March 9, 2019
|
Clearwater - Clearwater, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jameson Miller SR George Steinbrenner 48.96 10
2 Adrian Harris SR Northside Christian 49.49 8
3 Trenton Ware SR Tampa Bay Tech 50.71 6
4 Jakir Fordham SR Countryside 50.87 5
5 Jackson Bjelland SR Palm Harbor University 50.92 4
6 Joshua Ogden SR Booker 51.09 3
7 Kaleil Allen SR Bell Creek 51.53 2
8 Jacob Unger JR Mitchell 51.85 1
9 James Bond SR Jesuit (Tampa) 52.09 -
10 Dalton Kiella JR Hardee 52.10 -
11 Brainharris Mosoke SR Clearwater 52.18 -
12 Donquan Ware JR Boca Ciega 52.19 -
13 Jeremiah Jackson JR Palmetto 52.31 -
14 Carson Franks JR George Steinbrenner 52.42 -
15 Rico Holmes SR Pinellas Park 52.54 -
16 Alejandro Mont SR Palmetto 52.99 -
17 Jimmy Lanier JR Newsome 53.05 -
18 Malik Williams SO St. Petersburg 53.11 -
19 Yamil Cruz-Perez SO Citrus Park Christian 53.28 -
20 Christopher Jones JR Newsome 53.38 -
21 Richardo Lawes SO Boca Ciega 53.53 -
22 Jacob Hindman JR Mitchell 53.78 -
23 Kavon Beard FR Booker 53.92 -
24 Malik Newsome JR Seminole 54.37 -
25 Connor Walser SO Palm Harbor University 54.54 -
26 Jesaiah Beacham SR Boca Ciega 54.60 -
27 Cristian Garcia JR Springstead 54.72 -
28 John Douglass JR George Steinbrenner 54.74 -
29 Eugene Watford SO Largo 54.96 -
30 Noah Meadows JR Palm Harbor University 55.05 -
31 Rodney Reese SR Newsome 55.06 -
32 Jeffery Chamberlin JR Mitchell 55.08 -
33 Tavion Saunders SO Palmetto 55.09 -
34 Mason Weaver JR Largo 55.25 -
35 Davis Burnette SO Mitchell 55.28 -
36 Matthew Maldonado SR Springstead 55.30 -
37 Savion Steele SR Countryside 55.43 -
38 Fa'Zion Jacobs SO Jesuit (Tampa) 55.55 -
39 Sheldon Hulsebosch SR Seminole 55.67 -
40 Nick King JR Jesuit (Tampa) 55.97 -
41 Kylen Rodgers JR Palmetto 55.98 -
42 Matthew Huggins FR Northeast (SP) 56.41 -
43 Darien Pittman SR East Lake 56.54 -
44 Kuron Hoyte SO Gibbs 56.75 -
45 Aidan Burke SO Riverview (Sarasota) 56.79 -
46 Misael Arana SO Hardee 56.96 -
47 Dakarhee Davis FR Braden River 57.26 -
48 Blake Ewert SO St. Petersburg 58.09 -
49 Jaden Fisher FR Bell Creek 58.30 -
50 Samuel Tucker SO Springstead 58.43 -
51 Matthew Durrance SO George Steinbrenner 58.44 -
52 James Simmons FR Riverview (Sarasota) 58.78 -
53 Dontay Levesque SO Gibbs 59.17 -
54 Sebastian Kovendy JR Riverview (Sarasota) 59.24 -
55 Jon Currington JR Clearwater 59.33 -
56 Nate Pouliot SO Pinellas Park 59.91 -
57 Paxton Chancey JR Springstead 1:00.05 -
58 Jordan Bolds SR Northside Christian 1:00.16 -
59 Christian Nisperly FR Palm Harbor University 1:00.19 -
60 Jameire Hayes JR Booker 1:00.45 -
61 Will Keiser SO Osceola (Seminole) 1:00.65 -
62 Richard Bailey SR St. Petersburg 1:00.94 -
63 Jayden Schueler FR Clearwater 1:01.73 -
64 Nicholas Pedersen SR Braden River 1:02.37 -
65 Deniel Espada SO Clearwater 1:02.67 -
66 John Bauer Jr. SO Pinellas Park 1:03.78 -
  Zane Comingore JR Riverview (Sarasota) DNS   
  Ayo Sotonwa FR Bell Creek DNS   
  Jeremiah Davis SR Booker DNS   
  Latrell McCrary SO Calvary Christian (Clr) DNS   
  Noah Coriarty JR St. Petersburg Catholic DNS   
  Frederick Elia SO Northeast (SP) DNS   
  Gregory Correa FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Jai'ren Hadley FR Bell Creek DNS   
  Mitheron Williams JR Boca Ciega DNS   
  Aidan Lam SO St. Petersburg Catholic DNS   
  Jeremy Rinehart JR Braden River DNS   
  Skylar Starvreski SR Osceola (Seminole) DNS   
  James Hughes FR Braden River DNS   
  Javon Everhart SO Gibbs DNS   
  Vondale Inmon SO Gibbs DNS   
  Micheal Mozo FR Osceola (Seminole) DNS   
  Walter Love SO St. Petersburg Catholic DNS   
  Michael Bradford SR Newsome DNS   
  Damien Roberts SR Countryside DNS   
  Gabriel Dials SR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Donovan Bernitt SR Countryside DNS   
  Shane McCormack SO St. Petersburg DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jameson Miller SR George Steinbrenner 48.96 10
2 Adrian Harris SR Northside Christian 49.49 8
3 Trenton Ware SR Tampa Bay Tech 50.71 6
4 Jakir Fordham SR Countryside 50.87 5
