FHSAA 3A District 14 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Purnell, Kevon SR Palm Beach Lakes 10.81 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 2.3
2 Smith, Victor JR Palm Beach Lakes 11.13 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.1
3 Lumaine, Lopez FR Boynton Beach 11.21 Palm Beach County Central Conference Mar 27, 2019
4 Dieudonne, Richard JR Boynton Beach 11.30 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -1.0
5 Ungerland, Jack JR South Fork 11.43 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
6 Brown, Ricardo SR Olympic Heights 11.49 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 1.8
7 Dames, Rodreon SR Jensen Beach 11.51 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.1
8 Pryor, Jalen SR Okeechobee 11.53 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.1
9 Gadson, Reginald SR Dwyer 11.54 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 1.2
10 Bradlely, Anthony JR Palm Beach Lakes 11.56 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.6
11 Butler, Micah JR Palm Beach Lakes 11.58 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 -0.6
12 Danastor, Xander FR Olympic Heights 11.60 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
12 Gerald, Darius JR Palm Beach Lakes 11.60 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 -0.6
14 Reynolds, Harvey SR Palm Beach Lakes 11.67 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 0.6
14 Scott, Isaiah JR Dwyer 11.67 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 3.0
16 Morse, Michael SO South Fork 11.69 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
17 Dominque, Hanson JR Port St. Lucie 11.74 South Fork Invitational Feb 22, 2019 1.1
17 Scott, Josiah JR Port St. Lucie 11.74 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.9
19 Halfon, Noah JR West Boca Raton 11.77 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 1.0
20 Hayes, Rashad FR Boynton Beach 11.78 Palm Beach County Central Conference Mar 27, 2019
20 Schulman, Jordan JR West Boca Raton 11.78 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.2
22 Alexis, Frantz JR Palm Beach Lakes 11.80 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.4
22 Samay, Sexena SO Dwyer 11.80 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 2.3
24 noel, john FR Boynton Beach 11.85 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 2.1
25 Taylor, Andre JR Palm Beach Lakes 11.86 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.4
26 Cho, James FR Olympic Heights 11.96 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 1.3
27 O'Brien, Trace SO Jensen Beach 11.98 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -1.0
28 Aurelien, Djosmithe SO Boynton Beach 12.00 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 0.2
28 Sawtelle, Makai JR Jensen Beach 12.00 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 4.0
30 Colo, Robert SR South Fork 12.01 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
30 Washington, Veyon JR Okeechobee 12.01 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -2.5
32 Stein, Elijiah SR South Fork 12.07 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019 -0.5
33 Bagwan, Josh SR Olympic Heights 12.08 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
33 Scott, Connor SR Jensen Beach 12.08 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019 -1.0
35 Winston, Bashmir JR Port St. Lucie 12.11 South Fork Invitational Feb 22, 2019 1.1
36 Roundtree, Jerome FR Okeechobee 12.20 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 3.8
37 Mills, Marcques FR Palm Beach Lakes 12.21 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
38 Taylor, Connor JR Palm Beach Lakes 12.26 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.4
39 Jaime, Joshua FR West Boca Raton 12.27 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 4.0
40 Boderick, John SR Dwyer 12.28 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.7
41 Dorzin, Spencer SR Boynton Beach 12.40 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
41 Gunn, Ethan SR West Boca Raton 12.40 2019 Walter Dix Invitational Relays Feb 16, 2019
43 Verilus, Seth SR Dwyer 12.45 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
44 Adamo, Aiden SR Okeechobee 12.49 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 1.6
45 Ingram, Gage SR Okeechobee 12.60 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
46 Delancy, JaVon SR Jensen Beach 12.74 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 2.3
47 DeBoer, Chris JR Jensen Beach 12.77 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.2
48 Pachowicz, Mark FR South Fork 12.83 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.1
49 Gabriel, Peter JR Dwyer 12.87 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.2
50 Phoenix, Laverne SR Jensen Beach 12.89 Falcon Invitational Mar 25, 2019
51 Brown, Omar JR West Boca Raton 12.90 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 1.3
51 Espady, Patrick Jensen Beach 12.90 Falcon Invitational Mar 25, 2019
51 perez, alexander FR Boynton Beach 12.90 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
54 Lippincott, Joseph JR Jensen Beach 12.91 Falcon Invitational Mar 25, 2019
55 Risk, Kyler JR Port St. Lucie 12.98 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019 -0.4
56 Helmig, Riley JR South Fork 13.05 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019 -0.5
57 Girlet, Dominique FR Dwyer 13.17 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 1.1
58 Barfield, Justin FR Dwyer 13.24 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 1.1
59 Dutra, Paulo JR West Boca Raton 13.27 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 2.3
60 Luzincourt, Jeremiah SO Boynton Beach 13.31 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 1.1
61 Moffat, Chase Jensen Beach 13.32 Falcon Invitational Mar 25, 2019
62 Dillard, Casey SO West Boca Raton 13.40 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.3
63 Dor, David FR Dwyer 13.64 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 2.1
64 Chavez, Raymon JR West Boca Raton 13.70 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 2.3
65 Chab, Tristan FR Jensen Beach 13.71 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
66 Scott, Colin FR Jensen Beach 13.91 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
67 Mirtil, Camron SO Olympic Heights 14.13 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.2
68 Cruz-Palma, Leonardo Jensen Beach 15.80 Falcon Invitational Mar 25, 2019
69 Allen, Tyrease JR Palm Beach Lakes 16.79 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Christopher, Brianna FR Port St. Lucie 12.75 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 1.6
2 Clerger, Christine SR Boynton Beach 12.83 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 2.1
3 Rainford, Samyan SR Palm Beach Lakes 13.00 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.2
4 Croke, Emily JR West Boca Raton 13.01 2019 Walter Dix Invitational Relays Feb 16, 2019
5 Walker, Sasha JR Port St. Lucie 13.04 South Fork Invitational Feb 22, 2019 2.8
6 Bruney, Bianca JR Olympic Heights 13.11 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
6 Fox, Tezaria SR Dwyer 13.11 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 0.8
8 Bell, Viniece SR West Boca Raton 13.15 2019 Walter Dix Invitational Relays Feb 16, 2019
9 Fleurimond, Shanice JR Dwyer 13.17 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.7
10 Felix, Azaria JR Palm Beach Lakes 13.38 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.7
10 Myles, Melissa SO Dwyer 13.38 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 -0.2
12 Gordon, Jodian SR Palm Beach Lakes 13.41 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 0.8
13 Euzebio, Emilly SR West Boca Raton 13.43 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 2.5
14 Bell, Fedjine SO Palm Beach Lakes 13.44 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
15 Gonda, Lillian FR Jensen Beach 13.45 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
15 Iverson, Sela SR West Boca Raton 13.45 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
17 Larson, Marley FR South Fork 13.53 South Fork Invitational Feb 22, 2019 1.7
18 Louis, Jasmine SR Palm Beach Lakes 13.56 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 -1.1
19 Vizotto, Joanna SO West Boca Raton 13.61 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.1
20 Roberts, Rehn FR Dwyer 13.62 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 2.3
21 Crichlow, Arielle FR West Boca Raton 13.67 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 1.7
22 Shannon, Mikeriah SO Dwyer 13.68 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 1.2
23 Daniels, Aleria JR Palm Beach Lakes 13.75 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 1.8
24 Tillman, Raechel JR Port St. Lucie 13.77 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 0.8
24 Young, Chloe FR Dwyer 13.77 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.7
26 Sokol, Giovanna JR South Fork 13.78 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
27 Keahey, Harmoane FR South Fork 13.91 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
28 Hunter, Leah FR Okeechobee 13.98 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.4
29 Mitchell, Amber JR Okeechobee 14.07 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.5
30 Sadik, Alexandria SO Olympic Heights 14.08 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 2.5
31 Whitelocke, Ingrid JR West Boca Raton 14.20 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
32 Castro, Taylor FR South Fork 14.33 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
32 Michel, Cassandra SR Olympic Heights 14.33 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
34 Forrest, Amelia FR Palm Beach Lakes 14.34 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.4
35 Clauvis, Jessica FR South Fork 14.36 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
36 Jenkins, Jalijah JR Palm Beach Lakes 14.46 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
