February 18, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL

Men's 1,600m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Andy Martinez SR Viera 4:38.96 10
2 Michael May SR Wekiva 4:39.33 8
3 Dominick Scartz SR Winter Park 4:44.49 6
4 Stephenson Fleuriot SR Palm Beach Gardens 4:51.68 5
5 Alexander Croy SR South Lake 4:54.21 4
6 Jose Rivas SR South Lake 4:54.37 3
7 Nicolas Afanador JR University (Orlando) 4:54.98 2
8 Matthew Bergschneider SR Wekiva 4:56.63 1
9 Michael Shenbaum JR Viera 4:58.87 -
10 Joseph Royston JR Lyman 4:59.68 -
11 Artise Lewis SR West Orange 5:00.01 -
12 Rodrigo Estrada SR Colonial 5:00.23 -
13 Jack Henyecz JR Lake Howell 5:01.05 -
14 Jimmy Major JR Father Lopez 5:01.83 -
15 Kyle Diamond SR Titusville 5:03.17 -
16 Jackson Noegel SR West Orange 5:05.02 -
17 Carlos Carruego SR Colonial 5:05.24 -
18 Coby Karl JR Viera 5:09.06 -
19 Shmael Jacques SR Olympia 5:09.53 -
20 Cooper Krug SO South Lake 5:10.51 -
21 Justin Mahant SR Winter Park 5:11.06 -
22 Jamal Slaven JR Olympia 5:14.82 -
23 Kaesen Foltyn JR Titusville 5:15.46 -
24 Leron Sheppard SO Olympia 5:19.48 -
25 Levi Passman SO University (Orlando) 5:20.53 -
26 Cole Watkins FR Palm Beach Central 5:20.75 -
27 Deshawn Primes SR Jones 5:22.06 -
28 Everett Simpson FR First Academy (Orlando) 5:24.94 -
29 Brandon Gonzalez SR Lake Mary 5:25.06 -
30 Caleb Phillips SO Titusville 5:28.13 -
31 Elijah Pacheco SR Edgewater 5:31.96 -
32 Maxwell Tucker SR Lyman 5:33.45 -
33 Anthony Camacho JR Ocoee 5:36.90 -
34 Antonio Sarabia JR St. Francis 5:38.99 -
35 Gianfranco Tommaso JR University (OC) 5:39.37 -
36 Omari Carter JR Wekiva 5:45.91 -
37 Khan Ozen SR Lake Mary 5:53.25 -
38 Jose Flores FR University (Orlando) 5:54.05 -
39 Lucas Conaty FR St. Francis 6:06.17 -
40 Allen Cox JR First Academy (Orlando) 6:13.63 -
41 Cameron Rideout JR East River 6:15.29 -
42 Angel Gonzalez SR Colonial 6:34.15 -
43 Samual Kindred FR Ocoee 6:38.42 -
  James Sellers SR Lyman DNS   
  Evan Garner SO Palm Beach Central DNS   
  Luke Kennedy FR Palm Beach Central DNS   
  Angel Giraldo SR Lake Howell DNS   
  Jalen Jackson FR Ocoee DNS   
  Carter Hanson JR St. Francis DNS   
  Connor Callahan SR Winter Park DNS   
Men's 1,600m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Andy Martinez SR Viera 4:38.96 10
2 Michael May SR Wekiva 4:39.33 8
3 Dominick Scartz SR Winter Park 4:44.49 6
4 Stephenson Fleuriot SR Palm Beach Gardens 4:51.68 5
5 Alexander Croy SR South Lake 4:54.21 4
6 Jose Rivas SR South Lake 4:54.37 3
7 Nicolas Afanador JR University (Orlando) 4:54.98 2
9 Michael Shenbaum JR Viera 4:58.87 -
10 Joseph Royston JR Lyman 4:59.68 -
11 Artise Lewis SR West Orange 5:00.01 -
12 Rodrigo Estrada SR Colonial 5:00.23 -
13 Jack Henyecz JR Lake Howell 5:01.05 -
14 Jimmy Major JR Father Lopez 5:01.83 -
15 Kyle Diamond SR Titusville 5:03.17 -
16 Jackson Noegel SR West Orange 5:05.02 -
17 Carlos Carruego SR Colonial 5:05.24 -
18 Coby Karl JR Viera 5:09.06 -
21 Justin Mahant SR Winter Park 5:11.06 -
23 Kaesen Foltyn JR Titusville 5:15.46 -
31 Elijah Pacheco SR Edgewater 5:31.96 -
32 Maxwell Tucker SR Lyman 5:33.45 -
  Connor Callahan SR Winter Park DNS   
  James Sellers SR Lyman DNS   
  Carter Hanson JR St. Francis DNS   
  Evan Garner SO Palm Beach Central DNS   
Men's 1,600m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Matthew Bergschneider SR Wekiva 4:56.63 1
19 Shmael Jacques SR Olympia 5:09.53 -
20 Cooper Krug SO South Lake 5:10.51 -
22 Jamal Slaven JR Olympia 5:14.82 -
24 Leron Sheppard SO Olympia 5:19.48 -
25 Levi Passman SO University (Orlando) 5:20.53 -
26 Cole Watkins FR Palm Beach Central 5:20.75 -
27 Deshawn Primes SR Jones 5:22.06 -
28 Everett Simpson FR First Academy (Orlando) 5:24.94 -
29 Brandon Gonzalez SR Lake Mary 5:25.06 -
30 Caleb Phillips SO Titusville 5:28.13 -
33 Anthony Camacho JR Ocoee 5:36.90 -
34 Antonio Sarabia JR St. Francis 5:38.99 -
35 Gianfranco Tommaso JR University (OC) 5:39.37 -
36 Omari Carter JR Wekiva 5:45.91 -
37 Khan Ozen SR Lake Mary 5:53.25 -
38 Jose Flores FR University (Orlando) 5:54.05 -
39 Lucas Conaty FR St. Francis 6:06.17 -
40 Allen Cox JR First Academy (Orlando) 6:13.63 -
41 Cameron Rideout JR East River 6:15.29 -
42 Angel Gonzalez SR Colonial 6:34.15 -
43 Samual Kindred FR Ocoee 6:38.42 -
  Jalen Jackson FR Ocoee DNS   
  Angel Giraldo SR Lake Howell DNS   
  Luke Kennedy FR Palm Beach Central DNS