April 12, 2023
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Amari Turner SR Seminole (Sanford) 1:00.58 47.70 49.61 48.66 56.29 58.20 10
2 Tyrique Lewis SR Seminole (Sanford) 1:02.49 49.20 49.70 58.55 40.84 59.04 8
3 Marshae McDonald SR Seminole (Sanford) 39.93 49.91 39.43 53.41 57.40 37.94 6
4 Nazsir Givens JR Seminole (Sanford) 52.76 50.73 37.54 49.72 49.72 49.72 5
5 Jadlen Davis JR Lake Brantley 43.51 51.18 48.11 45.55 40.95 59.37 4
6 Braxton Woodson SR Lake Brantley 39.99 51.26 53.31 48.70 1:06.13 50.24 3
7 Alex McCoy JR Oviedo 43.98 51.74 45.54 47.60 56.40 40.36 2
8 Samuel Sargent SO Lyman 44.85 52.15 50.59 53.72 42.25 59.98 1
9 Troy Englade JR Lyman 52.70 52.70 58.50 36.89 1:01.66 42.69 -
10 Joshua Ferguson JR Lake Brantley 1:07.74 52.92 49.22 37.05 40.75 1:00.33 -
11 Anthony Ayala FR Lake Brantley 49.89 53.07 1:04.22 45.11 40.87 1:05.81 -
12 Davis Alloway JR Oviedo 59.27 53.39 38.44 44.85 54.46 49.66 -
13 Jack Schroeder JR Lake Howell 1:01.97 53.42 39.00 47.55 43.81 51.82 -
14 Rory Kirkland SO Lake Mary 1:02.96 54.27 47.22 1:05.67 41.25 42.88 -
15 Dylan Shyy JR Hagerty 55.88 54.78 1:05.19 48.21 53.69 1:00.81 -
16 Aden Kennedy JR Hagerty 1:03.57 54.80 53.16 45.49 50.42 42.20 -
17 Jaiden Roberts SO Winter Springs 1:00.07 55.11 1:08.89 1:07.79 1:09.99 52.91 -
18 Kaden Sidman SO Lake Mary 1:01.71 55.59 45.03 52.81 1:12.27 1:11.16 -
19 David Erdmann-Dunlap JR Hagerty 1:11.87 55.71 39.56 57.94 49.59 59.61 -
20 Devon LeGrand SO Lake Mary 42.12 56.16 56.73 1:09.64 48.86 44.37 -
21 Ryan Siguenza SR Oviedo 43.79 56.87 42.09 47.21 53.46 52.89 -
22 Etienne Kinnear FR Lake Mary 40.04 57.19 1:02.34 53.76 52.62 1:01.20 -
23 Malachi Montgomery JR Winter Springs 1:04.17 57.29 41.83 40.68 1:00.16 45.84 -
24 Qamari Simmons FR Lyman 45.71 1:00.14 44.51 59.54 44.51 47.51 -
25 Taylor Royster FR Oviedo 1:06.63 1:01.69 43.19 54.91 1:00.46 1:05.40 -
26 Elias Martorana SO Winter Springs 1:11.21 1:03.01 59.86 47.26 44.11 1:03.01 -
27 ARYA MALEKJAHANI SO Crooms 1:21.38 1:03.08 45.42 1:13.18 1:10.02 1:11.28 -
28 Dornigan Pierre JR Lyman 1:02.90 1:03.53 59.09 52.10 1:10.52 55.91 -
  Torrell Golson SR Lake Howell DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Chantz Cegiclsk SO Lake Howell DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Darrion Johnson SR Winter Springs DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Braden Starnes JR Hagerty DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
20 Devon LeGrand SO Lake Mary 53.36 56.16 -
22 Etienne Kinnear FR Lake Mary 1:06.34 57.19 -
24 Qamari Simmons FR Lyman 1:11.57 1:00.14 -
25 Taylor Royster FR Oviedo 51.21 1:01.69 -
26 Elias Martorana SO Winter Springs 58.60 1:03.01 -
27 ARYA MALEKJAHANI SO Crooms 1:11.28 1:03.08 -
28 Dornigan Pierre JR Lyman 49.56 1:03.53 -
  Braden Starnes JR Hagerty DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Troy Englade JR Lyman 52.70 -
16 Aden Kennedy JR Hagerty 54.80 -
18 Kaden Sidman SO Lake Mary 55.59 -
19 David Erdmann-Dunlap JR Hagerty 55.71 -
21 Ryan Siguenza SR Oviedo 56.87 -
23 Malachi Montgomery JR Winter Springs 57.29 -
  Chantz Cegiclsk SO Lake Howell DNS   
  Torrell Golson SR Lake Howell DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Jadlen Davis JR Lake Brantley 46.58 44.02 39.92 48.62 51.18 1:03.98 4
8 Samuel Sargent SO Lyman 1:01.02 49.55 42.77 1:03.63 52.15 59.98 1
10 Joshua Ferguson JR Lake Brantley 37.58 1:00.33 59.80 49.75 52.92 59.80 -
11 Anthony Ayala FR Lake Brantley 50.95 50.95 37.15 57.32 53.07 37.68 -
13 Jack Schroeder JR Lake Howell 57.70 50.75 43.27 50.22 53.42 48.08 -
14 Rory Kirkland SO Lake Mary 44.51 1:05.67 42.33 1:05.67 54.27 45.05 -
15 Dylan Shyy JR Hagerty 1:02.45 1:00.81 49.31 41.09 54.78 59.17 -
17 Jaiden Roberts SO Winter Springs 1:06.69 52.36 1:01.18 41.89 55.11 47.40 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Amari Turner SR Seminole (Sanford) 49.14 47.70 10
2 Tyrique Lewis SR Seminole (Sanford) 48.71 49.20 8
3 Marshae McDonald SR Seminole (Sanford) 1:03.89 49.91 6
4 Nazsir Givens JR Seminole (Sanford) 1:01.39 50.73 5
6 Braxton Woodson SR Lake Brantley 45.11 51.26 3
7 Alex McCoy JR Oviedo 1:06.75 51.74 2
12 Davis Alloway JR Oviedo 57.13 53.39 -
  Darrion Johnson SR Winter Springs DNS DNS