7 Kaleil Allen SR Bell Creek 51.53 2
8 Jacob Unger JR Mitchell 51.85 1
14 Carson Franks JR George Steinbrenner 52.42 -
33 Tavion Saunders SO Palmetto 55.09 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Jackson Bjelland SR Palm Harbor University 50.92 4
6 Joshua Ogden SR Booker 51.09 3
11 Brainharris Mosoke SR Clearwater 52.18 -
13 Jeremiah Jackson JR Palmetto 52.31 -
15 Rico Holmes SR Pinellas Park 52.54 -
16 Alejandro Mont SR Palmetto 52.99 -
  Michael Bradford SR Newsome DNS   
  Mitheron Williams JR Boca Ciega DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 James Bond SR Jesuit (Tampa) 52.09 -
10 Dalton Kiella JR Hardee 52.10 -
17 Jimmy Lanier JR Newsome 53.05 -
21 Richardo Lawes SO Boca Ciega 53.53 -
24 Malik Newsome JR Seminole 54.37 -
39 Sheldon Hulsebosch SR Seminole 55.67 -
  Gabriel Dials SR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Donovan Bernitt SR Countryside DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Malik Williams SO St. Petersburg 53.11 -
19 Yamil Cruz-Perez SO Citrus Park Christian 53.28 -
22 Jacob Hindman JR Mitchell 53.78 -
25 Connor Walser SO Palm Harbor University 54.54 -
32 Jeffery Chamberlin JR Mitchell 55.08 -
34 Mason Weaver JR Largo 55.25 -
40 Nick King JR Jesuit (Tampa) 55.97 -
  Damien Roberts SR Countryside DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Christopher Jones JR Newsome 53.38 -
23 Kavon Beard FR Booker 53.92 -
26 Jesaiah Beacham SR Boca Ciega 54.60 -
29 Eugene Watford SO Largo 54.96 -
31 Rodney Reese SR Newsome 55.06 -
35 Davis Burnette SO Mitchell 55.28 -
37 Savion Steele SR Countryside 55.43 -
  Vondale Inmon SO Gibbs DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 John Douglass JR George Steinbrenner 54.74 -
36 Matthew Maldonado SR Springstead 55.30 -
38 Fa'Zion Jacobs SO Jesuit (Tampa) 55.55 -
41 Kylen Rodgers JR Palmetto 55.98 -
47 Dakarhee Davis FR Braden River 57.26 -
51 Matthew Durrance SO George Steinbrenner 58.44 -
58 Jordan Bolds SR Northside Christian 1:00.16 -
  James Hughes FR Braden River DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Cristian Garcia JR Springstead 54.72 -
30 Noah Meadows JR Palm Harbor University 55.05 -
42 Matthew Huggins FR Northeast (SP) 56.41 -
43 Darien Pittman SR East Lake 56.54 -
45 Aidan Burke SO Riverview (Sarasota) 56.79 -
46 Misael Arana SO Hardee 56.96 -
55 Jon Currington JR Clearwater 59.33 -
59 Christian Nisperly FR Palm Harbor University 1:00.19 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
44 Kuron Hoyte SO Gibbs 56.75 -
49 Jaden Fisher FR Bell Creek 58.30 -
50 Samuel Tucker SO Springstead 58.43 -
52 James Simmons FR Riverview (Sarasota) 58.78 -
53 Dontay Levesque SO Gibbs 59.17 -
  Ayo Sotonwa FR Bell Creek DNS   
  Latrell McCrary SO Calvary Christian (Clr) DNS   
  Gregory Correa FR Calvary Christian (Clr) DNS   
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
54 Sebastian Kovendy JR Riverview (Sarasota) 59.24 -
57 Paxton Chancey JR Springstead 1:00.05 -
65 Deniel Espada SO Clearwater 1:02.67 -
  Jai'ren Hadley FR Bell Creek DNS   
  Jeremy Rinehart JR Braden River DNS   
  Zane Comingore JR Riverview (Sarasota) DNS   
  Micheal Mozo FR Osceola (Seminole) DNS   
  Skylar Starvreski SR Osceola (Seminole) DNS   
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
56 Nate Pouliot SO Pinellas Park 59.91 -
62 Richard Bailey SR St. Petersburg 1:00.94 -
63 Jayden Schueler FR Clearwater 1:01.73 -
64 Nicholas Pedersen SR Braden River 1:02.37 -
66 John Bauer Jr. SO Pinellas Park 1:03.78 -
  Frederick Elia SO Northeast (SP) DNS   
  Aidan Lam SO St. Petersburg Catholic DNS   
  Noah Coriarty JR St. Petersburg Catholic DNS   
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Donquan Ware JR Boca Ciega 52.19 -
48 Blake Ewert SO St. Petersburg 58.09 -
60 Jameire Hayes JR Booker 1:00.45 -
61 Will Keiser SO Osceola (Seminole) 1:00.65 -
  Walter Love SO St. Petersburg Catholic DNS   
  Javon Everhart SO Gibbs DNS   
  Jeremiah Davis SR Booker DNS   
  Shane McCormack SO St. Petersburg DNS