
10 Clayton Cornelius SO Zephyrhills 24.74 -
11 Emory Robbins JR Gulf 24.78 -
12 Isaiah Ramsey JR Wesley Chapel 24.79 -
13 Dylan Heath SO Zephyrhills 25.60 -
14 Jelani Vassell JR Wesley Chapel 25.72 -
15 Kenneth Lanza-Pego SO River Ridge 26.15 -
16 Zachary Lewis SO Hudson 26.21 -
17 David Ramos SO Sunlake 26.25 -
18 Chase Brownell SO Sunlake 26.31 -
19 Jamaal Wright SR Sunlake 26.43 -
20 Emmanuel Lewis FR Hudson 26.49 -
21 Jayden Davis FR Sunlake 26.60 -
22 Hunter Mills SR River Ridge 26.71 -
23 Hunter King JR Anclote 26.91 -
24 Mike Barber SO Zephyrhills 26.93 -
25 Michael Vogt SO Mitchell 27.00 -
26 Jacob Smith SO Anclote 27.04 -
27 Joe Brown SO Hudson 27.17 -
28 Robert Kyle FR River Ridge 27.47 -
29 Gage Pedersen JR Hudson 27.79 -
30 Carr Elijah FR Gulf 28.08 -
31 Ramses Murphy JR Anclote 28.65 -
32 Tucker Spires FR Gulf 28.77 -
33 Jayln Amous JR Zephyrhills 29.11 -
34 Manuel Merello FR Mitchell 29.74 -
35 Dean Washington FR Mitchell 30.07 -
36 Apollo Nava SO Hudson 30.66 -
  Angel Nimely SO River Ridge DNS   
  Jontavius Anderson SO Wesley Chapel DNS   
  Antrevis Hardy SO Gulf DNS   
  Sergio Robles JR Mitchell DNS   
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Chase Brownell SO Sunlake 26.31 -
19 Jamaal Wright SR Sunlake 26.43 -
22 Hunter Mills SR River Ridge 26.71 -
24 Mike Barber SO Zephyrhills 26.93 -
30 Carr Elijah FR Gulf 28.08 -
31 Ramses Murphy JR Anclote 28.65 -
32 Tucker Spires FR Gulf 28.77 -
35 Dean Washington FR Mitchell 30.07 -
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Emmanuel Lewis FR Hudson 26.49 -
23 Hunter King JR Anclote 26.91 -
25 Michael Vogt SO Mitchell 27.00 -
26 Jacob Smith SO Anclote 27.04 -
28 Robert Kyle FR River Ridge 27.47 -
33 Jayln Amous JR Zephyrhills 29.11 -
34 Manuel Merello FR Mitchell 29.74 -
36 Apollo Nava SO Hudson 30.66 -
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Allen Eliacin SO Gulf 24.62 2
9 Jedrek Cordero SO Anclote 24.74 -
13 Dylan Heath SO Zephyrhills 25.60 -
16 Zachary Lewis SO Hudson 26.21 -
21 Jayden Davis FR Sunlake 26.60 -
27 Joe Brown SO Hudson 27.17 -
29 Gage Pedersen JR Hudson 27.79 -
  Antrevis Hardy SO Gulf DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Brandon Hitch SR Wesley Chapel 24.65 1
10 Clayton Cornelius SO Zephyrhills 24.74 -
11 Emory Robbins JR Gulf 24.78 -
12 Isaiah Ramsey JR Wesley Chapel 24.79 -
14 Jelani Vassell JR Wesley Chapel 25.72 -
15 Kenneth Lanza-Pego SO River Ridge 26.15 -
17 David Ramos SO Sunlake 26.25 -
  Angel Nimely SO River Ridge DNS   
Boys' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jyrhen Francis SR Anclote 22.83 10
2 Donte Sol SR Wesley Chapel 23.30 8
3 Elijah Muzzy SR River Ridge 23.75 6
4 Kyle Butchko SO River Ridge 24.23 5
5 Justice McKendree SR Sunlake 24.24 4
6 Jeffery Chamberlin JR Mitchell 24.26 3
  Sergio Robles JR Mitchell DNS   
  Jontavius Anderson SO Wesley Chapel DNS   

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Donte Sol SR Wesley Chapel 52.18 10
2 Jontavius Anderson SO Wesley Chapel 52.39 8
3 Edward Scheid JR Sunlake 53.38 6
4 Kyle Butchko SO River Ridge 53.66 5
5 Alex Dunn JR Sunlake 54.02 4
6 Jacob Hindman JR Mitchell 54.36 3
7 Clayton Cornelius SO Zephyrhills 54.41 2
