March 31, 2023
|
Martin County - Stuart, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacey Lane SO Lincoln Park 6:29.05 4:37.44 4:53.38 4:31.06 5:18.89 10
2 Mia Taylor SR South Florida HEAT 6:01.35 4:24.56 5:00.05 6:33.61 5:22.63 8
3 Madison Movchuk JR Martin County 5:02.66 5:39.65 4:22.30 6:23.36 5:36.28 6
4 Alyssa Benson JR South Florida HEAT 6:25.70 5:48.48 5:24.80 4:00.22 5:38.33 5
5 Alyssa Colvin SR Dwyer 4:37.97 6:16.27 5:49.15 6:43.39 5:38.98 4
6 Sydney Schiff SO South Fork 6:14.66 7:06.22 5:40.29 4:10.92 5:43.72 3
7 Kaitlynn Moore SO Treasure Coast 7:08.33 4:49.13 7:22.61 6:32.64 5:56.94 2
8 Ayan Safarli SO Dwyer 6:28.49 7:26.04 6:24.89 5:27.34 5:59.71 1
9 Fripp Stringfellow SO Pine School 5:57.49 4:15.35 6:08.43 4:55.48 6:04.78 -
10 Alexa Strickler 8 American Heritage (DB) 4:30.90 6:17.07 4:27.24 6:46.35 6:06.08 -
11 Sawyer Spatara FR South Fork 6:12.24 8:00.19 6:12.24 5:23.85 6:12.24 -
12 MAYA MUNIZ 7 Jupiter Christian 5:14.09 4:51.39 7:22.76 7:34.11 6:18.42 -
13 CAMILLA WAYCHOWSKY 7 Jupiter Christian 6:53.53 7:24.16 6:30.55 4:43.34 6:22.89 -
14 Mya Drawdy 8 Lincoln Park 6:00.70 5:41.51 5:33.84 5:37.68 6:23.72 -
15 Zoe Gozdz JR Jensen Beach 4:41.27 6:48.41 7:11.53 6:36.85 6:25.29 -
16 Savannah Sadley JR Sebastian River 4:57.85 8:03.52 6:46.15 7:13.23 6:26.81 -
17 Daria Gibbs SO Sebastian River 8:02.41 5:17.69 5:37.30 5:52.98 6:32.20 -
18 Natalie Engle FR Jensen Beach 8:14.08 5:54.62 4:50.87 7:02.36 6:38.45 -
19 Gwenivere Ferguson SO South Florida HEAT 8:33.32 7:05.10 5:04.79 6:53.06 6:41.03 -
20 Catherine Buxton FR Sebastian River 8:26.04 8:30.12 5:34.64 5:42.80 6:48.09 -
21 Autumn Avilla 6 Lincoln Park 7:07.20 5:56.69 6:09.13 5:06.92 6:54.75 -
22 Hannah Lundgren FR Centennial 7:51.94 5:28.67 5:58.17 8:21.43 7:01.37 -
23 Micaela Miguel SO Martin County 7:42.83 7:00.37 7:42.83 5:01.48 7:04.61 -
24 Madison Spang SO Treasure Coast 8:50.48 7:33.47 8:07.70 7:16.36 7:07.80 -
25 Megan Brookes JR Lincoln Park 7:06.83 7:19.77 7:19.77 5:49.23 7:11.14 -
26 Technide Williams SR Fort Pierce Central 6:50.16 7:29.01 6:45.84 5:23.81 7:11.74 -
27 Emily Moore JR Fort Pierce Central 9:02.06 5:19.12 5:45.34 7:43.37 7:17.14 -
28 Veronica Chaney SR Martin County 6:16.74 5:06.65 6:29.89 7:35.60 7:18.07 -
29 Elizabeth Jennings JR Dwyer 6:45.51 7:17.76 8:31.49 8:45.32 7:40.80 -
30 Saige Stiles SR Treasure Coast 9:40.22 8:15.91 9:35.26 8:30.79 8:15.91 -
31 Destiny Brianvil JR Fort Pierce Central 11:07.56 10:51.67 10:46.37 7:40.94 8:49.81 -
  Mia Pucci FR American Heritage (DB) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Hana MacMillan 8 Pine School DNS DNS DNS DNS DNS   
  Amelie Galbraith JR Pine School DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 CAMILLA WAYCHOWSKY 7 Jupiter Christian 5:13.97 8:02.45 6:22.89 8:02.45 7:35.64 5:13.97 5:17.80 -
