March 1, 2019
|
Bishop Moore - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aiden Arnold SO Lake Nona 2:05.41 10
2 Corbin Goodyear SR Bishop Moore 2:07.29 8
3 Joshua Walton JR Lake Highland Prep 2:07.94 6
4 Adam Berriz SO Dr. Phillips 2:08.69 5
5 Marcus Lisman SO Bishop Moore 2:11.56 4
6 Adam Yche SO Dr. Phillips 2:12.67 3
7 Manuel Ramos JR Lake Nona 2:12.71 2
8 Ephraim Drennan JR Tavares 2:13.84 1
9 Tae-Yang Shin JR Freedom (Orlando) 2:15.87 -
10 Devon Schimbeno JR Lake Highland Prep 2:16.63 -
11 Jackson Babington SO Tavares 2:17.01 -
12 Jack Sangmeister SO Lake Nona 2:17.45 -
13 Malachai Mercado JR Winter Springs 2:18.94 -
14 Martin White SO Geneva School 2:21.46 -
15 Nicholas Sweeney FR Bishop Moore 2:21.54 -
16 Jamel Bailey JR Eustis 2:21.81 -
17 Joshua Mckay FR Geneva School 2:23.47 -
18 Nick Shafer SO Geneva School 2:23.90 -
19 Noah Atwell FR Circle Christian 2:25.31 -
20 Jacob Fadool SR Lake Highland Prep 2:29.13 -
21 Ty Eklund FR Winter Springs 2:33.92 -
22 Jonah Foster JR Umatilla 2:42.83 -
23 Jacob Capps JR Circle Christian 2:46.45 -
24 Christian Diaz JR Umatilla 2:47.96 -
  Alex Galvez JR Winter Springs NT   
  Tyler Carroll JR Eustis NT   
  Jake Mayr SR Father Lopez NT   
  Jacquel Dean JR Dr. Phillips NT   
  Bennett O'Connor SO Trinity Prep NT   
  Liam McCracken FR Trinity Prep NT   
  Carson Drummond SO Trinity Prep NT   
  Brendan O'Quinn SO Father Lopez NT   
  Dalton Brown SR Tavares NT   
  Zac Davis SR Lake Mary Prep NT   
  Michael Gavin SR Lake Mary Prep NT   
  Dylan Bernal SO Freedom (Orlando) NT   
  Omar Ismael SR Freedom (Orlando) NT   
  Quentin Risbrook SR Lake Mary Prep NT   
  Matthew McCrady 8 Orangewood Christian NT   
  Andrew Hynes SO Circle Christian DNS   
  Jabray Griffin SR Orangewood Christian DNS   
  Ryan Self SR Hagerty DNS   
  Jacob Smith SO Hagerty DNS   
  Reagan Eastlick FR Hagerty DNS   
  Jermaine Bailey JR Eustis DNS   
  Alex Cruz SR Umatilla DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aiden Arnold SO Lake Nona 2:05.41 10
2 Corbin Goodyear SR Bishop Moore 2:07.29 8
3 Joshua Walton JR Lake Highland Prep 2:07.94 6
4 Adam Berriz SO Dr. Phillips 2:08.69 5
5 Marcus Lisman SO Bishop Moore 2:11.56 4
6 Adam Yche SO Dr. Phillips 2:12.67 3
7 Manuel Ramos JR Lake Nona 2:12.71 2
8 Ephraim Drennan JR Tavares 2:13.84 1
10 Devon Schimbeno JR Lake Highland Prep 2:16.63 -
11 Jackson Babington SO Tavares 2:17.01 -
12 Jack Sangmeister SO Lake Nona 2:17.45 -
20 Jacob Fadool SR Lake Highland Prep 2:29.13 -
  Jake Mayr SR Father Lopez NT   
  Brendan O'Quinn SO Father Lopez NT   
  Dalton Brown SR Tavares NT   
  Jacquel Dean JR Dr. Phillips NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Tae-Yang Shin JR Freedom (Orlando) 2:15.87 -
13 Malachai Mercado JR Winter Springs 2:18.94 -
14 Martin White SO Geneva School 2:21.46 -
17 Joshua Mckay FR Geneva School 2:23.47 -
18 Nick Shafer SO Geneva School 2:23.90 -
19 Noah Atwell FR Circle Christian 2:25.31 -
22 Jonah Foster JR Umatilla 2:42.83 -
23 Jacob Capps JR Circle Christian 2:46.45 -
24 Christian Diaz JR Umatilla 2:47.96 -
  Alex Cruz SR Umatilla DNS   
  Jermaine Bailey JR Eustis DNS   
  Reagan Eastlick FR Hagerty DNS   
  Jacob Smith SO Hagerty DNS   
  Ryan Self SR Hagerty DNS   
  Jabray Griffin SR Orangewood Christian DNS   
  Andrew Hynes SO Circle Christian DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Nicholas Sweeney FR Bishop Moore 2:21.54 -
16 Jamel Bailey JR Eustis 2:21.81 -
21 Ty Eklund FR Winter Springs 2:33.92 -
  Tyler Carroll JR Eustis NT   
  Zac Davis SR Lake Mary Prep NT   
  Michael Gavin SR Lake Mary Prep NT   
  Quentin Risbrook SR Lake Mary Prep NT   
  Omar Ismael SR Freedom (Orlando) NT   
  Dylan Bernal SO Freedom (Orlando) NT   
  Alex Galvez JR Winter Springs NT   
  Carson Drummond SO Trinity Prep NT   
  Liam McCracken FR Trinity Prep NT   
  Bennett O'Connor SO Trinity Prep NT   
  Matthew McCrady 8 Orangewood Christian NT