FLAGLER PALM COAST

BOYS TRACK & FIELD

MORE TEAMS: Girls Track & Field

ROSTER

NAME YEAR
Adams, Hayden FR
Allen, Marcus JR
Aromanda, Ethan SO
Baird, Alijah SO
Balsano, Reece FR
Barnett, Aiden SR
Becker, Hunter SR
Bennett-Cauley, Tanner FR
Bien-Aime, Rodgy FR
Blumengarten, Jake JR
Blumengarten, Nicholas SR
Bracewell, Ashton JR
Breval, Jeremiah FR
Brudey, Avon-Shawn SR
Brunner, Sean JR
Campbell, Drin SO
Campbell, Lucas FR
Cange, Jeremiah SO
Cavas, Caden SO
Cherry, Danya JR
Cherry, Kamari FR
Clymer, Myles JR
Cope, Aaron SR
Costa, Diego SO
Costa, Gabriel SO
Crockett, Michael SR
Cronk, Colby FR
Curry, Thomonte SO
Davis, Kamron SO
Dayton, AJ SO
DeFalco, Daniel SO
DePotter, Braedyn SO
Diguglielmo, Nicholas FR
Diguglielmo, Owen SO
Driggers, Cameron JR
Droste, Drew JR
Duncan, Brandon SO
Ellis, Trenton FR
Furbert, Joshua SO
Gales, Jordan SO
Gilliam, Justin SO
Gilliam, Sean SR
Gilvary, Jack SO
Gilvary, Ryan FR
Gilyard, Elyjah SO
Gilyard, Elyjah SO
Gimbel, Frederick SO
Greenhalgh, Elijah JR
Hampton, Jadon SR
Harris, Robert JR
Hayworth, Levi SO
Hill, Rodney SO
Hinds, Gerald SR
Johnson, Terance JR
Jones-Bock, Tyler FR
Joseph, Isaiah JR
Joseph, Melique FR
Joseph, Schmidt SR
Kalasnik, Brandon JR
Kato, Carson FR
Keltner, Cayden SR
Krause, Dalton FR
Lank, Hunter SO
Laurore, Benjamin JR
Lee, Maxwell SO
Little, Jemon FR
Luna, Eduardo JR
Luna, Jevin FR
Magee, Chase SO
Mitchell Jr., Marcus FR
Moy, Caleb SO
Murray, Colin FR
Murray, Dennis SO
Neal, Zy'Quan FR
Nelson, Damonte FR
Newman, Jayce JR
Newton, Cody SO
Olago, Barak JR
Olsen, Matthew SO
Otero, Adrian SR
Pantano, Alexavier SR
Roa, Dylan JR
Sagar, Krish SR
Saintfort, Kinsky FR
Schake, Dakota JR
Short, Richard FR
Sproull, Ethan JR
Spruill, Kyler FR
Stein, Nathan SO
Stevens, Michael JR
Stevenson, Jacob FR
Steward, D'Zirath JR
Stites, Gavin JR
Sturdivant, Zachary JR
Sturman, Thomas JR
Terry, Joshua SR
Tolbert, Gerod JR
Tomczak, Ryan FR
Tram, Ryan SO
Tum, Dylin FR
Wagner, Dakoda SR
Walker, Mareon SO
Warner, Zach JR
Washington, Alfred JR
Watkins, Rozario FR
Weeden, Vijay SR
Wheat, Kayden FR
Wheatley, Kasey JR
Wheeler, Andrew JR
Willams, Evan SO
Williams-Santiago, Javon SR
Williams, Samuel FR
Woodward, Peyton JR
Woodward, Pierce FR
Worbey, Dylan JR
Wormeck, Braedyn FR
Wronowski, Joseph JR
Yoeum, Austin FR

LATEST RESULTS

DATE MEET
May 14, 2022 FHSAA Class 4A & Para Track & Field State Championships
May 7, 2022 FHSAA 4A Region 1
Apr 26, 2022 FHSAA 4A District 2
Apr 13, 2022 5-Star Conference Meet
Apr 8, 2022 Coach Ernest McPherson Invitational @ Sanford Seminole High
Apr 1, 2022 Tocoi Creek Toro Showdown
Mar 31 - Apr 2, 2022 Florida Relays
Mar 26, 2022 Bear Classic / True Team Championships
Mar 23, 2022 Volusia/Flagler Fr/So Meet
Mar 11, 2022 North Florida / South Florida Challenge
Mar 5, 2022 2022 Craig Speziale Memorial Track and Field Invitational
Mar 1, 2022 Matanzas HS Developmental
Feb 25, 2022 East Coast Classic
Feb 18, 2022 Flagler Pinnacle Pre-Season Classic
May 8, 2021 FHSAA Class 4A Track & Field State Championships
May 1, 2021 FHSAA 4A Region 1
Apr 16, 2021 FHSAA 4A District 3
Apr 9, 2021 Don Hall Invitational / St. John River Conference
Apr 2, 2021 True Team Track Meet
Mar 27, 2021 Raymond Gaines Silverhawk Invitational 2021
Mar 26, 2021 Ancient City Invitational
Mar 19, 2021 Spruce Creek George Janan Invitational
Mar 12, 2021 Mount Dora Christian Invitational Meet #1
Mar 9, 2021 Volusia Freshmen/Sophomore Meet
Mar 3, 2021 Spruce Creek Developmental Meet #1
Feb 26, 2021 East Coast Classic
Feb 18, 2021 Bolles Mini Meet
Feb 12, 2021 Flagler Pinnacle Pre-Season Classic
Mar 11, 2020 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet
Mar 6, 2020 Bolles Bulldog Classic
Mar 6-7, 2020 Sam Burley Hall of Fame Invitational
Feb 28, 2020 16th Annual - East Coast Classic
Feb 22, 2020 3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 15, 2020 George Jenkins Invitational Track Meet 2020
Feb 13, 2020 Ancient City Invitational
Feb 7, 2020 2020 Flagler Pinnacle Pre-Season Classic
May 3-4, 2019 2019 FHSAA State Track & Field Championships
Apr 27, 2019 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2
Apr 9, 2019 FHSAA 4A District 1
Apr 3, 2019 Volusia-Flagler Fr/So Meet
Mar 30, 2019 Embry-Riddle Spike's Classic (high School)
Mar 28-30, 2019 Florida Relays
Mar 23, 2019 UNF Pre-State High School Meet
Mar 16, 2019 Bob Hayes Invitational
Mar 9, 2019 5-Star Conference Championship
Mar 6, 2019 East Coast Fr/So & MS Invitational
Mar 1, 2019 Bolles Bulldog Classic
Feb 22, 2019 East Coast Classic
Feb 15-16, 2019 Louie Bing Classic
Feb 8, 2019 Flagler Pinnacle Classic
May 4-5, 2018 2018 FHSAA State Track & Field Championships