February 22, 2019
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Girls' 200 Meters Finals

W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cydney Wright SO Mainland 24.25 10
2 Acura Graves JR Mainland 25.65 8
3 Jiya Hastings SO DeLand 26.13 6
4 Shaniya Wilder SR Mainland 26.32 5
5 Cheyenne Dunn SR DeLand 26.36 4
6 Camron Wright SR Mainland 26.65 3
  Alohnnaelyse Lee JR St. Augustine DNS   
  Shekinah Sanders JR Bolles DNS   

Girls' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Jiya Hastings SO DeLand 25.91 -2.4
2 Cydney Wright SO Mainland 25.94 -1.5
3 Camron Wright SR Mainland 26.01 -0.3
4 Acura Graves JR Mainland 26.04 -1.1
5 Shekinah Sanders JR Bolles 26.52 -1.8
6 Cheyenne Dunn SR DeLand 26.73 -0.5
7 Shaniya Wilder SR Mainland 26.86 -1.1
8 Alohnnaelyse Lee JR St. Augustine 27.06 1.3
9 Oriyah Clayton SO Flagler Palm Coast 27.12 -1.1
10 Susann Kaufmann SR Flagler Palm Coast 27.20 0.2
11 Klaudia Taylor FR Forest 27.47 1.3
12 Brielle Landry SR Flagler Palm Coast 27.59 0.2
13 Courtney Mosley SO Mandarin 27.63 -1.5
14 Kahdia Jones SO Atlantic (PO) 27.65 0.2
15 Shakeria Joseph FR Atlantic (PO) 27.69 1.3
16 Rebecca Duffy SR Bolles 27.85 0.2
17 Trinity Steele FR Columbia 27.91 -1.1
18 Haylee Gamble JR New Smyrna Beach 27.99 -0.3
19 Jasmine Morris SR Fleming Island 28.02 0.2
20 Lanecia Wallace SO Buchholz 28.12 1.3
21 Taneria Bass SO Flagler Palm Coast 28.16 -2.4
22 Nymera Presley 8 P. K. Yonge 28.31 -1.8
23 Charisma Brown SR Fleming Island 28.38 -1.0
24 Tara Tallaksen SR Flagler Palm Coast 28.54 -1.1
25 Lane Reinhardt SO Atlantic (PO) 28.68 -0.3
26 Jessica Apakama SO DeLand 28.73 -2.4
27 Ellenia Van JR Buchholz 28.81 -0.5
28 Maryssa Kosman SR Fleming Island 28.87 0.2
29 Alexis Metzger FR Bolles 28.92 -1.0
30 Hana Walser SR Flagler Palm Coast 28.95 -1.0
31 Gabriella Figureroa SO Buchholz 28.97 -1.1
32 Danielle Garvey JR Keystone Heights 28.99 -1.8
33 Rikkayla Madden JR Flagler Palm Coast 29.06 1.3
34 McKenna Casimir FR Flagler Palm Coast 29.18 -0.3
35 Jymea Walker JR Forest 29.36 -1.1
36 Mallory Dennis SR Keystone Heights 29.61 -2.4
37 Alariell Satcher SR DeLand 29.68 -0.3
38 Christina Manfredi SO University (OC) 29.69 -1.1
39 Megan Gillan SR Fleming Island 29.82 0.2
40 Jordyn Mansfield JR University (OC) 29.99 0.2
41 Kristen Sturdivant SR Flagler Palm Coast 30.32 0.2
42 Hailey Bovino FR Flagler Palm Coast 30.35 -1.5
43 Carys Bernard FR Flagler Palm Coast 30.41 0.2
44 Nyssa Cox SO Atlantic (PO) 30.41 -1.1
45 Ruth Rodriguez SO Flagler Palm Coast 30.46 0.2
46 Nadira Duncan SO Flagler Palm Coast 30.51 1.3
47 Halle Bernard SR Flagler Palm Coast 30.56 -1.0
48 Jakiah Merriweather SO New Smyrna Beach 30.72 -1.1
49 Kimberly Cook FR University (OC) 30.78 1.3
50 Enaage Owens FR Columbia 30.97 0.2
51 Jada Simpson JR Flagler Palm Coast 31.03 -1.5
52 Chenin Cook SO Seabreeze 31.05 -1.8
53 Maddie Popp FR Bolles 31.06 -0.5
54 Cimone Williams SO Flagler Palm Coast 31.11 -1.1
55 Jerniysha Robinson SO St. Augustine 31.14 -2.4
56 Remington Montgomery FR Flagler Palm Coast 31.38 0.2
57 Skye Macdughlas JR Seabreeze 31.49 -1.1
58 Audra Sesco SO P. K. Yonge 31.73 -1.0
59 Aliriah Green SO Atlantic (PO) 31.80 -0.5
60 Dontanae Green SO Flagler Palm Coast 31.94 0.2
61 Marlie BienAime, SO Flagler Palm Coast 32.21 -1.5
62 Candice Schweizer FR Flagler Palm Coast 32.27 1.3
63 Berline Rene SR Flagler Palm Coast 32.34 -0.3
64 Moniqua Gatewood JR St. Augustine 32.44 -1.1
65 Honesti Best FR Seabreeze 32.56 -1.5
66 Patricia Figuearoa FR Flagler Palm Coast 32.84 0.2
67 Sabriah McKinney SO New Smyrna Beach 33.58 -1.8
68 Essence Wallace SO Atlantic (PO) 34.35 -1.0
69 Lindsay Qualls FR Keystone Heights 35.44 -2.4
70 Britinee Battles JR Columbia 36.58 -0.3
  Kiley Stahlman FR University (OC) DNS -
  Myana Scippio FR Columbia DNS -
  Kristen Sturdivant SR Flagler Palm Coast DNS -
  Eli Heard SR Forest DNS -
  Yolanda Peprah-Asante JR Buchholz DNS -
  Amarhi Moore JR Atlantic (PO) DNS -
  Keala McKinley SO Forest DNS -
  Summer Barnett 7 P. K. Yonge DNS -
  Kristina Drew SR The Rock DNS -
  Kennedy Yelvington JR Nease DNS -
  Ruth Rieber FR New Smyrna Beach DNS -
