February 22, 2019
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cheyenne Dunn SR DeLand 59.12 10
2 Talisha Pope SO Columbia 1:00.23 8
3 Kristina Drew SR The Rock 1:00.65 6
4 Ajmone Myers SO Mandarin 1:01.13 5
5 Taylor Veatch SO Buchholz 1:02.62 4
6 Oriyah Clayton SO Flagler Palm Coast 1:02.85 3
7 Terren Peterson FR Mandarin 1:06.09 2
  Zuriel Reed 8 P. K. Yonge DNS   

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Zuriel Reed 8 P. K. Yonge 59.33
2 Cheyenne Dunn SR DeLand 59.78
3 Terren Peterson FR Mandarin 1:00.14
4 Talisha Pope SO Columbia 1:01.05
5 Ajmone Myers SO Mandarin 1:01.29
6 Oriyah Clayton SO Flagler Palm Coast 1:02.52
7 Kristina Drew SR The Rock 1:02.66
8 Taylor Veatch SO Buchholz 1:03.17
9 Rebecca Duffy SR Bolles 1:03.25
10 Audrey Millican SR Fleming Island 1:03.41
11 Alexis Metzger FR Bolles 1:03.62
12 Abigail Witt JR Bolles 1:04.01
13 Aubrey Burke SR Fleming Island 1:04.37
14 Lane Reinhardt SO Atlantic (PO) 1:05.23
15 Gabriella Figureroa SO Buchholz 1:05.26
16 Haylee Gamble JR New Smyrna Beach 1:05.59
17 Taneria Bass SO Flagler Palm Coast 1:05.67
18 Lawren Berry SR Mainland 1:06.14
19 D'arri Zellner FR Mainland 1:06.15
20 Brielle Landry SR Flagler Palm Coast 1:06.26
21 Nichole Harris SO Forest 1:06.27
22 Miriam Matthew SR Mainland 1:06.61
23 Kahdia Jones SO Atlantic (PO) 1:06.91
24 Adriana Neilen SR Fleming Island 1:07.25
25 Kristen McGrath SO Bolles 1:07.26
26 Inari Lynum SO Buchholz 1:07.60
27 Lauren Troutman SO Mainland 1:08.17
28 Xaniah Williams SO Buchholz 1:08.97
29 Shakeria Joseph FR Atlantic (PO) 1:09.07
30 McKenna Casimir FR Flagler Palm Coast 1:09.31
31 Abigail Thompson SR University (OC) 1:10.00
32 Emma Richards SO Fleming Island 1:10.15
33 Kristen Sturdivant SR Flagler Palm Coast 1:10.38
34 Nyssa Cox SO Atlantic (PO) 1:10.47
35 Vylette Surita SR St. Augustine 1:10.75
36 Yasmin Newman FR P. K. Yonge 1:10.75
37 Elizabeth Stua SR Forest 1:11.21
38 Halle Bernard SR Flagler Palm Coast 1:14.04
39 Gracie Warren SO New Smyrna Beach 1:14.11
40 Isabella Hernandez FR University (OC) 1:14.78
41 Hailey Bovino FR Flagler Palm Coast 1:15.09
42 Alyssa Bell SO University (OC) 1:15.18
43 Emily Steinmann SO Seabreeze 1:16.26
44 Josie Corso SR New Smyrna Beach 1:18.43
45 Elissa Olvera JR Forest 1:19.69
46 Ruth Rodriguez SO Flagler Palm Coast 1:19.98
47 Candice Schweizer FR Flagler Palm Coast 1:21.26
48 Shaneah Bynes SR Forest 1:21.31
49 Samantha Share SO New Smyrna Beach 1:24.39
50 Jada Simpson JR Flagler Palm Coast 1:24.96
  Summer Barnett 7 P. K. Yonge DNS
  Kaylee Perkins SO DeLand DNS
  Vanessa Torres SR DeLand DNS
  Kiley Stahlman FR University (OC) DNS
  Joanne Lee SR Nease DNS
  Kayla Ehrlich JR Nease DNS
  Rayna Gamache SO DeLand DNS
  Kristen Sturdivant SR Flagler Palm Coast DNS
