February 16, 2019
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elie Timing

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC WIND
1 Trayvon Williams SR Palatka 27.88 24.15 25.03 21.95 10 2.6
2 Jarvis Barber SR North Marion 22.03 15.58 16.91 22.25 8 2.6
3 Weston Baptiste SO Montverde Academy 26.15 18.94 27.05 22.54 6 1.8
4 Christian Thomas SR DeLand 18.53 17.17 25.53 22.59 5 1.5
5 Kevar Williams FR DeLand 20.63 28.34 20.63 22.67 4 1.2
6 Terrance McMillon SR Spruce Creek 19.22 21.28 17.39 22.88 3 1.2
7 LAQUAVIAN NEVINS SR North Marion 22.46 22.91 29.33 22.91 2 1.5
8 Michael Williams SR Buchholz 21.91 20.99 25.14 23.06 1 2.6
9 Jacquez Jones JR Dr. Phillips 22.83 24.68 27.91 23.06 - 3.3
10 Mekhi Burris SR Lake Nona 29.75 24.91 18.68 23.06 - 1.2
11 Junior Anderson JR Master's Academy (Oviedo) 26.35 27.27 22.88 23.11 - 1.6
12 Sayeed Decosta SR Colonial 18.05 21.05 17.35 23.13 - 3.3
13 Tyler Cashe SO Lake Mary Prep 24.76 20.14 24.53 23.14 - 1.5
14 Andrew Campos SR Dr. Phillips 21.76 17.14 28.02 23.15 - 2.6
15 Sage Keys SR Buchholz 24.40 27.65 21.84 23.23 - 3.3
16 Christopher Pilarczyk SR Forest 17.44 20.93 17.67 23.25 - 3.3
17 Omari J Smith FR Mount Dora Christian 22.18 24.28 22.88 23.34 - 1.8
18 Austin Hatcher SR Windermere 25.73 25.27 29.48 23.39 - 2.6
19 Corey Williams SO Lake Nona 17.58 19.46 17.82 23.44 - 1.6
20 Philip Crooms JR Lake Mary 18.18 19.13 27.39 23.61 - 1.2
21 T.J. Hines SR Buchholz 21.28 23.41 24.12 23.64 - 1.2
22 Tyler Bailey SR Windermere 19.90 21.33 24.88 23.69 - 2.6
23 Gregory Richards SR Buchholz 18.51 21.11 25.38 23.72 - 2.4
24 Tramari Smith SO Cypress Creek 23.96 30.13 24.91 23.72 - 1.7
25 Christian Hale SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 29.48 16.64 24.49 23.77 - 1.4
26 Deeshari Keith SR Spruce Creek 23.18 30.34 25.57 23.89 - 1.4
27 Codi McNeal JR South Lake 19.93 29.30 21.61 24.01 - 2.8
28 Daniel McKinley FR Lake Nona 18.75 21.87 18.03 24.03 - 1.4
29 Justin Colebrooke JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 30.05 29.57 24.04 24.04 - 1.8
30 Sage Limon FR Windermere 29.09 28.37 18.51 24.04 - 1.5
31 Timon Naules SR Liberty 23.10 29.84 18.53 24.06 - 3.3
32 Zarryont Smith SR Liberty 24.80 24.80 27.44 24.07 - 0.7
33 Torieon Rutledge FR North Marion 25.94 23.52 17.21 24.24 - 1.6
34 Joshua Stephens SO Seminole (Sanford) 16.98 20.86 27.65 24.25 - 1.6
35 Trimaine Patterson SO Bartow 28.64 18.93 18.21 24.27 - 1.7
36 Dylan Collins FR Holy Trinity 17.76 29.19 27.24 24.32 - 3.3
37 Kintre' Dennis SR Seminole (Sanford) 17.10 22.47 23.94 24.42 - 1.6
38 DJ Boykin SO South Lake 19.34 17.63 18.36 24.48 - 2.8
39 DaZarrion Tollie SO Bartow 29.44 19.14 21.84 24.53 - 1.7
40 Carlos Estronza SO Holy Trinity 21.11 27.49 22.34 24.54 - 2.4
41 Elijah Stefanici SR Liberty 21.85 31.92 17.43 24.55 - 1.6
42 TySheem Denton SO North Marion 25.79 19.41 31.93 24.56 - 2.4
43 Marvin Holifield SR Lake Mary Prep 21.86 23.83 26.04 24.56 - 1.8
44 Anthony Sharper SR Spruce Creek 27.82 18.96 30.29 24.62 - 2.7
45 Hezekiah Austin FR Hardee 21.19 26.12 21.19 24.64 - 2.4
46 Jacarrio Williams FR Oak Ridge 27.69 23.98 23.49 24.72 - 0.7
47 Joshua Jimenez-Abreu FR Cypress Creek 27.79 31.51 26.05 24.81 - 0.7
