March 2, 2019
|
Leto HS - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Zachary Harrigan SO George Steinbrenner 4:34.52 10
2 William Carlson JR Plant 4:36.11 8
3 Alex Quesada SR Gaither 4:36.22 6
4 Jared Hammill SO Wharton 4:36.62 5
5 Gabriel Lara JR George Steinbrenner 4:38.20 4
6 Ryan Gorman SR George Steinbrenner 4:40.86 3
7 Ethan Hunter JR Robinson 4:42.09 2
8 Seth Martinez SO Lennard 4:44.44 1
9 Richard Bennett JR Robinson 4:44.64 -
10 Sebastian Hernandez SO Wiregrass Ranch 4:44.74 -
11 Will Connery SO Plant 4:48.42 -
12 Alejandro Medina SR Wiregrass Ranch 4:49.26 -
13 Jonathan Owen SR Bloomingdale 4:52.13 -
14 Aidan Reilly SR Plant 4:53.71 -
15 Sean Murray SR Lecanto 4:54.03 -
16 Aiden Weber SO Lecanto 4:54.74 -
17 Ivan Dugan SR Newsome 4:54.77 -
18 Tomas Saavedra JR Newsome 4:55.09 -
19 James Phillips JR Lecanto 4:55.48 -
20 Harrison Fogg SO Chamberlain 4:56.04 -
21 Ty Scott FR Bell Creek 4:57.26 -
22 Tyler Atkins FR Newsome 4:57.96 -
23 Wade Larue FR Newsome 4:59.02 -
24 Jackson Blanchard JR Wharton 5:00.57 -
25 Lorenzo Martinez SO Gaither 5:02.01 -
26 Haydon Patrick SO Durant 5:04.37 -
27 David Galenez FR Lennard 5:05.67 -
28 Benjamin Whinter SO Freedom (Tampa) 5:05.69 -
29 Jahbari Newton JR Sickles 5:05.73 -
30 Jockyll Davis FR Chamberlain 5:08.05 -
31 Jacob Malinchak FR Durant 5:08.82 -
32 Xavier Thomas SR Lennard 5:09.11 -
33 Kevin Velazquez FR Alonso 5:11.40 -
34 Drew Jones FR Riverview 5:16.03 -
35 Alexander Seijo JR Riverview 5:16.50 -
36 Riley Walker FR Durant 5:17.15 -
37 Adrian Hermidas Otero FR Chamberlain 5:18.32 -
38 Alex Olson JR Wharton 5:18.51 -
39 Colin Boni JR Sickles 5:18.79 -
40 Jordan Hierholzer FR Bloomingdale 5:19.23 -
41 Logan Dicerb SR Strawberry Crest 5:19.92 -
42 Timothy King SO King 5:20.21 -
43 Sebastian Correa FR Bell Creek 5:21.24 -
44 Leonardo Bertolin JR East Bay 5:22.97 -
45 Brenden Martensen SR Sickles 5:23.52 -
46 Shawn Dunn FR Gaither 5:24.15 -
47 Eric Zarycki SR Plant City 5:25.04 -
48 Philip Grandoff SR Robinson 5:25.49 -
49 Nikhil Maddina SR King 5:27.79 -
50 Matthew MacNichol FR Bell Creek 5:28.07 -
51 Jack LaChance SO Blake 5:32.40 -
52 Jeffrey Hernandez JR Bloomingdale 5:33.55 -
53 Andrew Wartenberg JR Middleton 5:34.09 -
54 Brian Clark FR Tampa Bay Tech 5:34.16 -
55 Colin Rockway FR Strawberry Crest 5:35.11 -
56 Samuel McIllece JR Strawberry Crest 5:35.69 -
57 Alex Cruz SO Chamberlain 5:39.07 -
58 Nicholas Franklin SR Riverview 5:39.33 -
59 Paul Catalano JR Freedom (Tampa) 5:39.51 -
60 Brandon Parker SO Forest 5:39.52 -
61 Daulton Walker SR East Bay 5:42.23 -
62 Issay Barry SR King 5:43.42 -
63 Timothy King SO Middleton 5:44.41 -
64 Akhilesh Peddu SO Middleton 5:44.42 -
65 Rylee Baxter SO Plant City 5:50.36 -
66 Wyatt Wood FR East Bay 5:51.27 -
67 Gilberto Alvarado SR Plant City 5:51.61 -
68 MIGDONIO Martiniez SR Leto 5:52.94 -
69 Ryan Godbold FR Wharton 5:53.12 -
70 John Norberto SR Alonso 6:11.54 -
71 Christian Sweeney SO Alonso 6:16.91 -
72 Santos Chan SR Leto 6:23.81 -
73 Gian Giron FR Leto 6:23.86 -
74 Joseph Cermak SR Leto 6:45.20 -
  Connor Sleeper JR Middleton DNS   
  Yonas Sauers JR Alonso DNS   
  Brian Zeigler FR Kathleen DNS   
  Camari Star SO Armwood DNS   
  Carlos Viera SO Kathleen DNS   
  Emanuel Alvarez JR Wiregrass Ranch DNS   
  Erik Delgado JR Plant City DNS   