37 hunt, tylinn JR Boynton Beach 14.60 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
38 Reyes, Isabella FR West Boca Raton 14.68 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 1.7
39 Mortin, Alana SO Dwyer 14.69 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 1.7
40 Francios, Joaceline JR Boynton Beach 14.73 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 2.5
41 Estrella, Amanda SO South Fork 14.78 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
42 Parks, Ellen SO South Fork 14.96 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.4
43 Lupinacci, Francesca FR Dwyer 15.00 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 3.6
44 Young, Ashley JR Dwyer 15.02 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.1
45 Shanks, Jasmine FR Okeechobee 15.08 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.1
46 Johnston, Jazmine JR Jensen Beach 15.14 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019 -1.1
47 Mills, Tori FR South Fork 15.22 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
48 Tello, Kianny SO Jensen Beach 15.41 Falcon Invitational Mar 25, 2019
49 Okur, Chyanne JR Dwyer 15.88 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.4
50 Mastropplito, Jaida JR Dwyer 15.99 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 2.4
51 Espino, Madison SO Dwyer 17.10 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 1.7
52 Rheaume-Panto, Faelynn FR Jensen Beach 17.47 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
53 Kennedy, Jillian JR Okeechobee 18.51 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Purnell, Kevon SR Palm Beach Lakes 22.08 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 1.6
2 Dieudonne, Richard JR Boynton Beach 22.73 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.1
3 Ungerland, Jack JR South Fork 22.97 South Fork Invitational Feb 22, 2019 0.3
4 Lumaine, Lopez FR Boynton Beach 22.99 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 2.0
5 Dames, Rodreon SR Jensen Beach 23.28 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.4
6 Pryor, Jalen SR Okeechobee 23.35 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.7
7 Butler, Micah JR Palm Beach Lakes 23.64 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.4
8 Ruocco, Christian SO Dwyer 23.71 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 2.3
9 Halfon, Noah JR West Boca Raton 23.85 Warrior Invitational Mar 1, 2019 +0.0
10 Ermilis , Desmi SR Palm Beach Lakes 23.88 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.1
11 Bradlely, Anthony JR Palm Beach Lakes 23.89 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 3.0
11 Morse, Michael SO South Fork 23.89 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.5
13 Gaines, Jamari SR Dwyer 23.91 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
14 Flint, Zhieric SR Palm Beach Lakes 23.96 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.5
15 Verilus, Seth SR Dwyer 23.98 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.3
16 Schulman, Jordan JR West Boca Raton 24.00 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.1
17 Stein, Elijiah SR South Fork 24.06 South Fork Invitational Feb 22, 2019 0.4
18 Yearby, Montavious SR Port St. Lucie 24.09 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 2.9
19 Pamphile, Nicholas SO Dwyer 24.15 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 1.6
20 noel, john FR Boynton Beach 24.22 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 1.6
21 Thompson, Troy SR Dwyer 24.26 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 2.0
22 Reynolds, Harvey SR Palm Beach Lakes 24.31 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 3.0
23 Scott, Connor SR Jensen Beach 24.33 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 1.4
23 Tally, Quintavious SO Dwyer 24.33 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 2.3
25 Washington, Veyon JR Okeechobee 24.41 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.4
26 Danastor, Xander FR Olympic Heights 24.47 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
27 Scott, Josiah JR Port St. Lucie 24.50 South Fork Invitational Feb 22, 2019 -0.4
28 O'Brien, Trace SO Jensen Beach 24.57 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.5
29 Dominque, Hanson JR Port St. Lucie 24.60 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 2.9
30 Aurelien, Djosmithe SO Boynton Beach 24.63 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 1.2
31 Jaime, Joshua FR West Boca Raton 24.67 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 1.0
32 Hayes, Rashad FR Boynton Beach 24.72 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 0.2
33 Brown, Ricardo SR Olympic Heights 24.77 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
34 Boderick, John SR Dwyer 24.79 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 0.7
35 Bagwan, Josh SR Olympic Heights 24.81 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
36 Joseph, Caleb JR Port St. Lucie 24.93 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019 0.5
37 Gunn, Ethan SR West Boca Raton 24.97 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 2.4
38 Madrigal, Silas JR Okeechobee 25.01 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.1
39 Winston, Bashmir JR Port St. Lucie 25.07 South Fork Invitational Feb 22, 2019 0.8
40 Scott, Isaiah JR Dwyer 25.08 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
41 Cho, James FR Olympic Heights 25.14 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.3
42 Taylor, Andre JR Palm Beach Lakes 25.22 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 +0.0
43 Lippincott, Joseph JR Jensen Beach 25.33 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019 0.1
44 Hixson , Trey SR Olympic Heights 25.43 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -1.3
45 London, Jamal JR Olympic Heights 25.53 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.4
46 Hahn, Nicholas JR Port St. Lucie 25.70 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 0.6
47 Samay, Sexena SO Dwyer 25.74 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.1
48 Phoenix, Laverne SR Jensen Beach 25.80 Falcon Invitational Mar 25, 2019
49 Louis, Max JR Port St. Lucie 25.88 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.3
50 DeBoer, Chris Jensen Beach 25.89 Falcon Invitational Mar 25, 2019
51 Pachowicz, Mark FR South Fork 26.01 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
52 Espady, Patrick Jensen Beach 26.17 Falcon Invitational Mar 25, 2019
53 Roundtree, Jerome FR Okeechobee 26.36 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
54 Dorzin, Spencer SR Boynton Beach 26.48 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 0.2
54 perez, alexander FR Boynton Beach 26.48 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
56 Rothenberg, Alec JR South Fork 26.55 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
57 Moffat, Chase JR Jensen Beach 26.64 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019 0.1
58 Baltazard, Ernstlee SR West Boca Raton 26.95 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 2.0
59 Gabriel, Peter JR Dwyer 26.97 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 +0.0
60 Brown, Omar JR West Boca Raton 26.98 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 0.1
61 Hall, Quentin JR Palm Beach Lakes 27.17 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
62 Chab, Tristan Jensen Beach 27.40 Falcon Invitational Mar 25, 2019
63 Yearby, Devin SO Port St. Lucie 27.48 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
64 Chavez, Raymon JR West Boca Raton 27.78 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 -0.3
65 Helmig, Riley JR South Fork 27.81 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019 0.5
66 Francois, Rapho JR Palm Beach Lakes 27.95 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
67 Smith, Paddon JR Jensen Beach 28.11 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 1.0
68 Scott, Colin FR Jensen Beach 28.52 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
69 Luzincourt, Jeremiah SO Boynton Beach 28.88 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 2.5

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Christopher, Brianna FR Port St. Lucie 26.08 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 1.7
2 Bell, Viniece SR West Boca Raton 26.58 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019 0.1
3 Walker, Sasha JR Port St. Lucie 26.68 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019 0.1
4 Rainford, Samyan SR Palm Beach Lakes 26.88 John Battle III All Star Mar 2, 2019 2.6
5 Cassels, Holly JR Dwyer 27.08 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.2
6 Madison, Natalia SO Dwyer 27.29 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.4
7 Robinson, Laniyah SR Dwyer 27.43 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 1.3
8 Fox, Tezaria SR Dwyer 27.49 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.2
9 Croke, Emily JR West Boca Raton 27.60 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 0.6
10 Myles, Melissa SO Dwyer 27.61 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.2
11 Fleurimond, Shanice JR Dwyer 27.69 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.7
12 Bruney, Bianca JR Olympic Heights 27.70 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
13 Tillman, Raechel JR Port St. Lucie 27.78 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 1.4
14 Gordon, Jodian SR Palm Beach Lakes 27.83 John Battle III All Star Mar 2, 2019 0.9
15 Euzebio, Emilly SR West Boca Raton 28.01 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 1.3
16 Vizotto, Joanna SO West Boca Raton 28.02 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
17 Felix, Azaria JR Palm Beach Lakes 28.05 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.5
18 Joseph, Fabuela SO Port St. Lucie 28.23 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.7
19 Larson, Marley FR South Fork 28.30 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 +0.0
