March 2, 2019
|
Hallandale - Hallandale, FL

Boys' 100 Meters Finals

W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cameron Leiba SR Dillard 10.57 10
2 Tyjuan Ware SR Boyd Anderson 10.67 8
3 Kevon Purnell SR Palm Beach Lakes 10.82 6
4 Tyerique Daley JR Boyd Anderson 10.89 5
5 Granits Poole SR Chaminade-Madonna 11.03 4
6 Te'Cory Couch SR Chaminade-Madonna 11.15 3
7 Kyvon Tatham FR Pembroke Pines Charter 11.21 2
8 Nayquan Wright SR Miami Carol City 11.49 1

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Cameron Leiba SR Dillard 10.87 0.9
2 Tyjuan Ware SR Boyd Anderson 11.03 1.4
3 Kevon Purnell SR Palm Beach Lakes 11.04 1.0
4 Nayquan Wright SR Miami Carol City 11.08 1.8
5 Tyerique Daley JR Boyd Anderson 11.11 1.6
6 Te'Cory Couch SR Chaminade-Madonna 11.12 1.4
7 Granits Poole SR Chaminade-Madonna 11.16 1.8
8 Kyvon Tatham FR Pembroke Pines Charter 11.27 1.4
9 Makhi Harrigan SR Boyd Anderson 11.29 1.0
10 Demarcus Allen SO Dillard 11.30 1.7
11 Chester Fearon SO Miami Carol City 11.34 1.6
12 Malakhi Harrigan JR Boyd Anderson 11.35 0.9
13 Kam'Ron Young JR Chaminade-Madonna 11.36 1.6
14 Damarkus Everette SR Dillard 11.37 1.0
15 Tristian Brown SO South Broward 11.53 1.8
16 Ralph Stewart Jr SR Pembroke Pines Charter 11.55 1.6
17 Anthony Bradlely JR Palm Beach Lakes 11.56 1.6
18 Anthony Haynes JR Hallandale 11.61 1.0
19 Keontra Smith SR Chaminade-Madonna 11.67 1.4
20 Micah Butler JR Palm Beach Lakes 11.77 0.9
21 Katravis Geter SO Miami Carol City 11.78 1.4
22 Frantz Alexis JR Palm Beach Lakes 11.80 1.4
23 Andre Taylor JR Palm Beach Lakes 11.86 1.4
24 Brian Blades SO Western 12.10 1.0
25 Lilton Horne SR Western 12.20 0.9
26 Connor Taylor JR Palm Beach Lakes 12.26 1.4
27 Miguel Smart FR South Broward 13.24 1.6
  Adefemi Adegborioye SO Western FS -
  Shedlet Noelsaint SO Northeast (OP) DNF -
  Earl Pope JR Miami Carol City DNF -
  Mckerns Hyppolite SO Lake Worth Christian DNF -
  Harvey Reynolds SR Palm Beach Lakes DNF -
  Ronald Surin SO Pembroke Pines Charter DNS -
  Jonathan Campbell JR Palm Beach Lakes DNS -
  Patrick Bowen JR Dillard DNS -
  Jordon Myles JR Hallandale DNS -
  Malcolm X Gainor SR Hallandale DNS -
  Heaven Brown FR Hallandale DNS -
  Acciani Crutcher FR Western DNS -
  Vanson Telusma FR Northeast (OP) DNS -
  Jaden Gayle SO Northeast (OP) DNS -
  Malek Jackson JR South Broward DNS -
  Marcus Wilson FR South Broward DNS -
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Cameron Leiba SR Dillard 10.87
12 Malakhi Harrigan JR Boyd Anderson 11.35
20 Micah Butler JR Palm Beach Lakes 11.77
25 Lilton Horne SR Western 12.20
  Malek Jackson JR South Broward DNS
  Ronald Surin SO Pembroke Pines Charter DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Demarcus Allen SO Dillard 11.30
  Adefemi Adegborioye SO Western FS
  Shedlet Noelsaint SO Northeast (OP) DNF
  Harvey Reynolds SR Palm Beach Lakes DNF
  Earl Pope JR Miami Carol City DNF
  Mckerns Hyppolite SO Lake Worth Christian DNF
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Kevon Purnell SR Palm Beach Lakes 11.04
9 Makhi Harrigan SR Boyd Anderson 11.29
14 Damarkus Everette SR Dillard 11.37
18 Anthony Haynes JR Hallandale 11.61
24 Brian Blades SO Western 12.10
  Jaden Gayle SO Northeast (OP) DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Te'Cory Couch SR Chaminade-Madonna 11.12
8 Kyvon Tatham FR Pembroke Pines Charter 11.27
22 Frantz Alexis JR Palm Beach Lakes 11.80
26 Connor Taylor JR Palm Beach Lakes 12.26
  Vanson Telusma FR Northeast (OP) DNS
  Malcolm X Gainor SR Hallandale DNS
  Patrick Bowen JR Dillard DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Tyjuan Ware SR Boyd Anderson 11.03
19 Keontra Smith SR Chaminade-Madonna 11.67
21 Katravis Geter SO Miami Carol City 11.78
23 Andre Taylor JR Palm Beach Lakes 11.86
  Marcus Wilson FR South Broward DNS
  Jordon Myles JR Hallandale DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Nayquan Wright SR Miami Carol City 11.08
7 Granits Poole SR Chaminade-Madonna 11.16
15 Tristian Brown SO South Broward 11.53
  Acciani Crutcher FR Western DNS
  Jonathan Campbell JR Palm Beach Lakes DNS
  Heaven Brown FR Hallandale DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Tyerique Daley JR Boyd Anderson 11.11
11 Chester Fearon SO Miami Carol City 11.34
13 Kam'Ron Young JR Chaminade-Madonna 11.36
16 Ralph Stewart Jr SR Pembroke Pines Charter 11.55
17 Anthony Bradlely JR Palm Beach Lakes 11.56
27 Miguel Smart FR South Broward 13.24

Boys' 200 Meters Finals

W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Adefemi Adegborioye SO Western 22.33 6
  Kevon Purnell SR Palm Beach Lakes 22.70 4
  Jovan Ferguson JR Miami Carol City 22.10 10
  Rasmus Wright JR Hallandale 22.46 5
  Demarcus Allen SO Dillard 22.22 8
  Jordan Wallace SR Boyd Anderson 23.05 3
  Tiwan McCloud FR South Broward DNS   
  Te'Cory Couch SR Chaminade-Madonna DNS   