  Vincent Cardona JR Kathleen DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Zachary Harrigan SO George Steinbrenner 4:34.52 10
2 William Carlson JR Plant 4:36.11 8
3 Alex Quesada SR Gaither 4:36.22 6
4 Jared Hammill SO Wharton 4:36.62 5
5 Gabriel Lara JR George Steinbrenner 4:38.20 4
6 Ryan Gorman SR George Steinbrenner 4:40.86 3
7 Ethan Hunter JR Robinson 4:42.09 2
8 Seth Martinez SO Lennard 4:44.44 1
9 Richard Bennett JR Robinson 4:44.64 -
10 Sebastian Hernandez SO Wiregrass Ranch 4:44.74 -
11 Will Connery SO Plant 4:48.42 -
12 Alejandro Medina SR Wiregrass Ranch 4:49.26 -
13 Jonathan Owen SR Bloomingdale 4:52.13 -
14 Aidan Reilly SR Plant 4:53.71 -
15 Sean Murray SR Lecanto 4:54.03 -
16 Aiden Weber SO Lecanto 4:54.74 -
17 Ivan Dugan SR Newsome 4:54.77 -
18 Tomas Saavedra JR Newsome 4:55.09 -
19 James Phillips JR Lecanto 4:55.48 -
20 Harrison Fogg SO Chamberlain 4:56.04 -
21 Ty Scott FR Bell Creek 4:57.26 -
22 Tyler Atkins FR Newsome 4:57.96 -
23 Wade Larue FR Newsome 4:59.02 -
24 Jackson Blanchard JR Wharton 5:00.57 -
25 Lorenzo Martinez SO Gaither 5:02.01 -
29 Jahbari Newton JR Sickles 5:05.73 -
30 Jockyll Davis FR Chamberlain 5:08.05 -
47 Eric Zarycki SR Plant City 5:25.04 -
48 Philip Grandoff SR Robinson 5:25.49 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 David Galenez FR Lennard 5:05.67 -
28 Benjamin Whinter SO Freedom (Tampa) 5:05.69 -
32 Xavier Thomas SR Lennard 5:09.11 -
34 Drew Jones FR Riverview 5:16.03 -
35 Alexander Seijo JR Riverview 5:16.50 -
37 Adrian Hermidas Otero FR Chamberlain 5:18.32 -
38 Alex Olson JR Wharton 5:18.51 -
39 Colin Boni JR Sickles 5:18.79 -
40 Jordan Hierholzer FR Bloomingdale 5:19.23 -
41 Logan Dicerb SR Strawberry Crest 5:19.92 -
42 Timothy King SO King 5:20.21 -
43 Sebastian Correa FR Bell Creek 5:21.24 -
44 Leonardo Bertolin JR East Bay 5:22.97 -
45 Brenden Martensen SR Sickles 5:23.52 -
46 Shawn Dunn FR Gaither 5:24.15 -
49 Nikhil Maddina SR King 5:27.79 -
50 Matthew MacNichol FR Bell Creek 5:28.07 -
52 Jeffrey Hernandez JR Bloomingdale 5:33.55 -
57 Alex Cruz SO Chamberlain 5:39.07 -
59 Paul Catalano JR Freedom (Tampa) 5:39.51 -
62 Issay Barry SR King 5:43.42 -
65 Rylee Baxter SO Plant City 5:50.36 -
66 Wyatt Wood FR East Bay 5:51.27 -
  Emanuel Alvarez JR Wiregrass Ranch DNS   
  Camari Star SO Armwood DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Haydon Patrick SO Durant 5:04.37 -
31 Jacob Malinchak FR Durant 5:08.82 -
33 Kevin Velazquez FR Alonso 5:11.40 -
36 Riley Walker FR Durant 5:17.15 -
51 Jack LaChance SO Blake 5:32.40 -
53 Andrew Wartenberg JR Middleton 5:34.09 -
54 Brian Clark FR Tampa Bay Tech 5:34.16 -
55 Colin Rockway FR Strawberry Crest 5:35.11 -
56 Samuel McIllece JR Strawberry Crest 5:35.69 -
58 Nicholas Franklin SR Riverview 5:39.33 -
60 Brandon Parker SO Forest 5:39.52 -
61 Daulton Walker SR East Bay 5:42.23 -
63 Timothy King SO Middleton 5:44.41 -
64 Akhilesh Peddu SO Middleton 5:44.42 -
67 Gilberto Alvarado SR Plant City 5:51.61 -
68 MIGDONIO Martiniez SR Leto 5:52.94 -
69 Ryan Godbold FR Wharton 5:53.12 -
70 John Norberto SR Alonso 6:11.54 -
71 Christian Sweeney SO Alonso 6:16.91 -
72 Santos Chan SR Leto 6:23.81 -
73 Gian Giron FR Leto 6:23.86 -
74 Joseph Cermak SR Leto 6:45.20 -
  Yonas Sauers JR Alonso DNS   
  Connor Sleeper JR Middleton DNS   
  Erik Delgado JR Plant City DNS   
  Brian Zeigler FR Kathleen DNS   
  Vincent Cardona JR Kathleen DNS   
  Carlos Viera SO Kathleen DNS