February 22, 2019
|
Satellite - Satellite Beach, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shawn Coleman II SR Viera 2:03.45 10
2 Samuel Artley SO Melbourne Central Catholic 2:05.96 8
3 Graeme Burns SO Satellite 2:07.06 6
4 Colton Sall JR Cocoa Beach 2:07.45 5
5 Christian Camps SR West Shore 2:07.64 4
6 DeRel Morris FR East River 2:09.11 3
7 Kevin Bond SR Cocoa 2:09.45 2
8 Vincenzo Prezioso JR Cocoa 2:09.90 1
9 Naythen Morin SR Vero Beach 2:10.45 -
10 Alex Skaggs FR West Shore 2:11.46 -
11 Devon Giles FR Viera 2:12.65 -
12 Jason Abbott JR East River 2:14.18 -
13 Kaesen Foltyn JR Titusville 2:14.54 -
14 Michael Magana JR Sebastian River 2:14.74 -
15 Wayne Harvey Iii SR Cocoa 2:15.71 -
16 Adrian Castro JR Sebastian River 2:15.95 -
17 Theo Cox SR Edgewood 2:16.61 -
18 Brandon Crawford SO Heritage 2:18.37 -
19 Jacob Melby JR Viera 2:18.43 -
20 Jamall Curry JR Heritage 2:20.87 -
21 Garrett Fischer SR Covenant Christian 2:21.49 -
22 Christopher Haak SR Circle Christian 2:21.77 -
23 Francisco Soriano SO Titusville 2:22.12 -
24 Reagan Ward SR Titusville 2:22.27 -
25 Nicholas Alder JR Heritage 2:22.85 -
26 Noah Atwell FR Circle Christian 2:23.12 -
27 Trenton Gorey SO Brevard HEAT 2:24.29 -
28 Michael Toppi FR Viera 2:25.41 -
29 Max Dimberg JR Melbourne 2:26.75 -
30 Will Winkelmann SR Melbourne Central Catholic 2:26.77 -
31 Jaihden Miranda SO East River 2:27.86 -
32 Christian Diaz SO Brevard HEAT 2:28.19 -
33 Gavin Goodlick SO Satellite 2:28.40 -
34 Seth Day SO Heritage 2:28.87 -
35 Alexander Hobbs SR Edgewood 2:28.97 -
36 Chad Luchetti FR Melbourne Central Catholic 2:29.62 -
37 Tristan Trax SO Vero Beach 2:30.01 -
38 Alston Jaudon FR Melbourne 2:31.55 -
39 Tommy Tibbets SO Cocoa Beach 2:32.56 -
40 Peter Deluke FR Vero Beach 2:32.63 -
41 Nicholas Rogers FR Melbourne 2:34.17 -
42 John Nienajadlo SR Melbourne 2:37.62 -
43 Ignacio Serrato JR Edgewood 2:40.46 -
44 Kevin Jackson FR Cocoa 2:44.40 -
45 William Harbour FR Covenant Christian 2:48.44 -
46 Andrew Hynes SO Circle Christian 2:49.61 -
47 Gautam Pamidimukkala FR West Shore 2:57.22 -
48 Che` Johnson SO East River 3:00.96 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shawn Coleman II SR Viera 2:03.45 10
2 Samuel Artley SO Melbourne Central Catholic 2:05.96 8
3 Graeme Burns SO Satellite 2:07.06 6
4 Colton Sall JR Cocoa Beach 2:07.45 5
5 Christian Camps SR West Shore 2:07.64 4
8 Vincenzo Prezioso JR Cocoa 2:09.90 1
9 Naythen Morin SR Vero Beach 2:10.45 -
11 Devon Giles FR Viera 2:12.65 -
12 Jason Abbott JR East River 2:14.18 -
15 Wayne Harvey Iii SR Cocoa 2:15.71 -
17 Theo Cox SR Edgewood 2:16.61 -
25 Nicholas Alder JR Heritage 2:22.85 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Alex Skaggs FR West Shore 2:11.46 -
13 Kaesen Foltyn JR Titusville 2:14.54 -
16 Adrian Castro JR Sebastian River 2:15.95 -
18 Brandon Crawford SO Heritage 2:18.37 -
19 Jacob Melby JR Viera 2:18.43 -
20 Jamall Curry JR Heritage 2:20.87 -
22 Christopher Haak SR Circle Christian 2:21.77 -
23 Francisco Soriano SO Titusville 2:22.12 -
24 Reagan Ward SR Titusville 2:22.27 -
30 Will Winkelmann SR Melbourne Central Catholic 2:26.77 -
34 Seth Day SO Heritage 2:28.87 -
40 Peter Deluke FR Vero Beach 2:32.63 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Michael Magana JR Sebastian River 2:14.74 -
26 Noah Atwell FR Circle Christian 2:23.12 -
28 Michael Toppi FR Viera 2:25.41 -
33 Gavin Goodlick SO Satellite 2:28.40 -
35 Alexander Hobbs SR Edgewood 2:28.97 -
36 Chad Luchetti FR Melbourne Central Catholic 2:29.62 -
37 Tristan Trax SO Vero Beach 2:30.01 -
39 Tommy Tibbets SO Cocoa Beach 2:32.56 -
41 Nicholas Rogers FR Melbourne 2:34.17 -
42 John Nienajadlo SR Melbourne 2:37.62 -
43 Ignacio Serrato JR Edgewood 2:40.46 -
47 Gautam Pamidimukkala FR West Shore 2:57.22 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 DeRel Morris FR East River 2:09.11 3
7 Kevin Bond SR Cocoa 2:09.45 2
21 Garrett Fischer SR Covenant Christian 2:21.49 -
27 Trenton Gorey SO Brevard HEAT 2:24.29 -
29 Max Dimberg JR Melbourne 2:26.75 -
31 Jaihden Miranda SO East River 2:27.86 -
32 Christian Diaz SO Brevard HEAT 2:28.19 -
38 Alston Jaudon FR Melbourne 2:31.55 -
44 Kevin Jackson FR Cocoa 2:44.40 -
45 William Harbour FR Covenant Christian 2:48.44 -
46 Andrew Hynes SO Circle Christian 2:49.61 -
48 Che` Johnson SO East River 3:00.96 -