Bayside XC Invitational - 9th Annual

September 24, 2022
|
Bayside HS Palm Bay, FL
HOST: Bayside HS   TIMING: J7 Sports Event Management  

Bayside XC Invitational - 9th Annual - Girls Varsity Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 12:00 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
0 Keira Caster FR Brevard HEAT DNF
0 Sierra Fay FR Heritage DNF
0 Micala Swider SO Bayside DNF
0 Paige Boyles SO Melbourne DNF
0 Kira Schuh SO Cocoa Beach DNF
0 Chelsea Tarbet FR Bayside DNF
0 Hannah Harris FR Melbourne DNF
0 Neonca Francois SO Heritage DNF
0 Reed Fish FR Cocoa Beach DNF
0 Keyna Charles 7 Odyssey Charter DNF
0 Vritti Sanghavi JR Melbourne DNF
0 Layna Harris 7 Odyssey Charter DNF
0 Emanne Beasha 8 Cocoa Beach DNF
0 Samantha Frank SO Melbourne DNF
0 Makenzie Beyer FR Heritage DNF
0 Sarah Greer 6 Odyssey Charter DNF
0 Isabel Martinez SR Palm Bay DNF
0 Anatja Vargas 7 Life Christian DNF
0 Angelise Chin 8 Odyssey Charter DNF
0 Abigail Greenup JR Palm Bay DNF
0 Kira Furton-Sparks JR Cocoa Beach DNF
0 Amelia Minto SO Melbourne DNF
0 Chloe Hahn FR Bayside DNF
0 Hannah Butler JR Cocoa Beach DNF
0 Alyeliz Rivera 7 Odyssey Charter DNF
0 Cheyenne Davis SR Heritage DNF
0 Melonie Wahrmann SO Bayside DNF
0 Alyssa Marquez FR Bayside DNF
0 Rion Roddy SO Heritage DNF
0 Danielle Tullo 8 Brevard HEAT DNF
0 Sophia Conneen FR Melbourne DNF
0 Michelle Petrocelli 7 Odyssey Charter DNF
0 Marisa Ricks SR Cocoa Beach DNF
0 Bryce Travers JR Melbourne DNF
0 Breanna Rava FR Bayside DNF
0 Natalie Fox SR Palm Bay DNF
0 Lauren Deal SR Melbourne DNF
0 Tatum Johnson SO Cocoa Beach DNF
0 Rachel Tunnell FR Brevard HEAT DNF
0 Grace Gordon 6 Odyssey Charter DNF
0 Aiyanna Washington SO Palm Bay DNF
0 Liora Best JR Heritage DNF
0 Rheine Lempka-Hunter 7 Odyssey Charter DNF
0 Skye Wheeldon FR Heritage DNF
0 Kaniya Morrison 7 Life Christian DNF
0 Natalia Rodriguez FR Heritage DNF
0 Lindsey Jimenez SR Palm Bay DNF
0 Carly Grey JR Melbourne DNF
0 Abigail Derisme JR Bayside DNS
0 Isabella Sanabria FR Heritage DNS

Bayside XC Invitational - 9th Annual - Boys JV Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Melbourne 1:58:20 23:40 15 1 2 3 4 5 6 7
  Cocoa Beach     DNF              

Bayside XC Invitational - 9th Annual - Boys JV Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 12:00 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Johnnie Jones SR Cocoa Beach 07:10.9 22:19.0
2 Braydon King SR Melbourne 07:12.5 22:24.0 1
3 Isaak Starr 8 Cocoa Beach 07:14.5 22:30.0
4 Benjamin Landon FR Melbourne 07:23.5 22:58.0 2
5 Alek Vinogradov FR Cocoa Beach 07:23.5 22:58.0
6 Lars Manning 7 Cocoa Beach 07:25.4 23:04.0
7 Joseph Kelly FR Melbourne 07:30.2 23:19.0 3
8 Aiden Hines FR Melbourne 07:41.5 23:54.0 4
9 Michael Catacutan JR Melbourne 08:17.2 25:45.0 5
10 Rowan Bedesem JR Melbourne 08:44.3 27:09.0 6
11 Zechariah Dennis FR Melbourne 12:43.4 39:32.0 7
0 Scott Kelly FR Melbourne DNF
0 Mica Garry SO Cocoa Beach DNF
0 Kyle Schipf SR Melbourne DNF
0 Mark Deadwyler JR Cocoa Beach DNF
0 Hyuan Kim SO Cocoa Beach DNF
0 Jack Kempf SR Melbourne DNF

Bayside XC Invitational - 9th Annual - Girls JV Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Cocoa Beach 2:26:11 29:14 15 1 2 3 4 5 6 7

