February 16, 2019
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elie Timing

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Trayvon Williams SR Palatka 49.16 48.67 10
2 LAQUAVIAN NEVINS SR North Marion 50.26 1:02.83 8
3 Terrance McMillon SR Spruce Creek 51.05 56.67 6
4 Noel Andino SO Colonial 51.74 42.95 5
5 Kevar Williams FR DeLand 51.91 1:02.82 4
6 Sage Keys SR Buchholz 52.17 50.61 3
7 Mohammad Khan SR Windermere Prep 52.70 1:00.61 2
8 Micaiah Hughes JR Lake Mary 52.78 1:01.23 1
9 Aaron Belboda SR University (OC) 53.14 1:09.09 -
10 Chase Latouche JR Colonial 53.41 51.28 -
11 Rosario Noto FR Windermere 53.81 43.05 -
12 Sage Limon FR Windermere 53.93 1:03.10 -
13 Gregory Richards SR Buchholz 53.99 1:05.33 -
14 Javarious Johnson SR Dr. Phillips 54.08 57.87 -
15 Omari J Smith FR Mount Dora Christian 54.13 1:00.09 -
16 Dalton Kiella JR Hardee 54.15 1:02.28 -
17 Joshua Kennedy SO Liberty 54.32 58.67 -
18 Dannie Motley SO Bartow 54.43 49.54 -
19 Joshua Stephens SO Seminole (Sanford) 54.48 1:03.20 -
20 Shakur Alexander SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 54.61 1:02.26 -
21 Michael Poole JR Windermere 55.06 1:03.87 -
22 Nerlensky Sanon SR Hardee 55.21 43.07 -
23 Adolfo Castro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 55.35 55.91 -
24 Amon McKinney-Turner SR Seminole (Sanford) 55.76 1:05.24 -
25 Philip Crooms JR Lake Mary 55.80 50.22 -
26 Shawn Smith SR Palatka 55.85 39.66 -
27 Adams Hernandez JR Cypress Creek 55.91 1:12.69 -
28 Marvin Holifield SR Lake Mary Prep 55.94 42.52 -
29 Deandre Daniels JR Buchholz 56.01 57.69 -
30 Steven Marrero FR Lake Nona 56.08 1:09.54 -
31 Joanes Fortilien FR Dr. Phillips 56.18 55.06 -
32 Anthony Sharper SR Spruce Creek 56.27 42.21 -
33 Brandon Beckett SO North Marion 56.31 58.00 -
34 Nathan Lewis JR Buchholz 56.70 53.30 -
35 Christopher Fetters JR Windermere Prep 56.84 1:12.76 -
36 Quinton McGirth SR Forest 56.93 44.41 -
37 Anthony Heard SR Spruce Creek 56.94 1:06.05 -
38 Yousef Garip SR Lake Nona 57.06 53.64 -
39 Larry Rosado JR Colonial 57.12 53.70 -
40 Hayden Newman FR Palatka 57.56 1:08.50 -
41 Lee Hodge SO South Lake 57.66 1:14.39 -
42 Jacarrio Williams FR Oak Ridge 57.84 1:08.83 -
43 Sean Rodriguez SR South Lake 58.02 55.12 -
44 Dylan Hamby JR Lake Nona 58.03 1:00.94 -
45 Jacquel Dean JR Dr. Phillips 58.34 57.76 -
46 Jalen Coutain FR Oak Ridge 58.47 57.30 -
47 Daviion Mitchell SR Liberty 58.66 48.69 -
48 Parker Tallis JR Foundation Academy 58.84 1:15.91 -
49 Torieon Rutledge FR North Marion 58.95 46.57 -
50 Bentaveyon Knox JR DeLand 59.00 51.33 -
51 Zechariah Ware SR Edgewater 59.01 1:09.64 -
52 Zachary Breitenfield SR South Lake 59.45 51.13 -
53 Micah Johnson JR Palatka 59.69 45.37 -
54 Brett Baker SO University (OC) 59.71 51.35 -
55 Nicholas Kernan SR Forest 59.78 1:00.98 -
56 Elijah Harris JR Belleview 59.86 1:11.24 -
57 Davy Bancey FR Dr. Phillips 1:00.34 1:17.84 -
58 Reggie Virgil FR Mount Dora Christian 1:00.41 54.37 -
59 Tyler Gomer SO Bartow 1:00.77 1:15.97 -
60 Jackson Schwartz FR Lake Mary 1:00.80 48.04 -