  Ayanna Anthony FR Columbia DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Zuriel Reed 8 P. K. Yonge 59.33
12 Abigail Witt JR Bolles 1:04.01
21 Nichole Harris SO Forest 1:06.27
30 McKenna Casimir FR Flagler Palm Coast 1:09.31
32 Emma Richards SO Fleming Island 1:10.15
40 Isabella Hernandez FR University (OC) 1:14.78
43 Emily Steinmann SO Seabreeze 1:16.26
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Terren Peterson FR Mandarin 1:00.14
20 Brielle Landry SR Flagler Palm Coast 1:06.26
31 Abigail Thompson SR University (OC) 1:10.00
37 Elizabeth Stua SR Forest 1:11.21
39 Gracie Warren SO New Smyrna Beach 1:14.11
  Vanessa Torres SR DeLand DNS
  Ayanna Anthony FR Columbia DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Taylor Veatch SO Buchholz 1:03.17
17 Taneria Bass SO Flagler Palm Coast 1:05.67
22 Miriam Matthew SR Mainland 1:06.61
25 Kristen McGrath SO Bolles 1:07.26
48 Shaneah Bynes SR Forest 1:21.31
49 Samantha Share SO New Smyrna Beach 1:24.39
  Joanne Lee SR Nease DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Cheyenne Dunn SR DeLand 59.78
6 Oriyah Clayton SO Flagler Palm Coast 1:02.52
26 Inari Lynum SO Buchholz 1:07.60
29 Shakeria Joseph FR Atlantic (PO) 1:09.07
44 Josie Corso SR New Smyrna Beach 1:18.43
45 Elissa Olvera JR Forest 1:19.69
  Summer Barnett 7 P. K. Yonge DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Kristina Drew SR The Rock 1:02.66
13 Aubrey Burke SR Fleming Island 1:04.37
15 Gabriella Figureroa SO Buchholz 1:05.26
19 D'arri Zellner FR Mainland 1:06.15
34 Nyssa Cox SO Atlantic (PO) 1:10.47
35 Vylette Surita SR St. Augustine 1:10.75
38 Halle Bernard SR Flagler Palm Coast 1:14.04
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Talisha Pope SO Columbia 1:01.05
9 Rebecca Duffy SR Bolles 1:03.25
23 Kahdia Jones SO Atlantic (PO) 1:06.91
24 Adriana Neilen SR Fleming Island 1:07.25
27 Lauren Troutman SO Mainland 1:08.17
33 Kristen Sturdivant SR Flagler Palm Coast 1:10.38
  Kiley Stahlman FR University (OC) DNS
  Kaylee Perkins SO DeLand DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Ajmone Myers SO Mandarin 1:01.29
10 Audrey Millican SR Fleming Island 1:03.41
11 Alexis Metzger FR Bolles 1:03.62
14 Lane Reinhardt SO Atlantic (PO) 1:05.23
47 Candice Schweizer FR Flagler Palm Coast 1:21.26
50 Jada Simpson JR Flagler Palm Coast 1:24.96
  Kayla Ehrlich JR Nease DNS
  Rayna Gamache SO DeLand DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Haylee Gamble JR New Smyrna Beach 1:05.59
18 Lawren Berry SR Mainland 1:06.14
28 Xaniah Williams SO Buchholz 1:08.97
36 Yasmin Newman FR P. K. Yonge 1:10.75
41 Hailey Bovino FR Flagler Palm Coast 1:15.09
42 Alyssa Bell SO University (OC) 1:15.18
46 Ruth Rodriguez SO Flagler Palm Coast 1:19.98
  Kristen Sturdivant SR Flagler Palm Coast DNS