March 22, 2023
|
Chamberlain - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 4A District

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Breyanna Wright SR Tampa Bay Tech 1:01.87 43.93 8
2 Nathania McCarthy JR Tampa Bay Tech 1:05.56 1:08.19 6
3 Aaniyah Houghton FR George Steinbrenner 1:05.58 1:15.42 4
4 Keana Querette SO Tampa Bay Tech 1:06.26 1:14.22 2
5 Lilly Marshall FR Tampa Bay Tech 1:07.85 55.64 1
6 Laila Keys JR Jefferson 1:08.07 1:10.12 -
7 Angelique Urquhart SO Chamberlain 1:08.87 1:28.85 -
8 Renee Bornowski FR George Steinbrenner 1:09.90 1:25.28 -
9 Anika Altman SO Chamberlain 1:09.95 1:30.94 -
10 Erin Casey FR George Steinbrenner 1:10.59 1:04.24 -
11 Emilie Campion JR George Steinbrenner 1:11.10 56.88 -
12 Sydney Smith SO Tampa Bay Tech 1:13.73 54.56 -
13 Brooklyn Coast SO Tampa Bay Tech 1:27.08 1:52.34 -
14 Amelia Abela FR Tampa Bay Tech 1:34.79 1:26.26 -
  Janeeta Shakir SO Tampa Bay Tech NT NT   
  Jaya Harrigan SO Freedom (Tampa) NT NT   
  Xiaoley Tatis SO Freedom (Tampa) DNS DNS   
  Demetria Henderson JR Freedom (Tampa) DNS DNS   
  Saniya Streater FR Jefferson DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Sydney Smith SO Tampa Bay Tech 1:08.57 1:25.53 1:20.37 1:13.73 1:01.94 1:31.43 -
13 Brooklyn Coast SO Tampa Bay Tech 1:14.89 1:39.28 1:00.96 1:27.08 1:37.53 1:50.60 -
14 Amelia Abela FR Tampa Bay Tech 1:21.52 1:33.85 1:11.10 1:34.79 1:39.53 1:29.11 -
  Jaya Harrigan SO Freedom (Tampa) NT NT NT NT NT NT   
  Janeeta Shakir SO Tampa Bay Tech NT NT NT NT NT NT   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Angelique Urquhart SO Chamberlain 1:08.87 59.92 1:10.25 1:27.47 1:26.78 53.72 -
8 Renee Bornowski FR George Steinbrenner 1:09.90 1:22.49 1:25.98 1:14.10 1:04.31 1:05.01 -
9 Anika Altman SO Chamberlain 1:09.95 1:01.56 1:26.74 1:06.46 48.97 1:17.65 -
10 Erin Casey FR George Steinbrenner 1:10.59 1:28.95 1:16.95 54.36 50.83 1:17.65 -
11 Emilie Campion JR George Steinbrenner 1:11.10 1:08.26 1:27.46 1:18.93 1:24.61 1:00.44 -
  Saniya Streater FR Jefferson DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Breyanna Wright SR Tampa Bay Tech 1:01.87 59.40 53.21 1:16.72 1:14.87 8
2 Nathania McCarthy JR Tampa Bay Tech 1:05.56 1:02.94 1:15.40 54.42 1:16.05 6
3 Aaniyah Houghton FR George Steinbrenner 1:05.58 1:02.96 1:12.14 59.03 51.16 4
4 Keana Querette SO Tampa Bay Tech 1:06.26 55.00 1:07.59 1:17.53 49.04 2
5 Lilly Marshall FR Tampa Bay Tech 1:07.85 1:20.07 1:10.57 1:02.43 1:22.78 1
6 Laila Keys JR Jefferson 1:08.07 55.82 1:21.69 54.46 1:00.59 -
  Xiaoley Tatis SO Freedom (Tampa) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Demetria Henderson JR Freedom (Tampa) DNS DNS DNS DNS DNS