February 16, 2019
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elie Timing

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rebecca Clark SR Villages 5:16.30 10
2 Evie Erikson SR Lake Mary 5:23.32 8
3 SAMANTHA Gayton JR Spruce Creek 5:30.97 6
4 Allison Drummond SO Buchholz 5:42.94 5
5 Katerina Dobkowski SR Belleview 5:45.78 4
6 Megan Rhodes JR Lyman 5:46.83 3
7 Payton Megge SO Spruce Creek 5:49.96 2
8 Jasmine Little FR Dr. Phillips 5:52.70 1
9 Nicole Meers SR Montverde Academy 5:52.80 -
10 Alesandra Wiechecki Vergara SR Holy Trinity 5:55.36 -
11 Teaghan Connolly SO Dr. Phillips 5:59.63 -
12 Asdrid Moreno SR Windermere 5:59.92 -
13 Jennifer Salinas SR Edgewater 6:00.17 -
14 Jaden Badillo FR Windermere 6:01.78 -
15 Isabella Nemcik SR Dr. Phillips 6:01.84 -
16 Rachel Annesi FR Spruce Creek 6:03.07 -
17 Ella Kate Daley SO Villages 6:07.41 -
18 Brookette Bryant FR Villages 6:08.52 -
19 Allison Monk SO Buchholz 6:08.62 -
20 Mirabella Miranda SO Windermere Prep 6:09.25 -
21 Kaitlynn Brandeberry SO Hardee 6:12.57 -
22 Rachel Horsford 7 Mount Dora Christian 6:22.69 -
23 Emily Thompson JR Lake Nona 6:26.09 -
24 Layla Aziz FR Montverde Academy 6:28.54 -
25 Kinsley Swartzlander FR Spruce Creek 6:28.79 -
26 Quiriat Dubon FR North Marion 6:31.01 -
27 Emily Pounds SO Lake Mary 6:32.45 -
28 Yarianna Cuevas JR Cypress Creek 6:34.11 -
29 Yuteng Ren SR Montverde Academy 6:34.61 -
30 Emma Bowman FR Belleview 6:36.58 -
31 Lyvia Stansfield FR South Lake 6:36.63 -
32 Olivia Valente SO Mount Dora Christian 6:41.22 -
33 Maria Castro SR Master's Academy (Oviedo) 6:41.24 -
34 Jordan Koehler SR University (OC) 6:51.95 -
35 Roxanne Deisseroth JR Dr. Phillips 6:53.85 -
36 Karli Walker FR DeLand 6:57.87 -
37 Jasmine Hupton FR Lyman 7:02.28 -
38 Lauren Armstrong FR Lake Nona 7:02.47 -
39 Mattea McBroom JR University (OC) 7:02.57 -
40 Morgan Williams FR DeLand 7:04.64 -
41 Sydney Zulywitz FR Lake Mary 7:05.13 -
42 Aubree Gordon SO Belleview 7:10.56 -
43 Stephanie Boktor SO Master's Academy (Oviedo) 7:10.67 -
44 Crystal Mungin SR Bartow 7:12.51 -
45 Shernika Jean Simon SO Cypress Creek 7:14.60 -
46 Mackenzie Lamb FR South Lake 7:19.52 -
47 Kareli Plata SR Hardee 7:19.95 -
48 Molly Romans FR University (OC) 7:36.11 -
49 Leeley Waters 8 Foundation Academy 7:37.75 -
50 Amy Gutierrez SO Hardee 7:45.72 -
51 Lilianna Martinez SO Bartow 7:57.32 -
52 Paola Torres SO Cypress Creek 7:57.51 -
53 Jessica Winters SR Master's Academy (Oviedo) 8:01.03 -
54 Faith Ford 7 Foundation Academy 8:04.63 -
55 Yadira Burgos Silva FR University (OC) 8:19.38 -
56 Mia Greenfield SO Windermere 8:24.98 -
57 Brooke Perry SO Lake Mary 10:17.66 -
  Kylie Davenport JR Buchholz DNS   
  Airon Rhoden SR Bartow DNS   
  Caitlyn Cavender SO South Lake DNS   
  Karimar Pretto JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Fernanda Uruchurta FR Montverde Academy DNS   
  Alyssa Lee SO South Lake DNS   
  Alicia Velez JR DeLand DNS   
  Brianna Hall SR Mount Dora Christian DNS   
  Anniston McCall JR Mount Dora Christian DNS   
  Ariana Jimenez Junior Apopka DNS   
  Keilani Diaz SO Colonial DNS   
  Araceliz Rosario FR Colonial DNS   
  Kayla Martinez FR Colonial DNS   
  Jonana Meza Lopez FR Colonial DNS   
  Sarah Messemer FR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Brianna Torres JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Angie Sylfain FR Liberty DNS   
  Monalisa Validum SO Liberty DNS   
  Shauna Mignella JR DeLand DNS   
  Lauren Sacauskas JR Forest DNS   
  Adriana Mier FR Hardee DNS   
  Zoe Oberschlake FR Lyman DNS   
  Deborah Georges SO Oak Ridge DNS   
  Tanesha Toussaint SO Oak Ridge DNS   
  Bensdjadini Michel JR Oak Ridge DNS   
  Paquisha Eutsey SR Oak Ridge DNS   
  Lyndsey Carroll SO Villages DNS   
