March 1, 2019
|
Jupiter - Jupiter, FL
|
Timing: Mogo Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Joseph Wester SO Jupiter 4:34.93 5:27.17 10
2 William Buntin SR Martin County 4:38.99 4:55.73 8
3 Ted Twyman SR Benjamin School 4:40.59 5:53.55 6
4 Patrick Young JR Jupiter Christian 4:41.56 3:31.17 5
5 John Lesh JR Dwyer 4:42.25 3:40.16 4
6 Jarrod Hemann JR South Fork 4:45.79 6:11.53 3
7 Christopher Volpe SR Jupiter 4:47.78 4:39.15 2
8 Adam Ziskinder SO Martin County 4:53.42 4:32.88 1
9 Ryan Kerr SR Dwyer 4:54.32 5:47.30 -
10 Lukas Diaz SO Jupiter Christian 4:55.20 5:01.11 -
11 Giuliano Gencarelli JR Dwyer 4:56.04 4:17.56 -
12 Zackary Lawrence SO Park Vista 4:58.71 3:55.98 -
13 Ryan Ziskinder SO Martin County 4:59.72 4:53.73 -
14 Eduardo Barragan FR South Fork 4:59.80 5:11.80 -
15 Rahul Patel SR West Boca Raton 4:59.99 4:59.99 -
16 Damien Carlsson FR St. Andrew's 5:01.52 3:37.10 -
17 Joseph Karch SO Palm Beach Gardens 5:02.27 3:49.73 -
18 Brandon Perez JR John I. Leonard 5:02.93 5:05.96 -
19 Dean Deligiannis FR St. Andrew's 5:03.26 5:00.23 -
20 Evan Dalzell JR John I. Leonard 5:07.72 5:16.96 -
21 James Carr FR Benjamin School 5:09.32 4:35.30 -
22 Adam Akel SO Park Vista 5:09.49 5:31.16 -
23 Cole Watkins FR Palm Beach Central 5:09.67 5:31.35 -
24 Douglas Echenagucia SR West Boca Raton 5:15.13 5:02.53 -
25 Dhilan Krishnasamy Junior Suncoast 5:19.65 4:18.92 -
26 Nicholas Packer SO Park Vista 5:22.69 6:40.14 -
27 Tobias Landwehr JR Jupiter 5:23.57 3:59.45 -
28 Adam Sharabi FR West Boca Raton 5:29.47 5:09.71 -
29 Alexander Brawley SO Cardinal Newman 5:29.94 5:20.05 -
30 Kevin Ohrn JR South Fork 5:32.42 4:39.24 -
31 ANGEL ARELLANO JR Goleman 5:33.43 5:00.09 -
32 Jeffrey Riche FR Palm Beach Central 5:34.46 7:04.77 -
33 Rwoodens Elisdor JR John I. Leonard 5:34.83 6:31.76 -
34 Luis Gonzalez SR Goleman 5:35.10 5:35.10 -
35 Justin Haine SO King's Academy 5:40.28 6:31.33 -
36 WILLIAM RIVAS JR Goleman 5:45.89 4:57.47 -
37 Jack Collins SR Dreyfoos 5:52.08 6:41.38 -
38 Ryan Svopa SR Dreyfoos 5:54.03 6:11.74 -
39 Daishanell Crapps JR Palm Beach Gardens 5:54.15 7:04.98 -
40 Luke Kennedy FR Palm Beach Central 5:56.68 7:15.15 -
41 Nicholas Ilvento FR St. Andrew's 5:58.06 5:47.32 -
42 Stephen Fletcher 8 King's Academy 5:58.53 4:25.32 -
43 Cole Dalie SO King's Academy 6:04.09 7:35.12 -
44 Wilson Dor JR Palm Beach Gardens 6:06.53 4:23.91 -
45 Patricio Guevara SO Forest Hill 6:08.96 7:30.14 -
46 Will Sober FR Dreyfoos 6:18.71 5:48.42 -
47 Steven Sanchez SR Forest Hill 6:34.63 4:44.14 -
48 Vincent Maio SO Cardinal Newman 6:34.97 7:46.07 -
49 Jack Moore SO Forest Hill 6:38.03 6:02.21 -
  Colby German 8 Benjamin School NT NT   
