March 9, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dalton Brown SR Tavares 49.27 10
2 Anson Alexander SR Boone 50.44 8
3 Barry Crawford JR Lake Howell 50.81 6
4 Jayden Gibson FR West Orange 51.62 5
5 Jaylen Noble SO West Orange 51.66 4
6 Micaiah Hughes JR Lake Mary 51.76 3
7 Rajay Preddie JR West Orange 52.17 2
8 Matthew Labrato SR Lake Mary 52.21 1
9 Jackson Morrow SO Lake Highland Prep 52.47 -
10 Chase Latouche JR Colonial 52.59 -
11 Michael Holloway II SR Oak Hall 52.88 -
12 Eddie Foster SR Edgewater 53.00 -
13 Isaias Almonte SR Oviedo 53.04 -
14 Javarious Johnson SR Dr. Phillips 53.31 -
15 Ian Tirado Bocanegra SR Winter Park 53.62 -
16 Noah Semple SR Bishop Kenny 53.62 -
17 Maurice Hill FR Windermere 53.93 -
18 Tyler Bailey SR Windermere 53.95 -
19 Willie Stubbs JR University (Orlando) 53.99 -
20 Mark Van De Meene JR Winter Park 54.13 -
21 Cody Spence JR Boone 54.31 -
22 Christian Brown SO University (Orlando) 54.53 -
23 Kemani Tannis-Harris FR Dr. Phillips 54.53 -
24 Jason Abbott JR East River 54.54 -
25 Misael Cipion JR Timber Creek 54.56 -
26 Devin Blake SR Lake Mary 54.59 -
27 Javier Hernandez FR Cypress Creek 54.63 -
28 Michael Poole JR Windermere 54.79 -
29 Derric Esquivel JR Oviedo 54.95 -
30 Mahin Khan SR Cypress Creek 55.04 -
31 Marvin Holifield SR Lake Mary Prep 55.10 -
32 Dustin Newton SR East River 55.20 -
33 John Lee JR Belen Jesuit Prep 55.20 -
34 Lawens Joachim FR Winter Park 55.31 -
35 Alejandro Castelo-Galliano SR Bishop Kenny 55.49 -
36 Ronald Hayes SR Winter Springs 55.71 -
37 Joshua Vaca SO Lake Howell 55.78 -
38 John Huckleberry JR Sarasota 55.84 -
39 Gabriel Diaz SR Boone 56.05 -
40 Scott Miller JR Bishop Kenny 56.09 -
41 Anthony Palermo Ruiz SO Lake Howell 56.17 -
42 Kyle Renk SO Oviedo 56.40 -
43 Jorge Hernandez FR Belen Jesuit Prep 56.77 -
44 Noah Myers JR Tavares 56.90 -
45 Johnnie Hayes SR Sarasota 56.92 -
46 Xavier Cubas JR Timber Creek 56.96 -
47 Morris Williams FR Edgewater 57.10 -
48 Robert Scott SO Dr. Phillips 57.39 -
49 Seth Adams SO Villages 57.51 -
50 Vidal Aguiler FR Villages 58.18 -
51 Miles Horowitz SO Lake Highland Prep 58.42 -
52 Josiah Habel JR Tavares 59.20 -
53 Juan Amezquita JR Colonial 59.61 -
54 Agustin Rodriguez JR Colonial 59.79 -
55 Frank Garcia FR Mount Dora 59.91 -
56 Alexandre Spallone SR Trinity Prep 1:00.32 -
57 Joseph Santana SR Mount Dora 1:00.97 -
58 Kwanye Hickman FR East River 1:01.35 -
59 Isaac Vaughn JR Mount Dora 1:02.51 -
60 Landon Atkinson FR Villages 1:02.79 -
61 Taha Ahmad SO Lake Highland Prep 1:04.44 -
62 Harry Yang SO Father Lopez 1:14.98 -
  Edrian Manguel JR Master's Academy (Oviedo) DNF   
  Tomas Gayoso SR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Jeremy Adames FR Father Lopez DNS   
  James Turner FR Timber Creek DNS   
  Matthew Meredith SR Cypress Creek DNS   
  Donovan Horne FR Edgewater DNS   
  Alex Vihlen FR Lake Mary Prep DNS   
  Lucas Pontes-Reis SR Lake Mary Prep DNS   
  Xavier Walker SR Winter Springs DNS   
  Rayfraniel Perez Ponce De Leon SO University (Orlando) DNS   
  Noah Oconnor JR Sarasota DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dalton Brown SR Tavares 49.27 10
2 Anson Alexander SR Boone 50.44 8
3 Barry Crawford JR Lake Howell 50.81 6