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Cydney Wright SO Mainland 25.94
13 Courtney Mosley SO Mandarin 27.63
42 Hailey Bovino FR Flagler Palm Coast 30.35
51 Jada Simpson JR Flagler Palm Coast 31.03
61 Marlie BienAime, SO Flagler Palm Coast 32.21
65 Honesti Best FR Seabreeze 32.56
  Yolanda Peprah-Asante JR Buchholz DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: -2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jiya Hastings SO DeLand 25.91
21 Taneria Bass SO Flagler Palm Coast 28.16
26 Jessica Apakama SO DeLand 28.73
36 Mallory Dennis SR Keystone Heights 29.61
55 Jerniysha Robinson SO St. Augustine 31.14
69 Lindsay Qualls FR Keystone Heights 35.44
  Amarhi Moore JR Atlantic (PO) DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Acura Graves JR Mainland 26.04
24 Tara Tallaksen SR Flagler Palm Coast 28.54
31 Gabriella Figureroa SO Buchholz 28.97
35 Jymea Walker JR Forest 29.36
54 Cimone Williams SO Flagler Palm Coast 31.11
57 Skye Macdughlas JR Seabreeze 31.49
  Kennedy Yelvington JR Nease DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Shaniya Wilder SR Mainland 26.86
9 Oriyah Clayton SO Flagler Palm Coast 27.12
17 Trinity Steele FR Columbia 27.91
38 Christina Manfredi SO University (OC) 29.69
44 Nyssa Cox SO Atlantic (PO) 30.41
48 Jakiah Merriweather SO New Smyrna Beach 30.72
64 Moniqua Gatewood JR St. Augustine 32.44
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Shekinah Sanders JR Bolles 26.52
22 Nymera Presley 8 P. K. Yonge 28.31
32 Danielle Garvey JR Keystone Heights 28.99
52 Chenin Cook SO Seabreeze 31.05
67 Sabriah McKinney SO New Smyrna Beach 33.58
  Kristina Drew SR The Rock DNS
  Keala McKinley SO Forest DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Charisma Brown SR Fleming Island 28.38
29 Alexis Metzger FR Bolles 28.92
30 Hana Walser SR Flagler Palm Coast 28.95
47 Halle Bernard SR Flagler Palm Coast 30.56
58 Audra Sesco SO P. K. Yonge 31.73
68 Essence Wallace SO Atlantic (PO) 34.35
  Kiley Stahlman FR University (OC) DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Camron Wright SR Mainland 26.01
18 Haylee Gamble JR New Smyrna Beach 27.99
25 Lane Reinhardt SO Atlantic (PO) 28.68
34 McKenna Casimir FR Flagler Palm Coast 29.18
37 Alariell Satcher SR DeLand 29.68
63 Berline Rene SR Flagler Palm Coast 32.34
70 Britinee Battles JR Columbia 36.58
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 8
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Alohnnaelyse Lee JR St. Augustine 27.06
11 Klaudia Taylor FR Forest 27.47
15 Shakeria Joseph FR Atlantic (PO) 27.69
20 Lanecia Wallace SO Buchholz 28.12
33 Rikkayla Madden JR Flagler Palm Coast 29.06
46 Nadira Duncan SO Flagler Palm Coast 30.51
49 Kimberly Cook FR University (OC) 30.78
62 Candice Schweizer FR Flagler Palm Coast 32.27
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 9
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Susann Kaufmann SR Flagler Palm Coast 27.20
12 Brielle Landry SR Flagler Palm Coast 27.59
14 Kahdia Jones SO Atlantic (PO) 27.65
19 Jasmine Morris SR Fleming Island 28.02
41 Kristen Sturdivant SR Flagler Palm Coast 30.32
43 Carys Bernard FR Flagler Palm Coast 30.41
45 Ruth Rodriguez SO Flagler Palm Coast 30.46
56 Remington Montgomery FR Flagler Palm Coast 31.38
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 10
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Cheyenne Dunn SR DeLand 26.73
27 Ellenia Van JR Buchholz 28.81
53 Maddie Popp FR Bolles 31.06
59 Aliriah Green SO Atlantic (PO) 31.80
  Summer Barnett 7 P. K. Yonge DNS
  Eli Heard SR Forest DNS
  Kristen Sturdivant SR Flagler Palm Coast DNS
  Myana Scippio FR Columbia DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 11
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Rebecca Duffy SR Bolles 27.85
28 Maryssa Kosman SR Fleming Island 28.87
39 Megan Gillan SR Fleming Island 29.82
40 Jordyn Mansfield JR University (OC) 29.99
50 Enaage Owens FR Columbia 30.97
60 Dontanae Green SO Flagler Palm Coast 31.94
66 Patricia Figuearoa FR Flagler Palm Coast 32.84
  Ruth Rieber FR New Smyrna Beach DNS