February 22, 2019
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Girls' 100 Meters Finals

W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cydney Wright SO Mainland 12.05 10
2 Jiya Hastings SO DeLand 12.62 8
3 Terren Peterson FR Mandarin 12.65 6
4 Alexus Wilson SR Nease 12.67 5
5 Camron Wright SR Mainland 12.71 4
6 Kristina Drew SR The Rock 12.98 3
  Alohnnaelyse Lee JR St. Augustine DNS   
  Prosperity Wright SR Flagler Palm Coast DNS   

Girls' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Cydney Wright SO Mainland 12.20 -1.2
2 Jiya Hastings SO DeLand 12.52 -0.8
3 Kristina Drew SR The Rock 12.76 0.4
4 Alexus Wilson SR Nease 12.83 -0.1
5 Terren Peterson FR Mandarin 12.86 -1.3
6 Shekinah Sanders JR Bolles 12.98 -1.2
7 Camron Wright SR Mainland 13.04 0.2
8 Zuriel Reed 8 P. K. Yonge 13.15 -0.8
9 Prosperity Wright SR Flagler Palm Coast 13.23 -0.1
10 Alohnnaelyse Lee JR St. Augustine 13.24 +0.0
11 Kahdia Jones SO Atlantic (PO) 13.26 0.1
12 Otyana Clayton SO Flagler Palm Coast 13.30 +0.0
13 Klaudia Taylor FR Forest 13.31 -0.2
14 Lanecia Wallace SO Buchholz 13.34 -1.2
15 Kennedy Yelvington JR Nease 13.43 0.1
16 Shakeria Joseph FR Atlantic (PO) 13.55 -1.3
17 Avari Walker FR Mainland 13.57 -1.3
18 Courtney Mosley SO Mandarin 13.57 -0.8
19 Maryssa Kosman SR Fleming Island 13.65 +0.0
20 Jasmine Morris SR Fleming Island 13.66 -0.2
21 Britinee Battles JR Columbia 13.70 0.4
22 Yolanda Peprah-Asante JR Buchholz 13.71 0.2
23 Madison Miller FR Nease 13.72 +0.0
24 Tara Tallaksen SR Flagler Palm Coast 13.74 0.4
25 Soraya DelRey JR Buchholz 13.79 -0.8
26 Haylee Gamble JR New Smyrna Beach 13.82 -0.1
27 Ellenia Van JR Buchholz 13.89 -0.1
28 Anira Berry JR Mainland 13.90 -0.2
29 Keala McKinley SO Forest 13.95 0.4
30 Ruth Rieber FR New Smyrna Beach 14.03 +0.0
31 Lane Reinhardt SO Atlantic (PO) 14.09 0.4
32 Rikkayla Madden JR Flagler Palm Coast 14.11 0.1
33 Sasha Ortiz SO Fleming Island 14.12 -0.8
34 Enaage Owens FR Columbia 14.19 +0.0
35 Yasmin Newman FR P. K. Yonge 14.19 0.2
36 Endea Dixon JR DeLand 14.20 -0.1
37 Mallory Dennis SR Keystone Heights 14.20 +0.0
38 Jymea Walker JR Forest 14.23 0.1
39 Nadira Duncan SO Flagler Palm Coast 14.29 -1.2
40 Myana Scippio FR Columbia 14.31 0.1
41 Ashton Hinkle JR St. Augustine 14.33 0.4
42 Kwonta Starke SR DeLand 14.50 -0.8
43 Kimberly Cook FR University (OC) 14.59 -1.3
44 Christina Manfredi SO University (OC) 14.63 -1.2
45 Jordyn Mansfield JR University (OC) 14.65 -0.8
46 Cimone Williams SO Flagler Palm Coast 14.68 0.2
47 Ayanna Anthony FR Columbia 14.73 -0.8
48 Ruth Rodriguez SO Flagler Palm Coast 14.82 -0.8
49 Remington Montgomery FR Flagler Palm Coast 14.89 -0.2
50 Jakiah Merriweather SO New Smyrna Beach 14.90 -0.8
51 Chenin Cook SO Seabreeze 14.94 -0.8
52 Isabella Hernandez FR University (OC) 14.98 0.2
53 Carys Bernard FR Flagler Palm Coast 14.98 -0.8
54 Honesti Best FR Seabreeze 14.99 -1.2
55 Phoenix Common FR DeLand 15.03 -1.3
56 Audra Sesco SO P. K. Yonge 15.08 -0.2
57 Skye Macdughlas JR Seabreeze 15.13 0.4
58 Berline Rene SR Flagler Palm Coast 15.15 -0.2
59 Shaneah Bynes SR Forest 15.24 0.2
60 Moniqua Gatewood JR St. Augustine 15.26 0.1
61 Dontanae Green SO Flagler Palm Coast 15.38 -0.8
62 Emily Steinmann SO Seabreeze 15.59 0.2
63 Sabriah McKinney SO New Smyrna Beach 16.21 -0.2
64 Madeline Barnhart JR Keystone Heights 16.93 -0.2
65 Angelica Loftis SO Keystone Heights 18.41 -0.8
  Charisma Brown SR Fleming Island DNS -
  Jasmine Wilson JR Atlantic (PO) DNS -
  Sarai Joya- De Los Angeles JR Flagler Palm Coast DNS -
  Alana Fulton SR Flagler Palm Coast DNS -
  Destiny Small SR Flagler Palm Coast DNS -
  Sarai Joya- De Los Angeles JR Flagler Palm Coast DNS -
  Inala Bryant JR Mandarin DNS -