61 Luis Cruzado FR Belleview 1:00.91 1:06.40 -
62 Victor Goyita JR Lake Nona 1:00.94 1:07.04 -
63 Alex Vihlen FR Lake Mary Prep 1:01.22 46.53 -
64 Daute Cockrell FR Mount Dora Christian 1:01.41 55.89 -
65 Dorian Cortez SO DeLand 1:01.43 1:05.12 -
66 Felipe Marques Fernandes SO Windermere Prep 1:01.44 46.08 -
67 Sebastian Tirado SO University (OC) 1:01.55 49.86 -
68 Byron Paige SR Colonial 1:01.59 53.59 -
69 Rohan Urquhart SR Cypress Creek 1:01.63 1:19.51 -
70 Gregory Vital FR Liberty 1:01.80 53.15 -
71 Cullen van der Riet JR Foundation Academy 1:02.08 58.98 -
72 Mekhi Jn-Baptiste SO Liberty 1:02.28 1:02.91 -
73 Emmanual White JR Villages 1:02.29 45.48 -
74 Juan Espino FR Forest 1:02.87 45.90 -
75 Ty Johnson SO Holy Trinity 1:03.93 1:20.56 -
76 Anthony Faria FR Belleview 1:04.65 1:23.40 -
77 Andrew Donaldson FR Hardee 1:04.93 1:09.48 -
78 Shary Jefferson JR Edgewater 1:04.94 57.80 -
79 Amari Black SO Lake Mary 1:05.02 1:21.93 -
80 Zach Long SO Foundation Academy 1:06.12 1:08.77 -
81 Landon Atkinson FR Villages 1:09.05 51.79 -
82 Tommi Hill SO Edgewater 1:14.33 59.47 -
  Adrian Concepcion FR Tohopekaliga (Kissimmeee) DQ DQ   
  Josh Gillis SO Master's Academy (Oviedo) DQ DQ   
  Justin Kernan SO Forest DQ DQ   
  Zaion Tollie SO Bartow DQ DQ   
  Jeremiah Odie SO Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS DNS   
  Jovani Alvelo-Davidiuk SO Windermere DNS DNS   
  Jackie Song FR Windermere Prep DNS DNS   
  Reginald Willis Senior West Port DNS DNS   
  Calvino Crichton SO University (OC) DNS DNS   
  Matthew Meredith SR Cypress Creek DNS DNS   
  Cameron Garrett JR Mount Dora Christian DNS DNS   
  Brandon Lawrence SR Holy Trinity DNS DNS   
  Honoree Pound JR Holy Trinity DNS DNS   
  Lucas Pontes-Reis SR Lake Mary Prep DNS DNS   
  Lionel Matos SR Lake Mary Prep DNS DNS   
  Jonathan Young SO Edgewater DNS DNS   
  Oscar Perez-De La Torre SO South Lake DNS DNS   
  Ray Deoki FR Seminole (Sanford) DNS DNS   
  Christian Sanders FR Seminole (Sanford) DNS DNS   
  Isaiah Andrews SO Oak Ridge DNS DNS   
  Misael Arana SO Hardee DNS DNS   
  Zaire Lindsey JR DeLand DNS DNS   
  Santiago Bonilla SO Belleview DNS DNS   
  Timothy Graydon FR Bartow DNS DNS   
  Patrick Williams FR Spruce Creek DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Trayvon Williams SR Palatka 1:00.47 49.16 10
2 LAQUAVIAN NEVINS SR North Marion 53.28 50.26 8
4 Noel Andino SO Colonial 1:02.09 51.74 5
6 Sage Keys SR Buchholz 1:02.61 52.17 3
7 Mohammad Khan SR Windermere Prep 41.11 52.70 2
10 Chase Latouche JR Colonial 1:02.49 53.41 -
11 Rosario Noto FR Windermere 39.29 53.81 -
  Jovani Alvelo-Davidiuk SO Windermere DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
3 Terrance McMillon SR Spruce Creek 42.38 51.05 6
5 Kevar Williams FR DeLand 48.80 51.91 4
8 Micaiah Hughes JR Lake Mary 1:01.76 52.78 1
12 Sage Limon FR Windermere 39.91 53.93 -
55 Nicholas Kernan SR Forest 1:02.77 59.78 -
  Josh Gillis SO Master's Academy (Oviedo) DQ DQ   
  Reginald Willis Senior West Port DNS DNS   