48 Rayshaad Alomar SO Oak Ridge 24.84 29.36 29.86 25.09 - 0.7
49 Jalen Coutain FR Oak Ridge 28.37 27.36 26.36 25.10 - 1.3
50 Zachary Walker SO Oak Ridge 24.10 29.12 21.59 25.10 - 0.7
51 Quinton McGirth SR Forest 20.09 30.89 19.34 25.11 - 2.4
52 Ivan Pavlov SR University (OC) 22.61 30.40 32.66 25.12 - 1.8
53 Christian Mercado SO Windermere 25.89 31.67 23.63 25.13 - 1.8
54 Gabe Alexander JR Mount Dora Christian 20.64 18.88 22.15 25.17 - 1.6
55 Lincoln Baptist 8 Montverde Academy 27.72 25.96 22.43 25.20 - 2.8
56 Conrad Prisby JR Villages 24.72 31.53 18.92 25.22 - 1.4
57 Javier Hernandez FR Cypress Creek 21.46 26.25 32.82 25.24 - 2.8
58 Evan Simpson SR Master's Academy (Oviedo) 19.04 25.13 20.31 25.38 - 2.8
59 Stephen Sparrow FR Colonial 24.16 29.50 22.38 25.43 - 1.8
60 Lamarkces Bassett SR Forest 29.58 32.39 29.58 25.50 - 1.8
61 Tyler Gomer SO Bartow 24.53 29.13 31.43 25.55 - 2.7
62 Sam Smith FR Palatka 25.84 20.98 30.19 25.58 - 1.8
63 Levenson Danger SR Hardee 30.19 32.49 19.44 25.58 - 3.3
64 Alex Vihlen FR Lake Mary Prep 27.78 22.12 20.84 25.72 - 2.7
65 Wyatt Watson FR South Lake 27.12 23.24 30.73 25.82 - 1.6
66 robert Whipple SO West Port 19.38 23.00 29.72 25.84 - 1.6
67 Reneiro Irizarry JR Colonial 23.78 30.24 29.98 25.84 - 1.4
68 Nicholas Kernan SR Forest 27.93 20.43 29.23 25.86 - 1.8
69 Marc Pierre SO Hardee 32.60 30.00 30.26 26.08 - 1.3
70 Ricardo Rodriguez FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 27.80 18.36 26.22 26.22 - 1.4
71 Cody Moen SR Master's Academy (Oviedo) 26.31 20.26 23.95 26.31 - 0.7
72 Jonathan Castin JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 31.54 19.61 24.12 26.50 - 1.8
73 Jaden Andral-Colon SO Foundation Academy 29.99 20.71 24.95 26.54 - 1.6
74 Riley Langworthy SO University (OC) 26.02 18.78 24.41 26.82 - 1.7
75 Anderson Park SR Villages 27.12 27.12 22.83 26.85 - 1.8
76 Cullen van der Riet JR Foundation Academy 26.75 24.02 21.84 27.29 - 1.3
77 Arnucawn Kanya SR University (OC) 20.87 19.48 21.70 27.82 - 2.8
78 Alex Rixie FR Villages 33.19 35.44 31.78 28.12 - 2.7
79 Jose Estrada SO Belleview 27.89 33.58 22.20 28.45 - 2.7
80 Zach Long SO Foundation Academy 30.62 34.66 21.66 28.88 - 1.7
81 Christopher Tineo JR Belleview 31.77 26.57 30.04 28.88 - 2.7
  Jackson Grinnell SR Windermere Prep DNF DNF DNF DNF    -
  Matt Lennon JR Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS    -
  Mathews Peres SR Windermere Prep DNS DNS DNS DNS    -
  Jayden Williams FR Windermere Prep DNS DNS DNS DNS    -
  Kenzo Shang JR Windermere Prep DNS DNS DNS DNS    -
  Nathan Hamer SR West Port DNS DNS DNS DNS    -
  Ordonte Miller SO West Port DNS DNS DNS DNS    -
  Reginald Willis Senior West Port DNS DNS DNS DNS    -
  Robert Gonsalves SR University (OC) DNS DNS DNS DNS    -
  Caleb Mcglocking JR Cypress Creek DNS DNS DNS DNS    -
  Reggie Virgil FR Mount Dora Christian DNS DNS DNS DNS    -
  Tyler Allen JR Mount Dora Christian DNS DNS DNS DNS    -
  Honoree Pound JR Holy Trinity DNS DNS DNS DNS    -
  Maurice Morten SR Liberty DNS DNS DNS DNS    -
  Lionel Matos SR Lake Mary Prep DNS DNS DNS DNS    -
  Weston Wall FR Foundation Academy DNS DNS DNS DNS    -
  Jonathan Martinez FR Villages DNS DNS DNS DNS    -