20 Shannon, Mikeriah SO Dwyer 28.36 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 +0.0
21 Gonda, Lillian FR Jensen Beach 28.37 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.2
22 Cooley, Alexis FR Dwyer 28.51 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 -0.3
23 Louis, Jasmine SR Palm Beach Lakes 28.66 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 1.2
24 Francis, Jhaiyden SR Port St. Lucie 28.81 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 1.4
24 Sokol, Giovanna JR South Fork 28.81 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
26 Schers, Crystal JR West Boca Raton 28.89 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 0.1
27 Roberts, Rehn FR Dwyer 28.93 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 0.6
28 Mitchell, Amber JR Okeechobee 29.05 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.5
29 Bell, Fedjine SO Palm Beach Lakes 29.08 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 -0.2
30 Hunter, Leah FR Okeechobee 29.25 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.1
31 Iverson, Sela SR West Boca Raton 29.31 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 1.2
32 Forrest, Amelia FR Palm Beach Lakes 29.51 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.1
33 Joseph, Aniah SO Port St. Lucie 29.57 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.7
34 Whitelocke, Ingrid JR West Boca Raton 29.58 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.2
35 Keahey, Harmoane FR South Fork 29.93 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.2
36 Wilcox, Abby SO Jensen Beach 29.99 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
37 Bruno, Sierra SR Port St. Lucie 30.04 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 +0.0
38 Castro, Taylor FR South Fork 30.05 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.2
39 Estrella, Amanda SO South Fork 30.08 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.1
40 Jenkins, Jalijah JR Palm Beach Lakes 30.16 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 1.2
41 Herrera, Khristy JR Olympic Heights 30.39 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
42 Colon, Sophia FR Jensen Beach 30.45 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
43 Rogers, La'Nia FR Port St. Lucie 30.50 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.9
44 Forrest, Amelia FR Palm Beach Lakes 30.51 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.9
45 Mills, Tori FR South Fork 30.56 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.5
46 Francios, Joaceline JR Boynton Beach 30.58 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 +0.0
47 Reyes, Isabella FR West Boca Raton 30.60 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.2
48 Davis, Sanaaz SO Olympic Heights 30.77 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
49 Sadik, Alexandria SO Olympic Heights 31.01 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
50 Lupinacci, Francesca FR Dwyer 31.76 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
51 Powell, Vivian Jensen Beach 31.95 Falcon Invitational Mar 25, 2019
52 Castillo, Natalia JR Olympic Heights 32.10 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 0.2
53 Clerger, Christine SR Boynton Beach 32.18 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.4
54 Johnston, Jazmine JR Jensen Beach 32.49 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019 0.1
55 Okur, Chyanne JR Dwyer 33.02 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 -0.2
56 Maguire, Kasey SO Okeechobee 33.67 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 +0.0
57 Cedieu, Julie FR Dwyer 34.23 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 1.3
58 Mortin, Alana SO Dwyer 34.66 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
59 Woodham, Briann SO Okeechobee 35.87 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
60 Simon, Julie SO Port St. Lucie 36.24 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019 0.4
61 Rheaume-Panto, Faelynn FR Jensen Beach 36.47 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
62 Espino, Madison SO Dwyer 37.43 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.2

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Ermilis , Desmi SR Palm Beach Lakes 48.79 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
2 Gaines, Jamari SR Dwyer 49.59 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
3 Bradlely, Anthony JR Palm Beach Lakes 50.73 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
4 Ruocco, Christian Dwyer 51.97 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
5 Pamphile, Nicholas SO Dwyer 52.23 Warrior Invitational Mar 1, 2019
6 Dieudonne, Richard JR Boynton Beach 52.48 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
7 Gesner, Jeff SR Boynton Beach 53.22 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
8 Gunn, Ethan SR West Boca Raton 53.24 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
9 Nezifort, Omar JR Palm Beach Lakes 53.76 John Battle III All Star Mar 2, 2019
10 Stein, Elijiah SR South Fork 53.95 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
11 Sheppard, Robert JR Palm Beach Lakes 54.01 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
12 Scott, Connor SR Jensen Beach 54.32 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
13 Echenagucia, Douglas SR West Boca Raton 54.57 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
14 Ingram, Gage SR Okeechobee 54.59 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
15 Mule, Matthew SO West Boca Raton 54.61 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
16 Hemann, Jarrod JR South Fork 54.81 Warrior Invitational Mar 1, 2019
17 Smith, Victor JR Palm Beach Lakes 54.83 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
18 Ungerland, Jack JR South Fork 54.84 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
19 London, Jamal JR Olympic Heights 55.01 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
20 Hoskins, Dorrien SR Palm Beach Lakes 55.49 John Battle III All Star Mar 2, 2019
21 Jaime, Joshua FR West Boca Raton 55.66 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
22 Halfon, Noah JR West Boca Raton 55.78 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
23 Moise, Ilrick SR West Boca Raton 55.90 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
24 Douihech, Ryan FR West Boca Raton 55.92 Warrior Invitational Mar 1, 2019
25 Yearby, Montavious SR Port St. Lucie 55.98 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
26 Joseph, Caleb JR Port St. Lucie 56.09 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
26 Reilly, Brandon SR Dwyer 56.09 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
28 Yuhas, Elijah FR Port St. Lucie 56.19 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
29 Nagle, Conner SR Dwyer 56.44 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
30 Uiysse, Allan SO Boynton Beach 56.48 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
31 Abreu, Kajuan SR Palm Beach Lakes 56.63 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
32 Louis, Max JR Port St. Lucie 56.97 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
33 Jimenez, Alexander SO West Boca Raton 57.24 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
34 noel, john FR Boynton Beach 57.28 Palm Beach County Central Conference Mar 27, 2019
35 Gorman, Joshua SO South Fork 57.47 South Fork Invitational Feb 22, 2019
36 Adamo, Aiden SR Okeechobee 57.55 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
37 Campbell, Jonathan JR Palm Beach Lakes 57.58 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
38 Bravo, Dale JR Olympic Heights 57.60 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
39 Corley, Jacob SR Jensen Beach 57.63 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
40 Baez, Blake SR West Boca Raton 58.37 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
41 Baltazard, Ernstlee SR West Boca Raton 58.86 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
42 Louis, Ken JR Port St. Lucie 59.18 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
43 Gabriel, Peter JR Dwyer 59.52 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
44 Ramos, Matthew SO Dwyer 59.58 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019
45 Smith, Paddon JR Jensen Beach 59.64 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
46 Zaccheo, Vince FR South Fork 59.84 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
47 Neubauer, Christopher JR Port St. Lucie 59.86 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
48 Sloat, Dustin FR South Fork 59.99 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
49 Espady, Patrick JR Jensen Beach 1:00.03 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
50 Theodore , Fuge SO Olympic Heights 1:00.17 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
51 Francois, Mykale JR Palm Beach Lakes 1:00.18 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
52 Taylor, Connor JR Palm Beach Lakes 1:00.28 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
53 Hahn, Nicholas JR Port St. Lucie 1:00.54 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
54 Yearby, Devin SO Port St. Lucie 1:00.69 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
55 Herron, Lloyd SR Okeechobee 1:00.77 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
56 Tyner, Max JR Jensen Beach 1:00.97 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
57 Aurelien, Djosmithe SO Boynton Beach 1:01.00 Palm Beach County Central Conference Mar 27, 2019
58 Noel, Janssen SO Boynton Beach 1:01.79 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019
59 Bradshaw, Destyn SO Boynton Beach 1:02.13 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
60 perez, alexander FR Boynton Beach 1:02.52 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
61 Shaw, Braydon SR West Boca Raton 1:02.71 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
62 Helmig, Riley JR South Fork 1:04.45 South Fork Invitational Feb 22, 2019
63 Luzincourt, Jeremiah SO Boynton Beach 1:04.95 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
