March 2, 2019
|
Leto HS - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mary Ellen Eudaly FR Plant 4:59.52 10
2 Jacquelyn Abanses SO George Steinbrenner 5:12.19 8
3 Sarah Magee SR George Steinbrenner 5:20.15 6
4 Arlie Rubin FR Plant 5:21.22 5
5 Nia Rivers JR Wharton 5:33.61 4
6 Abigail Baileys SO Robinson 5:36.07 3
7 Olivia Manno JR Plant 5:36.64 2
8 Ashleigh Primacio JR Newsome 5:40.64 1
9 Sydney Stoltzfoos SR Gaither 5:43.65 -
10 Krista Huss FR Newsome 5:48.10 -
11 Maggie Crowe SR Forest 5:50.02 -
12 Michelle Jayaraj JR King 5:53.00 -
13 Kate Moore JR Wiregrass Ranch 5:54.50 -
14 Shea Dingle SO Robinson 5:55.63 -
15 Anne Sullivan JR George Steinbrenner 5:56.27 -
16 Ella Mckee FR Sickles 5:56.49 -
17 Madelynn Abrahamsen SR Wiregrass Ranch 5:57.37 -
18 Natalie Shelton SR Sickles 5:59.07 -
19 Kirsten Grindel SO Durant 6:00.16 -
20 Jessica Trlak JR Brandon 6:07.94 -
21 Gabbi Santeiro JR Alonso 6:11.64 -
22 Jordan Prinner SO Lecanto 6:12.81 -
23 Marielis Claudio FR Brandon 6:13.47 -
24 Jorja Solak FR Hillsborough 6:14.08 -
25 Mansi Lorenzen JR Riverview 6:14.64 -
26 Amulya Kompella FR King 6:17.53 -
27 Morgan Kugel Senior Freedom (Tampa) 6:20.64 -
28 Sarah Scott JR Wiregrass Ranch 6:23.06 -
29 Gabrielle Marshall JR Gaither 6:31.47 -
30 Elise Leturno FR Lecanto 6:36.37 -
31 Sofia Johnson SO Bloomingdale 6:38.23 -
32 Emma Coyne SO Alonso 6:38.53 -
33 Elizabeth Lantzy SR Lecanto 6:40.49 -
34 Isha Harshe SR King 6:45.16 -
35 Alana Sniffen FR East Bay 6:45.36 -
36 Caitlin Beery FR Bloomingdale 6:51.96 -
37 Elena Brooks SO Bloomingdale 7:13.43 -
38 Juliet Villeme SO Alonso 7:20.17 -
39 Olivia Halden SR Sickles 7:36.79 -
  Yasmin Sanchez FR Chamberlain DNS   
  Angelina Cruz SR Chamberlain DNS   
  Gabriele Mulford SO Forest DNS   
  Sonia Santibanez SR Kathleen DNS   
  Vel'Lance Wells SR Kathleen DNS   
  Meghna Bhakta JR Kathleen DNS   
  Elizabeth Tausch SR Kathleen DNS   
  Amalia John-Charles FR Blake DNS   
  Katelyn Stebbins FR Tampa Bay Tech DNS   
  Caitlyn Smith SO East Bay DNS   
  Hannah Hoffman SR Newsome DNS   
  Thuy-Han Nguyen JR Strawberry Crest DNS   
  Melissa Millington Senior Freedom (Tampa) DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mary Ellen Eudaly FR Plant 4:59.52 10
2 Jacquelyn Abanses SO George Steinbrenner 5:12.19 8
3 Sarah Magee SR George Steinbrenner 5:20.15 6
4 Arlie Rubin FR Plant 5:21.22 5
5 Nia Rivers JR Wharton 5:33.61 4
6 Abigail Baileys SO Robinson 5:36.07 3
7 Olivia Manno JR Plant 5:36.64 2
8 Ashleigh Primacio JR Newsome 5:40.64 1
9 Sydney Stoltzfoos SR Gaither 5:43.65 -
10 Krista Huss FR Newsome 5:48.10 -
11 Maggie Crowe SR Forest 5:50.02 -
12 Michelle Jayaraj JR King 5:53.00 -
13 Kate Moore JR Wiregrass Ranch 5:54.50 -
14 Shea Dingle SO Robinson 5:55.63 -
15 Anne Sullivan JR George Steinbrenner 5:56.27 -
16 Ella Mckee FR Sickles 5:56.49 -
17 Madelynn Abrahamsen SR Wiregrass Ranch 5:57.37 -
18 Natalie Shelton SR Sickles 5:59.07 -
20 Jessica Trlak JR Brandon 6:07.94 -
21 Gabbi Santeiro JR Alonso 6:11.64 -
23 Marielis Claudio FR Brandon 6:13.47 -
25 Mansi Lorenzen JR Riverview 6:14.64 -
29 Gabrielle Marshall JR Gaither 6:31.47 -
34 Isha Harshe SR King 6:45.16 -
  Vel'Lance Wells SR Kathleen DNS   
  Hannah Hoffman SR Newsome DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Kirsten Grindel SO Durant 6:00.16 -
22 Jordan Prinner SO Lecanto 6:12.81 -
24 Jorja Solak FR Hillsborough 6:14.08 -
26 Amulya Kompella FR King 6:17.53 -
27 Morgan Kugel Senior Freedom (Tampa) 6:20.64 -
28 Sarah Scott JR Wiregrass Ranch 6:23.06 -
30 Elise Leturno FR Lecanto 6:36.37 -
31 Sofia Johnson SO Bloomingdale 6:38.23 -
32 Emma Coyne SO Alonso 6:38.53 -
33 Elizabeth Lantzy SR Lecanto 6:40.49 -
35 Alana Sniffen FR East Bay 6:45.36 -
36 Caitlin Beery FR Bloomingdale 6:51.96 -
37 Elena Brooks SO Bloomingdale 7:13.43 -
38 Juliet Villeme SO Alonso 7:20.17 -
39 Olivia Halden SR Sickles 7:36.79 -
  Sonia Santibanez SR Kathleen DNS   
  Meghna Bhakta JR Kathleen DNS   
  Gabriele Mulford SO Forest DNS   
  Yasmin Sanchez FR Chamberlain DNS   
  Angelina Cruz SR Chamberlain DNS   
  Elizabeth Tausch SR Kathleen DNS   
  Katelyn Stebbins FR Tampa Bay Tech DNS   
  Caitlyn Smith SO East Bay DNS   
  Amalia John-Charles FR Blake DNS   
  Thuy-Han Nguyen JR Strawberry Crest DNS   
  Melissa Millington Senior Freedom (Tampa) DNS