  Keshan Swain SO Edgewater DNS DNS DNS DNS    -
  Robert Harvey SR Edgewater DNS DNS DNS DNS    -
  Christian Leary SO Edgewater DNS DNS DNS DNS    -
  Kyan Graham JR Edgewater DNS DNS DNS DNS    -
  Elijah Nafield SR South Lake DNS DNS DNS DNS    -
  Jaylyn Mcghee JR Seminole (Sanford) DNS DNS DNS DNS    -
  Jaylan Sessions SR Palatka DNS DNS DNS DNS    -
  Keshawn Russell SR Palatka DNS DNS DNS DNS    -
  Dylan Gonzalez JR Lake Mary DNS DNS DNS DNS    -
  Bernard Fleuristal SR Lake Mary DNS DNS DNS DNS    -
  Graylon Ross JR Lake Mary DNS DNS DNS DNS    -
  Emmanuel Pierre FR Dr. Phillips DNS DNS DNS DNS    -
  Nivon Holland JR Dr. Phillips DNS DNS DNS DNS    -
  Avantae Williams JR DeLand DNS DNS DNS DNS    -
  Andrew Mayes SO DeLand DNS DNS DNS DNS    -
  Anthony Flores FR Belleview DNS DNS DNS DNS    -
  Jonathan McFarlane SR Belleview DNS DNS DNS DNS    -
  Jaivonn Randolph SO Bartow DNS DNS DNS DNS    -
  Desmond Ford-Green JR Spruce Creek DNS DNS DNS DNS    -
Boys' 200 Meters Section 1
W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Trayvon Williams SR Palatka 17.78 21.95 21.95 28.10 10
2 Jarvis Barber SR North Marion 16.91 17.58 22.25 16.25 8
8 Michael Williams SR Buchholz 26.06 23.06 23.06 23.76 1
14 Andrew Campos SR Dr. Phillips 20.14 16.67 23.15 28.48 -
18 Austin Hatcher SR Windermere 30.41 23.16 23.39 28.77 -
22 Tyler Bailey SR Windermere 24.40 28.91 23.69 17.77 -
  Kyan Graham JR Edgewater DNS DNS DNS DNS   
  Bernard Fleuristal SR Lake Mary DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Christian Thomas SR DeLand 20.34 22.59 18.30 21.69 16.72 17.40 5
7 LAQUAVIAN NEVINS SR North Marion 24.98 22.91 22.23 24.29 17.42 22.91 2
13 Tyler Cashe SO Lake Mary Prep 21.99 23.14 24.76 20.60 22.91 19.44 -
30 Sage Limon FR Windermere 31.02 24.04 19.24 21.16 29.09 31.02 -
  Mathews Peres SR Windermere Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Honoree Pound JR Holy Trinity DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jaylan Sessions SR Palatka DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Avantae Williams JR DeLand DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: 3.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Jacquez Jones JR Dr. Phillips 23.06 28.37 28.60 24.22 17.30 25.60 -
12 Sayeed Decosta SR Colonial 23.13 26.37 25.22 28.22 20.82 20.59 -
15 Sage Keys SR Buchholz 23.23 24.40 28.34 25.56 17.66 16.73 -
16 Christopher Pilarczyk SR Forest 23.25 29.76 16.28 22.32 19.53 17.91 -
31 Timon Naules SR Liberty 24.06 23.58 18.77 19.01 19.25 19.97 -
36 Dylan Collins FR Holy Trinity 24.32 17.27 30.40 26.51 30.16 29.92 -
63 Levenson Danger SR Hardee 25.58 26.86 30.19 31.21 19.19 18.17 -
  Nivon Holland JR Dr. Phillips DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Weston Baptiste SO Montverde Academy 22.54 6
17 Omari J Smith FR Mount Dora Christian 23.34 -
53 Christian Mercado SO Windermere 25.13 -
59 Stephen Sparrow FR Colonial 25.43 -
60 Lamarkces Bassett SR Forest 25.50 -
68 Nicholas Kernan SR Forest 25.86 -
  Christian Leary SO Edgewater DNS   
  Dylan Gonzalez JR Lake Mary DNS   
Boys' 200 Meters Section 5
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Kevar Williams FR DeLand 22.67 20.86 26.07 23.35 21.31 15.87 27.66 4
