April 26, 2023
|
Bloomingdale - Valrico, FL
ICON KEY: FHSAA 4A District Region Qualifier

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Alexia Tine SO Riverview 5:28.68 5:15.54 10
2 Sofia Palacios JR Riverview 5:41.72 4:23.13 8
3 Katherine Fisher SO Plant 5:42.88 6:44.60 6
4 Kate Pollard SR Plant 5:45.13 4:56.82 5
5 Madeline Ogrady SO Newsome 5:50.13 7:31.67 4
6 Amelia Edgar JR Plant 5:56.47 7:14.90 3
7 Tannah Perez JR Armwood 6:06.16 7:23.06 2
8 Taylor Laferty FR Durant 6:13.25 4:36.21 1
9 Jessica Brickhaus JR Newsome 6:18.11 6:06.77 -
10 Dory Roque SO Strawberry Crest 6:22.81 5:48.36 -
11 Dominica Lopez SO Lennard 6:37.38 5:29.83 -
12 Danica Jennings SO Bloomingdale 6:37.70 5:53.96 -
13 Riley Leisure FR Bloomingdale 6:48.13 6:52.22 -
14 Allie DeMarco SR Bloomingdale 6:49.91 5:32.03 -
15 Julie Irmler FR Armwood 6:59.33 5:14.50 -
16 Ava Dean FR Riverview 7:11.53 5:02.07 -
17 Catherine Herrera JR Sumner 7:20.26 6:01.02 -
18 Caydree Jennings JR Durant 7:21.09 8:31.67 -
19 Addie Miller SO Strawberry Crest 7:21.34 9:33.75 -
20 Savannah Brooks JR Sumner 7:37.03 7:14.18 -
21 Hailey Becton SO Strawberry Crest 7:57.82 7:29.15 -
  Izabel Wiltz FR Lennard NT NT   
  Destiny Manis JR Durant NT NT   
  Rachel Harrar SO Newsome DNF DNF   
  Jane Keith SR Lennard DNF DNF   
  Olivia Mills JR Sumner DNF DNF   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Allie DeMarco SR Bloomingdale 6:49.91 -
15 Julie Irmler FR Armwood 6:59.33 -
16 Ava Dean FR Riverview 7:11.53 -
17 Catherine Herrera JR Sumner 7:20.26 -
18 Caydree Jennings JR Durant 7:21.09 -
19 Addie Miller SO Strawberry Crest 7:21.34 -
20 Savannah Brooks JR Sumner 7:37.03 -
21 Hailey Becton SO Strawberry Crest 7:57.82 -
  Destiny Manis JR Durant NT   
  Izabel Wiltz FR Lennard NT   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alexia Tine SO Riverview 5:28.68 10
2 Sofia Palacios JR Riverview 5:41.72 8
3 Katherine Fisher SO Plant 5:42.88 6
4 Kate Pollard SR Plant 5:45.13 5
5 Madeline Ogrady SO Newsome 5:50.13 4
6 Amelia Edgar JR Plant 5:56.47 3
7 Tannah Perez JR Armwood 6:06.16 2
8 Taylor Laferty FR Durant 6:13.25 1
9 Jessica Brickhaus JR Newsome 6:18.11 -
10 Dory Roque SO Strawberry Crest 6:22.81 -
11 Dominica Lopez SO Lennard 6:37.38 -
12 Danica Jennings SO Bloomingdale 6:37.70 -
13 Riley Leisure FR Bloomingdale 6:48.13 -
  Jane Keith SR Lennard DNF   
  Rachel Harrar SO Newsome DNF   
  Olivia Mills JR Sumner DNF