February 23, 2019
|
Berkeley Prep - Tampa, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Philip Henderson JR Admiral Farragut 2:00.79 10
2 Alex Fiorillo SR Admiral Farragut 2:02.07 8
3 Vance Ruiz SO Lecanto 2:03.19 6
4 Thomas Townley JR George Jenkins 2:04.73 5
5 Stephen Ward SR Lake Wales 2:07.51 4
6 Johnnie Salter SR George Jenkins 2:07.97 3
7 Tico Allen JR Middleton 2:08.14 2
8 Jacob Unger JR Mitchell 2:09.41 1
9 Eric Romo SR Plant 2:09.56 -
10 Micah Kirkham JR Mulberry 2:09.77 -
11 Hudson Rowan JR Berkeley Prep 2:11.61 -
12 Trey Morris JR Berkeley Prep 2:12.37 -
13 Adam Hahn SR Land O'Lakes 2:12.80 -
14 Wolfgang Weber FR Berkeley Prep 2:13.05 -
15 Brandon Castillo SO Land O'Lakes 2:14.48 -
16 Brendan Moore JR George Jenkins 2:15.18 -
17 Braden Mitchell SO Land O'Lakes 2:15.73 -
18 James Phillips JR Lecanto 2:15.76 -
19 Jackson McMullen SR Clearwater 2:15.98 -
20 Sun Woo Lee SO Lakeland Christian 2:16.55 -
21 Jacob Davidson SR Hardee 2:16.88 -
22 Solomon Lefleur SO Auburndale 2:17.06 -
23 Tobias Klenk JR Admiral Farragut 2:17.18 -
24 Emman Uel Shuler JR Lake Wales 2:17.37 -
25 Andrew Guerrero SO George Jenkins 2:17.70 -
26 Cody Carr SR George Jenkins 2:17.93 -
27 Philip Upton SR Admiral Farragut 2:18.78 -
28 Albert Tawil-Brown 8 Tampa Prep 2:18.81 -
29 Mario Tullis JR Winter Haven 2:18.92 -
30 Elijah Ferreira JR Land O'Lakes 2:19.45 -
31 Mason Doyle FR Berkeley Prep 2:19.47 -
32 Evan Carpenter FR Mitchell 2:20.90 -
33 Cole Kolodetsky JR Admiral Farragut 2:21.40 -
34 Crystian Newell SO Mulberry 2:21.57 -
35 Nicholas Costantino SO Mitchell 2:21.69 -
36 Chase Waelbroeck JR George Jenkins 2:22.47 -
37 Brandon Rydzewski FR Lecanto 2:23.18 -
38 Tyler Martin SO Winter Haven 2:23.23 -
39 Bryson Forsmans JR Berkeley Prep 2:23.94 -
40 Addison Cooper FR Mitchell 2:25.06 -
41 Usir McClellan FR Admiral Farragut 2:25.35 -
42 Andrew Chambers SO George Jenkins 2:25.58 -
43 Sean Murray SR Lecanto 2:25.93 -
44 Austin Kaye JR Clearwater 2:26.83 -
45 Blake Parsons JR Berkeley Prep 2:29.15 -
46 Cole Michaud FR Berkeley Prep 2:31.05 -
47 Loi Park FR Berkeley Prep 2:31.09 -
48 Joshua Dondero SO Northside Christian 2:34.10 -
49 Alexander Adams JR George Jenkins 2:34.34 -
50 Dan Yates JR Geneva Classical Academy 2:35.62 -
51 Daniel Schulenberg JR Lecanto 2:36.03 -
52 Dalton Tervin SO George Jenkins 2:36.25 -
53 Reyson Mercier SO Auburndale 2:36.46 -
54 Dylan Wilsek FR Lecanto 2:38.62 -
55 Bryson Schneider JR Auburndale 2:38.84 -
56 Ethan Dodson SR Auburndale 2:39.24 -
57 Ethan Cunard 7 Bradenton Christian 2:40.35 -
58 Jacquez Lee SO Mulberry 2:40.47 -
59 Nicholas Glen FR Auburndale 2:41.51 -
60 Michael Jones Senior Middleton 2:42.41 -
61 Kenneth Reis-Elbara FR Lecanto 2:42.43 -
62 Luke Steiner FR Bradenton Christian 2:42.67 -
63 Qornelious Richardson FR Winter Haven 2:44.12 -
64 Tristan Watson SO Bradenton Christian 2:46.28 -
65 Nick Banull SR Berkeley Prep 2:46.38 -
66 Carson Jordan 8 Bradenton Christian 2:47.84 -
67 Haddon Poppell SO Bradenton Christian 2:48.28 -
68 Jeremy Myers FR Hardee 2:49.29 -
69 Jaden Leverett FR Winter Haven 2:49.59 -
70 Thomas Keller JR Tampa Prep 2:49.80 -
71 Jack Bonilla JR Canterbury (SP) 2:49.91 -
72 Carmelo Chambers SO Auburndale 2:50.39 -
73 Grason Sharrett SR Geneva Classical Academy 2:51.31 -
74 Eric Steiner FR Bradenton Christian 2:51.95 -
75 Raphael Espina-Luke SR Mulberry 3:00.54 -
76 Wolf Blaise FR Winter Haven 3:12.38 -
77 Omario Wright SO Auburndale 3:19.59 -
78 Giovany Santiago JR Lecanto 3:36.81 -
79 Harbor Kirkwood 6 Bradenton Christian 3:40.20 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Philip Henderson JR Admiral Farragut 2:00.79 10