6 Terrance McMillon SR Spruce Creek 22.88 24.49 29.06 28.15 23.34 26.09 23.11 3
10 Mekhi Burris SR Lake Nona 23.06 25.14 29.29 29.75 21.45 21.91 24.45 -
20 Philip Crooms JR Lake Mary 23.61 17.48 16.53 21.73 28.34 22.20 17.24 -
21 T.J. Hines SR Buchholz 23.64 21.28 24.35 27.66 20.33 30.74 28.84 -
  Maurice Morten SR Liberty DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Robert Harvey SR Edgewater DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Graylon Ross JR Lake Mary DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 6
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Junior Anderson JR Master's Academy (Oviedo) 26.35 23.11 28.89 17.57 -
19 Corey Williams SO Lake Nona 21.10 23.44 29.54 26.02 -
33 Torieon Rutledge FR North Marion 28.85 24.24 24.24 17.21 -
34 Joshua Stephens SO Seminole (Sanford) 28.62 24.25 19.65 20.62 -
37 Kintre' Dennis SR Seminole (Sanford) 17.83 24.42 22.96 23.94 -
54 Gabe Alexander JR Mount Dora Christian 32.22 25.17 18.38 19.64 -
66 robert Whipple SO West Port 27.91 25.84 27.39 23.52 -
  Jonathan Martinez FR Villages DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 7
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Gregory Richards SR Buchholz 23.72 17.56 16.85 26.33 26.81 18.03 -
40 Carlos Estronza SO Holy Trinity 24.54 20.37 19.15 30.43 30.43 18.41 -
42 TySheem Denton SO North Marion 24.56 31.20 28.98 18.42 17.93 21.13 -
45 Hezekiah Austin FR Hardee 24.64 32.04 18.24 18.98 23.17 20.70 -
51 Quinton McGirth SR Forest 25.11 30.89 18.33 30.14 30.14 19.09 -
  Jackson Grinnell SR Windermere Prep DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Andrew Mayes SO DeLand DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Desmond Ford-Green JR Spruce Creek DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 8
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
25 Christian Hale SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 24.25 27.10 17.12 23.77 29.24 25.20 -
26 Deeshari Keith SR Spruce Creek 30.34 28.43 29.15 23.89 30.58 26.52 -
28 Daniel McKinley FR Lake Nona 30.04 20.67 25.00 24.03 30.04 30.28 -
56 Conrad Prisby JR Villages 31.02 23.96 29.76 25.22 22.20 20.18 -
67 Reneiro Irizarry JR Colonial 20.93 32.56 25.59 25.84 20.68 32.05 -
70 Ricardo Rodriguez FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 30.68 28.85 27.01 26.22 31.73 29.89 -
  Jayden Williams FR Windermere Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tyler Allen JR Mount Dora Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 9
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
29 Justin Colebrooke JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 16.83 25.25 24.04 -
43 Marvin Holifield SR Lake Mary Prep 17.44 20.39 24.56 -
52 Ivan Pavlov SR University (OC) 26.38 29.65 25.12 -
62 Sam Smith FR Palatka 32.49 29.42 25.58 -
72 Jonathan Castin JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 24.65 22.53 26.50 -
75 Anderson Park SR Villages 34.37 32.22 26.85 -
  Kenzo Shang JR Windermere Prep DNS DNS DNS   
  Jonathan McFarlane SR Belleview DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 10
W: 2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
