February 17-18, 2023
|
Traz Powell Stadium
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
1 Miami Northwestern Nazir Ward, Devin Jones, Joel Mintze, Daniel Jean-Charles 8:46.25 8:02.79 10
2 Columbus Mario Sueiras, Marc Dabby, Brandon Ruiz, James Orange 8:02.85 8:02.85 8
3 Braddock Andres Canas, Matias White, Michael Gongora, Aidan Mendoza 7:23.27 8:12.52 6
4 Dillard Donte Delgado, Joshua Gammage, Dashon Gill, Gabriel Carty 8:53.97 8:19.03 5
5 Flanagan Darion Nelson, Jamari Benjamin, Issac Mayorga, Shamar Henry 8:24.91 8:30.01 4
6 Coral Reef Lucas Oliveira, Brian Akinmade, Tyler Barrios, Luis Marti 7:25.30 8:31.83 3
7 Boyd Anderson Meshack Baptiste, Mackenley Bonamy, Bradford Jeoboham, Majet Bethely 11:00.70 8:32.17 2
8 Miami Carol City Taneko Bastian, Schuvens Liska, Waltavis Wade, Di'khi Kee 10:32.11 8:38.12 1
9 American Heritage Ricky Krissel, Nicholas Darosa, Connor Glass, Stefan Lungescu 10:11.66 8:42.78 -
10 Western Richard Alaburda, Maddox Olson, Hector Cordero, Lucas Pitera 7:29.92 8:43.16 -
11 Mater Academy Tyreese Clerveau, Tyreke clerveau, Frank Palcencio, alesandra Herrera 11:12.89 8:49.83 -
12 Doral Academy Santiago Matute, Daniel Rubio, Rodrigo Rodriguez, Jonathan Alvarez 8:36.64 8:58.16 -
13 Coral Gables Reese Durand-Hernand, Luis Rodriguez, Jason Norona, Ahmad Fambro 9:02.46 9:02.46 -
14 Piper Jayte Wright, Nathan Alfonso Trinida, Carter McCrary, Arly Gaillard 6:26.05 9:03.73 -
15 Martin County Ricardo Rivera, Matthew Crescenzo, David Allison, Owen Maritt 8:18.35 9:07.63 -
16 Miami Norland Christopher Elliston, Jaylen Hines, Tony Washington, Devens Placide 7:16.67 9:12.74 -
17 South Plantation Ashton Pleimann, Gavin Evans, Tyler Blake, Douglas Livermore 7:43.47 9:18.39 -
18 Somerset Academy (PP) Jorge Kalil, Andres Agudelo, Zamar Smith, Robbie Stumpf 11:50.89 9:19.75 -
19 Stranahan Alonzo Herring, Luca Marinelli, Ashton Jean-Louis, Achilles McIntosh 11:42.85 9:31.42 -
20 Hialeah-Miami Lakes Donald Exume, Alexavier Bacca, Elijah Saintil, Jeremiah Toussaint 8:17.25 9:31.55 -
21 Miramar Bobby Stokes, Jimmy Baptist, Malcolm Augustin, Desmen Francois 11:33.62 9:33.24 -
22 Chaminade-Madonna Tyson Waters, Luke Indorf, Anthony Mancino, Christopher Festa 12:08.96 9:33.98 -
23 Goleman Kendrick Carmant, Jamarcus Jackson, Bobby Cordova, Anderson Soto 10:04.65 9:41.39 -
24 South Dade Joshua Rodrigues, Wilson Smith, Jaden Regla, Kai Revere 10:10.59 9:47.10 -
25 Pembroke Pines Charter Andres Gaviria, Gian Carlo de Bastos, Ricardo Treco, Jorge Cisneros 11:38.81 9:57.27 -
26 NSU University Michael Oliverio, Liam McGowan, Evan Weiss, Sean Longman 7:55.46 10:17.48 -
27 Downtown Doral Charter Maximiliano Tempestini, Jose Molina, Santiago Rodriguez, Christopher Luquez 11:17.83 10:39.46 -
