April 26, 2023
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
ICON KEY: FHSAA 4A District Region Qualifier

Boys 800m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Miguel Pantojas SR Hagerty 1:50.34 10
2 Noah Musselwhite SR Apopka 1:52.86 8
3 Brandon Kalasnik SR Flagler Palm Coast 1:54.96 6
4 Kamron Davis JR Flagler Palm Coast 1:56.11 5
5 Nathan Henning JR Lake Mary 1:56.34 4
6 Kasey Wheatley SR Spruce Creek 1:57.68 3
7 Landon Holt SO Lake Brantley 1:59.05 2
8 Mathew Pruitt SO Seminole (Sanford) 1:59.73 1
9 James Gannon SR DeLand 2:01.21 -
10 Lucas Wells SO Seminole (Sanford) 2:03.55 -
11 Peyton Woodward SR Flagler Palm Coast 2:04.62 -
12 Jonah Fredell SR Oviedo 2:05.81 -
13 Myles Egerton JR Oviedo 2:06.21 -
14 Donovan Levin SO Lake Mary 2:06.37 -
15 Aden Ferullo SO Spruce Creek 2:06.67 -
16 Alex Madruga JR Hagerty 2:07.07 -
17 Alexavier Davis-Medina FR Hagerty 2:07.90 -
18 Price Wheeler SR Lake Mary 2:08.49 -
19 Corey Johnson JR University (OC) 2:08.61 -
20 Brandon Robinson FR DeLand 2:08.70 -
21 Noah Ennabili JR DeLand 2:08.88 -
22 Tyler Sintscha SR University (OC) 2:09.06 -
23 Jayden Fuller SO Lake Brantley 2:09.08 -
24 Benjamin Bradley SR University (OC) 2:09.27 -
25 Alexander Plummer SO Seminole (Sanford) 2:09.75 -
26 Cairo Vanegas SR Oviedo 2:10.08 -
27 Aiden Brooks FR Lake Brantley 2:13.59 -
28 Dakari David JR Lake Howell 2:14.28 -
29 Chantz Cegiclsk SO Lake Howell 2:15.51 -
30 Michael Verdu SO Lake Howell 2:17.39 -
Boys 800m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Jonah Fredell SR Oviedo 2:41.04 1:43.17 1:38.14 1:44.43 2:37.27 2:05.81 -
14 Donovan Levin SO Lake Mary 1:53.74 2:30.38 1:38.57 2:24.07 2:32.91 2:06.37 -
16 Alex Madruga JR Hagerty 1:32.77 1:51.83 1:56.91 1:59.45 2:03.26 2:07.07 -
17 Alexavier Davis-Medina FR Hagerty 2:00.23 2:37.32 1:33.37 2:24.53 2:01.51 2:07.90 -
20 Brandon Robinson FR DeLand 2:46.03 1:49.40 2:08.70 1:57.12 2:33.16 2:08.70 -
21 Noah Ennabili JR DeLand 2:44.97 2:11.46 2:10.17 2:16.62 2:43.68 2:08.88 -
22 Tyler Sintscha SR University (OC) 2:32.29 1:32.93 2:10.35 2:11.65 1:47.12 2:09.06 -
23 Jayden Fuller SO Lake Brantley 1:32.94 1:52.30 1:56.18 1:35.52 2:23.28 2:09.08 -
25 Alexander Plummer SO Seminole (Sanford) 2:08.46 1:51.59 1:30.83 2:27.92 2:31.81 2:09.75 -
26 Cairo Vanegas SR Oviedo 2:08.78 2:08.78 2:23.09 2:16.59 1:58.38 2:10.08 -
27 Aiden Brooks FR Lake Brantley 1:57.56 2:09.59 2:29.62 1:41.53 2:28.29 2:13.59 -
28 Dakari David JR Lake Howell 2:15.63 2:43.83 2:46.51 2:02.20 1:36.69 2:14.28 -
29 Chantz Cegiclsk SO Lake Howell 2:39.91 2:14.16 1:37.57 1:48.41 2:45.33 2:15.51 -
30 Michael Verdu SO Lake Howell 2:50.37 1:37.55 2:28.39 2:47.62 1:59.53 2:17.39 -
Boys 800m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Miguel Pantojas SR Hagerty 2:00.27 1:50.34 10
2 Noah Musselwhite SR Apopka 1:56.25 1:52.86 8
3 Brandon Kalasnik SR Flagler Palm Coast 1:42.32 1:54.96 6
4 Kamron Davis JR Flagler Palm Coast 1:22.44 1:56.11 5
5 Nathan Henning JR Lake Mary 1:31.91 1:56.34 4
6 Kasey Wheatley SR Spruce Creek 1:45.92 1:57.68 3
7 Landon Holt SO Lake Brantley 1:43.58 1:59.05 2
8 Mathew Pruitt SO Seminole (Sanford) 2:32.06 1:59.73 1
9 James Gannon SR DeLand 1:44.24 2:01.21 -
10 Lucas Wells SO Seminole (Sanford) 2:30.74 2:03.55 -
11 Peyton Woodward SR Flagler Palm Coast 2:40.76 2:04.62 -
13 Myles Egerton JR Oviedo 2:30.19 2:06.21 -
15 Aden Ferullo SO Spruce Creek 2:28.21 2:06.67 -
18 Price Wheeler SR Lake Mary 1:38.94 2:08.49 -
19 Corey Johnson JR University (OC) 2:43.34 2:08.61 -
24 Benjamin Bradley SR University (OC) 1:58.93 2:09.27 -