8 Isaac Taveras JR Sunlake 54.66 1
9 Alex Haden JR Wesley Chapel 54.97 -
10 Sergio Robles JR Mitchell 55.81 -
11 Allen Eliacin SO Gulf 56.01 -
12 Kyle Mahoney FR River Ridge 56.41 -
13 Kenneth Lanza-Pego SO River Ridge 56.45 -
14 Noah Stahl FR River Ridge 56.56 -
15 Jalen Cooper JR Anclote 56.76 -
16 Khaim Moodie SO Gulf 57.99 -
17 Elijah Flores JR Hudson 58.14 -
18 Chase Brownell SO Sunlake 58.49 -
19 Jacob Smith SO Anclote 59.16 -
20 Darrell Stevens SO Sunlake 59.54 -
21 Hunter King JR Anclote 59.60 -
22 Solomon Davis SR Sunlake 1:00.73 -
23 Tyler Hernandez SO Hudson 1:00.81 -
24 Dominique Pope SR Wesley Chapel 1:01.10 -
25 Jonathan Ban JR Hudson 1:01.58 -
26 Benjamin Horvath SO Mitchell 1:01.61 -
27 William Olewnicki JR River Ridge 1:02.19 -
28 Isaiah Ramcharitar FR Hudson 1:02.32 -
29 Jacob Wells SO Gulf 1:02.48 -
30 Andy Laguna-Aponte SO Gulf 1:04.73 -
31 Jaylin Thomas FR Zephyrhills 1:05.19 -
32 Tucker Spires FR Gulf 1:07.01 -
33 Dean Washington FR Mitchell 1:08.07 -
34 Ryan Grillo FR Mitchell 1:09.25 -
35 Apollo Nava SO Hudson 1:09.39 -
36 Adrian Guzman FR Wesley Chapel 1:14.09 -
  Christian Mejia FR Zephyrhills DNS   
  Izon Watts SO Gulf DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Edward Scheid JR Sunlake 53.38 6
21 Hunter King JR Anclote 59.60 -
22 Solomon Davis SR Sunlake 1:00.73 -
25 Jonathan Ban JR Hudson 1:01.58 -
29 Jacob Wells SO Gulf 1:02.48 -
35 Apollo Nava SO Hudson 1:09.39 -
  Izon Watts SO Gulf DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Darrell Stevens SO Sunlake 59.54 -
26 Benjamin Horvath SO Mitchell 1:01.61 -
27 William Olewnicki JR River Ridge 1:02.19 -
28 Isaiah Ramcharitar FR Hudson 1:02.32 -
30 Andy Laguna-Aponte SO Gulf 1:04.73 -
32 Tucker Spires FR Gulf 1:07.01 -
33 Dean Washington FR Mitchell 1:08.07 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Elijah Flores JR Hudson 58.14 -
18 Chase Brownell SO Sunlake 58.49 -
19 Jacob Smith SO Anclote 59.16 -
23 Tyler Hernandez SO Hudson 1:00.81 -
24 Dominique Pope SR Wesley Chapel 1:01.10 -
34 Ryan Grillo FR Mitchell 1:09.25 -
36 Adrian Guzman FR Wesley Chapel 1:14.09 -
  Christian Mejia FR Zephyrhills DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Clayton Cornelius SO Zephyrhills 54.41 2
10 Sergio Robles JR Mitchell 55.81 -
12 Kyle Mahoney FR River Ridge 56.41 -
13 Kenneth Lanza-Pego SO River Ridge 56.45 -
14 Noah Stahl FR River Ridge 56.56 -
15 Jalen Cooper JR Anclote 56.76 -
16 Khaim Moodie SO Gulf 57.99 -
31 Jaylin Thomas FR Zephyrhills 1:05.19 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Donte Sol SR Wesley Chapel 52.18 10
2 Jontavius Anderson SO Wesley Chapel 52.39 8
4 Kyle Butchko SO River Ridge 53.66 5
5 Alex Dunn JR Sunlake 54.02 4
6 Jacob Hindman JR Mitchell 54.36 3
8 Isaac Taveras JR Sunlake 54.66 1
9 Alex Haden JR Wesley Chapel 54.97 -
11 Allen Eliacin SO Gulf 56.01 -

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacob Unger JR Mitchell 2:02.15 10
2 Dylan Picerno SR Gulf 2:03.04 8
3 Cade Whitfield SO Sunlake 2:04.31 6
4 Paul Surkov FR Mitchell 2:10.90 5
5 Noah Chatman FR River Ridge 2:11.69 4
6 Johannes Van Ooyen JR Mitchell 2:13.61 3
7 Nicholas Costantino SO Mitchell 2:15.69 2