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
  Damarkus Everette SR Dillard 22.85 1.1
  Micah Butler JR Palm Beach Lakes 24.15 2.9
  Harvey Reynolds SR Palm Beach Lakes 25.43 1.0
  Zhieric Flint SR Palm Beach Lakes 23.99 2.7
  Katravis Geter SO Miami Carol City 24.98 1.2
  Nayquan Wright SR Miami Carol City 23.28 1.0
  Jovan Ferguson JR Miami Carol City 22.40 1.4
  Anthony Haynes JR Hallandale 23.56 2.7
  Rasmus Wright JR Hallandale 22.55 2.9
  Demarcus Allen SO Dillard 22.15 2.9
  Tristian Brown SO South Broward 23.36 1.1
  Tacobi Becklum JR Dillard 23.06 2.7
  Jordan Wallace SR Boyd Anderson 22.81 1.4
  Malakhi Harrigan JR Boyd Anderson 22.93 1.2
  Tyjuan Ware SR Boyd Anderson 25.00 1.1
  Shamari Nelson FR Coral Glades 25.08 2.7
  Ralph Stewart Jr SR Pembroke Pines Charter 23.85 1.0
  Jeremiah Monde FR Pembroke Pines Charter 25.60 1.1
  Kyvon Tatham FR Pembroke Pines Charter 23.19 1.2
  Nazir Forbes JR Western 24.31 1.0
  Marcus Wilson FR South Broward 23.47 2.9
  Alexavier Concepcion JR South Broward 23.66 2.7
  Tiwan McCloud FR South Broward 22.58 1.2
  Kam'Ron Young JR Chaminade-Madonna 22.90 1.1
  Te'Cory Couch SR Chaminade-Madonna 22.70 2.9
  Marvens Milhomme SR Northeast (OP) 23.42 1.1
  Kevon Purnell SR Palm Beach Lakes 22.55 2.7
  Shedlet Noelsaint SO Northeast (OP) 23.57 1.2
  Adefemi Adegborioye SO Western 22.25 2.7
  Markel Moyse SO Miami Washington DNS -
  Acciani Crutcher FR Western DNS -
  Brian Blades SO Western DNS -
  Ronald Surin SO Pembroke Pines Charter DNS -
  Small Kennnington SR Coral Glades DNS -
  Otto Patria FR Coral Glades DNS -
  Markel Moyse SO Miami Washington DNS -
  Josaiah Delice JR Coral Glades DNS -
  Mckerns Hyppolite SO Lake Worth Christian DNS -
  Jonathen Ovil FR Lake Worth Christian DNS -
  Jacorey Brooks Sophomore Miami Washington DNS -
  Rohan Hamilton SO Northeast (OP) DNS -
  Mehki Simmons SO Chaminade-Madonna DNS -
  Rashard Guerrier SR Boyd Anderson DNS -
  John Dunmore SR Chaminade-Madonna DNS -
  Patrick Bowen JR Dillard DNS -
  Jordon Myles JR Hallandale DNS -
  Malcolm X Gainor SR Hallandale DNS -
  Trevor White SR Northeast (OP) DNS -
  Elijah Goree JR Miami Carol City DNS -
  Heaven Brown FR Hallandale DNS -
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Tristian Brown SO South Broward 23.36
  Kam'Ron Young JR Chaminade-Madonna 22.90
  Marvens Milhomme SR Northeast (OP) 23.42
  Damarkus Everette SR Dillard 22.85
  Tyjuan Ware SR Boyd Anderson 25.00
  Jeremiah Monde FR Pembroke Pines Charter 25.60
  Elijah Goree JR Miami Carol City DNS
  Malcolm X Gainor SR Hallandale DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Markel Moyse SO Miami Washington DNS
  Trevor White SR Northeast (OP) DNS
  Brian Blades SO Western DNS
  Acciani Crutcher FR Western DNS
  Jordon Myles JR Hallandale DNS
  Patrick Bowen JR Dillard DNS
  Rashard Guerrier SR Boyd Anderson DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Alexavier Concepcion JR South Broward 23.66
  Adefemi Adegborioye SO Western 22.25
  Kevon Purnell SR Palm Beach Lakes 22.55
  Zhieric Flint SR Palm Beach Lakes 23.99
  Anthony Haynes JR Hallandale 23.56
  Tacobi Becklum JR Dillard 23.06
  Shamari Nelson FR Coral Glades 25.08
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: 2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Marcus Wilson FR South Broward 23.47
  Te'Cory Couch SR Chaminade-Madonna 22.70
  Micah Butler JR Palm Beach Lakes 24.15
  Rasmus Wright JR Hallandale 22.55
  Demarcus Allen SO Dillard 22.15
  Heaven Brown FR Hallandale DNS
  Otto Patria FR Coral Glades DNS
  Ronald Surin SO Pembroke Pines Charter DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Jovan Ferguson JR Miami Carol City 22.40
  Jordan Wallace SR Boyd Anderson 22.81
  Jacorey Brooks Sophomore Miami Washington DNS
  Mehki Simmons SO Chaminade-Madonna DNS
  Jonathen Ovil FR Lake Worth Christian DNS
  Josaiah Delice JR Coral Glades DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Nazir Forbes JR Western 24.31
  Harvey Reynolds SR Palm Beach Lakes 25.43
  Nayquan Wright SR Miami Carol City 23.28
  Ralph Stewart Jr SR Pembroke Pines Charter 23.85
  Markel Moyse SO Miami Washington DNS
  John Dunmore SR Chaminade-Madonna DNS
  Rohan Hamilton SO Northeast (OP) DNS
  Mckerns Hyppolite SO Lake Worth Christian DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Tiwan McCloud FR South Broward 22.58
  Shedlet Noelsaint SO Northeast (OP) 23.57
  Katravis Geter SO Miami Carol City 24.98
  Malakhi Harrigan JR Boyd Anderson 22.93
  Kyvon Tatham FR Pembroke Pines Charter 23.19
  Small Kennnington SR Coral Glades DNS

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jovan Ferguson JR Miami Carol City 48.33 10
2 Torrie Cox SO Chaminade-Madonna 48.62 8
3 Lorenzo Floyd SR Miami Carol City 49.07 6
4 Rohan Hamilton SO Northeast (OP) 49.53 5
5 Rasmus Wright JR Hallandale 50.32 4
6 Adefemi Adegborioye SO Western 52.87 3
7 Ralph Stewart Jr SR Pembroke Pines Charter 53.03 2
  Cameron Leiba SR Dillard DNF   