64 Ohrn, Alex FR South Fork 1:05.17 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
65 Fender, Brayden FR South Fork 1:05.35 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
66 Teper , Brandon SO Olympic Heights 1:07.17 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
67 McIntosh, Sam SO Jensen Beach 1:11.46 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
68 Hixson , Trey SR Olympic Heights 1:14.06 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cassels, Holly JR Dwyer 59.80 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
2 Bell, Fedjine SO Palm Beach Lakes 1:00.62 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
3 Young, Chloe FR Dwyer 1:00.77 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
4 Fox, Tezaria SR Dwyer 1:00.83 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
5 Joseph, Fabuela SO Port St. Lucie 1:01.13 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
6 Fleurimond, Shanice JR Dwyer 1:01.28 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
7 Bell, Viniece SR West Boca Raton 1:01.64 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
8 Robinson, Laniyah SR Dwyer 1:02.00 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
9 Bruney, Bianca JR Olympic Heights 1:02.02 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
10 Croke, Emily JR West Boca Raton 1:02.09 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
11 Martin, Hannah JR South Fork 1:02.36 South Fork Invitational Feb 22, 2019
12 Gordon, Jodian SR Palm Beach Lakes 1:02.69 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
13 Cooley, Alexis FR Dwyer 1:03.01 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
14 Tillman, Raechel JR Port St. Lucie 1:04.34 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
15 Louis, Jasmine SR Palm Beach Lakes 1:04.38 John Battle III All Star Mar 2, 2019
16 Felix, Azaria JR Palm Beach Lakes 1:04.51 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
17 MacDonald, Avalon FR South Fork 1:05.14 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
18 Colon, Sophia FR Jensen Beach 1:05.65 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
19 Joseph, Aniah SO Port St. Lucie 1:06.01 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
20 Bryce, Bianca SR West Boca Raton 1:06.65 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
21 Smith, Amiah SO Jensen Beach 1:06.72 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
22 Santovenia, Isa SO West Boca Raton 1:06.80 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
23 Whitelocke, Ingrid JR West Boca Raton 1:06.96 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
24 Schers, Crystal JR West Boca Raton 1:07.94 Warrior Invitational Mar 1, 2019
25 Rainford, Samyan SR Palm Beach Lakes 1:08.01 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
26 Mills, Tori FR South Fork 1:08.35 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
27 Clerger, Christine SR Boynton Beach 1:09.06 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
28 Reyes, Isabella FR West Boca Raton 1:09.67 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
29 Estrella, Amanda SO South Fork 1:10.29 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
30 Powell, Vivian Jensen Beach 1:10.59 Falcon Invitational Mar 25, 2019
31 Gorostiaga, Anna SR South Fork 1:11.11 Warrior Invitational Mar 1, 2019
32 deizan, estere JR Boynton Beach 1:11.22 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
33 Lacroix , Kiarra SO Olympic Heights 1:11.78 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
34 Rogers, La'Nia FR Port St. Lucie 1:12.05 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
35 Parks, Ellen SO South Fork 1:12.89 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
36 Snyder, Ashley JR Okeechobee 1:12.91 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
37 Francios, Joaceline JR Boynton Beach 1:13.54 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
38 Francis, Jhaiyden SR Port St. Lucie 1:13.67 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
39 Hawkins, Brooke SO South Fork 1:13.80 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
40 Herrera, Khristy JR Olympic Heights 1:14.22 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
41 Anderson, Jeanette SR Port St. Lucie 1:14.38 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
42 Noel, Melidiorze SO Palm Beach Lakes 1:14.93 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
43 Castillo, Natalia JR Olympic Heights 1:15.27 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
44 Luctamar, Kerby SR Boynton Beach 1:15.30 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
45 Shanks, Jasmine FR Okeechobee 1:15.66 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
46 Nguyen, Tracy FR Dwyer 1:16.32 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
47 Quinn, Kaelyn Jensen Beach 1:17.35 Falcon Invitational Mar 25, 2019
48 Barbuto, Natalia JR Olympic Heights 1:17.87 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
49 Woodham, Briann SO Okeechobee 1:20.29 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
50 Cedieu, Julie FR Dwyer 1:20.34 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019
51 Okur, Chyanne JR Dwyer 1:20.36 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
52 Glenn, Zoe SO South Fork 1:22.04 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
53 Rheaume-Panto, Faelynn Jensen Beach 1:22.93 Falcon Invitational Mar 25, 2019
54 Walter, Lilly JR Dwyer 1:23.90 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
55 Serrano, Erika SR Okeechobee 1:25.70 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
56 Garcia, Mattie SO Okeechobee 1:29.38 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Weiler, Thomas JR South Fork 1:59.78 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
2 Ruocco, Christian SO Dwyer 1:59.97 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
3 Mule, Matthew SO West Boca Raton 2:00.51 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
4 Gunn, Ethan SR West Boca Raton 2:05.35 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
5 Nagle, Conner SR Dwyer 2:05.98 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
6 Echenagucia, Douglas SR West Boca Raton 2:06.59 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
7 Douihech, Ryan FR West Boca Raton 2:06.78 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
8 Gorman, Joshua SO South Fork 2:09.72 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
9 Hemann, Jarrod JR South Fork 2:09.98 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
10 Andrade, Nicollas JR West Boca Raton 2:11.15 Warrior Invitational Mar 1, 2019
11 Gedeon, Jephthe SO Palm Beach Lakes 2:12.27 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
12 Nezifort, Omar JR Palm Beach Lakes 2:13.83 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
13 Francisco-Juan, David SO South Fork 2:14.84 Warrior Invitational Mar 1, 2019
14 Barragan, Eduardo FR South Fork 2:15.05 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
15 Neubauer, Christopher JR Port St. Lucie 2:15.28 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
16 Trejo, Kevin FR South Fork 2:15.36 Warrior Invitational Mar 1, 2019
17 Ayala, Cruz JR Dwyer 2:15.82 Warrior Invitational Mar 1, 2019
18 Tello, Magdiel SR Jensen Beach 2:16.97 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
19 Ohrn, Kevin JR South Fork 2:18.40 South Fork Invitational Feb 22, 2019
20 Gerard, Kyler SR Olympic Heights 2:18.80 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
21 Ramos, Matthew SO Dwyer 2:18.89 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
22 Sharabi, Adam FR West Boca Raton 2:20.13 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
23 Rausch, Ethan SO South Fork 2:20.90 South Fork Invitational Feb 22, 2019
24 Rodriguez, Chris JR Olympic Heights 2:23.71 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
25 Pinto, Bradley JR South Fork 2:23.93 South Fork Last Chance Apr 5, 2019
26 Bevell, Alex FR South Fork 2:24.30 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
27 Sheppard, Robert JR Palm Beach Lakes 2:24.41 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
28 Noel, Janssen SO Boynton Beach 2:24.47 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
29 Henderson, Linwood Dwyer 2:24.78 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
30 Seibel, Matthew FR West Boca Raton 2:25.17 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
31 Pinto, Nathan FR South Fork 2:25.39 South Fork Invitational Feb 22, 2019
32 Smith, Demetri JR Okeechobee 2:25.44 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
33 Manzano-Meja, Matthew FR Boynton Beach 2:25.75 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019
34 Shaw, Braydon SR West Boca Raton 2:26.30 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
35 Hoskins, Dorrien SR Palm Beach Lakes 2:27.22 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
36 Jean-Louis , Christopher SR Olympic Heights 2:28.45 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
37 Yuhas, Elijah FR Port St. Lucie 2:28.86 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
38 Marsh, John SO Jensen Beach 2:29.22 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
39 Abreu, Kajuan SR Palm Beach Lakes 2:29.56 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
40 Torres, Anthony SO Port St. Lucie 2:29.77 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
41 Garcia, Angel SO Okeechobee 2:29.82 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
42 McAfee, Jackson Jensen Beach 2:30.62 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
43 Trujillo, Jonathan SO Olympic Heights 2:31.53 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
44 Bradshaw, Destyn SO Boynton Beach 2:31.67 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
44 Louis, Max JR Port St. Lucie 2:31.67 South Fork Invitational Feb 22, 2019
46 Fender, Brayden FR South Fork 2:34.33 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