Bayside XC Invitational - 9th Annual - Girls JV Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 12:00 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Jordana Nunez JR Bayside 07:08.7 22:12.0
2 Alexia Nunez SR Bayside 07:33.8 23:30.0
3 Lyla Schluraff SR Cocoa Beach 08:47.2 27:18.0 1
4 Natalia Soto FR Cocoa Beach 09:30.0 29:31.0 2
5 Maren Schluraff 7 Cocoa Beach 09:33.8 29:43.0 3
6 Eliza Perez 7 Cocoa Beach 09:33.8 29:43.0 4
7 Avery Brown JR Cocoa Beach 09:38.0 29:56.0 5
8 Hasini Setty 7 Cocoa Beach 09:42.8 30:11.0 6
9 Autumn Hayes 7 Cocoa Beach 11:18.4 35:08.0 7
10 Lily Price 7 Cocoa Beach 11:33.9 35:56.0
11 Lorelei Kresslein 7 Cocoa Beach 11:34.2 35:57.0
0 Lia LaRacha SO Life Christian DNF
0 Amberly Andujar 7 Life Christian DNF
0 Mackenzie Newsom FR Melbourne DNF

Bayside XC Invitational - 9th Annual - Boys Varsity Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Cocoa Beach 1:32:55 18:35 20 1 2 3 5 9 10 11
2 Bayside 1:42:35 20:31 62 4 8 12 14 24 25  
3 Melbourne 1:41:40 20:20 64 6 7 16 17 18 21  
4 Odyssey Charter 1:49:48 21:57 95 13 15 19 22 26 29 30
5 Life Christian 2:02:29 24:29 129 20 23 27 28 31 32  
  Heritage     DNF              

Bayside XC Invitational - 9th Annual - Boys Varsity Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 12:00 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Isaac Cerveny JR Cocoa Beach 05:35.4 17:22.0 1
2 Rylan Reyes FR Cocoa Beach 05:56.6 18:28.0 2
3 Aiden Karl JR Cocoa Beach 05:57.6 18:31.0 3
4 Caleb Maruzzella JR Bayside 06:02.1 18:45.0 4
5 Wenn Gilbertson SO Cocoa Beach 06:03.4 18:49.0 5
6 Devin Snyder JR Melbourne 06:15.6 19:27.0 6
7 Isaiah Turner SO Melbourne 06:20.1 19:41.0 7
8 Alex Tungol SO Bayside 06:21.1 19:44.0 8
9 Gabe Glas 8 Cocoa Beach 06:21.4 19:45.0 9
10 Joseph Vicidomini JR Cocoa Beach 06:22.0 19:47.0 10
11 Asher Cerveny 8 Cocoa Beach 06:22.3 19:48.0 11
12 Aidan Kelly SR Cocoa Beach 06:22.7 19:49.0
13 Casey Watts SR Bayside 06:24.0 19:53.0 12
14 Ethan Harmon SO Odyssey Charter 06:24.0 19:53.0 13
15 Andrew Melachrinos FR Bayside 06:24.3 19:54.0 14
16 Caden Harmon SO Odyssey Charter 06:33.9 20:24.0 15
17 Wesley Petersen FR Melbourne 06:36.8 20:33.0 16
18 Logan Riley FR Melbourne 06:44.6 20:57.0 17
19 Gabriel Cumba SR Heritage 06:45.8 21:01.0
20 Vishrut Paripally SO Melbourne 06:46.2 21:02.0 18
21 Jake Grass FR Odyssey Charter 06:54.9 21:29.0 19
22 Eddie Matos JR Life Christian 06:57.1 21:36.0 20
23 Jackson Beckner JR Melbourne 06:57.1 21:36.0 21
24 Keegan Caster SO Brevard HEAT 06:59.0 21:42.0
25 Sam Laurent JR Palm Bay 07:05.5 22:02.0
26 Matthew Moran FR Brevard HEAT 07:13.8 22:28.0
27 Yvenson Pierre Louis FR Odyssey Charter 07:28.0 23:12.0 22
28 Josiah Kruse JR Brevard HEAT 07:30.2 23:19.0
29 Titus Wells 8 Life Christian 07:30.6 23:20.0 23
30 Sean Moran SO Brevard HEAT 07:45.1 24:05.0
31 Jaheim Campbell SR Bayside 07:49.6 24:19.0 24
32 Titan Sanchez JR Bayside 07:51.5 24:25.0 25
33 Pharoah Pharel 7 Odyssey Charter 07:59.5 24:50.0 26
34 Taylor Guiles SO Heritage 08:08.9 25:19.0
35 Anthony Hernandez 8 Life Christian 08:09.8 25:22.0 27
36 Nicholas Perkins Bray JR Palm Bay 08:15.9 25:41.0
37 Ezekiel Acuna 8 Life Christian 08:17.6 25:46.0 28
38 Schrade Springer 8 Odyssey Charter 08:21.1 25:57.0 29
39 Isaac Leslie 8 Odyssey Charter 08:27.2 26:16.0 30
40 Levi Wells 8 Life Christian 08:30.1 26:25.0 31
41 Elias Wells SO Life Christian 08:33.0 26:34.0 32
42 Kamrin Maldonado SO Heritage 08:34.6 26:39.0
43 Cody Franklin SR Palm Bay 08:41.0 26:59.0
44 Riley Coles 8 Odyssey Charter 08:43.6 27:07.0
0 Josh Arlin SO Heritage DNF
0 Jason Maldonado SO Heritage DNF
0 Jaheim Allen JR Bayside DNF
0 Angel Wilson 6 Odyssey Charter DNF
0 Axel Springer SO Odyssey Charter DNF
0 Brijorn Brown SR Heritage DNF