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Torrie Cox SO Chaminade-Madonna 48.99
2 Jovan Ferguson JR Miami Carol City 49.40
3 Rohan Hamilton SO Northeast (OP) 49.90
4 Cameron Leiba SR Dillard 50.03
4 Lorenzo Floyd SR Miami Carol City 50.03
6 Rasmus Wright JR Hallandale 50.89
6 Adefemi Adegborioye SO Western 50.89
8 Ralph Stewart Jr SR Pembroke Pines Charter 50.94
9 Mekhi Rhoden SR Boyd Anderson 51.00
10 Trevor White SR Northeast (OP) 51.57
11 Jordan Wallace SR Boyd Anderson 51.59
12 Nazir Forbes JR Western 51.96
13 Rotchild Telsaint SO Northeast (OP) 52.04
14 Trayvon Smith SO Dillard 52.29
15 Alexavier Concepcion JR South Broward 52.70
16 De'Mon Henry SO Chaminade-Madonna 52.95
17 D'Andre Stafford JR Miami Carol City 53.14
18 Jordan Guerrier SR Hallandale 53.34
19 Joseph Eaford SO Miami Carol City 53.58
20 Omar Nezifort JR Palm Beach Lakes 53.76
21 Deondre Green SO South Broward 54.04
22 Marcus Rhodes FR Chaminade-Madonna 54.20
23 Jordan Amerson SR Pembroke Pines Charter 54.95
24 Robert Sheppard JR Palm Beach Lakes 55.00
25 Dorrien Hoskins SR Palm Beach Lakes 55.49
26 Xavier Green JR Boyd Anderson 55.50
27 Shamari Nelson FR Coral Glades 56.69
28 Darrell Collins SR South Broward 59.08
  Justin Tomlinson SR Western NT
  Devario Legrand SO Pembroke Pines Charter DNS
  Hopkins Omari SO Coral Glades DNS
  Kaye Steven SO Coral Glades DNS
  Steven S FR Coral Glades DNS
  Arturo Campuzano 7 Lake Worth Christian DNS
  Jonathen Ovil FR Lake Worth Christian DNS
  Romeo Jimenez 7 Lake Worth Christian DNS
  Markel Moyse SO Miami Washington DNS
  Isaac Belfort 7 Lake Worth Christian DNS
  Espn LaRocca 7 Lake Worth Christian DNS
  Elijah Taylor SO South Broward DNS
  Rashard Guerrier SR Boyd Anderson DNS
  Kyle Trotman SR Western DNS
  Markel Moyse SO Miami Washington DNS
  Jerry Jean JR Dillard DNS
  Quardric Bullard JR Chaminade-Madonna DNS
  Tito Bethel JR Hallandale DNS
  Marcus Rhodes FR Chaminade-Madonna DNS
  Desmi Ermilis SR Palm Beach Lakes DNS
  Aundre Hall SR Northeast (OP) DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Cameron Leiba SR Dillard 50.03
13 Rotchild Telsaint SO Northeast (OP) 52.04
17 D'Andre Stafford JR Miami Carol City 53.14
18 Jordan Guerrier SR Hallandale 53.34
20 Omar Nezifort JR Palm Beach Lakes 53.76
21 Deondre Green SO South Broward 54.04
  Romeo Jimenez 7 Lake Worth Christian DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Adefemi Adegborioye SO Western 50.89
10 Trevor White SR Northeast (OP) 51.57
27 Shamari Nelson FR Coral Glades 56.69
28 Darrell Collins SR South Broward 59.08
  Markel Moyse SO Miami Washington DNS
  Tito Bethel JR Hallandale DNS
  Jonathen Ovil FR Lake Worth Christian DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Lorenzo Floyd SR Miami Carol City 50.03
8 Ralph Stewart Jr SR Pembroke Pines Charter 50.94
12 Nazir Forbes JR Western 51.96
25 Dorrien Hoskins SR Palm Beach Lakes 55.49
  Marcus Rhodes FR Chaminade-Madonna DNS
  Isaac Belfort 7 Lake Worth Christian DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Jovan Ferguson JR Miami Carol City 49.40
3 Rohan Hamilton SO Northeast (OP) 49.90
15 Alexavier Concepcion JR South Broward 52.70
22 Marcus Rhodes FR Chaminade-Madonna 54.20
24 Robert Sheppard JR Palm Beach Lakes 55.00
26 Xavier Green JR Boyd Anderson 55.50
  Justin Tomlinson SR Western NT
  Arturo Campuzano 7 Lake Worth Christian DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 De'Mon Henry SO Chaminade-Madonna 52.95
19 Joseph Eaford SO Miami Carol City 53.58
  Aundre Hall SR Northeast (OP) DNS
  Desmi Ermilis SR Palm Beach Lakes DNS
  Rashard Guerrier SR Boyd Anderson DNS
  Espn LaRocca 7 Lake Worth Christian DNS
  Kaye Steven SO Coral Glades DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Rasmus Wright JR Hallandale 50.89
9 Mekhi Rhoden SR Boyd Anderson 51.00
23 Jordan Amerson SR Pembroke Pines Charter 54.95
  Markel Moyse SO Miami Washington DNS
  Quardric Bullard JR Chaminade-Madonna DNS
  Jerry Jean JR Dillard DNS
  Steven S FR Coral Glades DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Torrie Cox SO Chaminade-Madonna 48.99
11 Jordan Wallace SR Boyd Anderson 51.59
14 Trayvon Smith SO Dillard 52.29
  Elijah Taylor SO South Broward DNS
  Kyle Trotman SR Western DNS
  Hopkins Omari SO Coral Glades DNS
  Devario Legrand SO Pembroke Pines Charter DNS