47 Mora, Carlos SO Okeechobee 2:37.14 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
48 Yearby, Devin SO Port St. Lucie 2:37.48 South Fork Invitational Feb 22, 2019
49 Taylor, Connor JR Palm Beach Lakes 2:38.19 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
50 dorsainv, luderson FR Boynton Beach 2:42.97 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
51 Scheider, Azor JR Boynton Beach 2:42.99 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
52 William, Michael JR Port St. Lucie 2:47.66 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
53 Mills, Marcques FR Palm Beach Lakes 2:50.45 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
54 dorsainv, luderson FR Boynton Beach 2:50.75 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Pierre, Niah SR Dwyer 2:17.99 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
2 Martin, Hannah JR South Fork 2:26.77 South Fork Last Chance Apr 5, 2019
3 Gallagher, Lily SO Dwyer 2:30.09 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
4 Bryce, Bianca SR West Boca Raton 2:30.63 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
5 Cavendish, Emma JR Dwyer 2:31.10 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
6 Kennedy, Delaney SO West Boca Raton 2:36.61 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
7 Kerbs, Kayla SO Dwyer 2:36.78 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
8 Watson, Gia SO Palm Beach Lakes 2:37.83 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
9 Sesta, Taylor SO South Fork 2:40.50 Warrior Invitational Mar 1, 2019
10 Weiler, Madeline FR South Fork 2:40.55 South Fork Last Chance Apr 5, 2019
11 Roach, Annabel Dwyer 2:42.17 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
12 Knier, Olivia SO Jensen Beach 2:42.38 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
13 Engle, Sophia SO Jensen Beach 2:43.70 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
14 Ward, Anna Sophia JR South Fork 2:44.51 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
15 Gorton, Mackenzie FR South Fork 2:44.64 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
16 Ziegenfuss, Julia FR Dwyer 2:44.90 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
17 Felix, Azaria JR Palm Beach Lakes 2:46.59 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
18 Gorostiaga, Anna SR South Fork 2:46.69 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
19 Watson, Jayla SO Palm Beach Lakes 2:48.96 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
20 Hemann, Kailee FR South Fork 2:50.02 South Fork Last Chance Apr 5, 2019
21 Martinez, Alexa FR West Boca Raton 2:50.22 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
22 Densmore, Ellen FR South Fork 2:51.27 South Fork Last Chance Apr 5, 2019
23 Luctamar, Luna FR Boynton Beach 2:52.05 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
24 Hawkins, Brooke SO South Fork 2:53.86 South Fork Invitational Feb 22, 2019
25 Delgado, Alexandra SO South Fork 2:54.17 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
26 Cedieu, Julie FR Dwyer 3:01.52 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
27 Jolaogun, Tosin SO Port St. Lucie 3:02.42 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
28 Noel, Melidiorze SO Palm Beach Lakes 3:03.64 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
29 Noel, Melidiorze SO Palm Beach Lakes 3:05.05 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
30 Quinn, Kaelyn FR Jensen Beach 3:07.19 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
31 Tate, Haylynn FR Port St. Lucie 3:07.40 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
32 Lacroix , Kiarra SO Olympic Heights 3:07.67 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
33 Castillo, Natalia JR Olympic Heights 3:09.59 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
34 Walter, Lilly JR Dwyer 3:10.42 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
35 Hummel, Shealiann SO Okeechobee 3:11.67 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
36 Jarrin, Martina SO Jensen Beach 3:14.37 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
37 Barbuto, Natalia JR Olympic Heights 3:14.85 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
38 Nguyen, Tracy FR Dwyer 3:20.28 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019
39 Parkinson, Izzabella SO Port St. Lucie 3:21.27 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
40 Todd, Raquel SO Okeechobee 3:22.85 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
41 Espino, Madison SO Dwyer 3:25.17 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
42 Patel, Rahi FR West Boca Raton 3:30.63 Warrior Invitational Mar 1, 2019
43 Elvrom, Lillian SO South Fork 3:30.81 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
44 Merchant, Ariana FR Okeechobee 3:34.18 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
45 Lickstein, Jessica FR Dwyer 3:46.46 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
46 Herrera, Khristy JR Olympic Heights 3:58.60 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Weiler, Thomas JR South Fork 4:26.41 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
2 Hemann, Jarrod JR South Fork 4:30.61 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
3 Lesh, John JR Dwyer 4:37.37 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
4 Gorman, Joshua SO South Fork 4:44.47 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
5 Kerr, Ryan SR Dwyer 4:44.51 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
6 Douihech, Ryan FR West Boca Raton 4:46.53 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
7 Gencarelli, Giuliano JR Dwyer 4:46.56 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
8 Andrade, Nicollas JR West Boca Raton 4:50.93 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
9 Barragan, Eduardo FR South Fork 4:52.45 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
10 Mule, Matthew SO West Boca Raton 4:54.77 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
11 Pinto, Nathan FR South Fork 4:56.94 South Fork Last Chance Apr 5, 2019
12 Pinto, Bradley JR South Fork 4:57.90 South Fork Last Chance Apr 5, 2019
13 Patel, Rahul SR West Boca Raton 4:59.27 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
14 Ramos, Matthew SO Dwyer 5:01.50 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
15 Friend, Zachary FR Okeechobee 5:04.97 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
16 Tello, Magdiel SR Jensen Beach 5:10.65 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
17 Phillips, Daniel FR Okeechobee 5:12.31 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
18 Shack, Andrew SO Olympic Heights 5:12.85 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
19 Booth, Justis SO Jensen Beach 5:14.48 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
20 Echenagucia, Douglas SR West Boca Raton 5:15.13 Warrior Invitational Mar 1, 2019
21 Ayala, Cruz JR Dwyer 5:15.76 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
22 Strom, Conner FR Jensen Beach 5:16.21 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
23 Torres, Anthony SO Port St. Lucie 5:21.66 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
24 Manzano-Meja, Matthew FR Boynton Beach 5:21.86 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
25 Beagle, Mark SO Jensen Beach 5:22.21 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
26 Dasilva, Eric JR Olympic Heights 5:25.74 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
27 Scheider, Azor JR Boynton Beach 5:26.12 Palm Beach County Central Conference Mar 27, 2019
28 Seibel, Matthew FR West Boca Raton 5:27.66 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
29 Rausch, Ethan SO South Fork 5:28.30 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
30 Sharabi, Adam FR West Boca Raton 5:29.47 Warrior Invitational Mar 1, 2019
31 Ohrn, Kevin JR South Fork 5:32.42 Warrior Invitational Mar 1, 2019
32 Sanchez, Pedro SR Okeechobee 5:38.76 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
33 Gedeon, Jephthe SO Palm Beach Lakes 5:40.29 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
34 Pham, Alan FR West Boca Raton 5:44.82 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
35 Noel, Janssen SO Boynton Beach 5:47.26 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
36 Rodriguez, Chris JR Olympic Heights 5:47.60 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
37 Gerard, Kyler SR Olympic Heights 5:52.72 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
38 Sell, Brian SR Okeechobee 5:52.97 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
39 Smith, Demetri JR Okeechobee 5:55.27 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
40 Yearby, Devin SO Port St. Lucie 5:56.70 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
41 Cox, Adam SR Jensen Beach 6:01.47 Falcon Invitational Mar 25, 2019
42 Mora, Carlos SO Okeechobee 6:03.12 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
43 Bartolo, Juan FR Boynton Beach 6:07.53 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
44 Marsh, John SO Jensen Beach 6:09.30 Falcon Invitational Mar 25, 2019
45 Labowski, Kyle SO West Boca Raton 6:16.88 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
46 Trujillo, Jonathan SO Olympic Heights 6:17.85 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
47 Sanchez, Daniel SO West Boca Raton 6:25.75 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
48 Francois, Mykale JR Palm Beach Lakes 6:35.57 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
49 McIntosh, Sam SO Jensen Beach 7:48.45 Falcon Invitational Mar 25, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cavendish, Emma JR Dwyer 5:15.09 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
2 Martin, Hannah JR South Fork 5:19.02 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
3 Gallagher, Lily SO Dwyer 5:32.00 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
4 Sesta, Taylor SO South Fork 5:33.23 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
5 Weiler, Madeline FR South Fork 5:37.07 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