8 Evan Carpenter FR Mitchell 2:16.28 1
9 Jacob Barnes JR Sunlake 2:16.70 -
10 Joseph Hoppe JR Zephyrhills 2:17.10 -
11 David Koscielniak SO Sunlake 2:18.18 -
12 Matthew Bell FR River Ridge 2:19.58 -
13 Elijah Flores JR Hudson 2:20.51 -
14 Tyler Hernandez SO Hudson 2:20.76 -
15 Adrian Saldivar FR Gulf 2:23.12 -
16 Connor Meyer JR Anclote 2:26.15 -
17 Nathan Smith JR River Ridge 2:26.50 -
18 Owen Whittaker JR Anclote 2:26.69 -
19 Ryan Meguin SO Anclote 2:26.80 -
20 Nikodem Gazda JR Gulf 2:29.57 -
21 Schoeppe Henry SO Gulf 2:33.38 -
22 Brandon Rosado JR Wesley Chapel 2:35.11 -
23 Jacob Farmer SO Gulf 2:35.76 -
24 Xavier Ford JR Zephyrhills 2:44.07 -
25 Jason Kirchner FR River Ridge 2:45.44 -
26 Zachariah Arnold FR Zephyrhills 2:46.52 -
27 Jonathan Ban JR Hudson 2:54.52 -
28 Matthew Bower SR Anclote 3:13.55 -
  Mason Bragg SO Zephyrhills DNF   
  Dominic Burleson SR Sunlake DNF   
  Otien Roach FR Zephyrhills DNS   
  Benjamin Brandt JR Anclote DNS   
  Nicholas Butto FR Zephyrhills DNS   
  Angel Martin-Meza SO Gulf DNS   
  Dylan Martin SO Wesley Chapel DNS   
  Jacob Ray SO Wesley Chapel DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Jacob Barnes JR Sunlake 2:16.70 -
15 Adrian Saldivar FR Gulf 2:23.12 -
16 Connor Meyer JR Anclote 2:26.15 -
18 Owen Whittaker JR Anclote 2:26.69 -
19 Ryan Meguin SO Anclote 2:26.80 -
20 Nikodem Gazda JR Gulf 2:29.57 -
21 Schoeppe Henry SO Gulf 2:33.38 -
22 Brandon Rosado JR Wesley Chapel 2:35.11 -
23 Jacob Farmer SO Gulf 2:35.76 -
24 Xavier Ford JR Zephyrhills 2:44.07 -
26 Zachariah Arnold FR Zephyrhills 2:46.52 -
27 Jonathan Ban JR Hudson 2:54.52 -
28 Matthew Bower SR Anclote 3:13.55 -
  Otien Roach FR Zephyrhills DNS   
  Nicholas Butto FR Zephyrhills DNS   
  Dylan Martin SO Wesley Chapel DNS   
  Jacob Ray SO Wesley Chapel DNS   
  Angel Martin-Meza SO Gulf DNS   
  Benjamin Brandt JR Anclote DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacob Unger JR Mitchell 2:02.15 10
2 Dylan Picerno SR Gulf 2:03.04 8
3 Cade Whitfield SO Sunlake 2:04.31 6
4 Paul Surkov FR Mitchell 2:10.90 5
5 Noah Chatman FR River Ridge 2:11.69 4
6 Johannes Van Ooyen JR Mitchell 2:13.61 3
7 Nicholas Costantino SO Mitchell 2:15.69 2
8 Evan Carpenter FR Mitchell 2:16.28 1
10 Joseph Hoppe JR Zephyrhills 2:17.10 -
11 David Koscielniak SO Sunlake 2:18.18 -
12 Matthew Bell FR River Ridge 2:19.58 -
13 Elijah Flores JR Hudson 2:20.51 -
14 Tyler Hernandez SO Hudson 2:20.76 -
17 Nathan Smith JR River Ridge 2:26.50 -
25 Jason Kirchner FR River Ridge 2:45.44 -
  Mason Bragg SO Zephyrhills DNF   
  Dominic Burleson SR Sunlake DNF   

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dominic Burleson SR Sunlake 4:34.95 10
2 Paul Surkov FR Mitchell 4:38.42 8
3 Drew Knobl JR Sunlake 4:48.11 6
4 Noah Palamar JR Mitchell 4:48.58 5
5 Kaden Knopp JR Sunlake 4:49.94 4
6 Noah Chatman FR River Ridge 4:50.82 3
7 Jacob Unger JR Mitchell 4:54.85 2
8 Jason Kirchner FR River Ridge 4:56.03 1
9 Joseph Hoppe JR Zephyrhills 4:57.12 -
10 Johannes Van Ooyen JR Mitchell 4:58.15 -
11 Ludcheel Colas JR Sunlake 4:58.72 -
12 Albert LaRed JR Sunlake 4:59.71 -
13 Enrique Maduro FR River Ridge 5:04.00 -
14 Adrian Saldivar FR Gulf 5:05.72 -