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lovensky Demelien SR Dillard 1:54.92 10
2 Matron Thornton JR Seminole Ridge 1:58.86 8
3 Rushane Miller SO Dillard 1:58.89 6
4 Richard Lawson JR Miami Carol City 2:00.06 5
5 Sheldom Mccullum SO Coral Glades 2:01.27 4
6 Kyle Hare SO Seminole Ridge 2:04.63 3
7 Renand Jean SO Dillard 2:05.61 2
8 Stanley Marcin JR South Broward 2:06.12 1
9 Jordan Guerrier SR Hallandale 2:07.35 -
10 Matthew Zimmerman JR Seminole Ridge 2:07.51 -
11 Jevon Louis JR Boyd Anderson 2:07.79 -
12 Nicolas Pieroni JR Seminole Ridge 2:08.94 -
13 Rotchild Telsaint SO Northeast (OP) 2:10.22 -
14 Jermaine Sherrod JR Dillard 2:11.65 -
15 Vince Charles JR Pembroke Pines Charter 2:11.66 -
16 Yehodany Joseph SR Boyd Anderson 2:13.63 -
17 Jeremiah Guillaume JR Boyd Anderson 2:14.26 -
18 Delmar Campbell JR Boyd Anderson 2:14.34 -
19 Jephthe Gedeon SO Palm Beach Lakes 2:15.88 -
20 Heintz Durand FR Northeast (OP) 2:16.20 -
21 Felder Joseph SR Northeast (OP) 2:17.06 -
22 Andre Fields FR Miami Carol City 2:18.87 -
23 Santiago Lopez SO Western 2:19.48 -
24 Leonardo Rodriguez FR Coral Glades 2:21.95 -
25 Brock Lopez FR Chaminade-Madonna 2:22.28 -
26 Tykwon Owens SO Chaminade-Madonna 2:23.30 -
27 Kyle Lass SO Western 2:25.49 -
28 Jonathan Grant SO South Broward 2:25.58 -
29 James Karcher JR Chaminade-Madonna 2:25.68 -
30 Nick Longman JR Chaminade-Madonna 2:29.32 -
31 Chase De Los santos FR Coral Glades 2:30.18 -
32 Dorrien Hoskins SR Palm Beach Lakes 2:32.04 -
  Michael Christian FR Miami Carol City DNS   
  Romeo Jimenez 7 Lake Worth Christian DNS   
  Arturo Campuzano 7 Lake Worth Christian DNS   
  Jedd Daruwalla SR Coral Glades DNS   
  Andre Daniels JR Pembroke Pines Charter DNS   
  Oluwatumises Shoyoye JR Pembroke Pines Charter DNS   
  Isaac Belfort 7 Lake Worth Christian DNS   
  Espn LaRocca 7 Lake Worth Christian DNS   
  Tito Bethel JR Hallandale DNS   
  David Joseph FR Miami Carol City DNS   
  D'Andre Stafford JR Miami Carol City DNS   
  Nazir Forbes JR Western DNS   
  Austin Cordero SR Western DNS   
  Aundre Hall SR Northeast (OP) DNS   
  David Mendoza JR South Broward DNS   
  Cameron Jones SO South Broward DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Andre Fields FR Miami Carol City 2:18.87 -
27 Kyle Lass SO Western 2:25.49 -
28 Jonathan Grant SO South Broward 2:25.58 -
30 Nick Longman JR Chaminade-Madonna 2:29.32 -
31 Chase De Los santos FR Coral Glades 2:30.18 -
  D'Andre Stafford JR Miami Carol City DNS   
  Michael Christian FR Miami Carol City DNS   
  David Joseph FR Miami Carol City DNS   
  Tito Bethel JR Hallandale DNS   
  Espn LaRocca 7 Lake Worth Christian DNS   
  Isaac Belfort 7 Lake Worth Christian DNS   
  Romeo Jimenez 7 Lake Worth Christian DNS   
  Arturo Campuzano 7 Lake Worth Christian DNS   
  Oluwatumises Shoyoye JR Pembroke Pines Charter DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Jordan Guerrier SR Hallandale 2:07.35 -
10 Matthew Zimmerman JR Seminole Ridge 2:07.51 -
14 Jermaine Sherrod JR Dillard 2:11.65 -
15 Vince Charles JR Pembroke Pines Charter 2:11.66 -
16 Yehodany Joseph SR Boyd Anderson 2:13.63 -
17 Jeremiah Guillaume JR Boyd Anderson 2:14.26 -
18 Delmar Campbell JR Boyd Anderson 2:14.34 -
23 Santiago Lopez SO Western 2:19.48 -
24 Leonardo Rodriguez FR Coral Glades 2:21.95 -
25 Brock Lopez FR Chaminade-Madonna 2:22.28 -
29 James Karcher JR Chaminade-Madonna 2:25.68 -
32 Dorrien Hoskins SR Palm Beach Lakes 2:32.04 -
  Cameron Jones SO South Broward DNS   
  David Mendoza JR South Broward DNS   
  Austin Cordero SR Western DNS   
  Andre Daniels JR Pembroke Pines Charter DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lovensky Demelien SR Dillard 1:54.92 10
2 Matron Thornton JR Seminole Ridge 1:58.86 8
3 Rushane Miller SO Dillard 1:58.89 6
4 Richard Lawson JR Miami Carol City 2:00.06 5
5 Sheldom Mccullum SO Coral Glades 2:01.27 4
6 Kyle Hare SO Seminole Ridge 2:04.63 3
7 Renand Jean SO Dillard 2:05.61 2
8 Stanley Marcin JR South Broward 2:06.12 1
11 Jevon Louis JR Boyd Anderson 2:07.79 -
12 Nicolas Pieroni JR Seminole Ridge 2:08.94 -
13 Rotchild Telsaint SO Northeast (OP) 2:10.22 -
19 Jephthe Gedeon SO Palm Beach Lakes 2:15.88 -
20 Heintz Durand FR Northeast (OP) 2:16.20 -
21 Felder Joseph SR Northeast (OP) 2:17.06 -
26 Tykwon Owens SO Chaminade-Madonna 2:23.30 -
  Nazir Forbes JR Western DNS   
  Aundre Hall SR Northeast (OP) DNS   
  Jedd Daruwalla SR Coral Glades DNS   

