February 22, 2019
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jatana Folston SR Cocoa 2:14.40 10
2 Daishon Spann SR Cocoa 2:16.55 8
3 Maxine Montoya SO Bolles 2:26.31 6
4 Abigail Witt JR Bolles 2:27.34 5
5 Gabriella Berardi SO Ponte Vedra 2:27.48 4
6 Marisa Kortright SO Fleming Island 2:29.73 3
7 Katherine Harland JR Mandarin 2:30.00 2
8 Catherine Kunz SO Bolles 2:30.96 1
9 Kate Hastings SO Bolles 2:31.48 -
10 Helena Kummings JR Bolles 2:31.90 -
11 Allison Drummond SO Buchholz 2:32.17 -
12 Paige Cote JR Ponte Vedra 2:33.50 -
13 Grayson Iller SR Fleming Island 2:34.02 -
14 Jada Williams FR Flagler Palm Coast 2:34.14 -
15 Paris Brown SR Mandarin 2:34.31 -
16 Morganne Percevault JR Nease 2:34.94 -
17 Grace Hawryluk JR Mainland 2:35.77 -
18 Nichole Harris SO Forest 2:36.06 -
19 Hadley Ropp FR Bolles 2:36.10 -
20 Lauren Sacauskas JR Forest 2:36.78 -
21 Camryn Williams SO Keystone Heights 2:36.81 -
22 Kristen McGrath SO Bolles 2:38.84 -
23 Maeve O'Riordan SR Bolles 2:41.87 -
24 Francely Rodriguez SO Flagler Palm Coast 2:42.86 -
25 Illianna Woodruff SO St. Augustine 2:43.49 -
26 Allison Monk SO Buchholz 2:46.30 -
27 Kayla Ehrlich JR Nease 2:48.06 -
28 Emily Sutton SO Fleming Island 2:49.18 -
29 Mia Striegel JR Seabreeze 2:49.51 -
30 Taryn Trimble SR St. Augustine 2:49.75 -
31 Jessica Yeldell SR Keystone Heights 2:53.38 -
32 Jocelyn Riley 8 P. K. Yonge 2:53.82 -
33 Charlotte Harris FR Seabreeze 2:54.07 -
34 Jenna Baumann SO DeLand 2:54.34 -
35 Georgia Lee SO DeLand 2:54.42 -
36 Joanne Lee SR Nease 2:54.50 -
37 Jordan Koehler SR University (OC) 2:54.80 -
38 Elizabeth Stua SR Forest 2:55.20 -
39 Averi Merkle FR New Smyrna Beach 2:55.68 -
40 Astrid Cohen FR New Smyrna Beach 2:56.95 -
41 Keniyah Smith SR Mainland 2:57.93 -
42 Shannen Brooks SR Seabreeze 2:59.53 -
43 Riley Blackwelder FR P. K. Yonge 3:00.01 -
44 Kyla Anderson FR Seabreeze 3:00.09 -
45 Gracie Warren SO New Smyrna Beach 3:00.61 -
46 Tanya Lubbe JR Seabreeze 3:01.30 -
47 Kendall Miller SO St. Augustine 3:01.74 -
48 Haley Romrell FR P. K. Yonge 3:02.33 -
49 Shelby Phillips SO Keystone Heights 3:04.84 -
50 Lindsey Schrader SO Keystone Heights 3:06.57 -
51 Haley Olsen JR Flagler Palm Coast 3:06.79 -
52 Rachel Stadtler SR DeLand 3:07.25 -
53 Emma Gambill SR Fleming Island 3:08.94 -
54 Cailyn Toro SR University (OC) 3:09.25 -
55 Summer Ward JR New Smyrna Beach 3:09.35 -
56 Sage Chapman FR New Smyrna Beach 3:14.18 -
57 Alexis Taylor JR Fleming Island 3:14.59 -
58 Mattea McBroom JR University (OC) 3:19.41 -
59 Julia Higginbotham SO Buchholz 3:20.39 -
60 Madeline Barnhart JR Keystone Heights 3:22.34 -
61 Josie Corso SR New Smyrna Beach 3:24.14 -
62 Yadira Burgos Silva FR University (OC) 3:30.60 -
63 Nadia Kramer FR P. K. Yonge 3:35.91 -
  Emma Schlageter SO New Smyrna Beach NT   
  Maggie Crowe SR Forest NT   
  Elliot Baker FR Fleming Island DNS   
  Bailey Glidden JR Fleming Island DNS   
  Ana Sanchez JR Seabreeze DNS   
  Rilee Thompson FR Seabreeze DNS   
  Brooke Williams JR University (OC) DNS   
  Marisa Gonzales FR Seabreeze DNS   
  Victoria Hurst JR St. Augustine DNS   
  Timorlyn Foster SR Nease DNS   
  Hope Butts SR Mainland DNS   
  Caitlin Rowe FR Buchholz DNS   
  Jada Slate SO St. Augustine DNS   
  Madelyn Bronson JR Mainland DNS   
  Lavinia Lenssen JR DeLand DNS   
  Shannon Golmayo FR Flagler Palm Coast DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Camryn Williams SO Keystone Heights 2:36.81 -