  Andrea Ortiz FR P. K. Yonge DNS -
  Diana Cuevas-Tovar JR Flagler Palm Coast DNS -
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Cydney Wright SO Mainland 12.20
6 Shekinah Sanders JR Bolles 12.98
14 Lanecia Wallace SO Buchholz 13.34
39 Nadira Duncan SO Flagler Palm Coast 14.29
44 Christina Manfredi SO University (OC) 14.63
54 Honesti Best FR Seabreeze 14.99
  Inala Bryant JR Mandarin DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Terren Peterson FR Mandarin 12.86
16 Shakeria Joseph FR Atlantic (PO) 13.55
17 Avari Walker FR Mainland 13.57
43 Kimberly Cook FR University (OC) 14.59
55 Phoenix Common FR DeLand 15.03
  Andrea Ortiz FR P. K. Yonge DNS
  Alana Fulton SR Flagler Palm Coast DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Camron Wright SR Mainland 13.04
22 Yolanda Peprah-Asante JR Buchholz 13.71
35 Yasmin Newman FR P. K. Yonge 14.19
46 Cimone Williams SO Flagler Palm Coast 14.68
52 Isabella Hernandez FR University (OC) 14.98
59 Shaneah Bynes SR Forest 15.24
62 Emily Steinmann SO Seabreeze 15.59
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Kristina Drew SR The Rock 12.76
21 Britinee Battles JR Columbia 13.70
24 Tara Tallaksen SR Flagler Palm Coast 13.74
29 Keala McKinley SO Forest 13.95
31 Lane Reinhardt SO Atlantic (PO) 14.09
41 Ashton Hinkle JR St. Augustine 14.33
57 Skye Macdughlas JR Seabreeze 15.13
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Jiya Hastings SO DeLand 12.52
18 Courtney Mosley SO Mandarin 13.57
25 Soraya DelRey JR Buchholz 13.79
33 Sasha Ortiz SO Fleming Island 14.12
51 Chenin Cook SO Seabreeze 14.94
61 Dontanae Green SO Flagler Palm Coast 15.38
65 Angelica Loftis SO Keystone Heights 18.41
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Alohnnaelyse Lee JR St. Augustine 13.24
12 Otyana Clayton SO Flagler Palm Coast 13.30
19 Maryssa Kosman SR Fleming Island 13.65
23 Madison Miller FR Nease 13.72
30 Ruth Rieber FR New Smyrna Beach 14.03
34 Enaage Owens FR Columbia 14.19
37 Mallory Dennis SR Keystone Heights 14.20
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Zuriel Reed 8 P. K. Yonge 13.15
42 Kwonta Starke SR DeLand 14.50
45 Jordyn Mansfield JR University (OC) 14.65
47 Ayanna Anthony FR Columbia 14.73
48 Ruth Rodriguez SO Flagler Palm Coast 14.82
50 Jakiah Merriweather SO New Smyrna Beach 14.90
53 Carys Bernard FR Flagler Palm Coast 14.98
  Charisma Brown SR Fleming Island DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 8
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Klaudia Taylor FR Forest 13.31
20 Jasmine Morris SR Fleming Island 13.66
28 Anira Berry JR Mainland 13.90
49 Remington Montgomery FR Flagler Palm Coast 14.89
56 Audra Sesco SO P. K. Yonge 15.08
58 Berline Rene SR Flagler Palm Coast 15.15
63 Sabriah McKinney SO New Smyrna Beach 16.21
64 Madeline Barnhart JR Keystone Heights 16.93
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 9
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Kahdia Jones SO Atlantic (PO) 13.26
15 Kennedy Yelvington JR Nease 13.43
32 Rikkayla Madden JR Flagler Palm Coast 14.11
38 Jymea Walker JR Forest 14.23
40 Myana Scippio FR Columbia 14.31
60 Moniqua Gatewood JR St. Augustine 15.26
  Sarai Joya- De Los Angeles JR Flagler Palm Coast DNS
  Diana Cuevas-Tovar JR Flagler Palm Coast DNS
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 10
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Alexus Wilson SR Nease 12.83
9 Prosperity Wright SR Flagler Palm Coast 13.23
26 Haylee Gamble JR New Smyrna Beach 13.82
27 Ellenia Van JR Buchholz 13.89
36 Endea Dixon JR DeLand 14.20
  Sarai Joya- De Los Angeles JR Flagler Palm Coast DNS
  Destiny Small SR Flagler Palm Coast DNS
  Jasmine Wilson JR Atlantic (PO) DNS