15 Zoe Gozdz JR Jensen Beach 7:19.23 6:59.97 6:25.29 5:15.94 7:07.68 5:58.32 7:23.09 -
17 Daria Gibbs SO Sebastian River 7:31.03 6:51.81 6:32.20 6:28.28 6:59.66 7:19.27 6:08.67 -
18 Natalie Engle FR Jensen Beach 7:10.33 8:02.13 6:38.45 5:26.73 7:22.28 5:22.75 6:38.45 -
20 Catherine Buxton FR Sebastian River 8:05.63 7:49.31 6:48.09 5:22.40 5:42.80 6:19.53 5:55.04 -
21 Autumn Avilla 6 Lincoln Park 6:21.57 6:58.90 6:54.75 6:46.46 5:15.21 8:38.44 5:15.21 -
22 Hannah Lundgren FR Centennial 6:44.52 8:00.37 7:01.37 6:48.73 8:17.22 4:54.96 5:45.53 -
23 Micaela Miguel SO Martin County 6:56.12 6:39.14 7:04.61 7:13.11 6:26.40 7:42.83 8:42.27 -
24 Madison Spang SO Treasure Coast 8:16.25 5:12.30 7:07.80 8:46.20 5:08.02 6:50.69 5:59.36 -
25 Megan Brookes JR Lincoln Park 5:57.85 8:58.93 7:11.14 6:19.41 7:28.39 5:57.85 7:54.26 -
26 Technide Williams SR Fort Pierce Central 8:55.36 5:54.03 7:11.74 8:33.77 8:42.41 7:07.43 8:12.19 -
27 Emily Moore JR Fort Pierce Central 8:00.86 5:10.37 7:17.14 8:09.60 6:37.80 7:47.74 5:06.00 -
28 Veronica Chaney SR Martin County 8:06.26 6:03.60 7:18.07 9:16.35 7:26.84 5:28.56 6:03.60 -
29 Elizabeth Jennings JR Dwyer 7:45.41 9:40.61 7:40.80 5:59.43 6:08.64 9:17.57 9:26.79 -
30 Saige Stiles SR Treasure Coast 7:41.20 9:20.38 8:15.91 10:34.77 9:10.46 6:41.69 6:06.98 -
31 Destiny Brianvil JR Fort Pierce Central 11:02.27 8:44.52 8:49.81 8:18.03 8:12.73 8:55.11 9:42.79 -
  Hana MacMillan 8 Pine School DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacey Lane SO Lincoln Park 4:56.57 5:06.14 5:18.89 4:37.44 5:18.89 10
2 Mia Taylor SR South Florida HEAT 4:24.56 5:22.63 3:52.30 5:41.99 5:22.63 8
3 Madison Movchuk JR Martin County 5:09.38 4:52.57 4:52.57 6:09.91 5:36.28 6
4 Alyssa Benson JR South Florida HEAT 4:57.73 5:04.50 6:59.53 4:54.35 5:38.33 5
5 Alyssa Colvin SR Dwyer 7:07.12 5:49.15 5:28.81 3:57.29 5:38.98 4
6 Sydney Schiff SO South Fork 5:40.29 5:29.98 4:24.67 4:38.42 5:43.72 3
7 Kaitlynn Moore SO Treasure Coast 5:49.81 6:46.92 6:21.93 5:31.96 5:56.94 2
8 Ayan Safarli SO Dwyer 4:11.80 4:58.56 4:44.17 5:59.71 5:59.71 1
9 Fripp Stringfellow SO Pine School 7:06.80 5:39.25 6:48.56 7:17.74 6:04.78 -
10 Alexa Strickler 8 American Heritage (DB) 4:52.87 4:49.21 5:14.83 6:42.69 6:06.08 -
11 Sawyer Spatara FR South Fork 8:03.92 6:19.69 5:53.63 8:00.19 6:12.24 -
12 MAYA MUNIZ 7 Jupiter Christian 7:15.19 7:56.81 5:55.72 6:18.42 6:18.42 -
14 Mya Drawdy 8 Lincoln Park 5:49.19 6:12.21 8:18.84 6:31.40 6:23.72 -
16 Savannah Sadley JR Sebastian River 7:13.23 5:32.66 4:57.85 4:53.98 6:26.81 -
19 Gwenivere Ferguson SO South Florida HEAT 8:33.32 6:33.01 7:45.20 5:08.80 6:41.03 -
  Amelie Galbraith JR Pine School DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mia Pucci FR American Heritage (DB) DNS DNS DNS DNS DNS