15 Mason Bragg SO Zephyrhills 5:06.80 -
16 Jeffery Graves JR Gulf 5:12.13 -
17 Daniel Ray JR Wesley Chapel 5:14.04 -
18 Jaden Schroeder SO River Ridge 5:18.39 -
19 Nathan Smith JR River Ridge 5:19.47 -
20 Addison Cooper FR Mitchell 5:21.32 -
21 Angel Martin-Meza SO Gulf 5:25.64 -
22 Andy Laguna-Aponte SO Gulf 5:27.34 -
23 Connor Meyer JR Anclote 5:30.51 -
24 Nikodem Gazda JR Gulf 5:39.30 -
25 Owen Whittaker JR Anclote 5:41.83 -
26 Ryan Meguin SO Anclote 5:55.54 -
27 Jacob Ray SO Wesley Chapel 5:57.66 -
28 Zachariah Arnold FR Zephyrhills 6:06.05 -
29 Xavier Ford JR Zephyrhills 6:07.92 -
30 Benjamin Brandt JR Anclote 6:14.12 -
31 Jonathan Ban JR Hudson 6:16.35 -
  Devin Pollay JR Wesley Chapel DNS   
  Elijah Flores JR Hudson DNS   
  Isaiah Ramcharitar FR Hudson DNS   
  Matthew Bower SR Anclote DNS   

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jarod Poe JR Mitchell 10:11.03 10
2 Edward Scheid JR Sunlake 10:17.07 8
3 Colby Robbins FR Sunlake 10:17.70 6
4 Kaden Knopp JR Sunlake 10:41.27 5
5 Michael Terovolas JR Sunlake 10:42.69 4
6 John Jessup SR Gulf 10:45.46 3
7 Noah Palamar JR Mitchell 10:47.47 2
8 Jason Kirchner FR River Ridge 10:49.56 1
9 Joseph Hoppe JR Zephyrhills 11:07.99 -
10 Mason Bragg SO Zephyrhills 11:10.13 -
11 Jacob Mong JR Sunlake 11:12.74 -
12 Adrian Saldivar FR Gulf 11:14.20 -
13 Jaden Schroeder SO River Ridge 11:20.98 -
14 Jeffery Graves JR Gulf 11:21.15 -
15 Enrique Maduro FR River Ridge 11:28.54 -
16 Nickolas Millan JR Mitchell 11:39.71 -
17 Schoeppe Henry SO Gulf 12:30.48 -
18 Connor Meyer JR Anclote 12:31.19 -
19 Zachariah Arnold FR Zephyrhills 13:24.89 -
20 Benjamin Brandt JR Anclote 13:36.21 -
  Devin Pollay JR Wesley Chapel DNS   
  Angel Martin-Meza SO Gulf DNS   
  Nicholas Butto FR Zephyrhills DNS   
  Gavin Kennedy JR Sunlake DNS   
  Ryan Meguin SO Anclote DNS   
  Owen Whittaker JR Anclote DNS   

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Maguire Neal FR Zephyrhills 16.82 10
2 Abdullah Mbowe SR Sunlake 17.04 8
3 Nabil Koney-Laryea JR Mitchell 17.17 6
4 Christopher Castro SO River Ridge 17.68 5
5 Remedy Harris SO Wesley Chapel 18.03 4
6 Jahni Samuel SO Sunlake 18.90 3
7 Anthony Daher JR Sunlake 19.25 2
8 Jeremy Young JR Wesley Chapel 19.69 1
9 Devin Nowakowski JR Zephyrhills 19.70 -
10 Jabari Smith SO Hudson 19.86 -
11 Javeon Braggs SO Sunlake 21.34 -
12 Devante Mann JR Anclote 21.74 -
13 Aryan Patel SO Mitchell 22.54 -
14 Allen Rosa JR Sunlake 22.63 -
15 Michael Ernsperger SO Hudson 25.00 -
  Nichalaus Novo SO Zephyrhills DNS   
Boys' 110 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Jahni Samuel SO Sunlake 18.90 3
7 Anthony Daher JR Sunlake 19.25 2
8 Jeremy Young JR Wesley Chapel 19.69 1
10 Jabari Smith SO Hudson 19.86 -
11 Javeon Braggs SO Sunlake 21.34 -
12 Devante Mann JR Anclote 21.74 -
14 Allen Rosa JR Sunlake 22.63 -
15 Michael Ernsperger SO Hudson 25.00 -
Boys' 110 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Maguire Neal FR Zephyrhills 16.82 10
2 Abdullah Mbowe SR Sunlake 17.04 8
3 Nabil Koney-Laryea JR Mitchell 17.17 6
4 Christopher Castro SO River Ridge 17.68 5
5 Remedy Harris SO Wesley Chapel 18.03 4
9 Devin Nowakowski JR Zephyrhills 19.70 -