6 Ward, Anna Sophia JR South Fork 5:43.40 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
7 Kennedy, Delaney SO West Boca Raton 5:59.98 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
8 Hemann, Kailee FR South Fork 6:04.72 South Fork Last Chance Apr 5, 2019
9 Pierre, Niah SR Dwyer 6:08.10 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
10 Knier, Olivia SO Jensen Beach 6:08.93 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
11 Roach, Annabel Dwyer 6:10.91 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
12 Engle, Sophia SO Jensen Beach 6:11.68 Falcon Invitational Mar 25, 2019
13 Ramos, Raven SR Dwyer 6:12.61 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
14 Gorton, Mackenzie FR South Fork 6:20.26 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
15 Densmore, Ellen FR South Fork 6:22.29 South Fork Last Chance Apr 5, 2019
16 Luctamar, Luna FR Boynton Beach 6:24.93 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
17 Zayas, Olivia JR Jensen Beach 6:26.57 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
18 Lickstein, Jessica FR Dwyer 6:31.20 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
19 MacDonald, Avalon FR South Fork 6:42.31 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
20 Engle, Gabriella SR Jensen Beach 6:43.30 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
21 Delgado, Alexandra SO South Fork 6:44.69 Warrior Invitational Mar 1, 2019
22 Julian, Brook JR Okeechobee 6:51.47 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
23 Watson, Jayla SO Palm Beach Lakes 6:56.46 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
24 Parkinson, Izzabella SO Port St. Lucie 7:02.25 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
25 Tate, Haylynn FR Port St. Lucie 7:05.77 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
26 Jarrin, Martina SO Jensen Beach 7:20.70 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
27 Hummel, Shealiann SO Okeechobee 7:31.92 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
28 Noel, Melidiorze SO Palm Beach Lakes 7:38.61 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
29 Suarez, Giselle SR Palm Beach Lakes 7:39.78 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
30 Hancock, Madison SR Okeechobee 7:42.87 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
31 Patel, Rahi FR West Boca Raton 8:02.33 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
32 Merchant, Ariana FR Okeechobee 8:05.05 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
33 Seenath, Sarika SR West Boca Raton 8:10.15 Warrior Invitational Mar 1, 2019
34 Acosta, Allison JR West Boca Raton 8:13.30 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
35 Valdes, Aliah SO West Boca Raton 8:17.17 Warrior Invitational Mar 1, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Weiler, Thomas JR South Fork 9:31.27 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
2 Lesh, John JR Dwyer 9:54.87 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
3 Hemann, Jarrod JR South Fork 10:29.00 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
4 Gencarelli, Giuliano JR Dwyer 10:32.31 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
5 Pinto, Bradley JR South Fork 10:40.13 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
6 Pinto, Nathan FR South Fork 10:51.69 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
7 Andrade, Nicollas JR West Boca Raton 10:54.08 Warrior Invitational Mar 1, 2019
8 Patel, Rahul SR West Boca Raton 11:00.48 Warrior Invitational Mar 1, 2019
9 Barragan, Eduardo FR South Fork 11:02.08 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
10 Ramos, Matthew SO Dwyer 11:09.76 Warrior Invitational Mar 1, 2019
11 Booth, Justis SO Jensen Beach 11:24.93 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
12 Strom, Conner FR Jensen Beach 11:39.73 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
13 Friend, Zachary FR Okeechobee 11:40.52 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
14 Rausch, Ethan SO South Fork 11:42.27 Warrior Invitational Mar 1, 2019
15 Ohrn, Kevin JR South Fork 11:50.05 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
16 Manzano-Meja, Matthew FR Boynton Beach 11:50.47 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
17 Beagle, Mark SO Jensen Beach 11:52.95 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
18 Francisco-Juan, David SO South Fork 11:53.82 South Fork Invitational Feb 22, 2019
19 Trejo, Kevin FR South Fork 12:01.94 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
20 Burgener, Jack FR South Fork 12:03.86 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
21 Dasilva, Eric JR Olympic Heights 12:06.45 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
22 Pham, Alan FR West Boca Raton 12:09.19 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
23 Bevell, Alex FR South Fork 12:16.97 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
24 Phillips, Daniel FR Okeechobee 12:25.08 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
25 Sharabi, Adam FR West Boca Raton 12:33.63 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
26 Noel, Janssen SO Boynton Beach 13:33.58 Palm Beach County Central Conference Mar 27, 2019
27 Labowski, Kyle SO West Boca Raton 13:35.69 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
28 Bartolo, Juan FR Boynton Beach 13:47.97 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019
29 Sanchez, Pedro SR Okeechobee 13:49.01 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
30 Luzincourt, Jeremiah SO Boynton Beach 14:06.58 Palm Beach County Central Conference Mar 27, 2019
31 Garcia, Angel SO Okeechobee 14:18.80 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Cassels, Holly JR Dwyer 15.51 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 2.0
2 Madison, Natalia SO Dwyer 15.82 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019 -1.2
3 Daniels, Aleria JR Palm Beach Lakes 17.10 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 1.0
4 Sokol, Giovanna JR South Fork 17.12 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 1.0
5 Young, Chloe FR Dwyer 17.16 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.8
6 Myles, Melissa SO Dwyer 17.31 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 2.0
7 Ferguson, Zori-Ann JR Palm Beach Lakes 17.39 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 0.3
8 Fleurimond, Shanice JR Dwyer 18.11 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
9 Collette, Jolie SO South Fork 18.52 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.8
10 Roberts, Rehn FR Dwyer 18.75 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.7
11 Quinn, Mackenzie JR Jensen Beach 18.94 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.8
12 Rogers, La'Nia FR Port St. Lucie 19.10 Cobra Relays Mar 7, 2019
13 Fox, Tezaria SR Dwyer 19.94 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
14 Tello, Kianny SO Jensen Beach 20.20 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 5.4
15 Johnson, Lanaria SR Dwyer 20.54 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
16 Taylor, Jade SR West Boca Raton 20.86 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
16 Tillman, Raechel JR Port St. Lucie 20.86 Cobra Relays Mar 7, 2019
18 Maguire, Kasey SO Okeechobee 21.56 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 -0.3
19 Walker, Sasha JR Port St. Lucie 22.38 Cobra Relays Mar 7, 2019
20 Densmore, Ellen FR South Fork 23.00 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 1.0
21 Rheaume-Panto, Faelynn Jensen Beach 24.11 Falcon Invitational Mar 25, 2019

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Thomas, Kallem JR Palm Beach Lakes 14.70 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
2 Williams, Antorey JR Palm Beach Lakes 15.20 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
3 Harvey, Tyler JR Palm Beach Lakes 15.65 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
4 Mojica-Rivera, Joshua SR Jensen Beach 16.42 Falcon Invitational Mar 25, 2019
5 Santerre, Jasen SR Boynton Beach 16.60 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
6 Gesner, Jeff SR Boynton Beach 16.62 Palm Beach County Central Conference Mar 27, 2019
7 Dunbar, Jakorey SR Dwyer 17.26 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
8 Skarbowski, Erik JR Jensen Beach 17.62 Cobra Relays Mar 7, 2019
9 Phoenix, Laverne SR Jensen Beach 17.74 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
10 Dominque, Hanson JR Port St. Lucie 18.57 South Fork Invitational Feb 22, 2019
11 Tally, Quintavious SO Dwyer 18.61 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
12 Ferguson, Troy SO Dwyer 19.64 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
13 Verilus, Seth SR Dwyer 19.67 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
14 Uiysse, Allan SO Boynton Beach 20.06 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
15 Hahn, Nicholas JR Port St. Lucie 20.56 Cobra Relays Mar 7, 2019
16 Scott, Josiah JR Port St. Lucie 20.59 Cobra Relays Mar 7, 2019
17 Cohon, Marc JR West Boca Raton 21.46 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
18 Ramos, Matthew SO Dwyer 21.90 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
19 Horace, Sageny SO Port St. Lucie 22.16 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
20 Yuhas, Elijah FR Port St. Lucie 22.43 Cobra Relays Mar 7, 2019

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Thomas, Kallem JR Palm Beach Lakes 39.55 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
2 Smith, Victor JR Palm Beach Lakes 40.08 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
3 Gesner, Jeff SR Boynton Beach 41.02 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
4 Harvey, Tyler JR Palm Beach Lakes 41.82 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
5 Harris, Courtney SR Boynton Beach 41.83 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
6 Yearby, Montavious SR Port St. Lucie 42.18 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
7 Thompson, Troy SR Dwyer 42.83 Warrior Invitational Mar 1, 2019
