March 9, 2019
|
Sebastian River - Sebastian River, FL
|

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Brian Salinas JR Fort Pierce Central 4:46.15 4:31.85 10
2 Logan Kraus SR Melbourne 4:47.57 5:10.58 8
3 John Cattaneo JR Melbourne 4:58.06 6:03.64 6
4 Dillon Helzerman SO Vero Beach 4:59.72 4:59.72 5
5 Brandon Crawford SO Heritage 5:03.35 5:03.35 4
6 David Usher FR Palm Beach Central 5:03.77 4:57.70 3
7 Bryan Baker JR Viera 5:05.93 5:33.47 2
8 Coby Karl JR Viera 5:06.16 5:58.21 1
9 Evan Garner SO Palm Beach Central 5:07.18 4:36.47 -
10 Jeffery Gahres SR Space Coast 5:07.45 4:36.71 -
11 Kyle Stromberg JR Seminole (Sanford) 5:08.16 4:49.67 -
12 Logan Chapman 8 Space Coast 5:09.14 4:56.78 -
13 Dylan Haas FR Palm Beach Central 5:19.69 6:17.24 -
  Matthew White SO Merritt Island NT NT   
  Donovan Mantelli FR Merritt Island NT NT   
  Devin Yearby SO Port St. Lucie NT NT   
  Christopher Neubauer JR Port St. Lucie NT NT   
  Max Gurney FR Merritt Island NT NT   
  Jacob Friend JR Seminole (Sanford) NT NT   
  Raphael Bacchus JR Seminole (Sanford) NT NT   
  Adriel Baltazar JR Seminole Ridge NT NT   
  Christian Garland SO Seminole Ridge NT NT   
  REECE JOHNSTON SO Sebastian River NT NT   
  ADAM VALENTIN SO Sebastian River NT NT   
  Paul Morris SO Vero Beach NT NT   
  McKenzie Maxwell JR Fort Pierce Westwood NT NT   
  Peter Deluke FR Vero Beach NT NT   
  Nick Lopez JR Fort Pierce Central NT NT   
  Dylan Jacobs FR Okeechobee NT NT   
  Ethan Wattles SO International Community NT NT   
  Armando Santamaria SR West Shore NT NT   
  Diego Vento JR West Shore NT NT   
  Isaiah Hernandez SO Eau Gallie NT NT   
  Michael Langlie JR Eau Gallie NT NT   
  Seth Day SO Heritage NT NT   
  Joshua Briley FR Heritage NT NT   
  James Emami SO Melbourne NT NT   
  Shawn Coleman II SR Viera NT NT   
  Chad Luchetti FR Melbourne Central Catholic NT NT   
  Robert Booth SO Melbourne Central Catholic NT NT   
  Bryson Wiley FR Melbourne Central Catholic NT NT   
  Gustavo Trillo SR Bayside NT NT   
  Grant Lindell SO Covenant Christian NT NT   
  Garrett Fischer SR Covenant Christian NT NT   
  William Harbour FR Covenant Christian NT NT   
  Jaiden Magnan FR Treasure Coast NT NT   
  Jonathan Fabien JR Treasure Coast NT NT   
  Abdiel Price JR Treasure Coast NT NT   
  Zachary Friend FR Okeechobee NT NT   
  Daniel Phillips FR Okeechobee NT NT   
  Elijah Ortiz SO West Shore NT NT   
  Ascher McDonald SR Bayside NT NT   
  Austin Tarbet FR Bayside NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
  ADAM VALENTIN SO Sebastian River NT NT NT NT   
  McKenzie Maxwell JR Fort Pierce Westwood NT NT NT NT   
  Max Gurney FR Merritt Island NT NT NT NT   
  Matthew White SO Merritt Island NT NT NT NT   
  Donovan Mantelli FR Merritt Island NT NT NT NT   
  Devin Yearby SO Port St. Lucie NT NT NT NT   
  Christopher Neubauer JR Port St. Lucie NT NT NT NT   
  Christian Garland SO Seminole Ridge NT NT NT NT   
  REECE JOHNSTON SO Sebastian River NT NT NT NT   
  Diego Vento JR West Shore NT NT NT NT   
  Peter Deluke FR Vero Beach NT NT NT NT   
  Abdiel Price JR Treasure Coast NT NT NT NT   
  William Harbour FR Covenant Christian NT NT NT NT   
  Garrett Fischer SR Covenant Christian NT NT NT NT   
  Grant Lindell SO Covenant Christian NT NT NT NT   
  Bryson Wiley FR Melbourne Central Catholic NT NT NT NT   
  Robert Booth SO Melbourne Central Catholic NT NT NT NT   
  Chad Luchetti FR Melbourne Central Catholic NT NT NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
  Zachary Friend FR Okeechobee NT NT   
  Jacob Friend JR Seminole (Sanford) NT NT   
  Raphael Bacchus JR Seminole (Sanford) NT NT   
  Adriel Baltazar JR Seminole Ridge NT NT   
  Paul Morris SO Vero Beach NT NT   
  Gustavo Trillo SR Bayside NT NT   
  Austin Tarbet FR Bayside NT NT   
  Ascher McDonald SR Bayside NT NT   
  Dylan Jacobs FR Okeechobee NT NT   
  Daniel Phillips FR Okeechobee NT NT   
  Elijah Ortiz SO West Shore NT NT   
  Jonathan Fabien JR Treasure Coast NT NT   
  Jaiden Magnan FR Treasure Coast NT NT   
  James Emami SO Melbourne NT NT   
  Joshua Briley FR Heritage NT NT   
  Seth Day SO Heritage NT NT   
  Michael Langlie JR Eau Gallie NT NT   
  Isaiah Hernandez SO Eau Gallie NT NT   
  Armando Santamaria SR West Shore NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brian Salinas JR Fort Pierce Central 5:06.18 3:46.06 5:29.08 4:46.15 5:09.05 10
2 Logan Kraus SR Melbourne 4:41.82 5:36.46 4:41.82 4:47.57 4:59.08 8
3 John Cattaneo JR Melbourne 4:28.26 4:28.26 3:28.65 4:58.06 3:31.63 6
4 Dillon Helzerman SO Vero Beach 5:11.71 6:23.65 4:17.76 4:59.72 6:17.65 5
5 Brandon Crawford SO Heritage 6:10.09 4:29.99 4:36.05 5:03.35 5:09.42 4
6 David Usher FR Palm Beach Central 3:35.68 3:44.79 5:34.15 5:03.77 3:59.98 3
7 Bryan Baker JR Viera 3:46.39 5:02.87 4:29.22 5:05.93 5:39.59 2
8 Coby Karl JR Viera 4:32.49 6:13.52 4:11.06 5:06.16 5:24.53 1
9 Evan Garner SO Palm Beach Central 5:37.90 4:48.75 3:41.17 5:07.18 4:45.68 -
10 Jeffery Gahres SR Space Coast 4:05.96 4:02.89 3:44.44 5:07.45 4:58.23 -
11 Kyle Stromberg JR Seminole (Sanford) 6:15.96 3:48.04 6:37.53 5:08.16 4:49.67 -
12 Logan Chapman 8 Space Coast 5:40.06 4:01.13 3:51.86 5:09.14 6:20.25 -
13 Dylan Haas FR Palm Beach Central 5:51.66 6:10.84 6:14.04 5:19.69 4:09.36 -
  Shawn Coleman II SR Viera NT NT NT NT NT   
  Ethan Wattles SO International Community NT NT NT NT NT   
  Nick Lopez JR Fort Pierce Central NT NT NT NT NT