44 Anthony Sharper SR Spruce Creek 24.62 20.19 32.01 28.32 30.04 21.18 -
61 Tyler Gomer SO Bartow 25.55 21.21 21.21 28.62 29.13 31.18 -
64 Alex Vihlen FR Lake Mary Prep 25.72 19.55 23.41 28.04 29.07 27.52 -
78 Alex Rixie FR Villages 28.12 27.84 21.38 24.19 35.15 23.91 -
79 Jose Estrada SO Belleview 28.45 35.28 23.62 35.85 20.49 20.49 -
81 Christopher Tineo JR Belleview 28.88 20.51 31.77 34.08 34.08 31.19 -
  Jaylyn Mcghee JR Seminole (Sanford) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Anthony Flores FR Belleview DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 11
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
41 Elijah Stefanici SR Liberty 17.93 24.55 30.94 31.67 -
65 Wyatt Watson FR South Lake 23.24 25.82 20.92 24.79 -
73 Jaden Andral-Colon SO Foundation Academy 29.99 26.54 31.85 28.14 -
  Robert Gonsalves SR University (OC) DNS DNS DNS DNS   
  Caleb Mcglocking JR Cypress Creek DNS DNS DNS DNS   
  Lionel Matos SR Lake Mary Prep DNS DNS DNS DNS   
  Keshawn Russell SR Palatka DNS DNS DNS DNS   
  Emmanuel Pierre FR Dr. Phillips DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 12
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
32 Zarryont Smith SR Liberty 21.67 24.07 29.37 -
46 Jacarrio Williams FR Oak Ridge 30.90 24.72 22.25 -
47 Joshua Jimenez-Abreu FR Cypress Creek 32.26 24.81 22.33 -
48 Rayshaad Alomar SO Oak Ridge 26.35 25.09 23.84 -
50 Zachary Walker SO Oak Ridge 21.59 25.10 27.11 -
71 Cody Moen SR Master's Academy (Oviedo) 23.95 26.31 23.16 -
  Reggie Virgil FR Mount Dora Christian DNS DNS DNS   
  Elijah Nafield SR South Lake DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 13
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Tramari Smith SO Cypress Creek 23.72 -
35 Trimaine Patterson SO Bartow 24.27 -
39 DaZarrion Tollie SO Bartow 24.53 -
74 Riley Langworthy SO University (OC) 26.82 -
80 Zach Long SO Foundation Academy 28.88 -
  Ordonte Miller SO West Port DNS   
  Weston Wall FR Foundation Academy DNS   
  Jaivonn Randolph SO Bartow DNS   
Boys' 200 Meters Section 14
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
27 Codi McNeal JR South Lake 19.69 25.93 27.14 23.53 20.65 24.01 -
38 DJ Boykin SO South Lake 31.58 27.91 17.14 19.83 18.85 24.48 -
55 Lincoln Baptist 8 Montverde Academy 24.70 19.91 19.41 21.17 25.20 25.20 -
57 Javier Hernandez FR Cypress Creek 31.05 32.06 30.80 22.72 32.82 25.24 -
58 Evan Simpson SR Master's Academy (Oviedo) 31.48 21.58 32.49 25.13 30.71 25.38 -
77 Arnucawn Kanya SR University (OC) 29.77 20.87 30.88 32.00 35.34 27.82 -
  Matt Lennon JR Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nathan Hamer SR West Port DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 15
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
49 Jalen Coutain FR Oak Ridge 25.86 27.11 28.37 31.13 28.87 25.10 24.85 -
69 Marc Pierre SO Hardee 28.43 32.60 24.00 28.43 27.91 26.08 27.13 -
76 Cullen van der Riet JR Foundation Academy 20.20 35.48 19.65 31.93 33.30 27.29 25.11 -
  Reginald Willis Senior West Port DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Keshan Swain SO Edgewater DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS