March 8, 2023
|
Deltona - Deltona, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Brett Remensnyder SO New Smyrna Beach 1:00.59 41.43 51.78 10
2 zachary voltaire FR Atlantic (PO) 41.57 49.98 52.61 8
3 Tony Kinsler SO Spruce Creek 56.02 43.75 53.35 6
4 Hiram Cook SO DeLand 59.48 1:03.76 53.58 5
5 Drayden Wood SO Mainland 39.25 55.91 53.76 4
6 Ryan Herdel SO Father Lopez 49.07 41.52 53.92 3
7 Aden Ferullo SO Spruce Creek 1:09.28 1:06.56 54.55 2
8 Brandon Mitchell SO Atlantic (PO) 51.94 1:01.78 54.67 1
9 Darious Gardner SO Mainland 1:02.36 45.95 54.70 -
10 Marceles Carey FR DeLand 55.53 43.44 54.98 -
11 Jackson Alley FR Spruce Creek 1:07.88 59.60 55.18 -
12 La'darius Simmons FR Father Lopez 44.36 58.23 55.45 -
13 Corinthians Watson SO Flagler Palm Coast 45.38 1:02.96 56.72 -
14 Landon Howard SO Father Lopez 40.24 1:07.26 57.48 -
15 Ladarien Baker FR Matanzas 53.49 55.79 57.51 -
16 Allen Korn SO Spruce Creek 59.99 46.15 57.68 -
17 Luke Dyer SO DeLand 42.35 52.93 58.81 -
18 Jaciel Cipriano SO University (OC) 50.79 42.52 59.05 -
19 Wesley Tucker SO Father Lopez 50.80 1:13.24 59.06 -
20 Jadon Simmons FR Spruce Creek 43.13 1:04.39 59.07 -
21 Aasen Watson SO University (OC) 1:05.14 47.96 59.21 -
22 Austin Yoeum SO Flagler Palm Coast 1:17.00 1:05.75 59.23 -
23 Elijah Alvarez FR Father Lopez 47.53 1:11.89 59.41 -
24 Steven Martinez FR Seabreeze 1:11.78 1:07.59 59.81 -
25 Dayvon Lacy FR Mainland 1:02.23 53.77 1:00.41 -
26 Aidan Hoeni FR Matanzas 49.55 1:08.28 1:00.42 -
27 Tyvaris Williams FR Mainland 1:02.34 1:07.18 1:00.52 -
28 AIden Canale SO Spruce Creek 1:04.79 51.47 1:00.55 -
29 Chadaiden Walker SO Deltona 1:16.55 1:02.58 1:00.75 -
30 Landen Barnes SO Spruce Creek 1:02.83 1:19.30 1:01.00 -
31 Sebastian Johnson FR Mainland 1:05.53 50.83 1:01.24 -
32 Jacye Raiji SO Matanzas 1:19.76 1:15.46 1:01.35 -
33 Cash Washington SO Spruce Creek 55.35 46.13 1:01.50 -
34 Kevin Gilpin FR Matanzas 47.41 51.10 1:01.56 -
35 Mason Obama SO Matanzas 1:13.57 1:18.52 1:01.82 -
36 Roman Arcaro FR University (OC) 59.93 52.44 1:02.42 -
37 Damani Scatliffe SO University (OC) 58.27 56.39 1:02.65 -
38 Emanuel Clark FR Deltona 57.22 51.57 1:02.88 -
39 Jeffrey Harris FR Mainland 1:20.27 1:18.37 1:03.20 -
40 Khalil Boone SO Mainland 56.36 50.03 1:03.32 -
41 Christian Knox SO Mainland 1:12.55 1:10.64 1:03.64 -
42 Eli Agledor SO New Smyrna Beach 1:17.77 1:13.27 1:04.27 -
43 Jaden Sanchez SO University (OC) 55.38 1:05.04 1:04.39 -
44 James Owens FR Father Lopez 1:21.29 1:14.19 1:04.51 -
45 Jack Rodgers SO University (OC) 1:20.46 49.72 1:05.41 -
46 William Bradley FR Matanzas 1:22.39 56.73 1:07.53 -
47 Kaleb Brown FR Mainland 59.42 1:09.78 1:09.09 -
48 Braydon Mason FR University (OC) 54.39 1:02.06 1:09.73 -
49 Jeffrey Hall FR Mainland 1:29.60 1:17.70 1:10.00 -
50 Logan Ponce SO Atlantic (PO) 1:27.86 52.57 1:12.01 -
  Riley Deaton SO New Smyrna Beach NT NT NT   
  Josh Somorin FR Mainland NT NT NT   
  Nathan Williams JR Mainland NT NT NT   
  Khalil Wimore SO Mainland NT NT NT   
  Ezequiel Gonzalez FR University (OC) NT NT NT   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brett Remensnyder SO New Smyrna Beach 56.96 1:00.07 59.55 47.12 51.78 10
2 zachary voltaire FR Atlantic (PO) 58.40 55.24 47.88 52.09 52.61 8
3 Tony Kinsler SO Spruce Creek 49.62 1:00.82 52.29 1:02.42 53.35 6
4 Hiram Cook SO DeLand 1:08.59 1:04.84 59.48 46.08 53.58 5