28 Homestead William Favors, Jamari McKnight, Jeremiah Richard, Malik Thomas 8:14.27 10:41.90 -
Boys' 4 x 800 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
10 Western Alaburda, Olson, Cordero, Pitera 8:17.01 8:43.16 8:43.16 -
12 Doral Academy Matute, Rubio, Rodriguez, Alvarez 7:58.97 8:42.02 8:58.16 -
13 Coral Gables Durand-Hernand, Rodriguez, Norona, Fambro 6:41.42 8:08.22 9:02.46 -
14 Piper Wright, Alfonso Trinida, McCrary, Gaillard 7:20.43 9:58.11 9:03.73 -
17 South Plantation Pleimann, Evans, Blake, Livermore 11:15.66 8:56.06 9:18.39 -
19 Stranahan Herring, Marinelli, Jean-Louis, McIntosh 10:28.57 12:05.71 9:31.42 -
20 Hialeah-Miami Lakes Exume, Bacca, Saintil, Toussaint 11:14.43 7:37.24 9:31.55 -
23 Goleman Carmant, Jackson, Cordova, Soto 6:52.79 6:58.60 9:41.39 -
24 South Dade Rodrigues, Smith, Regla, Revere 7:20.33 10:04.72 9:47.10 -
25 Pembroke Pines Charter Gaviria, de Bastos, Treco, Cisneros 11:02.97 9:33.38 9:57.27 -
26 NSU University Oliverio, McGowan, Weiss, Longman 9:40.44 10:48.36 10:17.48 -
27 Downtown Doral Charter Tempestini, Molina, Rodriguez, Luquez 10:26.67 11:05.04 10:39.46 -
28 Homestead Favors, McKnight, Richard, Thomas 10:41.90 9:50.55 10:41.90 -
Boys' 4 x 800 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Miami Northwestern Ward, Jones, Mintze, Jean-Charles 7:38.65 6:26.24 9:10.38 8:02.79 8:22.11 10
2 Columbus Sueiras, Dabby, Ruiz, Orange 10:03.57 6:21.46 7:29.05 8:02.85 6:45.60 8
3 Braddock Canas, White, Gongora, Mendoza 10:00.88 9:01.78 8:56.85 8:12.52 8:32.22 6
4 Dillard Delgado, Gammage, Gill, Carty 9:48.86 5:54.32 6:59.19 8:19.03 10:33.77 5
5 Flanagan Nelson, Benjamin, Mayorga, Henry 10:06.92 6:12.31 8:04.51 8:30.01 9:56.72 4
6 Coral Reef Oliveira, Akinmade, Barrios, Marti 6:44.35 10:50.03 9:43.49 8:31.83 7:04.82 3
7 Boyd Anderson Baptiste, Bonamy, Jeoboham, Bethely 6:24.13 10:35.09 6:29.25 8:32.17 11:00.70 2
8 Miami Carol City Bastian, Liska, Wade, Kee 6:13.05 7:41.13 8:27.76 8:38.12 8:27.76 1
9 American Heritage Krissel, Darosa, Glass, Lungescu 7:55.73 10:58.71 10:32.57 8:42.78 9:14.15 -
11 Mater Academy Clerveau, clerveau, Palcencio, Herrera 9:53.41 9:05.73 7:25.06 8:49.83 7:40.96 -
15 Martin County Rivera, Crescenzo, Allison, Maritt 7:01.68 8:07.39 8:40.25 9:07.63 9:18.59 -
16 Miami Norland Elliston, Hines, Washington, Placide 10:24.60 8:34.05 7:27.72 9:12.74 9:34.85 -
18 Somerset Academy (PP) Kalil, Agudelo, Smith, Stumpf 6:48.62 8:34.97 11:00.51 9:19.75 10:21.33 -
21 Miramar Stokes, Baptist, Augustin, Francois 9:44.71 10:19.10 10:19.10 9:33.24 10:24.84 -
22 Chaminade-Madonna Waters, Indorf, Mancino, Festa 10:42.86 8:19.37 7:16.23 9:33.98 11:34.52 -