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lovensky Demelien SR Dillard 4:39.33 10
2 Kody Phelps SR Seminole Ridge 4:44.46 8
3 Zach Rubin JR Hallandale 4:52.46 6
4 Felder Joseph SR Northeast (OP) 4:56.10 5
5 Jeremiah Guillaume JR Boyd Anderson 4:56.12 4
6 Jermaine Sherrod JR Dillard 5:04.62 3
7 Azeez Folorsuno FR Hallandale 5:05.41 2
8 David Perez FR Western 5:06.59 1
9 Broderick Spurgin FR South Broward 5:07.05 -
10 Joseph Closs SR Coral Glades 5:08.79 -
11 Zachary Fisher FR Western 5:15.58 -
12 Harlen Thomas SR Dillard 5:17.21 -
13 Delmar Campbell JR Boyd Anderson 5:21.34 -
14 Wyatt Coello FR South Broward 5:23.55 -
15 Jayven Cruz JR Dillard 5:27.26 -
16 Nick Longman JR Chaminade-Madonna 5:32.56 -
17 James Karcher JR Chaminade-Madonna 5:32.72 -
18 Brock Lopez FR Chaminade-Madonna 5:38.90 -
19 Leonardo Rodriguez FR Coral Glades 5:42.35 -
20 Kyle Lass SO Western 5:45.30 -
21 Daniel Valderrama FR Pembroke Pines Charter 5:48.79 -
22 Kyle Longman FR Chaminade-Madonna 5:59.53 -
23 Jaming Chung FR Coral Glades 6:20.49 -
24 Andre Galvan FR Coral Glades 6:47.75 -
  Joaquin Pazmino SO Pembroke Pines Charter NT   
  Kyle Dixon SO Western NT   
  Arturo Campuzano 7 Lake Worth Christian NT   
  Oluwatumises Shoyoye JR Pembroke Pines Charter NT   
  Andre Daniels JR Pembroke Pines Charter DNS   
  Vince Charles JR Pembroke Pines Charter DNS   
  Javlon Nizomov JR South Broward DNS   
  Noah Martinez JR South Broward DNS   
  Melvin Santos SR Northeast (OP) DNS   
  Luke Hutchison JR Suncoast DNS   
  Innsley Saincilus FR Northeast (OP) DNS   
  Victorjose Pereira SR Northeast (OP) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Azeez Folorsuno FR Hallandale 5:05.41 2
8 David Perez FR Western 5:06.59 1
11 Zachary Fisher FR Western 5:15.58 -
16 Nick Longman JR Chaminade-Madonna 5:32.56 -
17 James Karcher JR Chaminade-Madonna 5:32.72 -
18 Brock Lopez FR Chaminade-Madonna 5:38.90 -
20 Kyle Lass SO Western 5:45.30 -
21 Daniel Valderrama FR Pembroke Pines Charter 5:48.79 -
22 Kyle Longman FR Chaminade-Madonna 5:59.53 -
23 Jaming Chung FR Coral Glades 6:20.49 -
24 Andre Galvan FR Coral Glades 6:47.75 -
  Kyle Dixon SO Western NT   
  Arturo Campuzano 7 Lake Worth Christian NT   
  Joaquin Pazmino SO Pembroke Pines Charter NT   
  Oluwatumises Shoyoye JR Pembroke Pines Charter NT   
  Innsley Saincilus FR Northeast (OP) DNS   
  Victorjose Pereira SR Northeast (OP) DNS   
  Javlon Nizomov JR South Broward DNS   
  Andre Daniels JR Pembroke Pines Charter DNS   
  Noah Martinez JR South Broward DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lovensky Demelien SR Dillard 4:39.33 10
2 Kody Phelps SR Seminole Ridge 4:44.46 8
3 Zach Rubin JR Hallandale 4:52.46 6
4 Felder Joseph SR Northeast (OP) 4:56.10 5
5 Jeremiah Guillaume JR Boyd Anderson 4:56.12 4
6 Jermaine Sherrod JR Dillard 5:04.62 3
9 Broderick Spurgin FR South Broward 5:07.05 -
10 Joseph Closs SR Coral Glades 5:08.79 -
12 Harlen Thomas SR Dillard 5:17.21 -
13 Delmar Campbell JR Boyd Anderson 5:21.34 -
14 Wyatt Coello FR South Broward 5:23.55 -
15 Jayven Cruz JR Dillard 5:27.26 -
19 Leonardo Rodriguez FR Coral Glades 5:42.35 -
  Melvin Santos SR Northeast (OP) DNS   
  Luke Hutchison JR Suncoast DNS   
  Vince Charles JR Pembroke Pines Charter DNS   

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kody Phelps SR Seminole Ridge 10:38.75 10
2 Zach Rubin JR Hallandale 11:22.23 8
3 Harlen Thomas SR Dillard 11:22.24 6
4 Azeez Folorsuno FR Hallandale 11:30.15 5
5 Diego Arnold SO Dillard 11:48.60 4
6 Broderick Spurgin FR South Broward 11:49.34 3
7 David Perez FR Western 12:18.61 2
8 Zachary Fisher FR Western 12:41.08 1
9 Brendan Oneal FR South Broward 14:18.21 -
10 Daniel Valderrama FR Pembroke Pines Charter 14:38.43 -
  Joseph Closs SR Coral Glades DNF   
  Kyle Dixon SO Western DNS   
  Jacob Gale FR Suncoast DNS   
  Melvin Santos SR Northeast (OP) DNS   
  Christian Hernandez SR Northeast (OP) DNS   
  Wyatt Coello FR South Broward DNS   
  Dashon Gill 7 Dillard DNS   
  David Mendoza JR South Broward DNS   
  Enrrique Lara SR Coral Glades DNS   
  Joaquin Pazmino SO Pembroke Pines Charter DNS   

Boys' 110 Hurdles Finals

W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jerry Philippe SO Boyd Anderson 14.26 10
2 Amari Johnson SR Miami Carol City 14.49 8
3 Loubert Dagrin Junior Miami Washington 14.79 6
4 Markeal Williams SR Hallandale 14.81 5
5 Daren Calixte SR Suncoast 15.02 4
6 Aaron Pringle SR Seminole Ridge 15.25 3
7 Kallem Thomas JR Palm Beach Lakes 15.48 2
  Darrell Bellinger Sophomore Miami Washington DNS   

