March 1, 2019
|
Bishop Moore - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Isaac Jacobs SR Lake Highland Prep 4:34.12 10
2 Jesus Clemente JR Lake Nona 4:37.56 8
3 Jai Phillips JR Lake Highland Prep 4:38.71 6
4 Adam Berriz SO Dr. Phillips 4:41.26 5
5 Luke Metcalf SR Bishop Moore 4:41.83 4
6 Marcus Lisman SO Bishop Moore 4:46.75 3
7 Robert Matschner FR Winter Springs 4:48.09 2
8 Kenneth Williams SR Lake Nona 4:48.45 1
9 Ty Kenoyer JR Lake Highland Prep 4:52.14 -
10 Jimmy Major JR Father Lopez 4:55.51 -
11 Alexander Aparicio SO Lake Nona 4:58.60 -
12 Damon Perez JR Dr. Phillips 5:04.93 -
13 Nicholas O'Donnell JR Freedom (Orlando) 5:09.73 -
14 John Chitty SR Hagerty 5:10.18 -
15 Joshua Mckay FR Geneva School 5:10.69 -
16 Nicholas Lee SO Eustis 5:11.12 -
17 Miles Drennan FR Tavares 5:11.78 -
18 Colin McDonnell SO Father Lopez 5:14.82 -
19 Steven Fang JR Winter Springs 5:15.81 -
20 Jacob Gulde JR Bishop Moore 5:16.22 -
21 Kenan Collignon JR Tavares 5:16.40 -
22 Austin Langford SO Eustis 5:18.00 -
23 Daniel Rocha SO Freedom (Orlando) 5:19.18 -
24 Noah Atwell FR Circle Christian 5:19.22 -
25 Alex Birle JR Trinity Prep 5:22.77 -
26 Cody Coyle SO Trinity Prep 5:23.35 -
27 Carter Jenson SO Hagerty 5:30.90 -
28 Matthew Aurelius SR Winter Springs 5:32.73 -
29 Alex Raton SR Orangewood Christian 5:34.37 -
30 Rylan Susla 8 Orangewood Christian 5:34.42 -
31 Will Corddry SO Trinity Prep 5:35.96 -
32 Nick McCrady SO Orangewood Christian 5:40.31 -
33 Jermaine Bailey JR Eustis 5:41.56 -
34 Bradley Davies SO Tavares 5:42.52 -
35 Adam Yche SO Dr. Phillips 6:00.60 -
  Martin White SO Geneva School DQ   
  Charles Sowers SR Umatilla DNS   
  Tanner Rosolino SR Father Lopez DNS   
  Ryan Self SR Hagerty DNS   
  Grey Gibson FR Geneva School DNS   
  Michael Gavin SR Lake Mary Prep DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Isaac Jacobs SR Lake Highland Prep 4:34.12 10
2 Jesus Clemente JR Lake Nona 4:37.56 8
3 Jai Phillips JR Lake Highland Prep 4:38.71 6
4 Adam Berriz SO Dr. Phillips 4:41.26 5
5 Luke Metcalf SR Bishop Moore 4:41.83 4
6 Marcus Lisman SO Bishop Moore 4:46.75 3
7 Robert Matschner FR Winter Springs 4:48.09 2
8 Kenneth Williams SR Lake Nona 4:48.45 1
9 Ty Kenoyer JR Lake Highland Prep 4:52.14 -
10 Jimmy Major JR Father Lopez 4:55.51 -
11 Alexander Aparicio SO Lake Nona 4:58.60 -
12 Damon Perez JR Dr. Phillips 5:04.93 -
15 Joshua Mckay FR Geneva School 5:10.69 -
18 Colin McDonnell SO Father Lopez 5:14.82 -
19 Steven Fang JR Winter Springs 5:15.81 -
28 Matthew Aurelius SR Winter Springs 5:32.73 -
35 Adam Yche SO Dr. Phillips 6:00.60 -
  Grey Gibson FR Geneva School DNS   
  Tanner Rosolino SR Father Lopez DNS   
  Charles Sowers SR Umatilla DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Nicholas O'Donnell JR Freedom (Orlando) 5:09.73 -
14 John Chitty SR Hagerty 5:10.18 -
16 Nicholas Lee SO Eustis 5:11.12 -
17 Miles Drennan FR Tavares 5:11.78 -
20 Jacob Gulde JR Bishop Moore 5:16.22 -
21 Kenan Collignon JR Tavares 5:16.40 -
22 Austin Langford SO Eustis 5:18.00 -
23 Daniel Rocha SO Freedom (Orlando) 5:19.18 -
24 Noah Atwell FR Circle Christian 5:19.22 -
25 Alex Birle JR Trinity Prep 5:22.77 -
26 Cody Coyle SO Trinity Prep 5:23.35 -
27 Carter Jenson SO Hagerty 5:30.90 -
29 Alex Raton SR Orangewood Christian 5:34.37 -
30 Rylan Susla 8 Orangewood Christian 5:34.42 -
31 Will Corddry SO Trinity Prep 5:35.96 -
32 Nick McCrady SO Orangewood Christian 5:40.31 -
33 Jermaine Bailey JR Eustis 5:41.56 -
34 Bradley Davies SO Tavares 5:42.52 -
  Martin White SO Geneva School DQ   
  Michael Gavin SR Lake Mary Prep DNS   
  Ryan Self SR Hagerty DNS