February 24, 2023
|
Seminole Sanford - Sanford, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Men's 800m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Landon Holt JR Lake Brantley 2:01.84 2:00.63 10
2 Marshae McDonald SR Seminole (Sanford) 2:02.16 1:46.28 8
3 Corey Johnson JR University (OC) 2:04.14 2:26.49 6
4 Andrew Prowell JR Winter Springs 2:04.86 1:57.37 5
5 Davis Alloway JR Oviedo 2:06.03 2:31.24 4
6 Mathew Pruitt SO Seminole (Sanford) 2:06.06 1:44.63 3
7 Myles Egerton JR Oviedo 2:08.84 2:15.29 2
8 Alexavier Davis-Medina FR Hagerty 2:10.02 2:24.33 1
9 Cairo Vanegas SR Oviedo 2:10.09 1:46.68 -
10 Jayden Fuller SO Lake Brantley 2:12.27 1:40.53 -
11 Alexander Plummer SO Seminole (Sanford) 2:14.79 1:54.58 -
12 Dakari David JR Lake Howell 2:15.85 2:56.61 -
13 Ryan Heath JR Winter Springs 2:15.97 1:54.22 -
14 Chantz Cegiclsk SO Lake Howell 2:16.29 2:06.75 -
15 Justin Harding FR Lake Mary 2:17.66 2:01.14 -
16 Noah Mott FR Hagerty 2:18.26 2:36.24 -
17 Michael Liquori FR Geneva School 2:21.09 1:57.11 -
18 Efa Casey SR Geneva School 2:21.25 2:02.89 -
19 Logan Fowler SO University (OC) 2:24.21 1:48.16 -
20 Joshua Williams FR Winter Springs 2:24.30 1:48.23 -
21 Nicholas Rodiguez SO Hagerty 2:27.31 1:46.07 -
22 Braeden Dias SO Lake Mary 2:28.44 1:55.79 -
23 Jayrhen Vendrell Alvarado SO Crooms 2:29.31 2:11.40 -
24 Immanuel Taylor FR Lake Brantley 2:30.41 2:18.38 -
25 Da'ron Simmons SO Lyman 2:30.79 3:11.51 -
26 David Dockery FR Lyman 2:35.37 2:04.30 -
27 Nichalos Calderon JR Lake Mary 2:48.33 3:15.27 -
  Jaden Harris JR Crooms DNS DNS   
  Troy Englade JR Lyman DNS DNS   
  NOAH VINIKAS SR Crooms DNS DNS   
  Tyler Sintscha SR University (OC) DNS DNS   
  Jackson Credle SR Geneva School DNS DNS   
Men's 800m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Landon Holt JR Lake Brantley 2:01.84 2:04.28 10
2 Marshae McDonald SR Seminole (Sanford) 2:02.16 1:53.61 8
3 Corey Johnson JR University (OC) 2:04.14 2:30.21 6
4 Andrew Prowell JR Winter Springs 2:04.86 1:41.14 5
5 Davis Alloway JR Oviedo 2:06.03 2:40.06 4
6 Mathew Pruitt SO Seminole (Sanford) 2:06.06 2:01.02 3
7 Myles Egerton JR Oviedo 2:08.84 2:41.05 2
8 Alexavier Davis-Medina FR Hagerty 2:10.02 1:36.22 1
9 Cairo Vanegas SR Oviedo 2:10.09 2:32.21 -
10 Jayden Fuller SO Lake Brantley 2:12.27 1:59.05 -
13 Ryan Heath JR Winter Springs 2:15.97 2:55.41 -
16 Noah Mott FR Hagerty 2:18.26 2:23.79 -
25 Da'ron Simmons SO Lyman 2:30.79 1:45.56 -
  Tyler Sintscha SR University (OC) DNS DNS   
  Jaden Harris JR Crooms DNS DNS   
Men's 800m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Alexander Plummer SO Seminole (Sanford) 2:14.79 2:02.66 2:45.80 -
12 Dakari David JR Lake Howell 2:15.85 2:17.21 2:37.59 -
14 Chantz Cegiclsk SO Lake Howell 2:16.29 2:27.20 2:49.00 -
15 Justin Harding FR Lake Mary 2:17.66 2:23.17 2:52.08 -
17 Michael Liquori FR Geneva School 2:21.09 2:25.33 2:50.72 -
18 Efa Casey SR Geneva School 2:21.25 1:53.00 2:11.37 -
19 Logan Fowler SO University (OC) 2:24.21 2:34.31 2:24.21 -
20 Joshua Williams FR Winter Springs 2:24.30 2:35.85 2:28.63 -
21 Nicholas Rodiguez SO Hagerty 2:27.31 2:24.37 2:09.64 -
22 Braeden Dias SO Lake Mary 2:28.44 2:52.19 2:46.26 -
23 Jayrhen Vendrell Alvarado SO Crooms 2:29.31 1:51.99 2:05.42 -
24 Immanuel Taylor FR Lake Brantley 2:30.41 3:08.02 1:48.30 -
26 David Dockery FR Lyman 2:35.37 1:58.09 3:04.89 -
27 Nichalos Calderon JR Lake Mary 2:48.33 3:10.22 2:16.35 -
  Troy Englade JR Lyman DNS DNS DNS   
  NOAH VINIKAS SR Crooms DNS DNS DNS   
  Jackson Credle SR Geneva School DNS DNS DNS