  Honoree Pound JR Holy Trinity DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 Gregory Richards SR Buchholz 53.99 1:09.65 -
16 Dalton Kiella JR Hardee 54.15 50.36 -
21 Michael Poole JR Windermere 55.06 56.17 -
23 Adolfo Castro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 55.35 47.61 -
35 Christopher Fetters JR Windermere Prep 56.84 57.98 -
  Justin Kernan SO Forest DQ DQ   
  Jeremiah Odie SO Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS DNS   
  Zaire Lindsey JR DeLand DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Aaron Belboda SR University (OC) 53.14 -
14 Javarious Johnson SR Dr. Phillips 54.08 -
15 Omari J Smith FR Mount Dora Christian 54.13 -
19 Joshua Stephens SO Seminole (Sanford) 54.48 -
20 Shakur Alexander SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 54.61 -
24 Amon McKinney-Turner SR Seminole (Sanford) 55.76 -
36 Quinton McGirth SR Forest 56.93 -
  Matthew Meredith SR Cypress Creek DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Joshua Kennedy SO Liberty 58.67 47.81 54.32 39.11 1:03.56 1:01.93 1:00.84 -
37 Anthony Heard SR Spruce Creek 1:03.78 45.56 56.94 59.22 1:00.93 1:07.76 1:02.64 -
52 Zachary Breitenfield SR South Lake 42.81 50.54 59.45 1:14.91 1:10.75 1:14.32 50.54 -
68 Byron Paige SR Colonial 54.82 1:00.98 1:01.59 1:00.36 46.20 57.90 1:00.36 -
82 Tommi Hill SO Edgewater 1:29.94 1:26.23 1:14.33 1:26.23 1:14.33 1:06.90 55.75 -
  Calvino Crichton SO University (OC) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brandon Lawrence SR Holy Trinity DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lionel Matos SR Lake Mary Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
38 Yousef Garip SR Lake Nona 57.06 -
39 Larry Rosado JR Colonial 57.12 -
50 Bentaveyon Knox JR DeLand 59.00 -
74 Juan Espino FR Forest 1:02.87 -
75 Ty Johnson SO Holy Trinity 1:03.93 -
78 Shary Jefferson JR Edgewater 1:04.94 -
  Cameron Garrett JR Mount Dora Christian DNS   
  Misael Arana SO Hardee DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
30 Steven Marrero FR Lake Nona 1:03.94 56.08 1:05.06 -
33 Brandon Beckett SO North Marion 1:07.01 56.31 58.57 -
51 Zechariah Ware SR Edgewater 1:02.55 59.01 46.62 -
54 Brett Baker SO University (OC) 57.33 59.71 42.40 -
56 Elijah Harris JR Belleview 41.91 59.86 1:08.84 -
61 Luis Cruzado FR Belleview 1:00.91 1:00.91 1:16.14 -
  Adrian Concepcion FR Tohopekaliga (Kissimmeee) DQ DQ DQ   
  Jonathan Young SO Edgewater DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
32 Anthony Sharper SR Spruce Creek 42.21 46.15 56.27 -
41 Lee Hodge SO South Lake 55.93 49.59 57.66 -
44 Dylan Hamby JR Lake Nona 1:13.12 55.13 58.03 -
49 Torieon Rutledge FR North Marion 58.36 44.81 58.95 -
62 Victor Goyita JR Lake Nona 1:06.43 48.76 1:00.94 -
66 Felipe Marques Fernandes SO Windermere Prep 48.54 48.54 1:01.44 -
67 Sebastian Tirado SO University (OC) 1:08.32 47.40 1:01.55 -
  Santiago Bonilla SO Belleview DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
65 Dorian Cortez SO DeLand 1:05.73 53.45 51.61 1:01.43 -