8 Santerre, Jasen SR Boynton Beach 43.25 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
9 Williams, Antorey JR Palm Beach Lakes 43.42 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
10 Verilus, Seth SR Dwyer 43.50 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
11 Colo, Robert SR South Fork 44.67 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
12 Campbell, Jonathan JR Palm Beach Lakes 44.93 John Battle III All Star Mar 2, 2019
13 Mojica-Rivera, Joshua SR Jensen Beach 45.01 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
14 Andrade, Nicollas JR West Boca Raton 45.50 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
15 Skarbowski, Erik JR Jensen Beach 45.51 Cobra Relays Mar 7, 2019
16 Tally, Quintavious SO Dwyer 45.79 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
17 Phoenix, Laverne SR Jensen Beach 45.96 Falcon Invitational Mar 25, 2019
18 Ferguson, Troy SO Dwyer 45.97 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
19 Hamilton, Brandon JR Jensen Beach 48.13 Falcon Invitational Mar 25, 2019
20 Theodore , Fuge SO Olympic Heights 48.29 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
21 Uiysse, Allan SO Boynton Beach 48.38 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
22 Noel, Stanley SR West Boca Raton 50.81 Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
23 Holzendor, Kenonte SR Dwyer 51.33 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
24 St. Louis, Nelson SO Port St. Lucie 51.53 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
25 Winston, Bashmir JR Port St. Lucie 51.60 Cobra Relays Mar 7, 2019
26 Cohon, Marc JR West Boca Raton 52.20 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
27 Espady, Patrick JR Jensen Beach 53.15 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cassels, Holly JR Dwyer 44.31 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
2 Fleurimond, Shanice JR Dwyer 45.15 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
3 Rader, Morgan JR Jensen Beach 49.16 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
4 Myles, Melissa SO Dwyer 49.65 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
5 Ferguson, Zori-Ann JR Palm Beach Lakes 49.72 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
6 Frederick, Emauria JR Boynton Beach 49.99 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
7 Daniels, Aleria JR Palm Beach Lakes 50.33 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
8 Taylor, Jade SR West Boca Raton 50.50 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
9 Roberts, Rehn FR Dwyer 53.61 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
10 Densmore, Ellen FR South Fork 56.03 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
11 Arthur, Halli SO Olympic Heights 56.22 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
12 Collette, Jolie SO South Fork 56.51 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
13 hunt, tylinn JR Boynton Beach 56.78 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
14 Sokol, Giovanna JR South Fork 57.28 South Fork Invitational Feb 22, 2019
15 Quinn, Mackenzie JR Jensen Beach 59.61 Cobra Relays Mar 7, 2019
16 Hawkins, Brooke SO South Fork 1:00.55 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
17 Maguire, Kasey SO Okeechobee 1:02.23 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
18 Rheaume-Panto, Faelynn FR Jensen Beach 1:04.61 Cobra Relays Mar 7, 2019
19 Okur, Chyanne JR Dwyer 1:05.97 Warrior Invitational Mar 1, 2019
20 Delgado, Alexandra SO South Fork 1:08.42 South Fork Invitational Feb 22, 2019

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Harris, Courtney SR Boynton Beach 6.79m 22' 3.5" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
2 Ferguson, Troy SO Dwyer 6.53m 21' 5.25" Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
3 Bradlely, Anthony JR Palm Beach Lakes 6.47m 21' 2.75" FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
3 Morse, Michael SO South Fork 6.47m 21' 2.75" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
5 Lumaine, Lopez FR Boynton Beach 6.35m 20' 10" Palm Beach County Central Conference Mar 27, 2019
6 Dieudonne, Richard JR Boynton Beach 6.22m 20' 5" GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
7 Ermilis , Desmi SR Palm Beach Lakes 6.16m 20' 2.5" GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
8 Ungerland, Jack JR South Fork 6.11m 20' 0.5" South Fork Invitational Feb 22, 2019
9 Taylor, Andre JR Palm Beach Lakes 6.04m 19' 9.75" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
10 Sawtelle, Makai JR Jensen Beach 5.99m 19' 8" Falcon Invitational Mar 25, 2019
10 Tally, Quintavious SO Dwyer 5.99m 19' 8" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
12 Dunbar, Jakorey SR Dwyer 5.94m 19' 6" Warrior Invitational Mar 1, 2019
13 Joseph, Caleb JR Port St. Lucie 5.89m 19' 4" Cobra Relays Mar 7, 2019
14 Thompson, Troy SR Dwyer 5.77m 18' 11.25" Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
15 Nezifort, Omar JR Palm Beach Lakes 5.72m 18' 9.25" John Battle III All Star Mar 2, 2019
16 Dominque, Hanson JR Port St. Lucie 5.64m 18' 6" Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
17 Aurelien, Djosmithe SO Boynton Beach 5.55m 18' 2.5" Palm Beach County Central Conference Mar 27, 2019
17 Ingram, Gage SR Okeechobee 5.55m 18' 2.5" Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
17 Lippincott, Joseph JR Jensen Beach 5.55m 18' 2.5" Cobra Relays Mar 7, 2019
20 Scott, Josiah JR Port St. Lucie 5.54m 18' 2.25" South Fork Invitational Feb 22, 2019
21 Roundtree, Jerome FR Okeechobee 5.53m 18' 1.75" Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
22 Colo, Robert SR South Fork 5.51m 18' 1" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
23 Espady, Patrick JR Jensen Beach 5.49m 18' 0.25" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
24 Hixson , Trey SR Olympic Heights 5.43m 17' 9.75" Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
25 William, Michael JR Port St. Lucie 5.37m 17' 7.5" Cobra Relays Mar 7, 2019
26 Moffat, Chase JR Jensen Beach 5.25m 17' 2.75" Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
27 St. Louis, Nelson SO Port St. Lucie 5.21m 17' 1.25" Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
28 Adamo, Aiden SR Okeechobee 5.20m 17' 0.75" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
29 Theodore , Fuge SO Olympic Heights 5.18m 17' 0" Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
30 Rothenberg, Alec JR South Fork 4.83m 15' 10.25" South Fork Invitational Feb 22, 2019
31 Pachowicz, Mark FR South Fork 4.71m 15' 5.5" Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
32 Helmig, Riley JR South Fork 4.70m 15' 5" South Fork Invitational Feb 22, 2019
33 Joseph, Osiris FR Port St. Lucie 4.60m 15' 1.25" Cobra Relays Mar 7, 2019
34 Sharabi, Adam FR West Boca Raton 4.57m 15' 0" Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
35 Dillard, Casey SO West Boca Raton 4.52m 14' 10" Warrior Invitational Mar 1, 2019

Long Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Cassels, Holly JR Dwyer 5.33m 17' 6" Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
2 Myles, Melissa SO Dwyer 5.30m 17' 4.75" Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
3 Smith, Amiah SO Jensen Beach 5.00m 16' 5" Cobra Relays Mar 7, 2019
4 Powell, Vivian JR Jensen Beach 4.97m 16' 3.75" Cobra Relays Mar 7, 2019
5 Fox, Tezaria SR Dwyer 4.93m 16' 2.25" Warrior Invitational Mar 1, 2019
6 Madison, Natalia SO Dwyer 4.72m 15' 6" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
7 Kornilov, Alexia JR South Fork 4.61m 15' 1.5" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
8 Larson, Marley FR South Fork 4.60m 15' 1.25" Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
9 Tello, Kianny SO Jensen Beach 4.58m 15' 0.5" Falcon Invitational Mar 25, 2019
10 Jonas, Aliyah SR Dwyer 4.54m 14' 10.75" Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
11 Jenkins, Jalijah JR Palm Beach Lakes 4.35m 14' 3.25" Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
12 Shannon, Mikeriah SO Dwyer 4.33m 14' 2.5" Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019
13 Bruney, Bianca JR Olympic Heights 4.29m 14' 1" Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
14 Young, Chloe FR Dwyer 4.24m 13' 11" Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
15 Johnson, Lanaria SR Dwyer 4.17m 13' 8.25" Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
16 Castro, Taylor FR South Fork 4.13m 13' 6.75" Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
17 Gonda, Lillian FR Jensen Beach 3.94m 12' 11.25" Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
18 Johnston, Jazmine Jensen Beach 3.92m 12' 10.5" Falcon Invitational Mar 25, 2019
19 Francios, Joaceline JR Boynton Beach 3.91m 12' 10" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
20 hunt, tylinn JR Boynton Beach 3.87m 12' 8.5" GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
20 Mills, Tori FR South Fork 3.87m 12' 8.5" South Fork Invitational Feb 22, 2019
22 Maguire, Kasey SO Okeechobee 3.83m 12' 6.75" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
23 Davis, Sanaaz SO Olympic Heights 3.72m 12' 2.5" Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
24 Mitchell, Amber JR Okeechobee 3.68m 12' 1" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
25 Ferguson, Layla SR Boynton Beach 3.45m 11' 4" Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Alcide, Samuel SR Boynton Beach 15.74m 51' 7.75" GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
2 Denisa, Nicolas JR Boynton Beach 14.65m 48' 0.75" Palm Beach County Central Conference Mar 27, 2019
3 Harris, Courtney SR Boynton Beach 14.12m 46' 4" GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
4 Brown, Janil SR Dwyer 13.65m 44' 9.5" Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
5 Jules, Evan JR Palm Beach Lakes 12.89m 42' 3.5" Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
6 Thompson, Neil A SR Palm Beach Lakes 12.75m 41' 10" FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
7 Cohen, Josh JR South Fork 12.70m 41' 8" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