Boys' 110 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Amari Johnson SR Miami Carol City 14.78 1.2
2 Daren Calixte SR Suncoast 15.05 0.5
3 Jerry Philippe SO Boyd Anderson 15.06 0.5
4 Loubert Dagrin Junior Miami Washington 15.08 1.2
5 Markeal Williams SR Hallandale 15.15 1.2
6 Kallem Thomas JR Palm Beach Lakes 15.40 0.5
7 Aaron Pringle SR Seminole Ridge 15.64 1.2
8 Darrell Bellinger Sophomore Miami Washington 15.88 0.5
9 Maxeau Joseph JR Miami Carol City 16.29 1.2
10 Tyler Harvey JR Palm Beach Lakes 16.44 0.5
11 Rick Myrie Senior Miami Washington 17.77 1.2
12 Antorey Williams JR Palm Beach Lakes 18.33 1.2
  Jasen Santerre SR Boynton Beach DNS -
  Kailen Romer SR Seminole Ridge DNS -
  Marcel Williams JR Miami Carol City DNS -
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 1
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Daren Calixte SR Suncoast 15.05
3 Jerry Philippe SO Boyd Anderson 15.06
6 Kallem Thomas JR Palm Beach Lakes 15.40
8 Darrell Bellinger Sophomore Miami Washington 15.88
10 Tyler Harvey JR Palm Beach Lakes 16.44
  Jasen Santerre SR Boynton Beach DNS
  Marcel Williams JR Miami Carol City DNS
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 2
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Amari Johnson SR Miami Carol City 14.78
4 Loubert Dagrin Junior Miami Washington 15.08
5 Markeal Williams SR Hallandale 15.15
7 Aaron Pringle SR Seminole Ridge 15.64
9 Maxeau Joseph JR Miami Carol City 16.29
11 Rick Myrie Senior Miami Washington 17.77
12 Antorey Williams JR Palm Beach Lakes 18.33
  Kailen Romer SR Seminole Ridge DNS

Boys' 300 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Amari Johnson SR Miami Carol City 38.90 10
2 Aaron Pringle SR Seminole Ridge 39.00 7
2 Maxeau Joseph JR Miami Carol City 39.00 7
4 Daren Calixte SR Suncoast 39.10 4.5
4 Jerry Philippe SO Boyd Anderson 39.10 4.5
6 Tyrese Sangster JR Northeast (OP) 40.30 2.5
6 Kallem Thomas JR Palm Beach Lakes 40.30 2.5
8 Loubert Dagrin Junior Miami Washington 41.00 1
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Jerry Philippe SO Boyd Anderson 39.90
3 Amari Johnson SR Miami Carol City 40.07
9 Victor Smith JR Palm Beach Lakes 41.15
10 Marvens Milhomme SR Northeast (OP) 41.81
20 Keyvon Walker SO Dillard 45.95
  Norman Ruplinger JR Coral Glades DNS
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Aaron Pringle SR Seminole Ridge 40.19
11 Rick Myrie Senior Miami Washington 42.12
16 Joseph Wallace SR Boyd Anderson 43.77
19 Jonathan Campbell JR Palm Beach Lakes 44.93
22 Damian Benasar FR Coral Glades 51.13
  Jasen Santerre SR Boynton Beach DNS
  Marcel Williams JR Miami Carol City DNS
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Loubert Dagrin Junior Miami Washington 40.49
8 Tyrese Sangster JR Northeast (OP) 41.13
15 Jeff Gesner SR Boynton Beach 43.53
  Brian Blades SO Western DNS
  Donald Pughsley SR Boyd Anderson DNS
  Jones Jayden FR Coral Glades DNS
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Daren Calixte SR Suncoast 41.01
13 Louma Dufresne SO Northeast (OP) 43.14
14 Markeal Williams SR Hallandale 43.17
17 Tyler Harvey JR Palm Beach Lakes 44.49
23 Isaiah Baker FR Coral Glades 56.26
  Darrell Bellinger Sophomore Miami Washington DNS
Boys' 300 Hurdles Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Maxeau Joseph JR Miami Carol City 39.53
6 Kallem Thomas JR Palm Beach Lakes 40.57
12 Jahari Howell JR Northeast (OP) 42.45
18 Jameli Thomas FR Boyd Anderson 44.83
21 Jeremiah Monde FR Pembroke Pines Charter 46.39
  Kailen Romer SR Seminole Ridge DNS

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Kimani Richards SR Northeast (OP) 2.03m 6' 7.75" 10
2 Corey Graham SR Northeast (OP) 1.75m 5' 8.75" 8
3 Tristian Brown SO South Broward 1.75m 5' 8.75" 6
4 D'Andre Stafford JR Miami Carol City 1.65m 5' 5" 5
5 Winter Petit-homme SR Northeast (OP) 1.65m 5' 5" 4
  Darrell Collins SR South Broward NH NH   
  Shamari Nelson FR Coral Glades NH NH   
  Jeff Gesner SR Boynton Beach DNS NH   
  Cameron Jones SO South Broward DNS NH   
  Corey Thornton Junior Miami Washington DNS NH   
  Jermaine Dyges JR Northeast (OP) DNS NH   
  Donell Morris JR Hallandale DNS NH   
  Donald Pughsley SR Boyd Anderson DNS NH   
  Mckerns Hyppolite SO Lake Worth Christian DNS NH   
  Diego Acosta-Rubio SO Pembroke Pines Charter DNS NH   

Boys' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Louma Dufresne SO Northeast (OP) 2.59m 8' 6" 10
2 Yehodany Joseph SR Boyd Anderson 2.43m 7' 11.5" 8
3 Joseph Wallace SR Boyd Anderson 2.43m 7' 11.5" 6
  Corey Graham SR Northeast (OP) NH NH   
  Andrew Hostetler SR Northeast (OP) DNS NH   
  James Rotger SO Western DNS NH   