73 Emmanual White JR Villages 1:07.28 1:09.77 1:18.49 1:02.29 -
76 Anthony Faria FR Belleview 48.49 1:22.76 1:01.42 1:04.65 -
80 Zach Long SO Foundation Academy 1:11.41 1:11.41 47.61 1:06.12 -
  Jackie Song FR Windermere Prep DNS DNS DNS DNS   
  Ray Deoki FR Seminole (Sanford) DNS DNS DNS DNS   
  Christian Sanders FR Seminole (Sanford) DNS DNS DNS DNS   
  Patrick Williams FR Spruce Creek DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
28 Marvin Holifield SR Lake Mary Prep 1:07.69 52.59 55.94 1:10.49 44.76 54.27 -
47 Daviion Mitchell SR Liberty 1:11.57 52.21 58.66 48.11 1:15.68 1:16.26 -
48 Parker Tallis JR Foundation Academy 1:03.55 1:10.61 58.84 48.25 46.49 1:12.38 -
58 Reggie Virgil FR Mount Dora Christian 1:01.62 43.50 1:00.41 1:05.25 1:03.43 1:13.70 -
60 Jackson Schwartz FR Lake Mary 46.21 1:06.28 1:00.80 46.21 1:06.88 1:16.00 -
64 Daute Cockrell FR Mount Dora Christian 1:03.26 42.99 1:01.41 55.89 1:18.61 1:05.10 -
81 Landon Atkinson FR Villages 53.17 1:22.86 1:09.05 1:27.70 53.86 59.39 -
  Isaiah Andrews SO Oak Ridge DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
27 Adams Hernandez JR Cypress Creek 40.26 55.91 1:09.33 1:01.51 49.20 -
29 Deandre Daniels JR Buchholz 1:00.49 56.01 59.37 1:10.02 1:07.22 -
34 Nathan Lewis JR Buchholz 57.84 56.70 51.03 58.41 1:12.01 -
43 Sean Rodriguez SR South Lake 1:06.15 58.02 1:07.31 51.06 55.70 -
63 Alex Vihlen FR Lake Mary Prep 52.65 1:01.22 58.16 56.33 1:14.69 -
77 Andrew Donaldson FR Hardee 47.40 1:04.93 59.74 1:11.43 1:09.48 -
  Lucas Pontes-Reis SR Lake Mary Prep DNS DNS DNS DNS DNS   
  Timothy Graydon FR Bartow DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
18 Dannie Motley SO Bartow 53.89 54.43 -
40 Hayden Newman FR Palatka 1:02.17 57.56 -
45 Jacquel Dean JR Dr. Phillips 47.26 58.34 -
53 Micah Johnson JR Palatka 1:04.47 59.69 -
59 Tyler Gomer SO Bartow 1:14.14 1:00.77 -
69 Rohan Urquhart SR Cypress Creek 1:09.03 1:01.63 -
71 Cullen van der Riet JR Foundation Academy 50.91 1:02.08 -
  Oscar Perez-De La Torre SO South Lake DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Nerlensky Sanon SR Hardee 1:10.67 55.21 48.04 43.62 40.86 49.14 1:00.74 -
26 Shawn Smith SR Palatka 48.04 55.85 44.68 52.50 1:12.61 47.48 41.33 -
31 Joanes Fortilien FR Dr. Phillips 58.43 56.18 41.02 53.37 1:02.93 1:05.73 42.14 -
42 Jacarrio Williams FR Oak Ridge 1:08.26 57.84 55.53 57.84 1:11.73 1:09.41 1:10.57 -
46 Jalen Coutain FR Oak Ridge 57.89 58.47 55.55 46.78 41.52 1:07.83 43.86 -
57 Davy Bancey FR Dr. Phillips 1:02.15 1:00.34 1:03.36 56.72 51.29 51.29 1:04.57 -
72 Mekhi Jn-Baptiste SO Liberty 1:02.28 1:02.28 59.17 1:14.12 46.71 1:00.42 54.19 -
79 Amari Black SO Lake Mary 53.32 1:05.02 46.17 46.17 1:22.58 47.47 1:12.83 -
Boys' 400 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
25 Philip Crooms JR Lake Mary 55.80 55.80 56.36 1:01.94 1:06.41 39.62 1:05.85 -
70 Gregory Vital FR Liberty 56.24 1:01.80 57.48 1:14.16 1:19.11 50.68 51.92 -
  Zaion Tollie SO Bartow DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