  Luke Hutchison JR Suncoast NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
15 Rahul Patel SR West Boca Raton 4:24.00 4:59.99 -
19 Dean Deligiannis FR St. Andrew's 4:11.71 5:03.26 -
22 Adam Akel SO Park Vista 4:19.98 5:09.49 -
24 Douglas Echenagucia SR West Boca Raton 5:05.68 5:15.13 -
25 Dhilan Krishnasamy Junior Suncoast 6:04.40 5:19.65 -
28 Adam Sharabi FR West Boca Raton 6:09.01 5:29.47 -
30 Kevin Ohrn JR South Fork 3:56.02 5:32.42 -
32 Jeffrey Riche FR Palm Beach Central 5:24.43 5:34.46 -
33 Rwoodens Elisdor JR John I. Leonard 5:21.44 5:34.83 -
35 Justin Haine SO King's Academy 6:51.74 5:40.28 -
41 Nicholas Ilvento FR St. Andrew's 4:28.55 5:58.06 -
42 Stephen Fletcher 8 King's Academy 5:11.93 5:58.53 -
43 Cole Dalie SO King's Academy 7:24.19 6:04.09 -
44 Wilson Dor JR Palm Beach Gardens 7:30.84 6:06.53 -
45 Patricio Guevara SO Forest Hill 4:51.48 6:08.96 -
47 Steven Sanchez SR Forest Hill 7:21.99 6:34.63 -
48 Vincent Maio SO Cardinal Newman 7:30.27 6:34.97 -
49 Jack Moore SO Forest Hill 7:57.64 6:38.03 -
  Colby German 8 Benjamin School NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
16 Damien Carlsson FR St. Andrew's 5:01.52 4:07.25 -
17 Joseph Karch SO Palm Beach Gardens 5:02.27 5:29.48 -
20 Evan Dalzell JR John I. Leonard 5:07.72 6:06.19 -
21 James Carr FR Benjamin School 5:09.32 3:55.09 -
23 Cole Watkins FR Palm Beach Central 5:09.67 6:14.70 -
26 Nicholas Packer SO Park Vista 5:22.69 6:01.42 -
27 Tobias Landwehr JR Jupiter 5:23.57 5:30.05 -
29 Alexander Brawley SO Cardinal Newman 5:29.94 6:09.54 -
31 ANGEL ARELLANO JR Goleman 5:33.43 4:23.41 -
34 Luis Gonzalez SR Goleman 5:35.10 4:28.08 -
36 WILLIAM RIVAS JR Goleman 5:45.89 5:00.93 -
37 Jack Collins SR Dreyfoos 5:52.08 6:09.69 -
38 Ryan Svopa SR Dreyfoos 5:54.03 4:53.85 -
39 Daishanell Crapps JR Palm Beach Gardens 5:54.15 7:40.40 -
40 Luke Kennedy FR Palm Beach Central 5:56.68 6:07.38 -
46 Will Sober FR Dreyfoos 6:18.71 5:29.48 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joseph Wester SO Jupiter 4:34.93 10
2 William Buntin SR Martin County 4:38.99 8
3 Ted Twyman SR Benjamin School 4:40.59 6
4 Patrick Young JR Jupiter Christian 4:41.56 5
5 John Lesh JR Dwyer 4:42.25 4
6 Jarrod Hemann JR South Fork 4:45.79 3
7 Christopher Volpe SR Jupiter 4:47.78 2
8 Adam Ziskinder SO Martin County 4:53.42 1
9 Ryan Kerr SR Dwyer 4:54.32 -
10 Lukas Diaz SO Jupiter Christian 4:55.20 -
11 Giuliano Gencarelli JR Dwyer 4:56.04 -
12 Zackary Lawrence SO Park Vista 4:58.71 -
13 Ryan Ziskinder SO Martin County 4:59.72 -
14 Eduardo Barragan FR South Fork 4:59.80 -
18 Brandon Perez JR John I. Leonard 5:02.93 -
  Luke Hutchison JR Suncoast NT