February 8, 2019
|
Astronaut HS - Titusville, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Colton Sall JR Cocoa Beach 2:02.66 10
2 Johannes Reijm SR Edgewood 2:03.69 8
3 Josh Stern SO Satellite 2:04.79 6
4 Christopher Wilhelm SR Trinity Prep 2:08.02 5
5 Donovan Breckenridge SR Titusville 2:08.14 4
6 Kobe Thompson SR Satellite 2:09.41 3
7 Jesus Delgado SO Rockledge 2:11.05 2
8 Thomas Seward SR Edgewood 2:11.66 1
9 Brandon Mchugh JR Astronaut 2:12.67 -
10 Dakotah Lucarelli-van buskir FR Bishop Moore 2:12.76 -
11 Timothy Maynard SR Astronaut 2:13.35 -
12 Marcus Lisman SO Bishop Moore 2:13.46 -
13 Andrew Preusser SR Bishop Moore 2:14.16 -
14 Alexander Haak SR Circle Christian 2:14.94 -
15 Nick Carpenter FR Trinity Prep 2:18.01 -
16 Noah Bixby SO Titusville 2:19.09 -
17 Alexander Hobbs SR Edgewood 2:21.90 -
18 Reagan Ward SR Titusville 2:22.15 -
19 Noah Atwell FR Circle Christian 2:22.41 -
20 Caleb Phillips SO Titusville 2:22.75 -
21 Tyler Jones SR Astronaut 2:23.49 -
22 Jaden Seamen SO Astronaut 2:24.87 -
23 Daniel Flatch SO Bishop Moore 2:25.15 -
24 Jacob Gulde JR Bishop Moore 2:25.43 -
25 John Shircliff SO Bishop Moore 2:25.59 -
26 Juan Ocasio SO Titusville 2:28.78 -
27 Caleb Bonell SO Cocoa Beach 2:29.22 -
28 Tyler Worthington SO Titusville 2:30.05 -
29 Jarrett Taylor SO Astronaut 2:31.19 -
30 Steve Shi SO Rockledge 2:31.19 -
31 William Watkins JR Titusville 2:33.25 -
32 Brandon Trenta FR Bishop Moore 2:34.07 -
33 Eric Ryan JR Astronaut 2:34.17 -
34 Andrew Hill SO Rockledge 2:34.50 -
35 Tommy Tibbets SO Cocoa Beach 2:36.48 -
36 Austin Oliver JR Satellite 2:38.33 -
37 Brett Woodard SO Titusville 2:41.06 -
38 Dominic Roose FR Astronaut 2:42.49 -
39 Jacob Capps JR Circle Christian 2:45.35 -
40 Chase Leighton FR Astronaut 2:48.94 -
41 Thomas Frey FR Edgewood 2:53.61 -
42 James Garvin FR Satellite 2:54.33 -
  Matthew Hutchins FR Astronaut NT -
  Michael Albro FR Astronaut NT -
  Christopher Flavell FR Astronaut NT -
  Zhuri Daniels JR Cocoa Beach NT -
  Andrew Taramykin JR Bishop Moore NT -
  Noah Conley FR Astronaut NT -
  Ignacio Serrato JR Edgewood NT -
  Luke Metcalf SR Bishop Moore NT -
  Francisco Soriano SO Titusville NT -
  Caleb Pezzi SR Bishop Moore NT -
  Kaesen Foltyn JR Titusville NT -
  Corbin Goodyear SR Bishop Moore NT -
  Phillip Hager SO Rockledge NT -
  Jamon Mitchell SO Rockledge NT -
  Tyler McRorie JR Bishop Moore NT -
  Flilp Jastrzbski JR Trinity Prep NT -
  Khalleal Sampson SR Astronaut NT -
  Andon Morales FR Astronaut NT -
  Spencer Hammond SR Astronaut NT -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Jacob Gulde JR Bishop Moore 2:25.43 -
32 Brandon Trenta FR Bishop Moore 2:34.07 -
37 Brett Woodard SO Titusville 2:41.06 -
  Flilp Jastrzbski JR Trinity Prep NT -
  Michael Albro FR Astronaut NT -
  Christopher Flavell FR Astronaut NT -
  Spencer Hammond SR Astronaut NT -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Thomas Seward SR Edgewood 2:11.66 1
16 Noah Bixby SO Titusville 2:19.09 -
20 Caleb Phillips SO Titusville 2:22.75 -
21 Tyler Jones SR Astronaut 2:23.49 -
25 John Shircliff SO Bishop Moore 2:25.59 -
29 Jarrett Taylor SO Astronaut 2:31.19 -
36 Austin Oliver JR Satellite 2:38.33 -
38 Dominic Roose FR Astronaut 2:42.49 -
39 Jacob Capps JR Circle Christian 2:45.35 -
40 Chase Leighton FR Astronaut 2:48.94 -
41 Thomas Frey FR Edgewood 2:53.61 -
42 James Garvin FR Satellite 2:54.33 -
  Noah Conley FR Astronaut NT -
  Matthew Hutchins FR Astronaut NT -
  Khalleal Sampson SR Astronaut NT -
  Tyler McRorie JR Bishop Moore NT -
  Caleb Pezzi SR Bishop Moore NT -
  Ignacio Serrato JR Edgewood NT -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Brandon Mchugh JR Astronaut 2:12.67 -
14 Alexander Haak SR Circle Christian 2:14.94 -
17 Alexander Hobbs SR Edgewood 2:21.90 -
19 Noah Atwell FR Circle Christian 2:22.41 -
22 Jaden Seamen SO Astronaut 2:24.87 -
26 Juan Ocasio SO Titusville 2:28.78 -
27 Caleb Bonell SO Cocoa Beach 2:29.22 -
28 Tyler Worthington SO Titusville 2:30.05 -
30 Steve Shi SO Rockledge 2:31.19 -
33 Eric Ryan JR Astronaut 2:34.17 -
34 Andrew Hill SO Rockledge 2:34.50 -
35 Tommy Tibbets SO Cocoa Beach 2:36.48 -
  Andrew Taramykin JR Bishop Moore NT -
  Andon Morales FR Astronaut NT -
  Phillip Hager SO Rockledge NT -
  Kaesen Foltyn JR Titusville NT -
  Jamon Mitchell SO Rockledge NT -
  Zhuri Daniels JR Cocoa Beach NT -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Colton Sall JR Cocoa Beach 2:02.66 10
2 Johannes Reijm SR Edgewood 2:03.69 8
3 Josh Stern SO Satellite 2:04.79 6
4 Christopher Wilhelm SR Trinity Prep 2:08.02 5
5 Donovan Breckenridge SR Titusville 2:08.14 4
6 Kobe Thompson SR Satellite 2:09.41 3
7 Jesus Delgado SO Rockledge 2:11.05 2
10 Dakotah Lucarelli-van buskir FR Bishop Moore 2:12.76 -
11 Timothy Maynard SR Astronaut 2:13.35 -
12 Marcus Lisman SO Bishop Moore 2:13.46 -
13 Andrew Preusser SR Bishop Moore 2:14.16 -
15 Nick Carpenter FR Trinity Prep 2:18.01 -
18 Reagan Ward SR Titusville 2:22.15 -
23 Daniel Flatch SO Bishop Moore 2:25.15 -
31 William Watkins JR Titusville 2:33.25 -
  Corbin Goodyear SR Bishop Moore NT -
  Luke Metcalf SR Bishop Moore NT -
  Francisco Soriano SO Titusville NT -