13 Aryan Patel SO Mitchell 22.54 -
  Nichalaus Novo SO Zephyrhills DNS   

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Maguire Neal FR Zephyrhills 43.60 10
2 Nabil Koney-Laryea JR Mitchell 43.76 8
3 Abdullah Mbowe SR Sunlake 44.29 6
4 Anthony Daher JR Sunlake 45.55 5
5 Remedy Harris SO Wesley Chapel 46.63 4
6 Christopher Castro SO River Ridge 46.97 3
7 Jeremy Young JR Wesley Chapel 47.54 2
8 Devin Nowakowski JR Zephyrhills 47.73 1
9 Michael Vogt SO Mitchell 47.96 -
10 Javeon Braggs SO Sunlake 48.38 -
11 Jahni Samuel SO Sunlake 48.59 -
12 Kayn Clark JR Gulf 48.65 -
13 Christian Bailey SR Mitchell 48.98 -
14 Heaven Simmons JR Zephyrhills 49.07 -
15 Allen Rosa JR Sunlake 52.18 -
16 Jabari Smith SO Hudson 52.39 -
17 Devante Mann JR Anclote 54.32 -
18 Schoeppe Henry SO Gulf 54.47 -
19 Aryan Patel SO Mitchell 54.63 -
  Angel Nimely SO River Ridge DNS   
  Raleigh Allen FR Zephyrhills DNS   
  Izon Watts SO Gulf DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Jeremy Young JR Wesley Chapel 47.54 2
15 Allen Rosa JR Sunlake 52.18 -
16 Jabari Smith SO Hudson 52.39 -
17 Devante Mann JR Anclote 54.32 -
18 Schoeppe Henry SO Gulf 54.47 -
  Raleigh Allen FR Zephyrhills DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Christopher Castro SO River Ridge 46.97 3
9 Michael Vogt SO Mitchell 47.96 -
10 Javeon Braggs SO Sunlake 48.38 -
11 Jahni Samuel SO Sunlake 48.59 -
12 Kayn Clark JR Gulf 48.65 -
14 Heaven Simmons JR Zephyrhills 49.07 -
  Angel Nimely SO River Ridge DNS   
  Izon Watts SO Gulf DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Maguire Neal FR Zephyrhills 43.60 10
2 Nabil Koney-Laryea JR Mitchell 43.76 8
3 Abdullah Mbowe SR Sunlake 44.29 6
4 Anthony Daher JR Sunlake 45.55 5
5 Remedy Harris SO Wesley Chapel 46.63 4
8 Devin Nowakowski JR Zephyrhills 47.73 1
13 Christian Bailey SR Mitchell 48.98 -
19 Aryan Patel SO Mitchell 54.63 -

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Isaiah Burns SO Wesley Chapel 1.80m 5' 10.75" 10
2 Christopher Castro SO River Ridge 1.75m 5' 8.75" 8
2 Justice McKendree SR Sunlake 1.75m 5' 8.75" 6
4 Ricky Hall JR Anclote 1.70m 5' 7" 5
4 Jamaal Wright SR Sunlake 1.70m 5' 7" 4
6 Jalen Cooper JR Anclote 1.65m 5' 5" 1
6 Christian Bailey SR Mitchell 1.65m 5' 5" 2
6 D'Narijo Troupe SR Sunlake 1.65m 5' 5" 3
9 Alvin Williams JR Anclote 1.55m 5' 1" -
10 Isaiah Ramsey JR Wesley Chapel 1.50m 4' 11" -
  Allen Rosa JR Sunlake NH NH   
  Mike Barber SO Zephyrhills NH NH   
  Michael Ernsperger SO Hudson NH NH   
  Rajah Gayle JR Wesley Chapel DNS NH   
  David Senior SO River Ridge DNS NH   
  Jaquan Sheppard SR Zephyrhills DNS NH   
  Emmanuel Lewis FR Hudson DNS NH   

Boys' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Anthony Rosales JR Mitchell 3.81m 12' 6" 10
2 Shayne Tenpow SR Sunlake 3.48m 11' 5" 8
3 Christopher Castro SO River Ridge 3.33m 10' 11" 5.5
5 Abdullah Mbowe SR Sunlake 3.03m 9' 11.25" 4
6 Joseph Morgan JR Mitchell 2.58m 8' 5.5" 3
7 Benjamin Brandt JR Anclote 2.43m 7' 11.5" 2
8 Nicholas Haldie SO Mitchell 2.28m 7' 5.75" 1
  Seth Pelfrey SR Zephyrhills DNS NH   

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Cartrell Strong SR Zephyrhills 19' 11" 6.07m 10