5 Jaylen Noble SO West Orange 51.66 4
6 Micaiah Hughes JR Lake Mary 51.76 3
10 Chase Latouche JR Colonial 52.59 -
11 Michael Holloway II SR Oak Hall 52.88 -
  Matthew Meredith SR Cypress Creek DNS   
  Donovan Horne FR Edgewater DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Jayden Gibson FR West Orange 51.62 5
7 Rajay Preddie JR West Orange 52.17 2
8 Matthew Labrato SR Lake Mary 52.21 1
9 Jackson Morrow SO Lake Highland Prep 52.47 -
12 Eddie Foster SR Edgewater 53.00 -
14 Javarious Johnson SR Dr. Phillips 53.31 -
15 Ian Tirado Bocanegra SR Winter Park 53.62 -
18 Tyler Bailey SR Windermere 53.95 -
45 Johnnie Hayes SR Sarasota 56.92 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Isaias Almonte SR Oviedo 53.04 -
17 Maurice Hill FR Windermere 53.93 -
21 Cody Spence JR Boone 54.31 -
28 Michael Poole JR Windermere 54.79 -
39 Gabriel Diaz SR Boone 56.05 -
44 Noah Myers JR Tavares 56.90 -
48 Robert Scott SO Dr. Phillips 57.39 -
  James Turner FR Timber Creek DNS   
  Noah Oconnor JR Sarasota DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Noah Semple SR Bishop Kenny 53.62 -
19 Willie Stubbs JR University (Orlando) 53.99 -
20 Mark Van De Meene JR Winter Park 54.13 -
24 Jason Abbott JR East River 54.54 -
27 Javier Hernandez FR Cypress Creek 54.63 -
31 Marvin Holifield SR Lake Mary Prep 55.10 -
33 John Lee JR Belen Jesuit Prep 55.20 -
38 John Huckleberry JR Sarasota 55.84 -
46 Xavier Cubas JR Timber Creek 56.96 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Christian Brown SO University (Orlando) 54.53 -
23 Kemani Tannis-Harris FR Dr. Phillips 54.53 -
25 Misael Cipion JR Timber Creek 54.56 -
36 Ronald Hayes SR Winter Springs 55.71 -
41 Anthony Palermo Ruiz SO Lake Howell 56.17 -
42 Kyle Renk SO Oviedo 56.40 -
43 Jorge Hernandez FR Belen Jesuit Prep 56.77 -
52 Josiah Habel JR Tavares 59.20 -
  Rayfraniel Perez Ponce De Leon SO University (Orlando) DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Derric Esquivel JR Oviedo 54.95 -
32 Dustin Newton SR East River 55.20 -
35 Alejandro Castelo-Galliano SR Bishop Kenny 55.49 -
40 Scott Miller JR Bishop Kenny 56.09 -
50 Vidal Aguiler FR Villages 58.18 -
55 Frank Garcia FR Mount Dora 59.91 -
56 Alexandre Spallone SR Trinity Prep 1:00.32 -
57 Joseph Santana SR Mount Dora 1:00.97 -
  Tomas Gayoso SR Master's Academy (Oviedo) DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Lawens Joachim FR Winter Park 55.31 -
37 Joshua Vaca SO Lake Howell 55.78 -
53 Juan Amezquita JR Colonial 59.61 -
58 Kwanye Hickman FR East River 1:01.35 -
59 Isaac Vaughn JR Mount Dora 1:02.51 -
60 Landon Atkinson FR Villages 1:02.79 -
62 Harry Yang SO Father Lopez 1:14.98 -
  Jeremy Adames FR Father Lopez DNS   
  Alex Vihlen FR Lake Mary Prep DNS   
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Mahin Khan SR Cypress Creek 55.04 -
47 Morris Williams FR Edgewater 57.10 -
49 Seth Adams SO Villages 57.51 -
54 Agustin Rodriguez JR Colonial 59.79 -
61 Taha Ahmad SO Lake Highland Prep 1:04.44 -
  Edrian Manguel JR Master's Academy (Oviedo) DNF   
  Lucas Pontes-Reis SR Lake Mary Prep DNS   
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Devin Blake SR Lake Mary 54.59 -
51 Miles Horowitz SO Lake Highland Prep 58.42 -
  Xavier Walker SR Winter Springs DNS