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Donte Gosier SR Northeast (OP) 6.51m 21' 4.25" 10
2 Markeal Williams SR Hallandale 6.40m 21' 0" 8
3 Anthony Bradlely JR Palm Beach Lakes 6.33m 20' 9.25" 6
4 Makhi Harrigan SR Boyd Anderson 6.15m 20' 2.25" 5
5 Kyvon Tatham FR Pembroke Pines Charter 6.11m 20' 0.5" 4
6 Tacobi Becklum JR Dillard 6.09m 19' 11.75" 3
7 Richard Lawson JR Miami Carol City 5.88m 19' 3.5" 2
8 Winter Petit-homme SR Northeast (OP) 5.86m 19' 2.75" 1
9 Omar Nezifort JR Palm Beach Lakes 5.72m 18' 9.25" -
10 Corey Graham SR Northeast (OP) 5.66m 18' 7" -
11 Andre Taylor JR Palm Beach Lakes 5.63m 18' 5.75" -
12 Jordan Amerson SR Pembroke Pines Charter 5.60m 18' 4.5" -
13 Darrell Bellinger Sophomore Miami Washington 5.48m 17' 11.75" -
14 Stanley Marcin JR South Broward 5.47m 17' 11.5" -
15 Yehodany Joseph SR Boyd Anderson 5.44m 17' 10.25" -
16 Jerry Philippe SO Boyd Anderson 5.36m 17' 7" -
17 Marcus Wilson FR South Broward 4.98m 16' 4.25" -
18 Malek Jackson JR South Broward 4.97m 16' 3.75" -
19 Keyvon Walker SO Dillard 4.90m 16' 1" -
20 Donell Morris JR Hallandale 4.69m 15' 4.75" -
21 Miguel Smart FR South Broward 4.33m 14' 2.5" -
  Diego Acosta-Rubio SO Pembroke Pines Charter DNS NM   
  Brian Blades SO Western DNS NM   
  Jeff Gesner SR Boynton Beach DNS NM   
  Small Kennnington SR Coral Glades DNS NM   
  Donovan Simpson JR Coral Glades DNS NM   
  Mckerns Hyppolite SO Lake Worth Christian DNS NM   
  Donald Pughsley SR Boyd Anderson DNS NM   
  William Hoston SR Dillard DNS NM   
  Jerry Jean JR Dillard DNS NM   
  Jacorey Brooks Sophomore Miami Washington DNS NM   
  Malcolm X Gainor SR Hallandale DNS NM   
  Corey Thornton Junior Miami Washington DNS NM   
  Jermaine Dyges JR Northeast (OP) DNS NM   
  Desmi Ermilis SR Palm Beach Lakes DNS NM   
  Adefemi Adegborioye SO Western DNS NM   
Boys' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
9 Omar Nezifort JR Palm Beach Lakes 5.72m 18' 9.25" -
11 Andre Taylor JR Palm Beach Lakes 5.63m 18' 5.75" -
17 Marcus Wilson FR South Broward 4.98m 16' 4.25" -
18 Malek Jackson JR South Broward 4.97m 16' 3.75" -
20 Donell Morris JR Hallandale 4.69m 15' 4.75" -
21 Miguel Smart FR South Broward 4.33m 14' 2.5" -
  Jeff Gesner SR Boynton Beach DNS NM   
  Brian Blades SO Western DNS NM   
  Malcolm X Gainor SR Hallandale DNS NM   
  Mckerns Hyppolite SO Lake Worth Christian DNS NM   
  Donovan Simpson JR Coral Glades DNS NM   
  Diego Acosta-Rubio SO Pembroke Pines Charter DNS NM   
Boys' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
3 Anthony Bradlely JR Palm Beach Lakes 6.33m 20' 9.25" 6
8 Winter Petit-homme SR Northeast (OP) 5.86m 19' 2.75" 1
10 Corey Graham SR Northeast (OP) 5.66m 18' 7" -
12 Jordan Amerson SR Pembroke Pines Charter 5.60m 18' 4.5" -
14 Stanley Marcin JR South Broward 5.47m 17' 11.5" -
15 Yehodany Joseph SR Boyd Anderson 5.44m 17' 10.25" -
19 Keyvon Walker SO Dillard 4.90m 16' 1" -
  Jermaine Dyges JR Northeast (OP) DNS NM   
  Desmi Ermilis SR Palm Beach Lakes DNS NM   
  Jerry Jean JR Dillard DNS NM   
  William Hoston SR Dillard DNS NM   
  Donald Pughsley SR Boyd Anderson DNS NM   
Boys' Long Jump Flight 3
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Donte Gosier SR Northeast (OP) 6.51m 21' 4.25" 10
2 Markeal Williams SR Hallandale 6.40m 21' 0" 8
4 Makhi Harrigan SR Boyd Anderson 6.15m 20' 2.25" 5
5 Kyvon Tatham FR Pembroke Pines Charter 6.11m 20' 0.5" 4
6 Tacobi Becklum JR Dillard 6.09m 19' 11.75" 3
7 Richard Lawson JR Miami Carol City 5.88m 19' 3.5" 2
13 Darrell Bellinger Sophomore Miami Washington 5.48m 17' 11.75" -
16 Jerry Philippe SO Boyd Anderson 5.36m 17' 7" -
  Jacorey Brooks Sophomore Miami Washington DNS NM   
  Corey Thornton Junior Miami Washington DNS NM   
  Adefemi Adegborioye SO Western DNS NM   
  Small Kennnington SR Coral Glades DNS NM   

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Darrell Bellinger Sophomore Miami Washington 12.97m 42' 6.75" 10
2 Markeal Williams SR Hallandale 12.80m 42' 0" 8
3 Loubert Dagrin Junior Miami Washington 12.31m 40' 4.75" 6
4 Tristian Brown SO South Broward 11.74m 38' 6.25" 5
5 Jahmani Fairweather JR Northeast (OP) 11.65m 38' 2.75" 4
6 Joseph Wallace SR Boyd Anderson 10.99m 36' 0.75" 3
7 Jonathan Grant SO South Broward 10.86m 35' 7.75" 2
  Courtney Harris SR Boynton Beach DNS NM   
  Cameron Jones SO South Broward DNS NM   
  Corey Thornton Junior Miami Washington DNS NM   
  Derek Harrington SR Northeast (OP) DNS NM   
  Bleiner Penaloza SR Northeast (OP) DNS NM   
  Donald Pughsley SR Boyd Anderson DNS NM   

