March 11, 2019
|
King's Academy - West Palm Beach, FL
|
Timing: Servant Spirit Timing Services

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ted Twyman SR Benjamin School 4:46.34 10
2 Colton Lawson 8 King's Academy 4:59.09 8
3 Jakob Colodney SR Somerset Canyons 5:04.94 6
4 Sammy Galarza SO Atlantic Christian 5:05.82 5
5 James Carr FR Benjamin School 5:10.50 4
6 Joseph Ageeb SO John Carroll 5:16.09 3
7 Joshua Shields SO South Florida HEAT 5:16.56 2
8 Sebastian Gerber SO Somerset Canyons 5:16.73 1
9 Christopher Hobbs 8 King's Academy 5:20.75 -
10 Leonardo Rodriguez FR Coral Glades 5:31.53 -
11 Gabe Jamason SO King's Academy 5:31.63 -
12 Anthony Bell FR South Florida HEAT 5:32.21 -
13 Alex Snow JR Berean Christian 5:40.11 -
14 Jose Cabrera SO Glades Day 5:42.18 -
15 Bryce Chorney SO Somerset Canyons 5:42.71 -
16 Jack Collins SR Dreyfoos 5:44.26 -
17 Camilo Suiz FR Benjamin School 5:44.74 -
18 Eduardo Rodriguez 8 Atlantic Christian 5:47.70 -
19 Ryan Svopa SR Dreyfoos 5:47.89 -
20 Christian Goldman SO St. John Paul II 5:52.07 -
21 Cole Dalie SO King's Academy 5:55.85 -
22 Louis Hernandez SR Dreyfoos 5:57.93 -
23 Jack Leach JR John Carroll 6:00.64 -
24 Colby German 8 Benjamin School 6:01.49 -
25 Logan Fyke 7 Berean Christian 6:07.76 -
26 Bradley Butzberger FR Berean Christian 6:13.36 -
27 Taylor Johnson 8 Somerset Canyons 6:16.14 -
28 Frankie Cerra FR Trinity Christian (LW) 6:17.21 -
29 Jaming Chung FR Coral Glades 6:17.62 -
30 Alec Voyles 8 South Florida HEAT 6:25.60 -
  Jonathen Ovil FR Lake Worth Christian DNS   
  Chris Rosa SO Trinity Christian (LW) DNS   
  Leonardo Garcia FR Coral Glades DNS   
  Joseph Cachaldora SR John Carroll DNS   
  Bradley Nichelson 8 Atlantic Christian DNS   
  Will Sober FR Dreyfoos DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Gabe Jamason SO King's Academy 5:31.63 -
14 Jose Cabrera SO Glades Day 5:42.18 -
16 Jack Collins SR Dreyfoos 5:44.26 -
17 Camilo Suiz FR Benjamin School 5:44.74 -
18 Eduardo Rodriguez 8 Atlantic Christian 5:47.70 -
19 Ryan Svopa SR Dreyfoos 5:47.89 -
20 Christian Goldman SO St. John Paul II 5:52.07 -
21 Cole Dalie SO King's Academy 5:55.85 -
22 Louis Hernandez SR Dreyfoos 5:57.93 -
24 Colby German 8 Benjamin School 6:01.49 -
26 Bradley Butzberger FR Berean Christian 6:13.36 -
27 Taylor Johnson 8 Somerset Canyons 6:16.14 -
28 Frankie Cerra FR Trinity Christian (LW) 6:17.21 -
29 Jaming Chung FR Coral Glades 6:17.62 -
  Jonathen Ovil FR Lake Worth Christian DNS   
  Leonardo Garcia FR Coral Glades DNS   
  Bradley Nichelson 8 Atlantic Christian DNS   
  Will Sober FR Dreyfoos DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ted Twyman SR Benjamin School 4:46.34 10
2 Colton Lawson 8 King's Academy 4:59.09 8
3 Jakob Colodney SR Somerset Canyons 5:04.94 6
4 Sammy Galarza SO Atlantic Christian 5:05.82 5
5 James Carr FR Benjamin School 5:10.50 4
6 Joseph Ageeb SO John Carroll 5:16.09 3
7 Joshua Shields SO South Florida HEAT 5:16.56 2
8 Sebastian Gerber SO Somerset Canyons 5:16.73 1
9 Christopher Hobbs 8 King's Academy 5:20.75 -
10 Leonardo Rodriguez FR Coral Glades 5:31.53 -
12 Anthony Bell FR South Florida HEAT 5:32.21 -
13 Alex Snow JR Berean Christian 5:40.11 -
15 Bryce Chorney SO Somerset Canyons 5:42.71 -
23 Jack Leach JR John Carroll 6:00.64 -
25 Logan Fyke 7 Berean Christian 6:07.76 -
30 Alec Voyles 8 South Florida HEAT 6:25.60 -
  Joseph Cachaldora SR John Carroll DNS   
  Chris Rosa SO Trinity Christian (LW) DNS