  Shalicia Salcedo JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Lyvia Stansfield FR South Lake 6:36.63 -
33 Maria Castro SR Master's Academy (Oviedo) 6:41.24 -
34 Jordan Koehler SR University (OC) 6:51.95 -
37 Jasmine Hupton FR Lyman 7:02.28 -
44 Crystal Mungin SR Bartow 7:12.51 -
45 Shernika Jean Simon SO Cypress Creek 7:14.60 -
47 Kareli Plata SR Hardee 7:19.95 -
48 Molly Romans FR University (OC) 7:36.11 -
49 Leeley Waters 8 Foundation Academy 7:37.75 -
54 Faith Ford 7 Foundation Academy 8:04.63 -
55 Yadira Burgos Silva FR University (OC) 8:19.38 -
  Sarah Messemer FR Master's Academy (Oviedo) DNS   
  Alyssa Lee SO South Lake DNS   
  Anniston McCall JR Mount Dora Christian DNS   
  Zoe Oberschlake FR Lyman DNS   
  Angie Sylfain FR Liberty DNS   
  Deborah Georges SO Oak Ridge DNS   
  Bensdjadini Michel JR Oak Ridge DNS   
  Paquisha Eutsey SR Oak Ridge DNS   
  Monalisa Validum SO Liberty DNS   
  Airon Rhoden SR Bartow DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Kaitlynn Brandeberry SO Hardee 6:12.57 -
22 Rachel Horsford 7 Mount Dora Christian 6:22.69 -
23 Emily Thompson JR Lake Nona 6:26.09 -
24 Layla Aziz FR Montverde Academy 6:28.54 -
25 Kinsley Swartzlander FR Spruce Creek 6:28.79 -
26 Quiriat Dubon FR North Marion 6:31.01 -
30 Emma Bowman FR Belleview 6:36.58 -
32 Olivia Valente SO Mount Dora Christian 6:41.22 -
36 Karli Walker FR DeLand 6:57.87 -
38 Lauren Armstrong FR Lake Nona 7:02.47 -
39 Mattea McBroom JR University (OC) 7:02.57 -
40 Morgan Williams FR DeLand 7:04.64 -
41 Sydney Zulywitz FR Lake Mary 7:05.13 -
42 Aubree Gordon SO Belleview 7:10.56 -
43 Stephanie Boktor SO Master's Academy (Oviedo) 7:10.67 -
46 Mackenzie Lamb FR South Lake 7:19.52 -
50 Amy Gutierrez SO Hardee 7:45.72 -
51 Lilianna Martinez SO Bartow 7:57.32 -
52 Paola Torres SO Cypress Creek 7:57.51 -
53 Jessica Winters SR Master's Academy (Oviedo) 8:01.03 -
  Lyndsey Carroll SO Villages DNS   
  Alicia Velez JR DeLand DNS   
  Tanesha Toussaint SO Oak Ridge DNS   
  Shalicia Salcedo JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Jasmine Little FR Dr. Phillips 5:52.70 1
11 Teaghan Connolly SO Dr. Phillips 5:59.63 -
13 Jennifer Salinas SR Edgewater 6:00.17 -
14 Jaden Badillo FR Windermere 6:01.78 -
15 Isabella Nemcik SR Dr. Phillips 6:01.84 -
16 Rachel Annesi FR Spruce Creek 6:03.07 -
17 Ella Kate Daley SO Villages 6:07.41 -
18 Brookette Bryant FR Villages 6:08.52 -
19 Allison Monk SO Buchholz 6:08.62 -
20 Mirabella Miranda SO Windermere Prep 6:09.25 -
27 Emily Pounds SO Lake Mary 6:32.45 -
28 Yarianna Cuevas JR Cypress Creek 6:34.11 -
29 Yuteng Ren SR Montverde Academy 6:34.61 -
35 Roxanne Deisseroth JR Dr. Phillips 6:53.85 -
56 Mia Greenfield SO Windermere 8:24.98 -
57 Brooke Perry SO Lake Mary 10:17.66 -
  Jonana Meza Lopez FR Colonial DNS   
  Kylie Davenport JR Buchholz DNS   
  Caitlyn Cavender SO South Lake DNS   
  Shauna Mignella JR DeLand DNS   
  Kayla Martinez FR Colonial DNS   
  Araceliz Rosario FR Colonial DNS   
  Keilani Diaz SO Colonial DNS   
  Lauren Sacauskas JR Forest DNS   
Girls' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rebecca Clark SR Villages 5:16.30 10
2 Evie Erikson SR Lake Mary 5:23.32 8
3 SAMANTHA Gayton JR Spruce Creek 5:30.97 6
4 Allison Drummond SO Buchholz 5:42.94 5
5 Katerina Dobkowski SR Belleview 5:45.78 4
6 Megan Rhodes JR Lyman 5:46.83 3
7 Payton Megge SO Spruce Creek 5:49.96 2
9 Nicole Meers SR Montverde Academy 5:52.80 -
10 Alesandra Wiechecki Vergara SR Holy Trinity 5:55.36 -
12 Asdrid Moreno SR Windermere 5:59.92 -
  Adriana Mier FR Hardee DNS   
  Karimar Pretto JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Brianna Hall SR Mount Dora Christian DNS   
  Ariana Jimenez Junior Apopka DNS   
  Brianna Torres JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Fernanda Uruchurta FR Montverde Academy DNS