2 Jyrhen Francis SR Anclote 19' 9" 6.01m 8
3 D'Narijo Troupe SR Sunlake 19' 0" 5.79m 6
4 Isaiah Burns SO Wesley Chapel 18' 8" 5.68m 5
5 Jaylin Thomas FR Zephyrhills 18' 5.5" 5.62m 4
6 Elijah Muzzy SR River Ridge 18' 2.25" 5.54m 3
7 Ricky Hall JR Anclote 18' 1" 5.51m 2
8 Mike Barber SO Zephyrhills 17' 3.5" 5.27m 1
9 Emory Robbins JR Gulf 17' 2.75" 5.25m -
10 Jacori Brown JR Sunlake 17' 0" 5.18m -
11 Jalen Cooper JR Anclote 16' 11" 5.15m -
12 Heaven Simmons JR Zephyrhills 16' 9.5" 5.11m -
13 Hunter Mills SR River Ridge 16' 5.5" 5.01m -
14 Allen Rosa JR Sunlake 16' 3.25" 4.95m -
15 Elijah Mayfield SO Sunlake 15' 11" 4.85m -
16 Kayn Clark JR Gulf 15' 4.75" 4.69m -
17 Daryll Wade SR Wesley Chapel 15' 3" 4.64m -
18 Philip Staib JR River Ridge 13' 8.5" 4.17m -
19 Gage Pedersen JR Hudson 13' 6.75" 4.13m -
20 Tyler Hernandez SO Hudson 13' 2.75" 4.03m -
21 Devante Mann JR Anclote 13' 2.25" 4.01m -
22 Marcuz Hernandez SO Mitchell 12' 8.5" 3.87m -
23 Apollo Nava SO Hudson 12' 0.75" 3.67m -
24 Jake Herny SR Mitchell 11' 8" 3.55m -
25 Dominique Pope SR Wesley Chapel 11' 7" 3.53m -
25 Manuel Merello FR Mitchell 11' 7" 3.53m -
27 Jayson Stevens FR River Ridge 10' 4" 3.14m -
28 Adam Pedersen JR Hudson 10' 1" 3.07m -
29 Ramses Murphy JR Anclote 9' 0" 2.74m -
30 Nicholas Haldie SO Mitchell 8' 3" 2.51m -
  John Habib FR Mitchell FOUL NM   
  Jaquan Sheppard SR Zephyrhills DNS NM   
  Rajah Gayle JR Wesley Chapel DNS NM   
  Angel Nimely SO River Ridge DNS NM   
Boys' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
7 Ricky Hall JR Anclote 18' 1" 5.51m 2
12 Heaven Simmons JR Zephyrhills 16' 9.5" 5.11m -
14 Allen Rosa JR Sunlake 16' 3.25" 4.95m -
16 Kayn Clark JR Gulf 15' 4.75" 4.69m -
18 Philip Staib JR River Ridge 13' 8.5" 4.17m -
19 Gage Pedersen JR Hudson 13' 6.75" 4.13m -
20 Tyler Hernandez SO Hudson 13' 2.75" 4.03m -
21 Devante Mann JR Anclote 13' 2.25" 4.01m -
23 Apollo Nava SO Hudson 12' 0.75" 3.67m -
24 Jake Herny SR Mitchell 11' 8" 3.55m -
25 Manuel Merello FR Mitchell 11' 7" 3.53m -
25 Dominique Pope SR Wesley Chapel 11' 7" 3.53m -
27 Jayson Stevens FR River Ridge 10' 4" 3.14m -
29 Ramses Murphy JR Anclote 9' 0" 2.74m -
30 Nicholas Haldie SO Mitchell 8' 3" 2.51m -
  John Habib FR Mitchell FOUL NM   
Boys' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Cartrell Strong SR Zephyrhills 19' 11" 6.07m 10
2 Jyrhen Francis SR Anclote 19' 9" 6.01m 8
3 D'Narijo Troupe SR Sunlake 19' 0" 5.79m 6
4 Isaiah Burns SO Wesley Chapel 18' 8" 5.68m 5
5 Jaylin Thomas FR Zephyrhills 18' 5.5" 5.62m 4
6 Elijah Muzzy SR River Ridge 18' 2.25" 5.54m 3
8 Mike Barber SO Zephyrhills 17' 3.5" 5.27m 1
9 Emory Robbins JR Gulf 17' 2.75" 5.25m -
10 Jacori Brown JR Sunlake 17' 0" 5.18m -
11 Jalen Cooper JR Anclote 16' 11" 5.15m -
13 Hunter Mills SR River Ridge 16' 5.5" 5.01m -
15 Elijah Mayfield SO Sunlake 15' 11" 4.85m -
17 Daryll Wade SR Wesley Chapel 15' 3" 4.64m -
22 Marcuz Hernandez SO Mitchell 12' 8.5" 3.87m -
28 Adam Pedersen JR Hudson 10' 1" 3.07m -
  Jaquan Sheppard SR Zephyrhills DNS NM   
  Angel Nimely SO River Ridge DNS NM   
  Rajah Gayle JR Wesley Chapel DNS NM   

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Jamaal Wright SR Sunlake 11.85m 38' 10.5" 10