8 Sartor, Sergio SR Dwyer 12.53m 41' 1.5" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
9 Copeland, Malik JR Port St. Lucie 12.00m 39' 4.5" Cobra Relays Mar 7, 2019
10 Bannon, Timothy SR Port St. Lucie 11.90m 39' 0.5" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
10 Wilson, Kevon SR Dwyer 11.90m 39' 0.5" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
12 Bates, Andrew SR Okeechobee 11.70m 38' 4.75" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
13 Sell, Brian SR Okeechobee 11.40m 37' 5" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
14 Qui, Julian SR Palm Beach Lakes 11.16m 36' 7.5" Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
15 Nonnombre, Georvany SR Port St. Lucie 10.98m 36' 0.25" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
16 Delehomme, Nicholas SR Dwyer 10.90m 35' 9.25" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
16 Scienzo, Tobio FR South Fork 10.90m 35' 9.25" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
18 Weidman, Nathan SO Jensen Beach 9.90m 32' 5.75" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
19 Burns, Kamari JR Dwyer 9.76m 32' 0.25" Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
20 Addington, Todd JR Okeechobee 9.70m 31' 10" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
20 Dillard, Casey SO West Boca Raton 9.70m 31' 10" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
20 Joseph, Kevin JR Port St. Lucie 9.70m 31' 10" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
23 Lockheart, Logan JR Boynton Beach 9.34m 30' 7.75" Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
24 Dutra, Paulo JR West Boca Raton 9.05m 29' 8.25" Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
25 normil, eddyson FR Boynton Beach 8.70m 28' 6.5" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
26 Putman , Forrest SR Jensen Beach 7.80m 25' 7.25" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
27 Aleja, Rainier SR West Boca Raton 7.70m 25' 3.25" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
28 Mitchell, Jalen SR Dwyer 7.46m 24' 5.75" Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019

Shot Put (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Powell, Amber JR Boynton Beach 13.39m 43' 11.25" Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
2 Luctamar, Kerby SR Boynton Beach 12.98m 42' 7" Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
3 Campbell, Thierry FR Dwyer 9.50m 31' 2" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
4 Cassels, Holly JR Dwyer 8.62m 28' 3.5" Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
5 Young, Ashley JR Dwyer 8.44m 27' 8.25" South Fork Last Chance Apr 5, 2019
6 Berman, Pressly FR West Boca Raton 8.21m 26' 11.25" Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
7 Joseph, Fabuela SO Port St. Lucie 7.99m 26' 2.75" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
8 Smith, Yodanca JR Port St. Lucie 7.96m 26' 1.5" St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
9 Georges, Kimberly FR South Fork 7.90m 25' 11" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
10 Murray, Meagan SO South Fork 7.80m 25' 7.25" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
11 Rivera, Stephanie SR Palm Beach Lakes 7.76m 25' 5.5" Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
12 Vespucci, Valerie SO Dwyer 7.67m 25' 2" Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
13 Yacinthe, Nehemie JR West Boca Raton 7.20m 23' 7.5" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
14 Berman, Mira FR West Boca Raton 7.15m 23' 5.5" Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
15 Myles, Melissa SO Dwyer 7.04m 23' 1.25" South Fork Last Chance Apr 5, 2019
16 Davis, Harley SO Okeechobee 6.91m 22' 8" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
17 Kennedy, Jillian JR Okeechobee 6.90m 22' 7.75" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
18 Beliziair, Jade SR Dwyer 6.83m 22' 5" Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
19 Craig, Erin FR South Fork 6.50m 21' 4" South Fork Invitational Feb 22, 2019
20 Douglas, Sabrina SR Port St. Lucie 6.17m 20' 3" St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
21 Garcia, Mattie SO Okeechobee 6.12m 20' 1" South Fork Last Chance Apr 5, 2019
22 Lupinacci, Francesca FR Dwyer 5.99m 19' 8" Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
23 Cohon, Shayna SO West Boca Raton 5.90m 19' 4.25" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
24 Jordan, Bryanna SO West Boca Raton 5.82m 19' 1.25" Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
25 Garcon, Melissa SO West Boca Raton 5.78m 18' 11.75" Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
26 Garcon, Kyla FR West Boca Raton 5.44m 17' 10.25" Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
27 Infiesta, Emma SO Dwyer 4.83m 15' 10.25" Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019

Discus (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Harris, Courtney SR Boynton Beach 48.68m 159' 8" GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
2 Thompson, Neil A SR Palm Beach Lakes 45.21m 148' 4" GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
3 Jules, Evan JR Palm Beach Lakes 43.17m 141' 8" John Battle III All Star Mar 2, 2019
4 Alcide, Samuel SR Boynton Beach 39.25m 128' 9" Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
5 Qui, Julian SR Palm Beach Lakes 38.91m 127' 8" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
6 Burns, Kamari JR Dwyer 37.45m 122' 10" Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
7 Delehomme, Nicholas SR Dwyer 36.63m 120' 2" Warrior Invitational Mar 1, 2019
8 Jean-Pierre, Wilkin JR Port St. Lucie 34.82m 114' 3" St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
9 Sartor, Sergio SR Dwyer 34.19m 112' 2" Warrior Invitational Mar 1, 2019
10 Nonnombre, Georvany SR Port St. Lucie 33.56m 110' 1" St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
11 Wilson, Kevon SR Dwyer 30.24m 99' 2" Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
12 Sell, Brian SR Okeechobee 29.43m 96' 7" Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
13 Dillard, Casey SO West Boca Raton 28.76m 94' 4" Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
14 Denisa, Nicolas JR Boynton Beach 28.20m 92' 6" GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
15 Dutra, Paulo JR West Boca Raton 27.42m 89' 11" Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
16 Joseph, Kevin JR Port St. Lucie 27.14m 89' 0" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
17 Bates, Andrew SR Okeechobee 26.65m 87' 5" Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
18 Addington, Todd JR Okeechobee 25.90m 85' 0" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
19 normil, eddyson FR Boynton Beach 24.64m 80' 10" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
20 Mitchell, Jalen SR Dwyer 24.31m 79' 9" Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
21 Aleja, Rainier SR West Boca Raton 22.30m 73' 2" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
22 Weidman, Nathan SO Jensen Beach 21.59m 70' 10" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
23 Putman , Forrest SR Jensen Beach 21.13m 69' 4" Cobra Relays Mar 7, 2019
24 Lockheart, Logan JR Boynton Beach 20.01m 65' 8" Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019

Discus (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Powell, Amber JR Boynton Beach 42.10m 138' 1" GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
2 Young, Ashley JR Dwyer 28.30m 92' 10" FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
3 Davis, Harley SO Okeechobee 24.62m 80' 9" Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
4 Shipman, Anaiyah SR Palm Beach Lakes 23.12m 75' 10" John Battle III All Star Mar 2, 2019
5 Smith, Yodanca JR Port St. Lucie 22.95m 75' 3" FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
6 Rivera, Stephanie SR Palm Beach Lakes 22.04m 72' 4" Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
7 Yacinthe, Nehemie JR West Boca Raton 21.97m 72' 1" Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
8 Campbell, Thierry FR Dwyer 20.87m 68' 6" Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
9 Berman, Pressly FR West Boca Raton 19.26m 63' 2" Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
10 Vespucci, Valerie SO Dwyer 19.14m 62' 9" Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
11 Rivera, Stephanie SR Palm Beach Lakes 19.09m 62' 7" Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
12 Georges, Kimberly FR South Fork 19.02m 62' 5" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
13 Berman, Mira FR West Boca Raton 18.89m 62' 0" Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
14 Joseph, Fabuela SO Port St. Lucie 18.39m 60' 4" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
15 Murray, Meagan SO South Fork 18.19m 59' 8" Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
16 Garcia, Mattie SO Okeechobee 17.62m 57' 10" Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
17 Garcon, Kyla FR West Boca Raton 17.60m 57' 9" Palm Beach County South Conference Mar 26, 2019
18 Kennedy, Jillian JR Okeechobee 16.42m 53' 10" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
19 Cohon, Shayna SO West Boca Raton 16.00m 52' 6" Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
20 Infiesta, Emma SO Dwyer 15.38m 50' 5" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
21 Jordan, Bryanna SO West Boca Raton 15.35m 50' 4" Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
22 Crumbry, Yasmin FR Dwyer 15.03m 49' 4" Warrior Invitational Mar 1, 2019
23 Perez, Tori SO Dwyer 14.70m 48' 3" Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
24 Garcon, Melissa SO West Boca Raton 13.58m 44' 7" Warrior Invitational Mar 1, 2019
25 Espino, Madison SO Dwyer 12.97m 42' 7" FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019
26 Craig, Erin FR South Fork 11.10m 36' 5" South Fork Invitational Feb 22, 2019
27 Douglas, Sabrina SR Port St. Lucie 10.05m 33' 0" St. Lucie County Championship Mar 28, 2019