2 Alex Fiorillo SR Admiral Farragut 2:02.07 8
3 Vance Ruiz SO Lecanto 2:03.19 6
4 Thomas Townley JR George Jenkins 2:04.73 5
5 Stephen Ward SR Lake Wales 2:07.51 4
6 Johnnie Salter SR George Jenkins 2:07.97 3
7 Tico Allen JR Middleton 2:08.14 2
8 Jacob Unger JR Mitchell 2:09.41 1
9 Eric Romo SR Plant 2:09.56 -
10 Micah Kirkham JR Mulberry 2:09.77 -
11 Hudson Rowan JR Berkeley Prep 2:11.61 -
13 Adam Hahn SR Land O'Lakes 2:12.80 -
15 Brandon Castillo SO Land O'Lakes 2:14.48 -
16 Brendan Moore JR George Jenkins 2:15.18 -
19 Jackson McMullen SR Clearwater 2:15.98 -
21 Jacob Davidson SR Hardee 2:16.88 -
24 Emman Uel Shuler JR Lake Wales 2:17.37 -
26 Cody Carr SR George Jenkins 2:17.93 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Trey Morris JR Berkeley Prep 2:12.37 -
14 Wolfgang Weber FR Berkeley Prep 2:13.05 -
17 Braden Mitchell SO Land O'Lakes 2:15.73 -
20 Sun Woo Lee SO Lakeland Christian 2:16.55 -
25 Andrew Guerrero SO George Jenkins 2:17.70 -
27 Philip Upton SR Admiral Farragut 2:18.78 -
28 Albert Tawil-Brown 8 Tampa Prep 2:18.81 -
30 Elijah Ferreira JR Land O'Lakes 2:19.45 -
31 Mason Doyle FR Berkeley Prep 2:19.47 -
32 Evan Carpenter FR Mitchell 2:20.90 -
33 Cole Kolodetsky JR Admiral Farragut 2:21.40 -
34 Crystian Newell SO Mulberry 2:21.57 -
35 Nicholas Costantino SO Mitchell 2:21.69 -
37 Brandon Rydzewski FR Lecanto 2:23.18 -
38 Tyler Martin SO Winter Haven 2:23.23 -
44 Austin Kaye JR Clearwater 2:26.83 -
75 Raphael Espina-Luke SR Mulberry 3:00.54 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Tobias Klenk JR Admiral Farragut 2:17.18 -
39 Bryson Forsmans JR Berkeley Prep 2:23.94 -
40 Addison Cooper FR Mitchell 2:25.06 -
41 Usir McClellan FR Admiral Farragut 2:25.35 -
45 Blake Parsons JR Berkeley Prep 2:29.15 -
46 Cole Michaud FR Berkeley Prep 2:31.05 -
47 Loi Park FR Berkeley Prep 2:31.09 -
48 Joshua Dondero SO Northside Christian 2:34.10 -
50 Dan Yates JR Geneva Classical Academy 2:35.62 -
53 Reyson Mercier SO Auburndale 2:36.46 -
56 Ethan Dodson SR Auburndale 2:39.24 -
58 Jacquez Lee SO Mulberry 2:40.47 -
59 Nicholas Glen FR Auburndale 2:41.51 -
60 Michael Jones Senior Middleton 2:42.41 -
65 Nick Banull SR Berkeley Prep 2:46.38 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 James Phillips JR Lecanto 2:15.76 -
29 Mario Tullis JR Winter Haven 2:18.92 -
43 Sean Murray SR Lecanto 2:25.93 -
51 Daniel Schulenberg JR Lecanto 2:36.03 -
55 Bryson Schneider JR Auburndale 2:38.84 -
61 Kenneth Reis-Elbara FR Lecanto 2:42.43 -
64 Tristan Watson SO Bradenton Christian 2:46.28 -
68 Jeremy Myers FR Hardee 2:49.29 -
72 Carmelo Chambers SO Auburndale 2:50.39 -
73 Grason Sharrett SR Geneva Classical Academy 2:51.31 -
74 Eric Steiner FR Bradenton Christian 2:51.95 -
77 Omario Wright SO Auburndale 3:19.59 -
78 Giovany Santiago JR Lecanto 3:36.81 -
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Solomon Lefleur SO Auburndale 2:17.06 -
36 Chase Waelbroeck JR George Jenkins 2:22.47 -
42 Andrew Chambers SO George Jenkins 2:25.58 -
49 Alexander Adams JR George Jenkins 2:34.34 -
52 Dalton Tervin SO George Jenkins 2:36.25 -
54 Dylan Wilsek FR Lecanto 2:38.62 -
57 Ethan Cunard 7 Bradenton Christian 2:40.35 -
62 Luke Steiner FR Bradenton Christian 2:42.67 -
63 Qornelious Richardson FR Winter Haven 2:44.12 -
66 Carson Jordan 8 Bradenton Christian 2:47.84 -
67 Haddon Poppell SO Bradenton Christian 2:48.28 -
69 Jaden Leverett FR Winter Haven 2:49.59 -
70 Thomas Keller JR Tampa Prep 2:49.80 -
71 Jack Bonilla JR Canterbury (SP) 2:49.91 -
76 Wolf Blaise FR Winter Haven 3:12.38 -
79 Harbor Kirkwood 6 Bradenton Christian 3:40.20 -