2 Christian Bailey SR Mitchell 11.47m 37' 7.75" 8
3 Elijah Mayfield SO Sunlake 11.22m 36' 9.75" 6
4 Sergio Robles JR Mitchell 11.09m 36' 4.75" 5
5 Joe Brown SO Hudson 10.92m 35' 10" 4
6 Jaylin Thomas FR Zephyrhills 10.77m 35' 4" 3
7 Tymar Mckever FR Zephyrhills 10.69m 35' 1" 2
8 Alvin Williams JR Anclote 10.22m 33' 6.5" 1
9 Mikhail Petrov SO Mitchell 10.12m 33' 2.5" -
10 Michael Vogt SO Mitchell 10.09m 33' 1.25" -
11 Heaven Simmons JR Zephyrhills 9.96m 32' 8.25" -
12 Hunter King JR Anclote 9.80m 32' 2" -
13 Jabari Smith SO Hudson 9.78m 32' 1" -
14 Michael Ernsperger SO Hudson 9.36m 30' 8.5" -
15 Adam Pedersen JR Hudson 9.06m 29' 8.75" -
16 Zachary Steadham SR Mitchell 8.71m 28' 7" -
  Jacori Brown JR Sunlake DNS NM   
  Cartrell Strong SR Zephyrhills DNS NM   

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Dequan Rowland JR Anclote 13.54m 44' 5.25" 10
2 James Kirkley SR Sunlake 13.29m 43' 7.25" 8
3 Grant Deshazer SO River Ridge 12.85m 42' 2" 6
4 Jayce Pedraza FR River Ridge 12.20m 40' 0.5" 5
5 Joseph Perez SR Sunlake 11.89m 39' 0.25" 4
6 Adam Buonano FR Mitchell 11.79m 38' 8.25" 3
7 Daniel Lester FR Sunlake 11.77m 38' 7.5" 2
8 Mozelle Clark SO Sunlake 11.73m 38' 6" 1
9 David Meyer JR Sunlake 11.40m 37' 5" -
10 Tai Ashford JR River Ridge 11.29m 37' 0.5" -
11 Kanyon Sar SR Anclote 10.92m 35' 10" -
12 Andrew Blueford SR Wesley Chapel 10.75m 35' 3.25" -
13 Zachary Steadham SR Mitchell 10.74m 35' 3" -
14 John Pentland Finch FR River Ridge 10.61m 34' 9.75" -
15 Devin Daniels JR Mitchell 10.42m 34' 2.25" -
16 Matthew Aldino SO Mitchell 10.22m 33' 6.5" -
17 Josh Wood JR Hudson 9.76m 32' 0.25" -
18 Anthony Salatino FR Wesley Chapel 9.66m 31' 8.5" -
19 Tim Harris SO Hudson 9.48m 31' 1.25" -
20 Zane Schaediger SO Hudson 9.40m 30' 10.25" -
21 Jacob Wells SO Gulf 8.60m 28' 2.75" -
22 Chris Thomas FR Wesley Chapel 8.10m 26' 7" -
23 Logan Jeffery SO Wesley Chapel 7.80m 25' 7.25" -
  Tyler Poirier SR River Ridge DNS NM   
  Otien Roach FR Zephyrhills DNS NM   
  Alex Tookes JR Zephyrhills DNS NM   
  Thomas Ford FR Hudson DNS NM   
  Eric Brooks SR Wesley Chapel DNS NM   
Boys' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Dequan Rowland JR Anclote 13.54m 44' 5.25" 10
2 James Kirkley SR Sunlake 13.29m 43' 7.25" 8
3 Grant Deshazer SO River Ridge 12.85m 42' 2" 6
4 Jayce Pedraza FR River Ridge 12.20m 40' 0.5" 5
5 Joseph Perez SR Sunlake 11.89m 39' 0.25" 4
7 Daniel Lester FR Sunlake 11.77m 38' 7.5" 2
9 David Meyer JR Sunlake 11.40m 37' 5" -
10 Tai Ashford JR River Ridge 11.29m 37' 0.5" -
11 Kanyon Sar SR Anclote 10.92m 35' 10" -
12 Andrew Blueford SR Wesley Chapel 10.75m 35' 3.25" -
13 Zachary Steadham SR Mitchell 10.74m 35' 3" -
14 John Pentland Finch FR River Ridge 10.61m 34' 9.75" -
21 Jacob Wells SO Gulf 8.60m 28' 2.75" -
  Tyler Poirier SR River Ridge DNS NM   
Boys' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
6 Adam Buonano FR Mitchell 11.79m 38' 8.25" 3
8 Mozelle Clark SO Sunlake 11.73m 38' 6" 1
15 Devin Daniels JR Mitchell 10.42m 34' 2.25" -
16 Matthew Aldino SO Mitchell 10.22m 33' 6.5" -
17 Josh Wood JR Hudson 9.76m 32' 0.25" -
18 Anthony Salatino FR Wesley Chapel 9.66m 31' 8.5" -