5 Drayden Wood SO Mainland 46.78 1:08.82 40.32 53.23 53.76 4
8 Brandon Mitchell SO Atlantic (PO) 47.57 54.13 44.83 39.91 54.67 1
13 Corinthians Watson SO Flagler Palm Coast 57.29 55.02 44.25 56.16 56.72 -
16 Allen Korn SO Spruce Creek 1:12.10 1:13.83 1:13.83 1:08.64 57.68 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Darious Gardner SO Mainland 1:10.57 54.70 -
10 Marceles Carey FR DeLand 59.93 54.98 -
11 Jackson Alley FR Spruce Creek 1:04.01 55.18 -
12 La'darius Simmons FR Father Lopez 42.70 55.45 -
14 Landon Howard SO Father Lopez 48.86 57.48 -
27 Tyvaris Williams FR Mainland 1:08.39 1:00.52 -
29 Chadaiden Walker SO Deltona 44.96 1:00.75 -
  Khalil Wimore SO Mainland NT NT   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Ladarien Baker FR Matanzas 54.64 1:09.59 57.51 1:06.14 44.86 -
17 Luke Dyer SO DeLand 41.76 1:02.34 58.81 41.17 1:12.93 -
18 Jaciel Cipriano SO University (OC) 51.97 1:07.32 59.05 43.11 51.97 -
19 Wesley Tucker SO Father Lopez 53.16 47.84 59.06 49.02 1:03.79 -
21 Aasen Watson SO University (OC) 52.70 1:03.36 59.21 1:04.54 1:08.69 -
22 Austin Yoeum SO Flagler Palm Coast 1:11.67 59.23 59.23 55.68 53.31 -
23 Elijah Alvarez FR Father Lopez 1:16.64 42.19 59.41 55.26 50.50 -
32 Jacye Raiji SO Matanzas 54.61 52.77 1:01.35 1:17.31 52.77 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
24 Steven Martinez FR Seabreeze 1:17.76 59.81 -
28 AIden Canale SO Spruce Creek 55.71 1:00.55 -
33 Cash Washington SO Spruce Creek 54.74 1:01.50 -
36 Roman Arcaro FR University (OC) 1:00.55 1:02.42 -
37 Damani Scatliffe SO University (OC) 1:05.16 1:02.65 -
38 Emanuel Clark FR Deltona 58.48 1:02.88 -
39 Jeffrey Harris FR Mainland 50.56 1:03.20 -
  Ezequiel Gonzalez FR University (OC) NT NT   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
30 Landen Barnes SO Spruce Creek 1:04.66 1:01.00 -
40 Khalil Boone SO Mainland 1:10.92 1:03.32 -
42 Eli Agledor SO New Smyrna Beach 1:21.63 1:04.27 -
46 William Bradley FR Matanzas 58.08 1:07.53 -
47 Kaleb Brown FR Mainland 1:10.48 1:09.09 -
48 Braydon Mason FR University (OC) 1:22.98 1:09.73 -
50 Logan Ponce SO Atlantic (PO) 1:28.58 1:12.01 -
  Riley Deaton SO New Smyrna Beach NT NT   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Ryan Herdel SO Father Lopez 1:03.63 1:04.17 43.68 55.00 46.91 1:00.39 53.92 3
7 Aden Ferullo SO Spruce Creek 39.83 42.01 1:09.83 46.92 52.37 59.46 54.55 2
26 Aidan Hoeni FR Matanzas 44.11 1:13.11 1:08.88 58.01 59.82 1:14.32 1:00.42 -
31 Sebastian Johnson FR Mainland 1:14.72 1:07.37 55.12 1:14.72 1:18.39 1:17.17 1:01.24 -
34 Kevin Gilpin FR Matanzas 1:15.11 1:07.10 50.48 1:02.80 1:13.26 44.94 1:01.56 -
35 Mason Obama SO Matanzas 48.22 52.55 1:16.66 46.37 1:13.57 1:06.77 1:01.82 -
41 Christian Knox SO Mainland 1:19.55 1:07.46 1:00.46 1:02.37 1:09.37 1:22.74 1:03.64 -
49 Jeffrey Hall FR Mainland 1:23.30 1:06.50 57.40 1:19.80 1:22.60 1:28.90 1:10.00 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
20 Jadon Simmons FR Spruce Creek 59.07 51.39 1:10.30 57.30 -
25 Dayvon Lacy FR Mainland 1:00.41 1:18.54 1:01.02 47.12 -
43 Jaden Sanchez SO University (OC) 1:04.39 54.74 1:06.33 1:03.75 -
44 James Owens FR Father Lopez 1:04.51 1:00.64 47.10 1:05.16 -
45 Jack Rodgers SO University (OC) 1:05.41 49.06 50.37 1:00.18 -
  Josh Somorin FR Mainland NT NT NT NT   
  Nathan Williams JR Mainland NT NT NT NT