24 Francely Rodriguez SO Flagler Palm Coast 2:42.86 -
27 Kayla Ehrlich JR Nease 2:48.06 -
31 Jessica Yeldell SR Keystone Heights 2:53.38 -
33 Charlotte Harris FR Seabreeze 2:54.07 -
36 Joanne Lee SR Nease 2:54.50 -
39 Averi Merkle FR New Smyrna Beach 2:55.68 -
40 Astrid Cohen FR New Smyrna Beach 2:56.95 -
42 Shannen Brooks SR Seabreeze 2:59.53 -
46 Tanya Lubbe JR Seabreeze 3:01.30 -
51 Haley Olsen JR Flagler Palm Coast 3:06.79 -
56 Sage Chapman FR New Smyrna Beach 3:14.18 -
59 Julia Higginbotham SO Buchholz 3:20.39 -
  Timorlyn Foster SR Nease DNS   
  Rilee Thompson FR Seabreeze DNS   
  Marisa Gonzales FR Seabreeze DNS   
  Ana Sanchez JR Seabreeze DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
35 Georgia Lee SO DeLand 2:54.42 -
44 Kyla Anderson FR Seabreeze 3:00.09 -
45 Gracie Warren SO New Smyrna Beach 3:00.61 -
47 Kendall Miller SO St. Augustine 3:01.74 -
53 Emma Gambill SR Fleming Island 3:08.94 -
54 Cailyn Toro SR University (OC) 3:09.25 -
57 Alexis Taylor JR Fleming Island 3:14.59 -
58 Mattea McBroom JR University (OC) 3:19.41 -
60 Madeline Barnhart JR Keystone Heights 3:22.34 -
61 Josie Corso SR New Smyrna Beach 3:24.14 -
62 Yadira Burgos Silva FR University (OC) 3:30.60 -
  Shannon Golmayo FR Flagler Palm Coast DNS   
  Lavinia Lenssen JR DeLand DNS   
  Hope Butts SR Mainland DNS   
  Jada Slate SO St. Augustine DNS   
  Elliot Baker FR Fleming Island DNS   
  Bailey Glidden JR Fleming Island DNS   
  Madelyn Bronson JR Mainland DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Kristen McGrath SO Bolles 2:38.84 -
25 Illianna Woodruff SO St. Augustine 2:43.49 -
26 Allison Monk SO Buchholz 2:46.30 -
28 Emily Sutton SO Fleming Island 2:49.18 -
29 Mia Striegel JR Seabreeze 2:49.51 -
30 Taryn Trimble SR St. Augustine 2:49.75 -
34 Jenna Baumann SO DeLand 2:54.34 -
37 Jordan Koehler SR University (OC) 2:54.80 -
38 Elizabeth Stua SR Forest 2:55.20 -
41 Keniyah Smith SR Mainland 2:57.93 -
48 Haley Romrell FR P. K. Yonge 3:02.33 -
49 Shelby Phillips SO Keystone Heights 3:04.84 -
50 Lindsey Schrader SO Keystone Heights 3:06.57 -
52 Rachel Stadtler SR DeLand 3:07.25 -
55 Summer Ward JR New Smyrna Beach 3:09.35 -
63 Nadia Kramer FR P. K. Yonge 3:35.91 -
  Caitlin Rowe FR Buchholz DNS   
  Victoria Hurst JR St. Augustine DNS   
  Brooke Williams JR University (OC) DNS   
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Abigail Witt JR Bolles 2:27.34 5
5 Gabriella Berardi SO Ponte Vedra 2:27.48 4
12 Paige Cote JR Ponte Vedra 2:33.50 -
13 Grayson Iller SR Fleming Island 2:34.02 -
14 Jada Williams FR Flagler Palm Coast 2:34.14 -
15 Paris Brown SR Mandarin 2:34.31 -
16 Morganne Percevault JR Nease 2:34.94 -
17 Grace Hawryluk JR Mainland 2:35.77 -
18 Nichole Harris SO Forest 2:36.06 -
19 Hadley Ropp FR Bolles 2:36.10 -
20 Lauren Sacauskas JR Forest 2:36.78 -
32 Jocelyn Riley 8 P. K. Yonge 2:53.82 -
43 Riley Blackwelder FR P. K. Yonge 3:00.01 -
Girls' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jatana Folston SR Cocoa 2:14.40 10
2 Daishon Spann SR Cocoa 2:16.55 8
3 Maxine Montoya SO Bolles 2:26.31 6
6 Marisa Kortright SO Fleming Island 2:29.73 3
7 Katherine Harland JR Mandarin 2:30.00 2
8 Catherine Kunz SO Bolles 2:30.96 1
9 Kate Hastings SO Bolles 2:31.48 -
10 Helena Kummings JR Bolles 2:31.90 -
11 Allison Drummond SO Buchholz 2:32.17 -
23 Maeve O'Riordan SR Bolles 2:41.87 -
  Maggie Crowe SR Forest NT   
  Emma Schlageter SO New Smyrna Beach NT