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Ahmari Avin SO Pembroke Pines Charter 13.42m 44' 0.5" 10
2 John Ferguson JR Hallandale 13.41m 44' 0" 8
3 Roge Peart JR Hallandale 13.21m 43' 4.25" 6
4 Louma Dufresne SO Northeast (OP) 12.19m 40' 0" 5
5 Kentrell Hardemon-Pace JR Hallandale 11.84m 38' 10.25" 4
  • 11.71  
  • 11.08  
  • 11.84  
  • 11.82  
6 Evan Jules JR Palm Beach Lakes 11.15m 36' 7" 3
7 Wilnay Mertilus SR Northeast (OP) 10.94m 35' 10.75" 2
8 Randy Ingram SO Hallandale 10.42m 34' 2.25" 1
  • 10.04  
  • 10.19  
  • 10.42  
  • 9.61  
9 Diego McClaskey FR Pembroke Pines Charter 9.64m 31' 7.5" -
  • 8.59  
  • 9.64  
  • 9.63  
  • 9.49  
10 Salvador De Leon SR Northeast (OP) 9.54m 31' 3.75" -
  • 9.17  
  • 9.30  
  • 9.54  
  • 9.33  
11 Matthew Cabrera SR Pembroke Pines Charter 9.47m 31' 1" -
  • 9.05  
  • 8.68  
  • 9.47  
  • 8.50  
12 Jeron Craig FR Hallandale 7.61m 24' 11.75" -
  • 7.03  
  • 6.93  
  • 7.60  
  • 7.61  
  Damian Espinosa JR South Broward NM NM   
  Anthony Harris JR Miami Carol City NM NM   
  Alec Pursell FR Western NM NM   
  Joseph Mauer JR Western NM NM   
  Gerald Martinez SO Western NM NM   
  Michael Mauer SR Western NM NM   
  Julian Qui SR Palm Beach Lakes DNS NM   
  Shariff Rodriquez SR Northeast (OP) DNS NM   
  Vondarius Faulkner FR Dillard DNS NM   
  Malachi Davis SO South Broward DNS NM   
  Jonathan Hardaway FR South Broward DNS NM   
  Samuel Alcide SR Boynton Beach DNS NM   
Boys' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
5 Kentrell Hardemon-Pace JR Hallandale 11.84m 38' 10.25" 4
8 Randy Ingram SO Hallandale 10.42m 34' 2.25" 1
9 Diego McClaskey FR Pembroke Pines Charter 9.64m 31' 7.5" -
10 Salvador De Leon SR Northeast (OP) 9.54m 31' 3.75" -
11 Matthew Cabrera SR Pembroke Pines Charter 9.47m 31' 1" -
12 Jeron Craig FR Hallandale 7.61m 24' 11.75" -
  Damian Espinosa JR South Broward NM NM   
  Michael Mauer SR Western NM NM   
  Gerald Martinez SO Western NM NM   
  Joseph Mauer JR Western NM NM   
  Alec Pursell FR Western NM NM   
  Anthony Harris JR Miami Carol City NM NM   
Boys' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Ahmari Avin SO Pembroke Pines Charter 13.42m 44' 0.5" 10
2 John Ferguson JR Hallandale 13.41m 44' 0" 8
3 Roge Peart JR Hallandale 13.21m 43' 4.25" 6
4 Louma Dufresne SO Northeast (OP) 12.19m 40' 0" 5
6 Evan Jules JR Palm Beach Lakes 11.15m 36' 7" 3
7 Wilnay Mertilus SR Northeast (OP) 10.94m 35' 10.75" 2
  Samuel Alcide SR Boynton Beach DNS NM   
  Jonathan Hardaway FR South Broward DNS NM   
  Malachi Davis SO South Broward DNS NM   
  Shariff Rodriquez SR Northeast (OP) DNS NM   
  Julian Qui SR Palm Beach Lakes DNS NM   
  Vondarius Faulkner FR Dillard DNS NM   

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 John Ferguson JR Hallandale 45.12m 148' 0" 10
2 Ahmari Avin SO Pembroke Pines Charter 43.58m 143' 0" 8
3 Evan Jules JR Palm Beach Lakes 43.17m 141' 8" 6
4 Roge Peart JR Hallandale 39.85m 130' 9" 5
5 Kentrell Hardemon-Pace JR Hallandale 34.06m 111' 9" 4
  • 32.67  
  • 31.96  
  • 34.06  
  • 31.17  
6 Diego McClaskey FR Pembroke Pines Charter 28.54m 93' 8" 3
  • 24.51  
  • 28.54  
  • 26.62  
  • 27.28  
7 James Paris SO Northeast (OP) 25.74m 84' 5" 2
8 Matthew Cabrera SR Pembroke Pines Charter 25.31m 83' 0" 1
  • 22.06  
  • 24.86  
  • 25.31  
  • 23.07  
9 Randy Ingram SO Hallandale 25.23m 82' 9" -
  • 24.81  
  • 24.22  
  • 19.61  
  • 25.23  
10 Wilnay Mertilus SR Northeast (OP) 21.05m 69' 1" -
  • 20.99  
  • 19.36  
  • 16.09  
  • 21.05  
11 Jeron Craig FR Hallandale 20.49m 67' 3" -
  • 17.95  
  • 20.49  
  • 19.42  
  • 19.01  
  Gerald Martinez SO Western NM NM   
  Anthony Harris JR Miami Carol City NM NM   
  Alec Pursell FR Western NM NM   
  Vondarius Faulkner FR Dillard NM NM   
  Michael Mauer SR Western NM NM   
  Louma Dufresne SO Northeast (OP) NM NM   
  Damian Espinosa JR South Broward NM NM   
  Julian Qui SR Palm Beach Lakes DNS NM   
  Niel Thompson   Palm Beach Lakes DNS NM   
  Courtney Harris SR Boynton Beach DNS NM   
  Joseph Mauer JR Western DNS NM   
  Shariff Rodriquez SR Northeast (OP) DNS NM   
  Malachi Davis SO South Broward DNS NM   
  Jonathan Hardaway FR South Broward DNS NM   
  Samuel Alcide SR Boynton Beach DNS NM   
Boys' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
5 Kentrell Hardemon-Pace JR Hallandale 34.06m 111' 9" 4
6 Diego McClaskey FR Pembroke Pines Charter 28.54m 93' 8" 3
8 Matthew Cabrera SR Pembroke Pines Charter 25.31m 83' 0" 1
9 Randy Ingram SO Hallandale 25.23m 82' 9" -
10 Wilnay Mertilus SR Northeast (OP) 21.05m 69' 1" -
11 Jeron Craig FR Hallandale 20.49m 67' 3" -
  Damian Espinosa JR South Broward NM NM   
  Louma Dufresne SO Northeast (OP) NM NM   
  Michael Mauer SR Western NM NM   
  Gerald Martinez SO Western NM NM   
  Alec Pursell FR Western NM NM   
  Anthony Harris JR Miami Carol City NM NM   
  Vondarius Faulkner FR Dillard NM NM   
Boys' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 John Ferguson JR Hallandale 45.12m 148' 0" 10
2 Ahmari Avin SO Pembroke Pines Charter 43.58m 143' 0" 8
3 Evan Jules JR Palm Beach Lakes 43.17m 141' 8" 6
4 Roge Peart JR Hallandale 39.85m 130' 9" 5
7 James Paris SO Northeast (OP) 25.74m 84' 5" 2
  Courtney Harris SR Boynton Beach DNS NM   
  Samuel Alcide SR Boynton Beach DNS NM   
  Jonathan Hardaway FR South Broward DNS NM   
  Malachi Davis SO South Broward DNS NM   
  Shariff Rodriquez SR Northeast (OP) DNS NM   
  Joseph Mauer JR Western DNS NM   
  Julian Qui SR Palm Beach Lakes DNS NM   
  Niel Thompson   Palm Beach Lakes DNS NM