19 Tim Harris SO Hudson 9.48m 31' 1.25" -
20 Zane Schaediger SO Hudson 9.40m 30' 10.25" -
22 Chris Thomas FR Wesley Chapel 8.10m 26' 7" -
23 Logan Jeffery SO Wesley Chapel 7.80m 25' 7.25" -
  Eric Brooks SR Wesley Chapel DNS NM   
  Otien Roach FR Zephyrhills DNS NM   
  Alex Tookes JR Zephyrhills DNS NM   
  Thomas Ford FR Hudson DNS NM   

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Joseph Perez SR Sunlake 138' 2" 42.11m 10
2 Zachary Steadham SR Mitchell 115' 9" 35.28m 8
3 David Meyer JR Sunlake 113' 1" 34.46m 6
4 Adam Buonano FR Mitchell 109' 10" 33.47m 5
5 Mozelle Clark SO Sunlake 105' 5" 32.13m 4
6 Dequan Rowland JR Anclote 105' 0" 32.00m 3
7 Ashton Thompson JR Mitchell 102' 2" 31.14m 2
8 James Kirkley SR Sunlake 97' 5" 29.69m 1
9 Kanyon Sar SR Anclote 96' 4" 29.36m -
10 Matthew Aldino SO Mitchell 94' 2" 28.70m -
11 Daniel Lester FR Sunlake 91' 6" 27.88m -
12 Grant Deshazer SO River Ridge 89' 1" 27.15m -
13 Logan Jeffery SO Wesley Chapel 80' 9" 24.61m -
14 Andrew Blueford SR Wesley Chapel 78' 10" 24.02m -
15 Chris Thomas FR Wesley Chapel 75' 0" 22.86m -
16 Anthony Salatino FR Wesley Chapel 73' 0" 22.25m -
16 Kayn Clark JR Gulf 73' 0" 22.25m -
18 Tyler Gillespie FR River Ridge 71' 5" 21.76m -
19 Josh Wood JR Hudson 69' 5" 21.15m -
20 Thomas McKinney-Stehr SO River Ridge 67' 10" 20.67m -
21 Tim Harris SO Hudson 60' 3" 18.36m -
22 Zane Schaediger SO Hudson 58' 2" 17.72m -
23 Jose Christian SR Hudson 55' 7" 16.94m -
24 Matthew Bower SR Anclote 43' 9" 13.33m -
  Jayce Pedraza FR River Ridge FOUL NM   
  Otien Roach FR Zephyrhills DNS NM   
  Alex Tookes JR Zephyrhills DNS NM   
  Cayleb Ray FR Hudson DNS NM   
  Zachary Zsiga FR River Ridge DNS NM   
  Eric Brooks SR Wesley Chapel DNS NM   
Boys' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Joseph Perez SR Sunlake 138' 2" 42.11m 10
2 Zachary Steadham SR Mitchell 115' 9" 35.28m 8
3 David Meyer JR Sunlake 113' 1" 34.46m 6
4 Adam Buonano FR Mitchell 109' 10" 33.47m 5
5 Mozelle Clark SO Sunlake 105' 5" 32.13m 4
6 Dequan Rowland JR Anclote 105' 0" 32.00m 3
7 Ashton Thompson JR Mitchell 102' 2" 31.14m 2
8 James Kirkley SR Sunlake 97' 5" 29.69m 1
9 Kanyon Sar SR Anclote 96' 4" 29.36m -
11 Daniel Lester FR Sunlake 91' 6" 27.88m -
12 Grant Deshazer SO River Ridge 89' 1" 27.15m -
  Jayce Pedraza FR River Ridge FOUL NM   
  Eric Brooks SR Wesley Chapel DNS NM   
  Zachary Zsiga FR River Ridge DNS NM   
  Cayleb Ray FR Hudson DNS NM   
Boys' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
10 Matthew Aldino SO Mitchell 94' 2" 28.70m -
13 Logan Jeffery SO Wesley Chapel 80' 9" 24.61m -
14 Andrew Blueford SR Wesley Chapel 78' 10" 24.02m -
15 Chris Thomas FR Wesley Chapel 75' 0" 22.86m -
16 Anthony Salatino FR Wesley Chapel 73' 0" 22.25m -
16 Kayn Clark JR Gulf 73' 0" 22.25m -
18 Tyler Gillespie FR River Ridge 71' 5" 21.76m -
19 Josh Wood JR Hudson 69' 5" 21.15m -
20 Thomas McKinney-Stehr SO River Ridge 67' 10" 20.67m -
21 Tim Harris SO Hudson 60' 3" 18.36m -
22 Zane Schaediger SO Hudson 58' 2" 17.72m -
23 Jose Christian SR Hudson 55' 7" 16.94m -
24 Matthew Bower SR Anclote 43' 9" 13.33m -
  Otien Roach FR Zephyrhills DNS NM   
  Alex Tookes JR Zephyrhills DNS NM